Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις να μου πει το SAR του κινητου?

Ειμαι αναμεσα στο Ν73 και στο TyTN αλλα ακομη δυσκολευομαι να αποφασησω.

Το πληκτρολογιο με μεγαλη χρηση χαλαρωνει?

Υπαρχει screen protector?

 

Εδω Ξανθη δεν νομιζω να το εχει καπου να το δω. :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον για την DYNAX θα μιλάει ο φιλος..

πραγματι θα εισαγει και τα νεα μοντελα της htc ...

καλο ειναι να υπαρξει και λιγος ανταγωνισμος...

 

Εχεις δίκιο φίλε μου, για την dynax μιλάω. Και πράγματι, το σέρβις το κάνει η τελεσερβις αλλά δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν για αναβάθμιση πρέπει να πας εκεί...

 

Αρχικά ζήτησα pm για να μη θεωρηθεί πως κάνω διαφήμιση, αλλά νομίζω πως ήδη με ξέρετε "ηλεκτρονικά" οι περισσότεροι, οπότε ένας άσχετος μόνο με αντιπροσωπείες τέτοιων προϊόντων δεν θα μπορούσε να έχει πάρε δώσε...

 

Πάντως, μου κάνει ομολογώ εντύπωση, το γεγονός πως την ξέρετε ήδη την εταιρία, αφού έχω κάνει πολλές βόλτες σε θέματα του φόρουμ για τα πιπισί και παντού διάβαζα παράπονα για την ace χωρίς να δω καμία αναφορά σε άλλη εταιρία. Οπότε, για μένα ήταν πράγματι έκπληξη...

 

Νομίζω πάντως πως μάλλον θα προτιμούσα να έχω περασμένο το ορίτζιναλ λογισμικό και όχι αυτό της ACE.

 

Επαναλαμβάνω, το βασικότερο "μειονέκτημα" που θεωρώ πως έχει ο τιτάνας είναι η αργοπορία του στην λειτουργία ως τηλέφωνο. Και στην άλλη συσκευή (της dynax) τα πάντα έγιναν αστραπιαία. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω λάθος. Ίσως να επιδιώξω να βρεθώ από κοντά με κάποιον από σας που τα ξέρει πολύ καλύτερα μήπως και το λάθος το κάνω εγώ και μόνο από την ασχετοσύνη μου...

 

Αν υπάρχει εθελοντής να μου ανοίξει τα μάτια... είναι wellcome.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το TyTN με ελληνικα windows απο την Ace hellas στο word και στα SMS που εχει spell checking κανει και στα ελληνικα ή μονο αγγλικα ???

 

και αν ναι, ξερει κανεις αν μπορουμε να παρουμε τα "αρχεια" ώστε να υπαρχει και greek spelling σε ΤyTN αγορασμένο απο το εξωτερικο ?

 

Στο πρώτο σου ερώτημα, ορθογράφος υπάρχει μόνο για τα Αγγλικά. Ελληνικά γιοκ. Όσο για το δεύτερο ερώτημα, κι εεγώ θα ήθελα να ξέρω γιατί θα με βοηθούσε πολύ έστω κι αν κάνει κι αυτός λάθη (και μάλιστα χοντρά μερικές φορές)

Link to comment
Share on other sites

paidia mono h a.c.e exei eiihniko software to thema to epasksa epeidh to agorasa apo agglia

 

Κι εγώ έτσι νόμιζα φίλε μου. Αλλά αν θες σίγουρα να ξέρεις, κάνε μια βόλτα στο http://www.dynax.gr

 

-AKYRO- Είναι υπο κατασκευή αλλά έχει τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι για overclocking που να δουλεύει στον τιτάνα?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το SAR του κινητου?

Καλητερο δλδ ειναι να το παρεις με το αγγλικο wm5?

Αν αλλαξεις μετα το firmware δεν εισαι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Κατοχος SE P990i ειμαι και σημερα ειδα το HTC HYTN και μου αρεσε εξωτερικα. Εχω βρει καποιον ο οποιος θελει να κανει ανταλλαγη το P990i μου με το HYTN... Μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω ετσι και κανω αυτη τη κινηση? Ρωταω απο θεμα συσκευης του αν ειναι απο εξωτερικο κτλ κτλ και οχι μονο...

 

Thanks. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

gia alli mia fora grafo, kai as min pairno apantiseis apo kanenan...

 

arxise na trizei to plaisio aristera apo thn othoni tou HTC ekei pou teleionei to mauro plaisio, sto koumpi taxeias leitourgias, pou einai gia to speed voice dial. kai ligo pio kato apo to koumpi ok

kai epeidi etrize poli xoris na exei xtipisei h suskeuh zitisa na to koitaksoun

apo to plaisio mou eipane 20 meres@!!@@@

kai epeidi eixan parelthei oi 7 meres apo thn apoktisi tou , de dexontousan na mou to allaksoun kai etsi pira thn ACE pou exei orio 14 meres gia antikatastash se periptosi elatomatos...

Ego to exo 11 meres. Etsi me pliromeno apo autous courrier tous to apesteila xthes kai perimeno nea tous.

KAI vevaia de thelo na to episkeuasoun alla na mou to allaksoun!

11 meres to exo giati na dekto episkeuh se mia toso nea suskeuh me 800 euro???

 

eidomen...

Link to comment
Share on other sites

gia alli mia fora grafo, kai as min pairno apantiseis apo kanenan...

 

arxise na trizei to plaisio aristera apo thn othoni tou HTC ekei pou teleionei to mauro plaisio, sto koumpi taxeias leitourgias, pou einai gia to speed voice dial. kai ligo pio kato apo to koumpi ok

kai epeidi etrize poli xoris na exei xtipisei h suskeuh zitisa na to koitaksoun

apo to plaisio mou eipane 20 meres@!!@@@

kai epeidi eixan parelthei oi 7 meres apo thn apoktisi tou , de dexontousan na mou to allaksoun kai etsi pira thn ACE pou exei orio 14 meres gia antikatastash se periptosi elatomatos...

Ego to exo 11 meres. Etsi me pliromeno apo autous courrier tous to apesteila xthes kai perimeno nea tous.

KAI vevaia de thelo na to episkeuasoun alla na mou to allaksoun!

11 meres to exo giati na dekto episkeuh se mia toso nea suskeuh me 800 euro???

 

eidomen...

 

 

εμενα προσοπικα και για καποιον αλλο εδω μεσα δεν εχει ακουστει καποιο παρομοιο προβλημα.τωρα αμα λες οτι ετριζε τοσο λογικα πρεπει να σου κανουνε αντικαταστασει γιατι το εχεις λιγες μερες και δεν ειναι ενα τηλ.που μπορει να το παρει καποιος με ανεση,λογου του κοστος του.κοιταξε τι θα σου πουνε και ενημερωσε μας.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το TyTN με firmware της ACE και μου παρουσιάζει προβλήματα με το VPN.

 

Συγκεκριμένα, δημιουργώ μια σύνδεση PPTP VPN, και παρουσιάζονται τα εξής περίεργα θέματα:

1. Μπορώ να επιλέξω να κάνει connect στη σύνδεση VPN μόνο μέσα από τα connections στα settings (στο 2020i έβγαζε επιλογή πατώντας επάνω στο εικονίδιο με την ένταση του σήματος στην taskbar -εκεί που είναι και το GPRS)

2. Όταν επιλέξω να συνδεθεί στο VPN, ενεργοποιεί σωστά το GPRS και μετά δεν κάνει τίποτα. Με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις σε 2020i, μετά τη σύνδεση GPRS, κάνει και 2η σύνδεση στο VPN της εταιρίας.

 

 

Έκανα δοκιμή και με 2η συσκευή (με ελληνικό firmware και αγγλικό περιβάλλον όπως και η δικιά μου), με Cosmote σύνδεση (το δικό μου είναι Vodafone, αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο ο carrier) και το αποτέλεσμα είναι ακριβώς το ίδιο...

 

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει σύνδεση VPN με το TyTN? Ψάχνοντας στο google δεν βρήκα ανάλογο πρόβλημα. Μήπως είναι κάποιο bug του ελληνικού firmware?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθε μια μερα νωριτερα!!!! :up: :up: :up: Το εχω τωρα στα χερια μου και το παιζω...:X :X

 

Λοιπον 2 γρηγορες ερωτησουλες....

 

1) Εχω την εντυπωση οτι οπως μου ηρθε, εχει απο μονο του ScreenProtector. Βασικα το λεω αυτο διοτι φαινεται να υπαρχει κατι πανω απο την οθονη. Οταν παταω με το πενακι δεν ειναι σα να παταω πανω σε μια απλη οθονη, αλλα σε ενα πλαστικο και αφου ασκησω λιγο δυναμη πατιεται και η οθονη.

Ισχυει αυτο? Αυτο ειναι το screenprotector? Δηλαδη αν αυτο μου γρατζουνιστει μπορω να το βγαλω και να βαλω καποιο αλλο?

Ρωταω διοτι εχω δει οτι αρκετοι μιλουν για να αγορασουν screenprotector αλλα κανεις δεν εχει αναφερει αν εχει default.

 

2) Οταν ανοιξα το κινητο, στις συνδεσεις φαινεται ενα U. Αυτο απο οτι ειδα σημαινει οτι συνδεομαι σε UMTS. Sorry αλλα τι ειναι αυτο??? Χρεωνομαι επιπλεον για αυτο??? Και αν ναι πως μπορω να το κλεισω??? Το εψαξα αλλα δεν το βρηκα (μονο για το wi-fi βρηκα την απενεργοποιηση).

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν ειναι screen protector δυστυχως φιλε μου,ειναι η μεμβρανη που εχουν ολες οι οθονες αφης,αν σου γρατζουνιστη,πραγμα που θα γινει αργα η γρηγορα δεν μπορεις να κανεις τιποτα,εκτος απο το να αλλαξεις οθονη πραγμα δαπανηρο,οποτε η γνωμη μου ειναι να παρεις screen ακομα και σημερα,για να μην εχεις το ανχος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Μετα απο καιρο και απο πολυ χρηση χαλαρονουν πλαισια η κατι αλλο απο τα πλαστικα?

Σαν κινητο αξιζει η καλητερα να παρω ενα κινητο και να κρατησω το Pocket LOOX 720?

H μπαταρια ποσες μερες σας κραταει με μια μεση χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορεί κανείς να απαντήσει σχετικά με τα ερωτήματα περί...χαλαρότητας γιατί η μέγιστη διάρκεια χρήσης δεν ξεπερνάει τους 3 μήνες σε κανέναν από εδώ.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορεί κανείς να απαντήσει σχετικά με τα ερωτήματα περί...χαλαρότητας γιατί η μέγιστη διάρκεια χρήσης δεν ξεπερνάει τους 3 μήνες σε κανέναν από εδώ.

 

...για το δικο μου μπορω να πω οτι μετα απο 1 μηνα και κατι εχει χαλαρωσει τοσο η γραφιδα (απο πολύ δυσκολο να βγει εγινε normal) και ο μηχανισμος του πληκτρολογιου ενα κλικ πιο χαλαρος κατά το κούμπωμα (δεν ειναι ενοχλητικό παρολα αυτά).

 

Τα πλαστικά του δεν τρίζουν.

 

Το μονο που με ενοχλει ειναι το δεξι πλαινο πλήκτρο του comm manager το οποίο σου δινει την αισθηση οτι το ελασμα του μεσα ειναι πιο μαλακο και οταν το πατας. Καποια στιγμη θα το παω στη μαμα Ace για αλλαγή.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια ποσες μερες σας κραταει με μια μεση χρηση?

 

μα μεση χρηση θα ελεγα την δευτερη μερα θελει φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Επειδή σκέφτομαι να το πάρω..Είναι μεγάλο?Δηλαδή χωράει σε μια τσέπη?Έχει καλή φορητότητα? :) Θα μπορούσατε να βγάλετε μια φωτογραφία σε σχέση με κάποιο άλλο? :D Thanks!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ειναι λιγο μεγαλουτσικο.σε μια τσεπη π.χ. απο παντελονι δεν το συνιστω.

στο μπουφαν που το βαζω οκ και με την θηκη του.το θεμα ειναι να το δεις απο κοντα για να καταλαβεις αμα σε βολευει.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το συζητω καμια σχεση το 9000 μπροστα στο tyth ειναι πολυ μεγαλο.

τουλαχιστον το tytn μπορεις να το κουμανταρεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μερικες μερες χρησης, ενα εχω να πω.... ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑΚΙ Γ@Μ#ΕΙ :love:

ΕΙΝΑΙ SUPER

 

Καταρχην:

1ον. Με αυτο το πραγματακι (δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο, ειναι λιγο μεγαλυτερο απο το SX1 για οποιον το ειχε) μπορεις να κανεις ΑΠΕΙΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!

 

2ον. Μεχρι στιγμης (σε αντιθεση με πολλα αλλα κινητα) ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ BUGLESS (αν υπαρχει αυτη η λεξη)!!

 

3ον. Αν το ψαξεις καλα θα βρει λυση σε πολλα προβληματα. Για παραδειγμα.... αρχικα ειχα εκνευριστει πολυ με τα Alarms. Τελικα ειδα οτι ειναι πολυ βολικα. Και οτι ηχο θελεις μπορεις να βαλεις, και δονηση και οτι γουσταρεις. Απορω γιατι μερικοι εχουν προβλημα.. :confused: Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν πρεπει να κλεισεις το TyTn. Αυτο ομως δε σημαινει οτι δε μπορεις να κλεισεις και το κινητο σου. Απλα κλεινεις το κινητο απο τον CommManager και βαζεις το ppc για υπνο ;) .

 

4ον. Φωτογραφικη Μηχανη. Αρχικα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Μετα ομως απο λιγο ψαξιμο διαπιστωσα οτι ολα ειναι θεμα ρυμθισεων. Αλλαζεις λιγο τις ρυθμισεις Contrast, Hue, Saturation, πειραζεις λιγο και τη φωτεινοτητα και η καμερα ειναι SUPER.

 

5ον. Wifi, Internet μεσω GPRS ή 3G και MMS τα δουλεψα σε χρονο dt. Απλα προσεξα πολυ τις ρυθμισεις και εριξα και ενα τηλεφωνακι στην voda. Και ολα κομπλε

 

Φυσικα τα παραπανω και πολλα αλλα θελουν αρκετο ψαξιμο. Ισως στην αρχη σας σπασει τα νευρα αλλα τελικα αξιζει.

Ολα αυτα τα γραφω διοτι με διαφορα που ειχα διαβασει εδω μεσα ειχα ψιλοανησυχησει και το σκεφτομουν να το παρω.

Τελικα ΑΞΙΖΕΙ με χιλια!!!!

 

ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΩΡΑ...

 

1ον. Να πω την αληθεια ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ το τηλεφωνο (εννοω το προγραμμα Phone). Πιστευω οτι ειναι λιγο μπελαλιδικο. Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα ενα τηλ να ειναι πιο ευχρηστο και απλο. Anyway πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας. Παντως αν υπαρχει κανενα κολπακι ή καμμια αλλη εφαρμογη για το τηλ, please ενημερωστε με.

2ον. Πιστευω οτι το μοναδικο του ελαττωμα τελικα ειναι το συρωμενο πληκτρολογιο. Μονο που πιανω το κινητο αυτο ανοιγει εστω και λιγακι. Και αυτο ειναι αρκετα σπαστικο. Βεβαια το ιδιο το πληκτρολογιο ειναι ολα τα λεφτα. Αλλωστε για αυτο προτιμησα αυτο και οχι ενα αλλο που δεν εχει πληκτρολογιο.

 

Και τωρα μια ερωτησουλα σε αυτους που ξερουν 5 πραγματα παραπανω.

 

Στο Memory μου δειχνει οτι 57 ΜΒ ειναι για Αρχεια και 48.8 για Προγραμματα. Αυτα συνολο μας κανουν 105.8. Τα υπολοιπα 23 ΜΒ ΑΠΟ ΤΑ 128 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???? Επισης κατι αλλο.. Απο τα 48.8 ΜΒ για Προγραμματα εχω ελευθερα για προγραμματα τα 25. Απο τα 57 ΜΒ για αρχεια εχω ελευθερα τα 37ΜΒ. Εγω ΔΕΝ θελω αυτα τα 37ΜΒ να ειναι ελευθερα για Αρχεια (αφου περιμενω μια μνημουλα) αλλα θελω να γινουν χωρος για Προγραμματα. Εντωμεταξυ δεν εχω και κανενα εξτρα προγραμμα. Αν λοιπον περασω και κανενα αλλο προγραμματακι, τα 25ΜΒ ελευθερα για προγραμματα θα εξαφανιστουν αμεσως.

Το ξερω οτι σας ζαλισα, αλλα εχω μπερδευτει λιγο με τη μνημη. Τα 48.8ΜΒ που μου δινει ειναι πολυ λιγα για τα προγραμματα και δεν ξερω τι μπορω να κανω.

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα TyTn μεταχειρισμενο 2 μηνων και το δινει €500. Ποια ειναι η γνωμη σας? Να το χτυπησω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...