Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σας έχει έρθει σε όλους το hyper os;

Εγώ έχω κολλήσει εδώ, και με το χέρι το update μου βαράει σφάλμα...

Screenshot_2024-03-29-16-00-42-200_com.android.updater.jpg

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vegos said:

Σας έχει έρθει σε όλους το hyper os;

Εγώ έχω κολλήσει εδώ, και με το χέρι το update μου βαράει σφάλμα...

Screenshot_2024-03-29-16-00-42-200_com.android.updater.jpg

Εμένα εχει ερθει δυο-τρεις ημέρες.

Θα την περασω αύριο.

Screenshot_2024-03-29-16-34-14-762_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω αυτό το μήνυμα όταν δοκιμάζω update με το χέρι. Συνήθως το βγάζει όταν πας να κάνεις downgrade, περίεργο...

Screenshot_2024-03-29-18-03-28-163_com.android.updater.jpg

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/zircon/stable/V14.0.7.0.TNOEUXM/

Μήπως να περάσεις πρώτα 14.0.7.0 . 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την αναβάθμιση, την έκανα κατευθείαν και χωρίς να μου βγάλει κάποιο σφάλμα. Μήπως είναι αγορασμενη η συσκευή από κάνα σκρουτζομάγαζο που είναι παραεισαγωγής και γι' αυτό υπάρχει θέμα με το update? 

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω downgrade σε stock firmware, πάω να ξεκλειδώσω bootloader 🙂

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 14.0.2 ακόμα. Το που αγοράστηκε το κινητό τι ρόλο παίζει; Όλα μου τα xiaomi από σκρουτζομαγαζα τα έχω αγοράσει. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Vodafone, όλα καλά κατευθείαν την έκανα .

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, vegos said:

Θα δοκιμάσω downgrade σε stock firmware, πάω να ξεκλειδώσω bootloader 🙂

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/zircon/stable/V14.0.5.0.TNOEUXM/

Πέρνα αυτήν πρώτα.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mantilas said:

Εγώ είμαι με την 14.0.2 ακόμα. Το που αγοράστηκε το κινητό τι ρόλο παίζει; Όλα μου τα xiaomi από σκρουτζομαγαζα τα έχω αγοράσει. 

Κατά πρώτον, δεν είναι επίσημης εισαγωγής, με την έννοια ότι δεν τα προμηθεύονται από τον εισαγωγέα, προμηθεύονται από το εξωτερικό. Εκεί που σχετίζεται με τις αναβαθμίσεις, μπορεί το κινητό να είναι κάποιας περιοχής, στην οποία δεν έχει φτάσει ακόμα το update και επειδή παρόλες τις ρυθμίσεις, μπορεί να έχει περιοχή Ελλάδα, έχω την εντύπωση ότι πάει με βάση τις παρτίδες παραγωγής, άπαξ και ενεργοποιήσεις τη συσκευή, φαίνεται το serial number της επομένως και η περιοχή της συσκευής αλλά και επίσης, εφόσον δίνει τμηματικά το update η εταιρεία, πιθανόν έχει να κάνει και με αυτό, με την ημερομηνία αγοράς κτλ. 

Μην τρελαίνεστε πάντως, δεν έχει χαοτικές διαφορές το HyperOS με το MIUI, μόνο μέσω της χρήσης γίνονται αντιληπτές οι διαφορές, δεν είναι και τόσο μεγάλη αλλαγή, είναι κυρίως σε πράγματα τα οποία δεν είναι αντιληπτά δια γυμνού οφθαλμού, πρέπει να το δουλέψεις ως λογισμικό για να καταλάβεις. Προσωπικά μιλώντας, για μια πιο smooth και ραφιναρισμένη αίσθηση και ελαφρώς καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, δεν ξέρω προς τι όλη αυτή η τρέλα για αναβάθμιση, ίσως μελλοντικά φανούν πιο έντονα οι όποιες διαφορές, συγκριτικά με το MIUI 14 πάντως, οι μόνες εμφανείς διαφορές είναι στο interface και στα εικονίδια, είναι μια φυσική συνέχεια του MIUI, δεν είναι τόσο ριζοσπαστική εξέλιξη. 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλως σας βρηκα,κατoχος και εγω πλεον εδω και μια εβδομαδα ενος redmi note 13 pro+, προερχομενος απο poco x3 nfc που δεν ειχα κανενα προβλημα, αδυνατω με καθε τροπο να λειτουργησω σωστα με to android auto!

ενω στην οθονη του αυτοκινητου δειχνει οτι εχει συνδεθει, με το που ανοιγω  περναει μονο ηχο απο εφαρμογη χωρις να με αφηνει 

να κανω τατσ και να επεξεργαστω εφαρμογες η ρυθμησεις!

εχετε να προτεινε κατι ισως καποια ρυθμηση η αναβαθμηση ή?

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τον χρονο σας 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την ομάδα. Όσοι έχετε τη συσκευή, τι μεμβράνη η τζαμακι έχετε τοποθετήσει; Ξεκόλλησε η δική μου από τα πλάγια (ήταν η εργοστασιακή και είχε κάποιες χαρακιές συνεπώς, πήγαινε για αφαίρεση) και ψάχνω να τοποθετήσω άλλη. Έχω θήκη στυλ πορτοφόλι που προφυλάσσει την οθόνη, δεν θα με έβλαπτε όμως μια ακόμα προστασία. Ειχα βρει κάπου ένα tempered glass, ανέφερε όμως ότι ενδέχεται να μη λειτουργεί σωστά το δαχτυλικο αποτύπωμα συνεπώς, το απέφυγα.... Τι έχετε τοποθετήσει; Μέσω ίντερνετ αν υπάρχει κάτι που προτείνετε, είμαι υπόχρεος. Σημειωτέον, δεν θέλω να μπλέξω με AliExpress η TEMU, κατά προτίμηση Ελληνικό κατάστημα, έστω και μέσω skroutz. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsimisde said:

Χαιρετίζω την ομάδα. Όσοι έχετε τη συσκευή, τι μεμβράνη η τζαμακι έχετε τοποθετήσει; Ξεκόλλησε η δική μου από τα πλάγια (ήταν η εργοστασιακή και είχε κάποιες χαρακιές συνεπώς, πήγαινε για αφαίρεση) και ψάχνω να τοποθετήσω άλλη. Έχω θήκη στυλ πορτοφόλι που προφυλάσσει την οθόνη, δεν θα με έβλαπτε όμως μια ακόμα προστασία. Ειχα βρει κάπου ένα tempered glass, ανέφερε όμως ότι ενδέχεται να μη λειτουργεί σωστά το δαχτυλικο αποτύπωμα συνεπώς, το απέφυγα.... Τι έχετε τοποθετήσει; Μέσω ίντερνετ αν υπάρχει κάτι που προτείνετε, είμαι υπόχρεος. Σημειωτέον, δεν θέλω να μπλέξω με AliExpress η TEMU, κατά προτίμηση Ελληνικό κατάστημα, έστω και μέσω skroutz. 

Φίλε εγώ έχω βάλει την madico στον Κωτσόβολο,20 € κόστος με έναν χρόνο εγγύηση.Βαλε στο YouTube αναζήτηση madico protection ultra 2 καί με ευχαριστείς οπότε μπορείς 😆

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο που έψαξα, μου βγάζει την παρακάτω. 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/300157-γυαλι-panzer-xiaomi-redmi-note-13

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tsimisde said:

Στον Κωτσόβολο που έψαξα, μου βγάζει την παρακάτω. 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/300157-γυαλι-panzer-xiaomi-redmi-note-13

Όχι αδερφέ, ζητάς αυτή πού σού έγραψα.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το xiaomi δεν με πάει...

Ξεκλείδωσα bootloader, πέρασα 14.0.7, δεν έφερε το update. Ούτε manually.

Ξανά, αυτή τη φορά όμως 14.0.2. Πάλι τα ίδια.

Τώρα 14.0.5, πάλι δεν το έφερε, και manually βαράει με other reason.

Πρώτη φορά με ταλαιπωρεί τόσο η Xiaomi...

Screenshot_2024-04-06-02-20-36-083_com.android.updater.jpg

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή η ρημαδα η ζελατίνα πως βγαίνει; Νομίζω έχει κολλήσει πολύ καλά και δεν βγαίνει με τίποτα

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δοκιμάσει να τη βγάλω με τον ίδιο φόβο, με τα πολλά όμως, κάποια στιγμή απλά ξεκόλλησε στα άκρα (πιθανό λόγω αυξημένης θερμοκρασίας της συσκευής) επομένως, βγήκε πανεύκολα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...