Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

poly kalo euxaristoume....

Ta ellinika tis ace apo pu mporw na ta vrw sorry an exei apantithei :(

Me tin ROM tin episimi gia WM6 yparxun ellinika apo default? :D

 

 

τα ελληνικα φιλε μου θα πρεπει να κανεις εγγραφη στο qtek forum και να τα κατεβασεις απο εκει ;)(τα πνευματικα δικαιωματα ειναι της ace,οποτε δεν μπορει νομιμα να δωθει αλλιως )

 

ακομα και με την επισημη ρομ, τα ελληνικα ειναι εχτρα αναβαθμιση που γινεται προαιρετικα για οποιον το θελει.δεν περιλαμβανονται ως εναλλακτικη γλωσσα στην επισημη ρομ wm6 της htc και πρεπει να περαστει μετα απο την αναβαθμιση σε wm6 ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη χαζομάρα που κάνει ο Live messenger που εισάγει όλες τις επαφές από τον messenger στο contacts το είδατε? Έχει δει κανένας τρόπο για παράκαμση?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια άκρη. Αν πας να αλλάξεις λογαριασμό από τις ρυθμίσεις του windows live σου σβήνει όλες τις επαφές από τη λίστα. Χαζό αλλά δουλεύει.

Επίσης πάντα πάει να συνδεθεί με 3G/GPRS ακόμα και αν υπάρχει ασύρματο δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν ελληνικα σε cooked rom wm6 μπορουν να κανουν τα παρακατω ..

 

1ον

περναμε την ρομ της αρεσκειας μας (συμβουλη μου black satin medium (μιας και η light δεν εχει office) η oποια θελετε εσεις τελως παντων, που να στηριζεται στα official wm6 pro ομως

2ον

τρεχουμε την αναβαθμιση της ace :worry: των ελληνικων για τα wm6.

3ον

κανουμε hard reset

4ον

με καποιο προγραμμα (HTweakC_2.0-1) η με καποιο registry hack (βλεπε xda ),κανουμε unhide την extended rom και κανουμε επανεκκινηση

5ον

ανοιγουμε την extended rom που εχει ηδη εμφανιστει στον file explorer της συσκευης μας και τρεχουμε το auto run (αγνοηστε καποιο πιθανον error που θα εμφανισει για καποιο missing file )

 

αμεσως μολις τελειωσει το customization και κανει 2 επανεκκινησεις η συσκευη εχουμε ελληνικοτατο μενου με τα ολα του ;)

 

τωρα για τα τυχον registry hacks η το HTweakC , στους xda και στο γνωστο μαγαζακι θα τα βρειτε ευκολα ;)

 

απο κει και μετα υπαρχουν πολλοι τροποι να κανετε τον τιτανα ακομα καλυτερο αλλα αυτα στην συνεχεια :)

 

 

PS

ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο lagoscon για την βοηθεια του :)

 

Καλά λέω ότι είσαι :superman:

Thanks a lot :respect::respect::respect::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

μετα την νεα ρομ τι μνημη εχεται ελευθερη

 

χωρις κανενα προγραμμα γυρω στα 55mb με την extended rom της ace των ελληνικων ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια άκρη. Αν πας να αλλάξεις λογαριασμό από τις ρυθμίσεις του windows live σου σβήνει όλες τις επαφές από τη λίστα. Χαζό αλλά δουλεύει.

Επίσης πάντα πάει να συνδεθεί με 3G/GPRS ακόμα και αν υπάρχει ασύρματο δίκτυο...

 

 

Τέλεια.. και αναγκάστηκα χθες να τους σβήσω ένα ένα! Τι σπαστικό!

Μπορείς όμως να μου πεις πώς αλλάζεις τον λογαριασμό επειδή δεν μπορώ να το βρω;

 

EDIT: Κανένας άλλος που αντιμετωπίζει προβλήματα με τα 6ρια; Αρχικά, είναι λες και το screen alignment δεν λειτουργεί.. δεν είναι ακριβής δηλαδή 100% όπως ήτανε με τα 5ρια. Επίσης, μου έχει μαγκώσει ήδη δύο φορές και χρειάστηκα δυο σοφτ ρησετ. Συνήθως μάγκωνε ενώ ήτανε κλειδωμένο μετά το τέλος μιας κλήσεις αφού πήρε και ένα μήνυμα νομίζω ή κάτι τέτοιο, και μετά το ρεσέτ έχανα και το μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

geia sas,

 

i etairia pou douleuo mou edose to TyTN, alla distixos den exoune to cd pou erxete stin siskeuasia, mipos gnorizei kaneis apo pou mporo na katevaso ta driver kai ta programata pou ixe to cd???

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το CD έχει μέσα το OutLook και το ActiveSync. Αυτά τα προγράμματα μπορείς να τα βρεις εύκολα γενικότερα - νομίζω και μέσα από το site της Μ$...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

geia sas,

 

i etairia pou douleuo mou edose to TyTN, alla distixos den exoune to cd pou erxete stin siskeuasia, mipos gnorizei kaneis apo pou mporo na katevaso ta driver kai ta programata pou ixe to cd???

 

Κέντρο Λήψης της Microsoft: Windows Mobile

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μια απλή ερώτηση.. κάποιος φίλος έριξε καταλάθος τον τιτάνα μου στο έδαφος και γα.ώ την τύχη μου υπήρχε μια μικρή πέτρα εκεί και έτσι κάτο δεξιά στην οθόνη υπάρχει ένα 'βαθούλωμα'.. δεν φαίνεται και τόσο αλλά κάποτε γίνεται ενοχλητικό.. και έτσι διερωτιόμουν, το καλύπτει αυτό η ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι αλήθεια ότι δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το Skype στον τιτάνα για κλήσεις παρά μόνο για text chat;

Ρωτάω γιατί αυτό είναι που γράφει στο skype.com ενώ είχα την εντύπωση ότι έπαιζε κανονικά στον τιτάνα....

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει μια χαρά πάντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Χμ, το official build δεν λειτουργεί καλά στον τιτάνα και αναγκάστηκα να κάνω ένα search να βρω ένα παλιό beta build... για να δουλεύει στον τιτάνα...

 

Edit: Μιας και έκανα ποστ να ρωτήσω και κάτι άλλο. Αν ξέρει κανείς, υπάρχει κανένα προγραμματάκι ή χακ, (στην περίπτωση του προγράμματος που να μην πρέπει να τρέχει στην μνήμη) που να σε αφήνει να βάλεις ότι ήχο θέλεις για όταν σε παίρνουν τηλέφωνο; πχ. .mp3, επειδή είναι πολύ ενοχλητικοί οι ήχοι που υπάρχουν by default στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, το official build δεν λειτουργεί καλά στον τιτάνα και αναγκάστηκα να κάνω ένα search να βρω ένα παλιό beta build... για να δουλεύει στον τιτάνα...

 

Edit: Μιας και έκανα ποστ να ρωτήσω και κάτι άλλο. Αν ξέρει κανείς, υπάρχει κανένα προγραμματάκι ή χακ, (στην περίπτωση του προγράμματος που να μην πρέπει να τρέχει στην μνήμη) που να σε αφήνει να βάλεις ότι ήχο θέλεις για όταν σε παίρνουν τηλέφωνο; πχ. .mp3, επειδή είναι πολύ ενοχλητικοί οι ήχοι που υπάρχουν by default στην συσκευή.

 

 

πετα ΧΥΜΑ στον φακελο my documents της καρτας μνημης και αυτοματως τα εχεις ολα επιλογη για ηχο κλησης ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ποστάρω εδώ την πώληση του Tιτάνα?

Αν όχι μπορεί να μου δώσει κάποιος λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ποστάρω εδώ την πώληση του Tιτάνα?

Αν όχι μπορεί να μου δώσει κάποιος λινκ?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=39

 

 

εκει περικλη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πετα ΧΥΜΑ στον φακελο my documents της καρτας μνημης και αυτοματως τα εχεις ολα επιλογη για ηχο κλησης ;)

 

Δουλεύει.. Ευχαριστώ...!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει.. Ευχαριστώ...!

 

αυτο ομως μονο για ηχους κλησης τηλ και επαφων.

 

αν θελεις ηχους ειδοποιησης μηνυματων τοτε μετετρεψε καποιους ηχους που σου αρεσουν σε wav και πετα τους χυμα παλι στο φακελο windows:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup

Δεν ξέρω αν ήταν και παλιό χαρακτηριστικό

"Unique Device Upgrade Mode - Restore to a replacement device or after a ROM Upgrade"

 

Restore ακόμα και μετά από αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να τα ξαναπεράσεις όλα.

 

Αν δουλεύει καλά είναι πολύ χρήσιμο ιδίως για άτομα που κάνουν πολλές δοκιμές. ε zaharakis? :)

 

http://www.spritesoftware.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=191

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup

Δεν ξέρω αν ήταν και παλιό χαρακτηριστικό

"Unique Device Upgrade Mode - Restore to a replacement device or after a ROM Upgrade"

 

Restore ακόμα και μετά από αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να τα ξαναπεράσεις όλα.

 

Αν δουλεύει καλά είναι πολύ χρήσιμο ιδίως για άτομα που κάνουν πολλές δοκιμές. ε zaharakis? :)

 

http://www.spritesoftware.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=191

 

οντως ειναι πολυ χρησιμο αν δουλευει σωστα αυτη η παραμετρος :)

 

αν και μονο και μονο επειδη το εχει αναφερει ο johner :)δεν πρεπει να αφιβαλλουμε !

ετσι θα ειναι :!:

 

εγω παντως στηνω απο την αρχη καθε ρομ που δοκιμαζω και εχω ενα back up απο καθε μια ετσι ωστε στην περιπτωση που δεν μου αρεσει η τελευταια να ξαναπερναω μια αλλη και μετα restore το back up της και ειμαι ετοιμος ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello all!

 

Σκεφτομαι να περασω τα WM6 αλλα πριν το κανω θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια (ελπιζω να μην εχουν ξαναερωτηθει).

 

1) Υπαρχει τροπος να μπορεσω να κρατησω τις επαφες μου απο τα WM5 και να τις περασω οπως ειναι στα WM6? Εννοω μηπως οι επαφες ειναι απλα ενα αρχειο και μπορω να τις φυλαξω με copy τωρα και μετα με ενα απλο paste να τις εχω κανονικα οπως τις εχω τωρα? Μη μου πειτε για συγχρονισμο με το outlook διοτι αυτο δεν κραταει ολα τα χαρακτηριστικα των επαφων μου.

 

2) Εχω διαβασει αρκετα για τις cooked ROM και κυριως για την τελευταια που αναφερει ο zaharakis οτι πεταει. Zaharaki με εχεις σχεδον ψησει να περασω αυτην. Το προβλημα μου παντα ηταν τα ελληνικα. Απο οτι ειδα ομως γινεται στην black satin medium να περαστουν τα ελληνικα της ACE :D. Η απορια λοιπον ειναι απλη... Η black satin medium εχει ολα τα προγραμματα που εχουν τα WM6 (αυτα που δινει η Microsoft στα WM6) ή ειναι αδεια και πρεπει για καθε εφαρμογη να περασουμε κατι δικο μας (πχ ΙΕ, camera κτλ)?

 

Thanks!

 

P.S. Μια που εγινε αναφορα στο "μαγαζακι", δεν στελνεται και σε εμενα ενα link...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...