Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε όλους! Δυστυχώς από σήμερα το πρωί αντιμετωπίζω πρόβλημα με το tytn μου. Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε και δε λέει να ανοίξει με τίποτα. Η μπαταρία φορτιζόταν κατά τη διάρκεια της νύχτας οπότε δεν πιστεύω να φταίει αυτό. Με το που το ξαναβάζω για φόρτιση δεν ανάβει ούτε λαμπάκι. Το θέμα είναι ότι δεν πέρασα κάποιο πρόγραμμα τον τελευταίο μήνα και έτσι όπως είναι τώρα ούτε hard reset δεν μπόρω να κάνω. Έβγαλα έβαλα μπαταρία αλλά και πάλι τπτ.Ούτε την αρχική οθόνη δε βγάζει. Βασικά μοιάζει νετελώς νεκρό. Επίσης έχει την αυθεντική rom πάνω. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να "ξαναζήσει"? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους! Δυστυχώς από σήμερα το πρωί αντιμετωπίζω πρόβλημα με το tytn μου. Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε και δε λέει να ανοίξει με τίποτα. Η μπαταρία φορτιζόταν κατά τη διάρκεια της νύχτας οπότε δεν πιστεύω να φταίει αυτό. Με το που το ξαναβάζω για φόρτιση δεν ανάβει ούτε λαμπάκι. Το θέμα είναι ότι δεν πέρασα κάποιο πρόγραμμα τον τελευταίο μήνα και έτσι όπως είναι τώρα ούτε hard reset δεν μπόρω να κάνω. Έβγαλα έβαλα μπαταρία αλλά και πάλι τπτ.Ούτε την αρχική οθόνη δε βγάζει. Βασικά μοιάζει νετελώς νεκρό. Επίσης έχει την αυθεντική rom πάνω. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να "ξαναζήσει"? Ευχαριστώ

 

φιλε μου το 1ο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να δοκιμασεις μια αλλη μπαταρια αν οντως αυτη δεν φορτιζει καν οπως λες,ωστε να δεις αν ειναι απο μπαταρια η απο κατι αλλο.

 

η επομενη λυση ειναι το service στην ace hellas :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σε όλους! Δυστυχώς από σήμερα το πρωί αντιμετωπίζω πρόβλημα με το tytn μου. Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε και δε λέει να ανοίξει με τίποτα. Η μπαταρία φορτιζόταν κατά τη διάρκεια της νύχτας οπότε δεν πιστεύω να φταίει αυτό. Με το που το ξαναβάζω για φόρτιση δεν ανάβει ούτε λαμπάκι. Το θέμα είναι ότι δεν πέρασα κάποιο πρόγραμμα τον τελευταίο μήνα και έτσι όπως είναι τώρα ούτε hard reset δεν μπόρω να κάνω. Έβγαλα έβαλα μπαταρία αλλά και πάλι τπτ.Ούτε την αρχική οθόνη δε βγάζει. Βασικά μοιάζει νετελώς νεκρό. Επίσης έχει την αυθεντική rom πάνω. Έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω για να "ξαναζήσει"? Ευχαριστώ

 

How to unbrick your bricked hermes

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να ακολουθήσω την διαδικασία για 2 λόγους:

- Δεν έχω κάνει rom upgrade για να καταντήσει έτσι

- Δεν ανταποκρίνεται σε κανένα συνδυασμό κουμπιών οπότε δεν μπορώ να μπώ σε bootloader mode

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να έχει μετρητές κλήσεων?το batterystatus δεν με ικανοποιεί ποια γιατι μπήκα στο πρόγραμμα της cosmote που δίνει ξεχωριστά χρόνο ομιλίας για σταθερά και κινητά.Κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να έχει μετρητές κλήσεων?το batterystatus δεν με ικανοποιεί ποια γιατι μπήκα στο πρόγραμμα της cosmote που δίνει ξεχωριστά χρόνο ομιλίας για σταθερά και κινητά.Κάποια ιδέα?

LC Minutes (freeware με συχνά updates)

KG Power Toys (ελληνικό freeware, του φίλου "kounadisk" - δες και το σχετικό thread)

Phone Dashboard

 

Δεν ξέρω αν όλα τα παραπάνω έχουν τα χαρακτηριστικά που θέλεις (ξεχωριστό χρόνο κινητών/σταθερών), νομίζω όμως ότι κάποιο/α θα σε καλύψουν.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

LC Minutes (freeware με συχνά updates)

KG Power Toys (ελληνικό freeware, του φίλου "kounadisk" - δες και το σχετικό thread)

Phone Dashboard

 

Δεν ξέρω αν όλα τα παραπάνω έχουν τα χαρακτηριστικά που θέλεις (ξεχωριστό χρόνο κινητών/σταθερών), νομίζω όμως ότι κάποιο/α θα σε καλύψουν.

 

nixx

Το Phone Dashboard το κανει αυτο που θελεις φιλε μου. Στις ρυθμισεις το φτιαχνεις :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ.Πραγματι με το phone Dashboard ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Το Phone Dashboard το κανει αυτο που θελεις φιλε μου. Στις ρυθμισεις το φτιαχνεις :)
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται PDA HTC TyTN στο κουτί του, αγορασμένο από Ελλάδα (ACE) με εγγύηση μέχρι Αύγουστο 2008 με δεύτερη μπαταρία, 1GB κάρτα μνήμης , extra δερμάτινη θήκη krussell σε αριστη κατάσταση με Windows Mobile 6.0 , Destinator 7.0 και Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III.

Tιμή 380 ευρώ - τηλ. 6977662960

Βασίλης

Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πωλείται PDA HTC TyTN στο κουτί του, αγορασμένο από Ελλάδα (ACE) με εγγύηση μέχρι Αύγουστο 2008 με δεύτερη μπαταρία, 1GB κάρτα μνήμης , extra δερμάτινη θήκη krussell σε αριστη κατάσταση με Windows Mobile 6.0 , Destinator 7.0 και Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III.

τηλ. 6977662960

Βασίλης

Αθήνα

 

Mporeis na to baleis kai edw ean se endiaferei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο Tytn μου,στο οποίο έχω τα WM6 το πρόγραμμα TCPMP,και όταν ανοίγω κάποιο βίντεο άρχιζει "κουνιέται" η εικόνα σαν να "τρέμει" ,ενώ από πίσω τρέχει κανονικά το βίντεο,και αν το αφήσω πολύ έτσι εμφανίζεται μαύρη οθόνη και πρέπει να κάνω soft reset για να ξεκολλήσει..

Δοκίμασα και το v0.71 και το v0.72 και το v0.81 που πρέπει να είναι η τελευταία έκδοση.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:confused:

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο Tytn μου,στο οποίο έχω τα WM6 το πρόγραμμα TCPMP,και όταν ανοίγω κάποιο βίντεο άρχιζει "κουνιέται" η εικόνα σαν να "τρέμει" ,ενώ από πίσω τρέχει κανονικά το βίντεο,και αν το αφήσω πολύ έτσι εμφανίζεται μαύρη οθόνη και πρέπει να κάνω soft reset για να ξεκολλήσει..

Δοκίμασα και το v0.71 και το v0.72 και το v0.81 που πρέπει να είναι η τελευταία έκδοση.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?:confused:

Ευχαριστώ..

 

απεγκατεστησε τον και καθαρισε με το resco file explorer την registry απο τυχον υπολειμματα εγκαταστασης,επανεκινηση και κανε εγκατασταση στον 0.71 παλι.

 

η ιδανικη λυση παντως ειναι αυτος

core player 1.2.1 :)

 

για να τον βρεις

χρησιμοποιησε το search (αφου κανεις register) στο

http://www.ipmart.com

 

εκει θα βρεις οτι ζητας και οχι μονο ;)

 

μπορεις να χρησιμοποιεις και τους 2 παραλληλα χωρις προβλημα παντως..καποια αλλη εφαρμογη φταιει ,που σου κανει corrupt στον player ;)

για οτι αλλο εδω ειμαστε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απεγκατεστησε τον και καθαρισε με το resco file explorer την registry απο τυχον υπολειμματα εγκαταστασης,επανεκινηση και κανε εγκατασταση στον 0.71 παλι.

 

η ιδανικη λυση παντως ειναι αυτος

core player 1.2.1 :)

 

για να τον βρεις

χρησιμοποιησε το search (αφου κανεις register) στο

http://www.ipmart.com

 

εκει θα βρεις οτι ζητας και οχι μονο ;)

 

μπορεις να χρησιμοποιεις και τους 2 παραλληλα χωρις προβλημα παντως..καποια αλλη εφαρμογη φταιει ,που σου κανει corrupt στον player ;)

για οτι αλλο εδω ειμαστε :)

 

Σ'ευχαριστώ πολυ zaharakis για την άμεση απάντηση σου!:)

Είμαι ήδη γραμμένη στο ipmart, άρα θα κατεβάσω αυτόν τον player που μου είπες.Thanks και πάλι!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δύο ερωτήσεις...γιατί οταν εκτελώ κάποια κλήση και ταυτόχρονα θέλω να γράψω μια σημείωση το πληκτρολόγιο του tytn κάνει τα δικά του και γράφει ότι θέλει...και...γιατί στις επιλογές της φωτογραφικής δεν υπάρχει η κάρτα μνήμης αλλα μόνο η μνήμη τηλεφώνου κια μια επιλογή network?
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολυ zaharakis για την άμεση απάντηση σου!:)

Είμαι ήδη γραμμένη στο ipmart, άρα θα κατεβάσω αυτόν τον player που μου είπες.Thanks και πάλι!:happy:

 

Ο τρόπος επίλυσης για όποιον συναντήσει το ίδιο πρόβλημα είναι να εγκαταστήσει και τον core player, μετά το reboot core player & tcpmp 0.81 λειτουργούν κανονικότατα!!!! και το βρήκα τυχαία!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο τρόπος επίλυσης για όποιον συναντήσει το ίδιο πρόβλημα είναι να εγκαταστήσει και τον core player, μετά το reboot core player & tcpmp 0.81 λειτουργούν κανονικότατα!!!! και το βρήκα τυχαία!

 

Giati na ta exeis kai ta dyo? Tin idia douleia kanoun kai proswpika pistevw oti i ekdosi 1.2.1 tou Core Player (me ton enswmatemeno youtube player)... doulevei apsoga!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Giati na ta exeis kai ta dyo? Tin idia douleia kanoun kai proswpika pistevw oti i ekdosi 1.2.1 tou Core Player (me ton enswmatemeno youtube player)... doulevei apsoga!

 

φίλε δεν δούλευε το tcpmp και έστρωσε με την εγκατάσταση του core player...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν δούλευε το tcpmp και έστρωσε με την εγκατάσταση του core player...

 

Και σε μένα τό ίδιο έγινε..Εγκατέστησα το core player όπως μου είπε ο zaharakis κι όλα ΟΚ με το TCPMP..:p

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται PDA HTC TyTN στο κουτί του, αγορασμένο από Ελλάδα (ACE) με εγγύηση μέχρι Αύγουστο 2008 με δεύτερη μπαταρία, 1GB κάρτα μνήμης , extra δερμάτινη θήκη krussell σε αριστη κατάσταση με Windows Mobile 6.0 , Destinator 7.0 και Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III.

Tιμή 380 ευρώ - τηλ. 6977662960

Βασίλης

Αθήνα

 

Νέα τιμή: 350 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.

Πάνω στον τιτάνα μου για μεγάλο διάστημα είχα ένα unofficial WM6 version, αλλά έβαλα το official πριν δυο μέρες. Στην αρχή φενότανε πιο γρήγορο κτλ, αλλά τώρα είναι αργό μέχρι εκνευριστικό.

Κανένας που έχει να μου προτίνει κάτι (unofficial) που να είναι γρήγορο , σταθερό και καλό;

Μπορείτε να μου δώσετε και direct links αν είναι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...