Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μια απλη ερωτηση. Εχω περασμενα τα wm6 και το ΗTC home. Στο today screen εχω επισης και το spb diary και το world mate pro. Μετα απο ενα hard reset που του εκανα, η γραμματοσειρα του spb diary ειναι χρωματος μαυρου, που δε με εξυπηρετει, ενω σ'ολα τ'αλλα προγραμματα ειναι λευκη, δηλ.κανονικη!

Εκανα απεγκατασταση και επανεγκατασταση το spd, χωρις καμια αλλαγη.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει τις πταιει;

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Hello all!

 

Σκεφτομαι να περασω τα WM6 αλλα πριν το κανω θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια (ελπιζω να μην εχουν ξαναερωτηθει).

 

1) Υπαρχει τροπος να μπορεσω να κρατησω τις επαφες μου απο τα WM5 και να τις περασω οπως ειναι στα WM6? Εννοω μηπως οι επαφες ειναι απλα ενα αρχειο και μπορω να τις φυλαξω με copy τωρα και μετα με ενα απλο paste να τις εχω κανονικα οπως τις εχω τωρα? Μη μου πειτε για συγχρονισμο με το outlook διοτι αυτο δεν κραταει ολα τα χαρακτηριστικα των επαφων μου.

 

2) Εχω διαβασει αρκετα για τις cooked ROM και κυριως για την τελευταια που αναφερει ο zaharakis οτι πεταει. Zaharaki με εχεις σχεδον ψησει να περασω αυτην. Το προβλημα μου παντα ηταν τα ελληνικα. Απο οτι ειδα ομως γινεται στην black satin medium να περαστουν τα ελληνικα της ACE :D. Η απορια λοιπον ειναι απλη... Η black satin medium εχει ολα τα προγραμματα που εχουν τα WM6 (αυτα που δινει η Microsoft στα WM6) ή ειναι αδεια και πρεπει για καθε εφαρμογη να περασουμε κατι δικο μας (πχ ΙΕ, camera κτλ)?

 

Thanks!

 

P.S. Μια που εγινε αναφορα στο "μαγαζακι", δεν στελνεται και σε εμενα ενα link...

για τις επαφες μπορεις να παρεις ενα backup με το spd backup θα σου φτιαξει ενα αρχειο exe στην καρτα και μετα τις κανεις επαναφορα απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Καλό χειμώνα σε μας τους επιστρέψαντες , καλή συνέχεια σε στους άλλους ( κάτι Μύκονο και τέτοια :) ) καλό ψήφο σε όλους για να πρασινίσουμε ( για την Πάρνηθα εννοώ φυσικά :) ) καλό πρωτάθλημα και να το πάρει ο καλύτερος (αρκεί να φορά κίτρινα και να έχει έδρα στην Καλογρέζα )

 

Μερικές ερωτησούλες.

Το exe αρχειάκι για τα 06 που ανέβασε στο rapidshare ο sfakianakis ( να είναι καλά ο άνθρωπος ) είναι με τα ελληνικά ; Και αν ναι , το τρέχω από το pc κανονικά;

 

Lagoudaki , για τις επαφές , αν πάρω backup με το spd backup τις επαφές μόνο ,μετά με το συγκεκριμένο restore θα μου επαναφέρει μεν τις επαφές αλλά θα σβήσει όλα τα υπόλοιπα ή θα τα αφήσει ανέπαφα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να κανετε μπακ απ ολες τις επαφες-ρυθμισεις κλησεων-ημερολογιο-ιστορικο κλησεων απλα με την διαχειριση αρχειων του τηλεφωνου και με επιλεγμενη στις ρυθμισεις της να εμφανιζονται ολα τα αρχεια,

πατε στον φακελο η συσκευη μου και αντιγραφετε το αρχειο pim σε ενα φακελο στην καρτα μνημης...

 

μετα απο την αναβαθμιση οποιας ρομ απλα αντικαταστειτε το αρχειο pim που εχει δημιουργηθει απο την νεα ρομ (και φυσικα ειναι χωρις κανενα δεδομενο μεσα)με αυτο που εχετε σωσει στην καρτα μνημης σας πριν την αναβαθμιση.

μετα κανετε μια επανεκινηση να διαβασει στην εναρξη το τηλ τα νεα δεδομενα και ολα στην θεση τους:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλό χειμώνα σε μας τους επιστρέψαντες , καλή συνέχεια σε στους άλλους ( κάτι Μύκονο και τέτοια :) ) καλό ψήφο σε όλους για να πρασινίσουμε ( για την Πάρνηθα εννοώ φυσικά :) ) καλό πρωτάθλημα και να το πάρει ο καλύτερος (αρκεί να φορά κίτρινα και να έχει έδρα στην Καλογρέζα )

 

Μερικές ερωτησούλες.

Το exe αρχειάκι για τα 06 που ανέβασε στο rapidshare ο sfakianakis ( να είναι καλά ο άνθρωπος ) είναι με τα ελληνικά ; Και αν ναι , το τρέχω από το pc κανονικά;

 

Lagoudaki , για τις επαφές , αν πάρω backup με το spd backup τις επαφές μόνο ,μετά με το συγκεκριμένο restore θα μου επαναφέρει μεν τις επαφές αλλά θα σβήσει όλα τα υπόλοιπα ή θα τα αφήσει ανέπαφα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

οχι μιχαλη :O

ειναι η γνησια official (αγγλικη ομως ) ρομ χωρις τα ελληνικα που ειναι αλλο κοματι και εγκαθισταται μετα την αναβαθμιση της ρομ;)

 

δυστυχως ειναι παρανομο να δοθει δημοσια απο καποιον απο μας η ελληνικη ρομ που ειναι πνευματικη ιδιοκτησια της ace hellas ..:rolleyes::rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ο Δασκαλος επανηρθε δριμυτερος !! :):D

 

Ευχαριστουμε για τα tips !! :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οχι μιχαλη :O

ειναι η γνησια official (αγγλικη ομως ) ρομ χωρις τα ελληνικα που ειναι αλλο κοματι και εγκαθισταται μετα την αναβαθμιση της ρομ;)

 

δυστυχως ειναι παρανομο να δοθει δημοσια απο καποιον απο μας η ελληνικη ρομ που ειναι πνευματικη ιδιοκτησια της ace hellas ..:rolleyes::rolleyes:

 

Σε ευχαριστώ Δημήτρη για την ενημέρωση. Και αφου περάσω την γνήσια αγγλικη ρομ , τα ελληνικα που θα τα βρω; δεν είδα να έχει κυκλοφορήσει κάτι στο ελληνικο site της ace.

 

Με την ευκαιρία , αυτο το μαραφέτι που έχεις για avatar λέει τίποτα;

Πάντως για το Kaiser πού είδα να γίνετε κουβέντα , και για το δικό μου επίπεδο , δεν είδα κάτι που να έχει προστεθεί ή βελτιωθεί ( η cam πχ) σε τέτοιο βαθμό που να αξίζει να δώσω τον τιτάνα γι αυτό.

Οπότε τουλάχιστον εγώ , περί Kaiser θα περιοριστώ στην αγαπημένη μου μπύρα :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Δημήτρη για την ενημέρωση. Και αφου περάσω την γνήσια αγγλικη ρομ , τα ελληνικα που θα τα βρω; δεν είδα να έχει κυκλοφορήσει κάτι στο ελληνικο site της ace.

 

Με την ευκαιρία , αυτο το μαραφέτι που έχεις για avatar λέει τίποτα;

Πάντως για το Kaiser πού είδα να γίνετε κουβέντα , και για το δικό μου επίπεδο , δεν είδα κάτι που να έχει προστεθεί ή βελτιωθεί ( η cam πχ) σε τέτοιο βαθμό που να αξίζει να δώσω τον τιτάνα γι αυτό.

Οπότε τουλάχιστον εγώ , περί Kaiser θα περιοριστώ στην αγαπημένη μου μπύρα :)

 

εκει μιχαλη

 

ειναι σε αυτο το thread στο qtek forum

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=5211

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εκει μιχαλη

 

ειναι σε αυτο το thread στο qtek forum

 

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=5211

 

Ελα ομως που έχω ξεχάσει τον κωδικό εισόδου:(

Τους έχω στείλει email απο την Δευτέρα να μου δωσουν άλλο και προβλέπω να μου απαντούν στα σιγουρα μέχρι τις εκλογες :mad::mad:

 

Μηπως κανα pm Δημήτρη ;

Link to comment
Share on other sites

Ελα ομως που έχω ξεχάσει τον κωδικό εισόδου:(

Τους έχω στείλει email απο την Δευτέρα να μου δωσουν άλλο και προβλέπω να μου απαντούν στα σιγουρα μέχρι τις εκλογες :mad::mad:

 

Μηπως κανα pm Δημήτρη ;

 

ισα που με προλαβες...:)κατι θα γινει :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. Δεν εχω ασχοληθει ποτε μου με pocket pc και windows mobile! εδω και 4 χρονια χρησιμοποιω την σειρα Ρ της SE! Προσφατα ειδα τις προσφορες του ΟΤΕ shop και θελω να ρωτησω αν αξιζουν ακομα τα HTC TyTN στα 486ευρω και το Ρ4350 στα 520! και πιο ειναι καλυτερο! Ευχαριστω εκ των προτερων!:)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. Δεν εχω ασχοληθει ποτε μου με pocket pc και windows mobile! εδω και 4 χρονια χρησιμοποιω την σειρα Ρ της SE! Προσφατα ειδα τις προσφορες του ΟΤΕ shop και θελω να ρωτησω αν αξιζουν ακομα τα HTC TyTN στα 486ευρω και το Ρ4350 στα 520! και πιο ειναι καλυτερο! Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

φιλε μου η τιμη ειναι πολυ καλη ειδικα για τον τιτανα που ειναι και το best seller μεχρι αυτη την στιγμη της htc.

 

εν αναμονη ομως του αντικαταστατη του (καιζερ η αλλιως htc tytn2) ειναι λιγο βιαστικη η αγορα του ;)

 

αν μπορεις να διαθεσεις γυρω στα 750-780ε που θα ειναι η τιμη του καιζερ θα σε συμβουλευα να περιμενεις κανα δυο βδομαδες που θα μπει και στην ελληνικη αγορα.

 

ριξε μια ματια να δεις για τι μιλαω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160464

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

exthes ebala gia proti fora ta akoustika kai paratirisa oti osin ora akouga mousiki i othoni eitane anameni!!!!otab piga na tin kliso apo to plai tin othoni automata eknine kai i mousiki!!!se autin tin periptosi pos ginete na akouo mp2 kai na einai i othoni ananmeni gia na min xalai mpataria???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Πληροφοριακά η τιμή του tytn επανήλθε στην τιμή πριν της προσφοράς απο oteshop και wind (ήταν μέχρι 25 Αυγούστου), όσοι προλάβανε λοιπόν . Οπότε να περιμένετε το kaiser....
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά η τιμή του tytn επανήλθε στην τιμή πριν της προσφοράς απο oteshop και wind (ήταν μέχρι 25 Αυγούστου), όσοι προλάβανε λοιπόν . Οπότε να περιμένετε το kaiser....

κ εγώ που το παρήγγειλα από wind πριν ένα μήνα πήρα τα @@ μου. στην αρχή μου είπαν σε 3 μέρες μετά έγινε σύντομα διαθέσιμο κ πριν λίγες μέρες το έβγαλαν από τη λίστα. Λέτε να το ξαναφέρει?χάσαμε τρελή προσφορά κ δεν ξέρω αν θα βρούμε κάτι παρόμοιο σε τέτοια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η τιμη ειναι πολυ καλη ειδικα για τον τιτανα που ειναι και το best seller μεχρι αυτη την στιγμη της htc.

 

εν αναμονη ομως του αντικαταστατη του (καιζερ η αλλιως htc tytn2) ειναι λιγο βιαστικη η αγορα του ;)

 

αν μπορεις να διαθεσεις γυρω στα 750-780ε που θα ειναι η τιμη του καιζερ θα σε συμβουλευα να περιμενεις κανα δυο βδομαδες που θα μπει και στην ελληνικη αγορα.

 

ριξε μια ματια να δεις για τι μιλαω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160464

 

Ευχαριστω φιλε μου! μαλλον αξιζει να περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! μαλλον αξιζει να περιμενω!

 

 

ολοι μας αυτο κανουμε :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ego diladi pou perasa ta wm6 pou evale o sfakianakis tha exo provlima??

elpizo na min xaso tin egiisi giati exo kai ena ixeio na ftiakso...

as apadisei kapoios giati me anxosate...:cry::cry:

GREEN PLANET
Link to comment
Share on other sites

ego diladi pou perasa ta wm6 pou evale o sfakianakis tha exo provlima??

elpizo na min xaso tin egiisi giati exo kai ena ixeio na ftiakso...

as apadisei kapoios giati me anxosate...:cry::cry:

 

φιλε μου δεν υπαρχει κανενας λογος να ανυσηχεις!!

 

η ρομ που ""εβαλε"" ο φιλος σφακιανακης (που συνεχιζει να παρεξηγειται το παιδι αδικα) ειναι η γνησια και δεν υπαρχει καμια αμφιβολια :)

 

απλα επειδη ο ftp της htc εκεινο το διαστημα ειχε προβλημα και οι περισσοτεροι δεν μπορουσαν να συνδεθουν να κατεβασουν ta official wm6 τα ανεβασε ο ανθρωπος στο rapidshareγια να τα παρουν αμεσα ολοι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

euxaristo kai pali!

den pareksigo to filo sfakianaki, akomi kai lathos na ekane autos na voithisei pige olous emas tora an itan lathos tha eftege o kathenas apo mas pou tin evale xoris na einai sigouros gia kati...

molis perasa ta wm6...

elpizo na min apogoiteuto!:D

GREEN PLANET
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
to provlima me tin othoni pou den pianei sto meros pou xtipas me to tsikaki ftiaxnei meta tin allagi logismikou?????:!:
σε ποιο σημειο δεν πιανει η οθονη;αν εχεις τετοιο προβλημα δεν θα σου το φτιαξουν τα 6,θελει σερβις,αν εχω καταλαβει σωστα
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena problimataki gia tin akribia problimatara.

exo katebasi to arxio HTC_TyTN_WWE_3.54.255.3_6275_1.48.00.10_108_2_

 

kai to trexo gia na balo ta win6

elamou omos poy me to pou me bgazi stin othome me ta 10 lepta mou klini to ActiveSync (4.5) me apotelesma na min pernioynte ta win6 to sfalma poy moy bgazi einai to ERROR [260] : CONNECTION

eno ama to balo apo tin arxi to usb kai tre3o to uodate sto kinito mou bgazi 4 xromata se oli tin othoni kai me to pou pai na perasi ta win 6 sto 1% mou bgazi minima ERROR [294] : INVALID VENDER ID

kamia boithia???

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει τα Αγγλικά WM6 Ελληνικά μπορεί να χρησιμοποιήσει το LEng για τα WM5 εξαλείφοντας τα δύο bugs (επαφές και ημερολόγιο) με τον εξής τρόπο.

Επίσης για τις επαφές το προτείνω για όλους όσους έχουν Αγγλικά WM6.(ακούς :superman: Δημήτρη?)

Αφού βάζουμε τα LEng WM5 βάζουμε το πρόγραμμα Address Book, στα tools/Options/General για Language διαλέγουμε Custom που μας δίνει την δυνατότητα να δημιουργήσουμε Ελληνικό πληκτρολόγιο με διάφορους τρόπους, πχ. Εύρεση με ένα-ένα γράμμα αλλά εγώ προτείνω την διάταξη ΑΒΓ/ΔΕΖ κτλ. που λειτουργεί σαν Τ9 και μετά τσεκάρουμε την επιλογή Set as default contact manager.

Στην επιλογή Menu/View τσεκάρουμε το Big ABC bar και έχουμε μεγάλα κουμπιά που τα πατάμε άνετα με τα δάχτυλα. Πατάμε οκ και είμαστε έτοιμοι.

Τώρα πατώντας επαφές (δεξί soft button) ανοίγουν οι επαφές με ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο με μεγάλα κουμπιά. Για να βρούμε ένα όνομα πχ. Χριστόδουλος Πατάμε το (9ΧΨΩ) μετά το (7ΠΡΣ) και μας βγάζει όσες επαφές αρχίζουν από ΧΡ, κτλ δουλεύοντας σαν το Τ9.Ότι ποιο βολικό έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.Έχει και την δυνατότητα να βάλεις την γραμματοσειρά στην Today.

Για όσους θέλουν μόνο το πρόγραμμα για τις επαφές ξεκινάνε από το Address Book.

Μετά βάζουμε ένα πρόγραμμα που να έχει ημερολόγιο σε διάφορες μορφές Ημέρα/Εβδομάδα/Μήνα π.χ Agenda one και έχουμε πλήρη Ελληνικό περιβάλλον χωρίς bugs.

 

http://img212.imageshack.us/img212/7603/pccapture9bs5.jpg http://img263.imageshack.us/img263/3010/pccapture2bs1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...