Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις τα δικια σου, αλλά μάλλον έφτασε η ώρα και για wificall 

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 1:42 ΜΜ, bardull said:

Λοιπόν, με κοσμοτε, σε σημεία που με s23 ultra έπιανα 1000+ ταχύτητες με 5G,με το Pixel 8 pro δεν πιάνω ούτε τα μισά, μήπως η 5G ένδειξη είναι μόνο ένδειξη και όχι πραγματικότητα? Δεν μπορεί να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.. 

και σε εμενα σε μερικα σημεια το κανει αυτο και μαλλον ειναι επειδη δεν εχει αυτο ...

 

https://www.rfwireless-world.com/Terminology/What-is-5G-EN-DC-Dual-Connectivity.html

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ πιθανό να συμβαίνει γιαυτό το λόγο... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά σας κάνει θέματα με το gps;; Μου κάνετε μια χάρη. Μπορεί κάποιος να κάνει ένα GPS test (μέσω του app με το ίδιο όνομα) και να μου πει πόσους δορυφόρους πιάνει σε κλειστό χώρο;; (Όταν λέω κλειστό δεν εννοώ κανένα υπόγειο. Σε διαμέρισμα πολυκατοικίας).

Εμένα μου έχει 0.... Και το παλιό μου έχει 30+...

 

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alex21 said:

Παιδιά σας κάνει θέματα με το gps;; Μου κάνετε μια χάρη. Μπορεί κάποιος να κάνει ένα GPS test (μέσω του app με το ίδιο όνομα) και να μου πει πόσους δορυφόρους πιάνει σε κλειστό χώρο;; (Όταν λέω κλειστό δεν εννοώ κανένα υπόγειο. Σε διαμέρισμα πολυκατοικίας).

Εμένα μου έχει 0.... Και το παλιό μου Huawei έχει 30+...

Screenshot_20240506-222458.png

Όλα καλά εδώ.

Edit; Βασικά απ' ότι καταλαβαίνω τους βλέπει, αλλά δεν κλειδώνει σε κάποιον;

 

Screenshot_20240506-223618.png

Screenshot_20240506-223613.png

Screenshot_20240506-223611.png

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Σε σένα κάτι βρίσκει. Βέβαια και πάλι είναι λίγοι σε σχέση με το αρχαίο Huawei p30 Pro που είχα στο παρελθόν. Μέσα σε δευτερόλεπτα βλέπει 30 και λοκαρει κιόλας.

Περίεργο. Μάλλον έχει θέμα η συσκευή μου και είναι και ολοκαίνουργια 

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alex21 said:

Thanks.

Σε σένα κάτι βρίσκει. Βέβαια και πάλι είναι λίγοι σε σχέση με το αρχαίο Huawei p30 Pro που είχα στο παρελθόν. Μέσα σε δευτερόλεπτα βλέπει 30 και λοκαρει κιόλας.

Περίεργο. Μάλλον έχει θέμα η συσκευή μου και είναι και ολοκαίνουργια 

Μόλις βγω στο παράθυρο λίγα μέτρα από εκεί που κάθομαι, πιάνει καμπάνα.

Screenshot_20240506-225146.png

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Σε κλειστό χώρο GPS... Μάλιστα...

Τι να πω. Τρομερά πράγματα. Να συγκρίνεις δύο κινητά κάτω από τις ίδιες συνθήκες! Είτε πρόκειται για κλειστό (δίπλα σε παράθυρο) είτε ανοιχτό χώρο είτε το οτιδήποτε....και το ένα να βρίσκει σαράντα δορυφόρους και το άλλο έναν.

Επαναλαμβάνω. Κάτω από τίς ίδιες συνθήκες. Δεν έχει ξαναγίνει. Είμαι για ψυχιατρείο 😜 

Edit: με αγάπη το λέω και ως πλάκα Ε; Μη παρεξηγηθω. Απλά βρε παίδες το αναφέρω. Ότι το ένα βρίσκει και το άλλο όχι. Δίπλα δίπλα, υπό τίς ίδιες συνθήκες 

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alex21 said:

Τι να πω. Τρομερά πράγματα. Να συγκρίνεις δύο κινητά κάτω από τις ίδιες συνθήκες! Είτε πρόκειται για κλειστό (δίπλα σε παράθυρο) είτε ανοιχτό χώρο είτε το οτιδήποτε....και το ένα να βρίσκει σαράντα δορυφόρους και το άλλο έναν.

Επαναλαμβάνω. Κάτω από τίς ίδιες συνθήκες. Δεν έχει ξαναγίνει. Είμαι για ψυχιατρείο 😜 

Edit: με αγάπη το λέω και ως πλάκα Ε; Μη παρεξηγηθω. Απλά βρε παίδες το αναφέρω. Ότι το ένα βρίσκει και το άλλο όχι. Δίπλα δίπλα, υπό τίς ίδιες συνθήκες 

Αν κάνεις την δουλειά σου σε εξωτερικό χώρο δεν βλέπω τον λόγο να σε ανησυχεί αυτό 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ την  κάνω αλλά σε εξωτερικό χώρο ανα διαστήματα  χάνει για κάποια δευτερόλεπτα την τοποθεσία. Χωρίς να μπορεί να δικαιολογηθεί κάπως (πχ να υπάρχουν ψηλά κτήρια δίπλα ή να περνάω από τούνελ κτλ). 

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alex21 said:

Ρε συ την "ψιλό" κάνω. Εννοώ πως και σε εξωτερικό χώρο ανα διαστήματα στο Google maps πετάει ένα "αναζήτηση GPS" και χάνει για κάποια δευτερόλεπτα την τοποθεσία. Χωρίς να μπορεί να δικαιολογηθεί κάπως (πχ να υπάρχουν ψηλά κτήρια δίπλα ή να περνάω από τούνελ κτλ). Σε περίπτωση που είσαι πεζός βέβαια τα πράγματα δυσκολεύουν πιο πολύ.

Για να καταλάβεις επισυνάπτω μια εικόνα με 3 κινητά δίπλα δίπλα.

Αριστερά το Xiaomi mi mix 2

Στην μέση το Huawei p30 Pro 

Δεξιά το pixel 8 Pro 

Να σημειώσω πως την εφαρμογή την άνοιξα πρώτα στο pixel.

IMG-8dec23cd7c1967d627b7f5eca9003b83-V~2.jpg

Επέτρεψε στα google play services να βλεπουν την τοποθεσια σου και πες μας τα αποτελεσματα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια.  Έχουν ήδη άδεια να βλέπουν την τοποθεσία μου. Δοκίμασα και restart και clear cache αλλά δυστυχώς το ίδιο. Σε εξωτερικό χώρο χωρίς πολυκατοικίες και σε τέρμα ανοιχτό χώρο (χωριό) έπιασε 11 in view και 3 in use.  Αλλά όπως είπα σε ανοιχτό χώρο με ορίζοντα 

 

Edit: Μετα την εγκατασταση του Android 15 Beta φαινεται να εφτιαξε το θεμα...... αρα λογικα καποιο προβλημα στο software με την τελευταια εκδοση του Android 14. Ποιος ξερει....

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδια υπάρχει κάποιος καλός οδήγος για root?

Κοίταξα στις πίσω σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νέο για wifi calling - vowifi ? ενδιαφέρομαι για να πάρω 8 pro , αλλά χωρίς vowifi δεν έχω σήμα σπίτι μου

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baspats said:

Έχουμε κάποιο νέο για wifi calling - vowifi ? ενδιαφέρομαι για να πάρω 8 pro , αλλά χωρίς vowifi δεν έχω σήμα σπίτι μου

Δυστυχώς εγώ με Nova εκτός από volte τίποτα 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, eklipsi said:

Αλλιώς, με Nova όλα καλά; 5G, κλήσεις;

Δεν έχω θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,έχω το 6 Pro και σκέφτομαι να πάω στο 8 Pro σε φωτογραφία έχει καλύτερο zoom??Γιατί σε σχέση με το 7Pro το δικό μου είναι καλύτερο στο ζουμαρισμα...

Αν κάποιος είχε το 6Pro και πήγε στο 8 Pro θα ήθελα να απαντήσει... Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε 😄

IMG_20240520_231935_336.jpg

Screenshot_20240520-233721.png

Screenshot_20240520-233726.png

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

Έχεις WiFi calling με τον πάροχο σου μήπως;

Όχι. Θέλει ακόμα shizuku, Pixel IMS και APN.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις πήρα Pixel 8 Pro και το σκαλίζω. Πείτε μου σας παρακαλώ ότι υπάρχει τρόπος να φύγει από την home screen του official launcher το "παλιό" at a glance widget και να μπει το νέο με τα εικονίδια και την διαφάνεια γιατί δεν βρίσκω τρόπο να το κλείσω εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kax_dent said:

Καλησπέρα. Μόλις πήρα Pixel 8 Pro και το σκαλίζω. Πείτε μου σας παρακαλώ ότι υπάρχει τρόπος να φύγει από την home screen του official launcher το "παλιό" at a glance widget και να μπει το νέο με τα εικονίδια και την διαφάνεια γιατί δεν βρίσκω τρόπο να το κλείσω εντελώς.

Όχι. Αυτό το παντρεύεσαι. Μόνο με αλλαγή launcher.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...