Jump to content

Καλύτερο πρόγραμμα Internet Security


peiraiotakos
 Κοινοποίηση

Internet Security...  

112 members have voted

  1. 1. Internet Security...

    • Panda Platinum 2006 Internet Security
      10
    • McAfee Internet Security Suite 2006
      12
    • F-Secure Internet Security 2006
      10
    • Kaspersky Internet Security 2006
      46
    • ZoneAlarm Security Suite
      34


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω Kaspersky Anti-Virus Personal Pro για anti virus και Kaspersy Anti-Hacker για firewall. Γενικα δεν ειμαι και πολυ των πολυπρογραμματων ολα σε 1.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω Kaspersky Anti-Virus Personal Pro για anti virus και Kaspersy Anti-Hacker για firewall. Γενικα δεν ειμαι και πολυ των πολυπρογραμματων ολα σε 1.

Εγώ χρησιμοποιώ Symantec Antivirus version 10 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν και παρατηρώ μια τάση να "βαραίνει" το πρόγραμμα από την έκδοση 8 που πρωτοδοκίμασα, κάτι που δε προβληματίζει ιδιαίτερα όμως, μιας και παραμένει ελαφρύτερο σε σχέση με τα περισσότερα προγράμματα antivirus.

 

Για firewall χρησιμοποιώ το Zone Alarm Pro 6.1.737.000 αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Ένας λόγος είναι ότι με τις τελευταίες εκδόσεις παραέγινε βαρύ και πολύπλοκο και αρχίζω να αναρωτιέμαι μήπως άλλα firewalls όπως το kaspersky είναι καλύτερα.

Ο δεύτερος και σοβαρότερος λόγος είναι ότι παρουσίασε απαράδεκτα προβλήματα σε κάποιους υπολογιστές που το εγκατέστησα, συγκεκριμένα μπλόκαρε εντελώς το ίντερνετ και δεν ήξερα τι να κάνω. Δε διορθωνόταν ούτε με uninstall, ούτε με επαναφορά συστήματος.

Κρίμα ένα πρόγραμμα να έχει τόσο σοβαρά bugs...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Symantec Antivirus version 10 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν και παρατηρώ μια τάση να "βαραίνει" το πρόγραμμα από την έκδοση 8 που πρωτοδοκίμασα, κάτι που δε προβληματίζει ιδιαίτερα όμως, μιας και παραμένει ελαφρύτερο σε σχέση με τα περισσότερα προγράμματα antivirus.

 

Για firewall χρησιμοποιώ το Zone Alarm Pro 6.1.737.000 αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Ένας λόγος είναι ότι με τις τελευταίες εκδόσεις παραέγινε βαρύ και πολύπλοκο και αρχίζω να αναρωτιέμαι μήπως άλλα firewalls όπως το kaspersky είναι καλύτερα.

Ο δεύτερος και σοβαρότερος λόγος είναι ότι παρουσίασε απαράδεκτα προβλήματα σε κάποιους υπολογιστές που το εγκατέστησα, συγκεκριμένα μπλόκαρε εντελώς το ίντερνετ και δεν ήξερα τι να κάνω. Δε διορθωνόταν ούτε με uninstall, ούτε με επαναφορά συστήματος.

Κρίμα ένα πρόγραμμα να έχει τόσο σοβαρά bugs...

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το ZoneAlarm. Και εμένα μου δημιούργησε ουκ ολίγα προβλήματα (δεν άφηνε προγράμματα να έχουν πρόσβαση στο δίκτυο και ας ήταν στην λίστα με τα secure, κλπ κλπ) Απαράδεκτο προγραμματάκι και την λύση την βρήκα στους Ρώσους.

Απο σήμερα βέβαια, "τρέχω" το F-Secure Internet Security 2006, το οποίο έχει εύκολο interface αλλά δεν γνωρίζω ακόμη τι απόδοση έχει στην αναγνώριση και στο μπλοκάρισμα ύποπτων πακέτων... Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Symantec AV Corporate ver8. Πανάλαφρο και άριστο μέχρι στιγμής.

 

Στο ίντερνετ μπαίνω από ασύρματο δίκτυο με apple airport extreme. Είχα το ZoneAlarm αλλά το έβγαλα αφού κάποια στιγμή όταν το απεγκατέστησα για κάτι άλλο, κλείδωσε όλες τις συνδέσεις δικτύου! Ετσι, φορμάρισα τον υπολογιστή και από τότε μακριά από το ZoneAlarm. Εχω μόνο το default Windows firewall του SP2 και το Microsoft Antispyware και ο φορητός ποτέ δεν αισθάνονταν καλύτερα! Καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που εππηρεάζει αρκετά προγραμματα της Symantec βγήκε χθες προχθες (αν θυμάμαι καλά). Θα σας ενημερώσω περισσότερο άυριο.
Link to comment
Share on other sites

xrisimopoiw to otenet security kit pou mou eixe dwthei me to adsl tis otenet. einai kalo afto???

 

F-Secure Client Security.

 

Εξαιρετικό!

Την έκδοση 6.01 χρησιμοποιώ και μπορώ να πώ πως μετά απο επισταμένη μελέτη όλων των προιόντων με καλύπτει παραπάνω από το απαραίτητο :)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω Kaspersky Anti-Virus Personal Pro για anti virus και Kaspersy Anti-Hacker για firewall. Γενικα δεν ειμαι και πολυ των πολυπρογραμματων ολα σε 1.

 

Mία από τα ίδια με τον φίλο. Προτιμώ να τα έχω ξεχωριστά αρκεί να μπορούν να συνεργαστούν εάν χρειαστεί με προϊόντα άλλων εταιρειών. (βλέπε Κaspersky AV με ΖΑ firewall)

 

Globy πόσο εκτιμάς να κοστίζει όταν βγει final το KIS 2006;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παλληκάρι μου, ειλικρινά δεν ξέρω.

Δεν υπήρξε κάποιο αντίστοιχο στο παρελθόν, οποτε δεν μπορώ να πω.

Θα δείξει, η 5ή του μηνος είναι κλειδί ημέρα.

(Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τοσο καιρό δεν έβγαλαν μια ανακοίνωση για το τι πρόκειται να γίνει)

Link to comment
Share on other sites

cisco router+hardware firewall δεν περναει ουτε ο neo απο κει...

 

Ναι αλλά δεν είναι προσιτό οικονομικά και δεν το χρειάζεται ο απλός χρήστης.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

cisco router+hardware firewall δεν περναει ουτε ο neo απο κει...

Εισαγωγή νέου layer πάνω στο λειτουργικό για προστασία.

-=-=-=-=-=-=-=-

Cisco Security Agent!

;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εγω χρησιμοποιω norton αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.

ΕΠΙΣΗΣ θελω να θεσω δυο ερωτησεις:

1.Ποια απο αυτα τα προγραμματα που αναφεραται μπορω να χρησιμοποιω παραλληλα με το norton??? (το Kaspersy πιστευω οτι δεν γινεται)

2.Μηπως μπορειται να ποσταρεται τις ρυθμισεις για το zoneAlarm?? Οσο το χρησιμοποιουσα ημουν ευχαριστημενος μεχρι που βγηκε καινουργια εκδοση και επειδη δεν μπορουσα να το ρυθμισω καταλληλα το εβγαλα...

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή νέου layer πάνω στο λειτουργικό για προστασία.

-=-=-=-=-=-=-=-

Cisco Security Agent!

;)

 

Cisco & Checkpoint Security Agents = για τις κλωτσιες.

Πως παραμυθιαζεστε ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Cisco & Checkpoint Security Agents = για τις κλωτσιες.

Πως παραμυθιαζεστε ετσι;

σαφως και ειναι για τις κλωτσιες για αυτο εβαλα και hardware firewall και σε 2 μερες μπαινει shell linux ;)

Link to comment
Share on other sites

At first, το Cisco Security Agent δεν ειναι αρκετό απο μονο του.

Σαφώς και θα βάλεις hardware firewall, κι αν έχει IDS/IPS ακόμη καλύτερα.

(Τι hardware firewall έβαλες; )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το ZoneAlarm Security Suite μονο που χρειαζεται μερικες ρυθμισεις...:rtfm:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...