Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nixx και εγώ ψάχνω φίλε μου για μνήμη 1gb για το κινητάκι μου.Ακόμα δεν ξέρω και από που θα πάρω και με ενδιαφέρει.Αν όντως έχει διαφορά στην ταχύτητα που διαβάζει το κινητό θα ήταν καλύτερα να μας πει κάποιος που ξέρει.Επίσης έχω πρόβλημα με την οθόνη.Στο touch με το πενάκι.Διάβασα στο forum οτι και άλλοι είχαν πρόβλημα.Το ερώτημα μου είναι αν στέιλαν το κινητό στην αθήνα η έχει και αλλού service h ace hellas?Εγώ είμαι από θεσσαλονίκη.Ξέρεις κανείς αν κάνουν αντικατάσταση η το διορθώνουν?Ευχαριστώ

 

απο που το πηρες???ποιο μαγαζι??

το εχεις καιρο??

απο εκει που το πηρες δεν μπορουνε να σου κανουνε αντικατασταση???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο που το πηρες???ποιο μαγαζι??

το εχεις καιρο??

απο εκει που το πηρες δεν μπορουνε να σου κανουνε αντικατασταση???

 

Είναι αγορασμένο από το πλαίσιο καλαμαριά θεσσαλονίκης.Δεν πήγα να ρωτήσω.Το πήρα μεταχειρησμένο σε άψογη κατάσταση με απόδειξη αγοράς.Είναι 3 μήνες το κινητό αγορασμένο και εγώ το έχω στα χέρια μου από το σάββατο.Αλλά διάβασα οτι υπήρξε και σε άλλους πρόβλημα οπότε δεν πιστεύω οτι έχει γίνει κάτι στην οθόνη

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένο από το πλαίσιο καλαμαριά θεσσαλονίκης.Δεν πήγα να ρωτήσω.Το πήρα μεταχειρησμένο σε άψογη κατάσταση με απόδειξη αγοράς.Είναι 3 μήνες το κινητό αγορασμένο και εγώ το έχω στα χέρια μου από το σάββατο.Αλλά διάβασα οτι υπήρξε και σε άλλους πρόβλημα οπότε δεν πιστεύω οτι έχει γίνει κάτι στην οθόνη

 

kανονικα το πλαισιο δινει 5...7εργασιμες μερες για επιστροφη σε τυχον προβλημα.καλο ειναι πας και να του πεις.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πω το πρόβλημα μου ο πωλητής θα καταλάβει?γιατί συνήθως αυτοί που δουλεύουν σε αυτά τα μαγαζιά είναι και λίγο ότι νά ναι.Δεν τους κόβει και πολύ. Θα πάρω τηλ αύριο στην Ace hellas να δω τι θα πουν και μετά πάω πλαίσιο να δω τι θα γίνει.
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πω το πρόβλημα μου ο πωλητής θα καταλάβει?γιατί συνήθως αυτοί που δουλεύουν σε αυτά τα μαγαζιά είναι και λίγο ότι νά ναι.Δεν τους κόβει και πολύ. Θα πάρω τηλ αύριο στην Ace hellas να δω τι θα πουν και μετά πάω πλαίσιο να δω τι θα γίνει.

 

επανω στην αποδειξη δεν σου εγραψε σε ποσες μερες επιστροφης μπορεις να το πας πισω???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γράφει κάτι τέτοιο στην απόδειξη.Άλλωστε ανέφερα και ποιο πάνω οτι είναι αγορασμένο 3 μήνες πριν από άλλο άτομο.Εγώ είμαι ο δεύτερος που έχει το κινητό.Τώρα γιατί ο άλλος δεν το πήγε για το πρόβλημα που έχει στην οθόνη δεν το ξέρω.μπορεί να μην τον ενοχλούσε.Μπορεί να μην χρησιμοποίησε καθόλου το κινητό.Άλλωστε το πήρα σαν καινούργιο.Μόνο με μια γραντζουνιά πάνω στο πληκτρολόγιο.Είναι αγορασμένο με μετρητά το κινητο 800 euro
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γράφει κάτι τέτοιο στην απόδειξη.Άλλωστε ανέφερα και ποιο πάνω οτι είναι αγορασμένο 3 μήνες πριν από άλλο άτομο.Εγώ είμαι ο δεύτερος που έχει το κινητό.Τώρα γιατί ο άλλος δεν το πήγε για το πρόβλημα που έχει στην οθόνη δεν το ξέρω.μπορεί να μην τον ενοχλούσε.Μπορεί να μην χρησιμοποίησε καθόλου το κινητό.Άλλωστε το πήρα σαν καινούργιο.Μόνο με μια γραντζουνιά πάνω στο πληκτρολόγιο.Είναι αγορασμένο με μετρητά το κινητο 800 euro

 

παντως πηγαινε στο πλαισιο και πες τους να δεις τι θα σου πουνε...και μετα παρε τηλ.την ace να δεις αμα υπαρχει κατι στην θεσσαλονικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Λοιπόν, πήρα κι εγώ το Tytn χτες, αλλα έχω το ακόλουθο πρόβλημα...

 

Η προηγούμενη μου συσκευή ήταν το S200, οπότε απλά συγχρόνισα τις επαφές μου με το Outlook και μετά τις ξανασυγχρόνισα με το Tytn.

 

Τώρα το πρόβλημα είναι ότι όταν με καλεί κάποιο contact η έστω ακόμα και ένας άγνωστος αριθμός, στην οθόνη εμφανίζεται με την μορφή (995) 112-60 αντί για 99511260 η έστω +357 99511260. Αυτό γίνεται σε όλα τα τηλέφωνα ανεξάρτητα απο το αν με καλούν η κάνω εγώ την κλήση. Δοκίμασα να αλλάξω και το format μερικών αριθμών σε διεθνή format +357 99123456 και να τα συγχρονίσω ξανά στη συσκευή, αλλά καμία αλλαγή.

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Μπας και μου διαφέυγει κάποια ρύθμιση?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Λοιπόν, πήρα κι εγώ το Tytn χτες, αλλα έχω το ακόλουθο πρόβλημα...

 

Η προηγούμενη μου συσκευή ήταν το S200, οπότε απλά συγχρόνισα τις επαφές μου με το Outlook και μετά τις ξανασυγχρόνισα με το Tytn.

 

Τώρα το πρόβλημα είναι ότι όταν με καλεί κάποιο contact η έστω ακόμα και ένας άγνωστος αριθμός, στην οθόνη εμφανίζεται με την μορφή (995) 112-60 αντί για 99511260 η έστω +357 99511260. Αυτό γίνεται σε όλα τα τηλέφωνα ανεξάρτητα απο το αν με καλούν η κάνω εγώ την κλήση. Δοκίμασα να αλλάξω και το format μερικών αριθμών σε διεθνή format +357 99123456 και να τα συγχρονίσω ξανά στη συσκευή, αλλά καμία αλλαγή.

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Μπας και μου διαφέυγει κάποια ρύθμιση?

 

Ευχαριστώ.

 

Γειά σου LiTeRaL,

 

Η έκδοση του λειτουργικού σου είναι Ελληνική; Αν όχι, μήπως απλά γυρίζοντας το locale σου στα Ελληνικά διορθώσεις το πρόβλημά σου; Το format στο οποίο αναφέρεσαι χρησιμοποιείται στην Αμερική. Βέβαια, το παράδειγμα του αριθμού που αναφέρεις είναι λίγο ανησυχητικό αν στο δείχνει πραγματικά έτσι. Το Αμερικάνικο format είναι: (xxx) xxx-xxxx, με την πρώτη ομάδα να αποτελεί τον κωδικό περιοχής και την τελευταία το γνωστό "extension".

ernani
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής:

Απ'οτι ξέρω πολλά windows mobiles είχαν πρόβλημα με το ξυπνητήρι και τα reminders.

Το TyTN πως συμπεριφέρεται? Εχει τα ίδια προβλήματα? Λύνεται το πρόβλημα με εφαρμογές τρίτων?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής:

Απ'οτι ξέρω πολλά windows mobiles είχαν πρόβλημα με το ξυπνητήρι και τα reminders.

Το TyTN πως συμπεριφέρεται? Εχει τα ίδια προβλήματα? Λύνεται το πρόβλημα με εφαρμογές τρίτων?

 

εμενα δουλευει μια χαρα μ΄αυτο που εχει δεν ειχα κανενα προβλημα.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα απο Qtek Hellas οτι σε 2 μέρες θα ανακοινώσουν το νέο κατάστημα Service center που θα ανοίξουν σε μια βδομάδα.Και το οποίο θα είναι θεσσαλονίκη.Τέρμα οι αποστολές στην Αθήνα.!!!!
BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκα απο Qtek Hellas οτι σε 2 μέρες θα ανακοινώσουν το νέο κατάστημα Service center που θα ανοίξουν σε μια βδομάδα.Και το οποίο θα είναι θεσσαλονίκη.Τέρμα οι αποστολές στην Αθήνα.!!!!

 

αντε ωραια.πολυ καλη η κινηση τους.:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου LiTeRaL,

 

Η έκδοση του λειτουργικού σου είναι Ελληνική; Αν όχι, μήπως απλά γυρίζοντας το locale σου στα Ελληνικά διορθώσεις το πρόβλημά σου; Το format στο οποίο αναφέρεσαι χρησιμοποιείται στην Αμερική. Βέβαια, το παράδειγμα του αριθμού που αναφέρεις είναι λίγο ανησυχητικό αν στο δείχνει πραγματικά έτσι. Το Αμερικάνικο format είναι: (xxx) xxx-xxxx, με την πρώτη ομάδα να αποτελεί τον κωδικό περιοχής και την τελευταία το γνωστό "extension".

 

Όχι δεν είναι η ελληνική, αλλα τελικά διορθώθηκε αλλάζοντας τα regional settings στα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Και μια και μιλάμε για γλώσσες λειτουργικών, μια (ακόμα) ερώτηση :

 

Σε ένα ελληνικό TyTN, μπορείς να έχεις το λειτουργικό πλήρως στα αγγλικά (αλλά και με υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων φυσικά) ; Ακόμα και τα διάφορα μηνύματα των Windows, κλπ ;

 

Για διάφορους λόγους πάντα με βολεύει πολύ καλύτερα αγγλικό περιβάλλον στους υπολογιστές (και τα κινητά).

 

θενκς,

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Και μια και μιλάμε για γλώσσες λειτουργικών, μια (ακόμα) ερώτηση :

 

Σε ένα ελληνικό TyTN, μπορείς να έχεις το λειτουργικό πλήρως στα αγγλικά (αλλά και με υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων φυσικά) ; Ακόμα και τα διάφορα μηνύματα των Windows, κλπ ;

 

Για διάφορους λόγους πάντα με βολεύει πολύ καλύτερα αγγλικό περιβάλλον στους υπολογιστές (και τα κινητά).

 

θενκς,

 

nixx

 

Φιλε nixx μια απο τα ιδια.:p

Και με μεγαλη χαρα θα σου πω πως γινετε αυτο.

Εχω το OS αγγλικα και υποστηριζει πληρος τα ελληνικα σε οτι θελεις να γραψεις.

 

Ειδα εχθες το QTEK 9000 και μου ηρθε ΠΑΡΑ πολυ μεγαλο σε σχεση με τον τιτανα... :rolleyes:

 

Ερωτησεις:

Πως βλεπεις τα μηνυματα που εχεις στην SIM?

Μπορεις να βαλεις δονηση και ηχο μαζι στις εισερχομενες κλεισεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nixx μια απο τα ιδια.:p

Και με μεγαλη χαρα θα σου πω πως γινετε αυτο.

Εχω το OS αγγλικα και υποστηριζει πληρος τα ελληνικα σε οτι θελεις να γραψεις.

 

Ειδα εχθες το QTEK 9000 και μου ηρθε ΠΑΡΑ πολυ μεγαλο σε σχεση με τον τιτανα... :rolleyes:

 

Ερωτησεις:

Πως βλεπεις τα μηνυματα που εχεις στην SIM?

Μπορεις να βαλεις δονηση και ηχο μαζι στις εισερχομενες κλεισεις?

 

Αυτό θα με ενδιέφερε κι εμένα γιατί τα περισσότερα email που ανταλλάζουμε για θέματα δουλειάς είναι στα ελληνικά και δεν πάει κάθε φορά που είμαι εκτός γραφείου να τους απαντώ σε greeklish :O

Link to comment
Share on other sites

LiTeRaL εγω εχω την ελληνικη εκδοση της ACE.

Αν δεν την εχεις τοτε μαλλον πρεπει να περιμενεις καποιο firmware που θα βγει απο ACE και να το περασεις μετα απο πανω.

 

Βασικα το καλυτερο θα ηταν αν μπορουσε καποιος να παρει το Ελληνικο firmware απο την ΑCE και να το ανεβασει καπου γι αυτους το χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα με ενδιέφερε κι εμένα γιατί τα περισσότερα email που ανταλλάζουμε για θέματα δουλειάς είναι στα ελληνικά και δεν πάει κάθε φορά που είμαι εκτός γραφείου να τους απαντώ σε greeklish :O

 

Η απαντηση βρισκετε σε αυτο το μυνημα απο τον sdam

Link to comment
Share on other sites

 

Ερωτησεις:

Μπορεις να βαλεις δονηση και ηχο μαζι στις εισερχομενες κλεισεις?

 

Απο το Phone, πας στο Menu και μετά στα Options και επιλέγεις απο το Ring Type τι ακριβώς θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να αγορασω μια καρτα μνημης για τον τιτανα μου και δεν μπορω να βρω.

Θελω μια 1gb η 2gb.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω αλλα και οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να αγορασω μια καρτα μνημης για τον τιτανα μου και δεν μπορω να βρω.

Θελω μια 1gb η 2gb.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω αλλα και οικονομικα.

 

Φίλε μου και εγώ είχα το πρόβλημα αυτό και τελικά πήρα μια σήμερα απο e-bay

34 euro.Σε 7 μέρες θα είναι εδώ.Από ελλάδα δύσκολα θα βρεις.

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω μια δυο ερωτήσεις να κανω......πρώτη ειναι με την εταιρεια DYNAX (που αναφερθηκε σε προηγούμενη σελιδα) τι γίνεται?μπορούμε να προμηθευτούμε τον τιτανα από αυτούς και αν ναι απο εγγύηση τι γίνεται?και δευτερη αφορά την μπαταρία του τιτάνα....εχουν ακουστει καποια οχι καλα σχολια για την μπαταρια του απο ενα δυο ατομα...οι υπολοιποι που το αγορασατε δεν έχετε πρόβλημα?Ευχαριστώ πολυ για τον χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω μια δυο ερωτήσεις να κανω......πρώτη ειναι με την εταιρεια DYNAX (που αναφερθηκε σε προηγούμενη σελιδα) τι γίνεται?μπορούμε να προμηθευτούμε τον τιτανα από αυτούς και αν ναι απο εγγύηση τι γίνεται?και δευτερη αφορά την μπαταρία του τιτάνα....εχουν ακουστει καποια οχι καλα σχολια για την μπαταρια του απο ενα δυο ατομα...οι υπολοιποι που το αγορασατε δεν έχετε πρόβλημα?Ευχαριστώ πολυ για τον χρονο σας!

Αν και συνήθως δεν έχει νόημα αυτό που κάνω τώρα, γράφω χωρίς να έχω απάντηση μόνο και μόνο για να τονίσω τη σημασία της ερώτησης του aristotelisb, ειδικά σχετικά με την DYNAX. Κυρίως λόγω της διαφοράς στην ταχύτητα της συσκευής που είχε αναφερθεί από κάποιο φίλο, σε κομμάτι της DYNAX...

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Συγχαρητήρια για το forum. Μου πήρε 2 μέρες αλλά το διάβασα όλο!!

Εδώ και 2 μήνες ψάχνω για κινητό και έχω προσανατολιστεί προς το TytN. Διαβάζοντας τα μηνύματα σας μου έχουν δημιουργηθεί όμως διάφοροι ενδιασμοί...

 

Τα βασικά χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι η χρήση σαν κινητό και η πλοήγηση στο ιντερνετ λόγω εργασίας. Φυσικά και η δυνατότητα για μεταφορά και σύντομη επεξεργασία αρχείων είναι ένα θετικό στοιχείο αλλά δεν νομίζω να μου είναι τόσο αναγκαία σε καθημερινή βάση. Βρίσκομαι στη σωστή κατεύθυνση???

 

 

Βασικό πρόβλημα θεωρώ αυτό της ταχύτητας απόκρισης στη χρήση τηλεφώνου. Είναι τελικά κάτι που εξαρτάται από το φόρτωμα με εφαρμογές του μηχανήματος ή είναι ούτως η άλλως παρατηρήσιμο?

 

Επίσης σε οτι αφορά το ιντερνετ, μπορείς τελικά να μπείς σε sites που απαιτούν login? π.χ. κάποιος ανέφερε webanking και sites για στοιχήματα....Μπορείς τελικά να μπείς σε αυτά?

 

Τέλος έχει κανείς συμβόλαιο με ΤΙΜ? διάβασα σε ένα αλλο forum (GPRS) οτι αμα βάλεις τα settings tou Non-Stop για το wap, μπορείς με κάποιο κόλπο να κάνεις browsing σε οτιδήποτε sites , ακόμα και non-wap . Όμως από οτι είδα αυτό ψιλοεξαρτάται άπό την συσκευή. Το εχει δοκιμάσει κανεις αυτό στο TyTN?

 

Και μια και είναι must από οτι βλέπω...Αν και βαζέλος θα παω την Τρίτη να δω την ΑΕΚ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...