Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, kostas701 said:

Καλησπέρα, αυτή η ρημαδα η ζελατίνα πως βγαίνει; Νομίζω έχει κολλήσει πολύ καλά και δεν βγαίνει με τίποτα

 

Εννοείς την εργοστασιακή ζελατίνα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτή βγαίνει πολύ εύκολα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum .Κάτοχος redmi 13 pro+ εδω και 4 ημέρες ,αφου αποφάσισα να παροπλίσω το ταλαιπωρημένο mi 9T pro (τέρας). Η αληθεία ειναι δεν επαθα και πλακα .Οκ καλο ειναι ... καλη οθονη ( με χαλαει λιγο η κουρμπα στο πλαι ),καμερα ...χμμ οκ μικρες διαφορές με το mi 9t pro .Μπαταρια χμμ... νομιζω η διαχείριση της ενεργιας εχει παει περίπατο .Θα μπορούσαν πολυ καλύτερα .Ανεβαζουμε και λιγο θερμοκρασία χωρις βαρια χρηση, παλι λεω οκ .Μα να ψαχνω να κανω root και TWRP και να μην μπορώ να βρω τιποτα ? αυτο παει πολυ ! 5 ημερες ακομα και αν δεν γινει root εχει φυγει με συνοπτικες διαδικασιες .

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ και τέτοια παιχνίδια είναι πλέον άχρηστα με τόσα πράγματα που κάνουμε με το κινητό (τράπεζες, wallet κλπ) .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ειναι αχρηστα .Για εμενα ειναι ζωτικης σημασιας .και δεν παιζω κανενα παιχνιδι .Αλλωστε περισσοτερα hack εχουν φαει γνωστοι μου χωρις root ,εγω ποτε .Σημασια εχει να ξερεις να προσεχεις .

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, dragon11 said:

Ε αυτήν εννοεί 

Ναι την εργοστασιακή. Ήταν τόσο καλά κολλημένη που μου έβγαλε την ψυχή. Έβαλα τζαμάκι με καμπύλη για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά δεν κάθεται καλά, κάνει φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kostas701 said:

Ναι την εργοστασιακή. Ήταν τόσο καλά κολλημένη που μου έβγαλε την ψυχή. Έβαλα τζαμάκι με καμπύλη για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά δεν κάθεται καλά, κάνει φουσκάλες.

Παίδες έχω γράψει πιο πάνω τί έχω βάλει εγώ καί ησύχασα, ρίξτε μια ματιά στο νήμα 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Στα Huawei έβγαινε δύσκολα. Σε Xiaomi από την άκρη Με λίγη βοήθεια από το νύχι βγαίνει εύκολα.

Εκτός αν στο συγκεκριμένο μοντέλο την έκαναν δύσκολη στο βγάλσιμο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2024 at 12:22 ΠΜ, tsimisde said:

ίχνει το χρόνο που είναι ενεργή η συσκευή μετά από μια πλήρη φόρτιση η μετά από την επανεκκίνηση του τηλ

Έβαλα και αυτή την βλακεία madico protection ultra 2 του κωτσόβολου και κλαίω τα 20 ευρώ γιατί είναι μία ζελατίνα απλώς λίγο πιο ενισχυμένη από τις άλλες.

Εγώ ήθελα κάτι με προστασία και έτσι έβαλα Tempered Glass με καμπύλη από τον Γερμανό και είναι πολύ καλή. Ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα και πολύ δυνατό γυαλί!!!

Βέβαια όσο περνάει ο καιρός βγαίνουν όλο και πιο πολλές επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, soulfunkdjx said:

Έβαλα και αυτή την βλακεία madico protection ultra 2 του κωτσόβολου και κλαίω τα 20 ευρώ γιατί είναι μία ζελατίνα απλώς λίγο πιο ενισχυμένη από τις άλλες.

Εγώ ήθελα κάτι με προστασία και έτσι έβαλα Tempered Glass με καμπύλη από τον Γερμανό και είναι πολύ καλή. Ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα και πολύ δυνατό γυαλί!!!

Βέβαια όσο περνάει ο καιρός βγαίνουν όλο και πιο πολλές επιλογες.

Ποιά έβαλες στον Γερμανό και πόσο κόστισε;

Εγω παραγγειλα απο ali αυτά για τις καμερες με 3.20 ευρώ 

Screenshot_2024-04-09-07-44-00-229_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν κάνει αναβάθμιση σε HyperOS. Μου έτυχε να χάσω κλήση, ενώ είχα κανονικά σε λειτουργία το τηλέφωνο, ανοίγοντας το ξυπνώντας το πρωί, μου ήρθε ειδοποίηση ότι είχα κλήση ενώ το κινητό δεν το είχα απενεργοποιήσει.

Μου θυμίζει το γνωστό bug του MIUI όπου χωρίς λόγο και αιτία χανόταν κλήσεις και φαινόταν ότι και καλά ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος. Είχε τύχει πάλι μια άλλη φορά στις αρχές, προ της αναβάθμισης, ήταν όμως μεμονωμένο περιστατικό, πιθανόν δηλαδή να μην είναι και θέμα του HyperOS αποκλειστικά και μόνο, αυτές είναι οι δυο φορές στις οποίες έχει συμβεί. Δηλαδή έγινε τις πρώτες μέρες και τώρα μόλις χθές, μετά από ένα δίμηνο περίπου....

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2024 at 5:06 ΜΜ, mantilas said:

Ρε παιδιά πόσοι είστε ακόμη με 14.02?

Εγώ είμαι/ήμουν...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άλλη. Μέσω της εφαρμογής του παρόχου μου, έλαβα ειδοποίηση ότι μπορώ να μετατρέψω τη sim μου σε esim μιας και η συσκευή το υποστηρίζει. Το έχει κάνει κανείς σας; Ποια τα υπέρ και τα κατά;

Δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα, το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι πρόκειται για τη sim που ήδη έχω η οποία ψηφιοποιείται, όπως γίνεται για παράδειγμα με τις χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες τις οποίες ψηφιοποιούμε στις εφαρμογές τύπου wallet. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tsimisde said:

Ερώτηση άλλη. Μέσω της εφαρμογής του παρόχου μου, έλαβα ειδοποίηση ότι μπορώ να μετατρέψω τη sim μου σε esim μιας και η συσκευή το υποστηρίζει. Το έχει κάνει κανείς σας; Ποια τα υπέρ και τα κατά;

Δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα, το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι πρόκειται για τη sim που ήδη έχω η οποία ψηφιοποιείται, όπως γίνεται για παράδειγμα με τις χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες τις οποίες ψηφιοποιούμε στις εφαρμογές τύπου wallet. 

Στο τελος θα ψηφιοποιηθουμε και οι ανθρωποι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε να λειτουργήσει και προς όφελος μας, κυρίως σε ότι αφορά κοινωνικές δραστηριότητες.

Πάντως, μπορεί ως λύση η πιο ενισχυμένη μεμβράνη του Κωτσόβολου να μην πείθει ευθύς εξαρχής, με tempered glass όμως, επειδή το δοκίμασα, ξεχαστε το δακτυλικό αποτύπωμα, δε λειτουργεί, είναι και αναμενόμενο βέβαια, με μεμβράνη όμως, αποκρίνεται καλύτερα επομένως, από αυτή την άποψη και μόνο, μπορώ να καταλάβω γιατί την πρότεινε ο συνάδελφος κάποια μηνύματα πιο πρίν....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsimisde said:

Αυτό είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε να λειτουργήσει και προς όφελος μας, κυρίως σε ότι αφορά κοινωνικές δραστηριότητες.

Πάντως, μπορεί ως λύση η πιο ενισχυμένη μεμβράνη του Κωτσόβολου να μην πείθει ευθύς εξαρχής, με tempered glass όμως, επειδή το δοκίμασα, ξεχαστε το δακτυλικό αποτύπωμα, δε λειτουργεί, είναι και αναμενόμενο βέβαια, με μεμβράνη όμως, αποκρίνεται καλύτερα επομένως, από αυτή την άποψη και μόνο, μπορώ να καταλάβω γιατί την πρότεινε ο συνάδελφος κάποια μηνύματα πιο πρίν....

Φίλε μου καλέ,την μεμβράνη πού πρότεινα την έχω ήδη μία εβδομάδα επάνω, τουλάχιστον για τις απαιτήσεις μου με έχει υπερκαλύψει καί τί εννοώ με αυτό; Ότι δεν έχει πάθει τό παραμικρό από 2 πεσιματα, έχει σκάσει καί ένα διμπαταρο ηλεκτρονικό τσιγάρο επάνω καί ζημιά μηδέν.Δεν ξέρω βέβαια για τό παλληκάρι πιο πάνω γιατί δεν τού έκανε, γούστα είναι αυτά βέβαια.

Αλλά και μόνο πού έχει 1 χρόνο εγγύηση αν φουσκαλιασει ή πάθει οποιαδήποτε ζημιά , είναι ένας επιπλέον λόγος για εμένα, σύν ότι ανταποκρίνεται μία χαρά στα δάκτυλα μου ή οθόνη.

Μήν θεωρηθω ότι κάνω καί promotion κιόλας, άλλο επάγγελμα κάνω.

 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsimisde said:

Αυτό είναι κάτι το οποίο θα μπορούσε να λειτουργήσει και προς όφελος μας, κυρίως σε ότι αφορά κοινωνικές δραστηριότητες.

Πάντως, μπορεί ως λύση η πιο ενισχυμένη μεμβράνη του Κωτσόβολου να μην πείθει ευθύς εξαρχής, με tempered glass όμως, επειδή το δοκίμασα, ξεχαστε το δακτυλικό αποτύπωμα, δε λειτουργεί, είναι και αναμενόμενο βέβαια, με μεμβράνη όμως, αποκρίνεται καλύτερα επομένως, από αυτή την άποψη και μόνο, μπορώ να καταλάβω γιατί την πρότεινε ο συνάδελφος κάποια μηνύματα πιο πρίν....

δεν έχω αυτή την συσκευή αλλά Poco 6x αλλά ... 

τι σημαίνει το ξεχάστε το δαχτυλικό αποτύπωμα με tempered glass ; 

μια χαρά έχω και τα 2 ...

υπόψιν , πάτα βάζω "επώνυμο" (συνήθως Nillkin) και ποτέ ό.τι βρω ποιο φθηνό 

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ali ενα wolfsay λέγεται και μια χαρά ειμαι με το δακτυλικό. Οι σκονες στα πλαγια μονο ειναι σπάσιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα του Κωτσόβολου επίσης δε μου άρεσε γιατί δεν έπιανε μέχρι τέρμα την οθόνη στα πλάγια με αποτέλεσμα όταν έκανα πίσω με την χειρονομία (δε χρησιμοποιώ τα τρία εικονίδια κάτω της οθόνης) να σκαλώνει συνέχεια το δάχτυλο επάνω της. Με το tempered glass καλύπτεται όλη η οθόνη και μια χαρά πιάνει το δακτυλικό αποτύπωμα. 

Για τον χρήστη dragon11 που ρώτησε, δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν και η τιμή ήταν στα 17 ευρώ.

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/membranes-tzamakia-prostasias/guali-prostasias-othonis-cosy-gia-xiaomi-redmi-note-13-pro-5g/?productId=20428887&fname=&fvalue=

Για τον tsimisde που ρώτησε για το χάσιμο μίας κλήσης, δε χρειάζεται να αγχώνεται μιας και ήταν μεμονωμένο περιστατικό και φυσικά όλα αυτά οφείλονται και στα σήματα που "τρεμοπαίζουν" εντός κατοικιών. Εγώ πάντως δε παρατήρησα κάτι.

Αυτό που παρατήρησα με την Hyper OS είναι πως διόρθωσαν την αυτόματη φωτεινότητα. Πριν δεν έβλεπα τίποτα γιατί χαμήλωνε πολύ η φωτεονότητα. Τώρα είναι σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα και φαίνονται όλα τέλεια.

Επίσης η μπαταρία φαίνεται να διαρκεί λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mantilas said:

Πώς γίνεται να σταματήσει να εμφανίζεται το μνμ για το WiFi calling της Vodafone; 

ο μόνος τροπος να μην εμφανίζεται το μήνυμα είναι η απενεργοποίηση της λειτουργίας,άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 11:08 ΜΜ, mantilas said:

Πώς γίνεται να σταματήσει να εμφανίζεται το μνμ για το WiFi calling της Vodafone; 

Ρυθμίσεις/Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας/Διαλέγεις την Sim που θες/Απενεργοποίηση την επιλογή "Πραγματοποιήσετε κλήσεις μέσω Wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στην πράξη, θαυμάζω ακόμα περισσότερο την αυτονομία της μπαταρίας, όσο περνάει ο καιρός, ξεκάθαρα η αναβάθμιση ωφέλησε σε αυτό. Ιδού τα πειστήρια....

Δεν το κατέγραψα δυστυχώς αλλά, έχω δει και μεγαλύτερο battery life, συγκεκριμένα, 1d & 7h

IMG_20240411_095942.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...