Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ώρα, θα πορευτώ με αυτή που είχε στη συσκευασία. Είχα βρει ένα τζαμακι όπου σκουραίνει την οθόνη για να μη φαίνεται από τα πλάγια, λέει όμως ότι επηρεάζει τη λειτουργία του δαχτυλικου αποτυπώματος συνεπώς, το απέφυγα.

Όσον αφορά το σφάλμα που προαναφέρθηκε, διάβασα ότι συνέβη και σε άλλον, σίγουρα δεν ήταν το μοντέλο μας, πάλι σε Xiaomi όμως. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, freddaras said:

Παιδιά ισχυει οτι η ενταση στα ηχεια ειναι χαμηλη ? Γιατι παντα ενα μεγαλο + στα redmi και στα poco ηταν τα δυνατα ηχεια ! 

Στα ηχεία δεν έχω δοκιμάσει, αλλά στο ακουστικό είναι πιο χαμηλή στο full volume από το 13 Lite που έχω...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά το πλαίσιο είναι από πλαστικό η αλουμίνιο; Επειδή έχω το μαύρο που λογικά είναι βαμμένο δεν κατάλαβα διαφορά στην θερμότητα λόγω μετάλλου. Σε βίντεο άλλοι λένε πλαστικό και άλλοι αλουμίνιο. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mantilas said:

Τελικά ρε παιδιά το πλαίσιο είναι από πλαστικό η αλουμίνιο; Επειδή έχω το μαύρο που λογικά είναι βαμμένο δεν κατάλαβα διαφορά στην θερμότητα λόγω μετάλλου. Σε βίντεο άλλοι λένε πλαστικό και άλλοι αλουμίνιο. 

Πλαστικο φυσικα.Αλουμινιο μονο σε ναυαρχιδες

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά κάπου είδα για ενίσχυση γωνιών με αλουμίνιο, όχι όμως για όλο το frame. Ομιχλώδης κατάσταση 😄

Εν τω μεταξύ μου βγήκε ενημέρωση για την συλλογή αλλά δεν την κάνω γιατί φοβάμαι το μπρικαρισμα. 

 

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από Samsung Galaxy A52s η να περιμένω το Α55 12/256. Έχω από Nova Wallet 344€ και θα μου πάει πιο οικονομικά. 

Link to comment
Share on other sites

Το Α55, με βάση τα χαρακτηριστικά που έχουν δημοσιευθεί, είναι αρκετά παρόμοιο με το Α54, συγκριτικά πάντως με το Α52s, δεν ξέρω που βρίσκεται, αν δε βιάζεσαι την αλλαγή βέβαια, μπορείς να περιμένεις 

Κοίταξε, μιας και ενδιαφέρεσαι για το Redmi, οι απανταχού δοκιμαστές, πρότειναν το Α54 ως την πιο ολοκληρωμένη επιλογή στην κατηγορία, νομίζω όμως ότι πλέον τον τίτλο τον έχει πάρει το Redmi καθώς, πρόκειται για μια άκρως ολοκληρωμένη πρόταση στην κατηγορία, δεν υστερεί σε κάτι.

Ίσως είναι ελαφρώς υποδεέστερο σε θέμα αυτονομίας, έχει να κάνει όμως με τον επεξεργαστή, ο επεξεργαστής του Redmi ναι μεν προσφέρει πολύ καλές επιδόσεις, επιδρά όμως αρνητικά στην κατανάλωση ενέργειας, δεν θα έλεγα ότι είναι κακή, θα μπορούσε να είναι ελαφρώς καλύτερη πιστεύω, ενδεχομένως να βελτιωθεί με κάποιο update, λένε ότι το HyperOS προσφέρει καλύτερη αυτονομία, ίδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Όχι δεν βιάζομαι, θα περιμένω να βγει στης 22 Μαρτίου και το Α55 και θα αποφασίσω... επίσης τα Samsung είναι πολύ καλά και στο θέμα update και πλέον δίνουν 4 χρόνια στην σειρά Α. Η Xiaomi πως τα πάει  σ αυτό? Ισχύει ότι σκάνε και διαφημίσεις στο menu κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του Α55 εκτός από την αυξημένη τιμή που άρχισε να πουλιέται εδώ στην Ελλάδα (σκρουτζ) ΔΕΝ έχει υπέρυθρες ακτίνες απαραίτητο για μένα για τις συσκευές που υπάρχουν στο σπίτι…  έτσι από μένα τρώει άκυρο κ θα στραφώ στο Note 13 Pro+

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panoslvd said:

Ευχαριστώ... Όχι δεν βιάζομαι, θα περιμένω να βγει στης 22 Μαρτίου και το Α55 και θα αποφασίσω... επίσης τα Samsung είναι πολύ καλά και στο θέμα update και πλέον δίνουν 4 χρόνια στην σειρά Α. Η Xiaomi πως τα πάει  σ αυτό? Ισχύει ότι σκάνε και διαφημίσεις στο menu κλπ.

Αυτό με τις διαφημίσεις, είναι κάτι το οποίο ακούω από πολλούς, για καλή μου τύχη όμως, βρήκα το κόλπου με το οποίο εξαφανίζονται από προσώπου γης, δεν είναι κάτι παράνομο η εξτρίμ, είναι μια απλή ρύθμιση που άπαξ και γίνει, γεια σας χαίρετε και αντίο διαφημίσεις.

Σε θέμα αναβαθμίσεων, η αλήθεια είναι ότι η Xiaomi δεν φημίζεται και τόσο, έχει υποσχεθεί όμως 3 εκδόσεις Android και 4 χρόνια security patches για το Redmi Note 13 Pro Plus, μένει να φανεί στην πράξη....

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω μία θερμότητα στο χέρι όταν τό έχω αρκετή ώρα, αυτό μάλλον μαρτυράει ότι είναι αλουμίνιο ή πλάτη. Τό έχετε παρατηρήσει καί εσείς;

Επίσης ή ρύθμιση για τίς διαφημίσεις γενικώς έχει αναφερθεί πιο πάνω νομίζω, μισό λεπτό δουλειά είναι.

 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Θερμότητα, προσωπικά μιλώντας, την έχω παρατηρήσει όταν χρησιμοποιούνται δεδομένα 5G και όταν φορτίζεται με τον ταχυφροτιστή, σε καμία άλλη περίπτωση. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα χρησιμοποιούμενα υλικά, σε δοκιμή έχω ακούσει ότι το πέριξ είναι αλουμίνιο, δεν ξέρω όμως αν όντως ισχύει και αν υπάρχει τρόπος να το διασταυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ολο,το frame(πλαισιο)  γυρω-γυρω δηλαδη αυτο που εχει επανω του τα κουμπια ,απο κατω την υποδοχη usb κτλ. ειναι απο αλουμινιο παιδια .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αναζητώ νέο κινητό τηλέφωνο και αφού έχω ψάξει κάπως το θέμα, είχα καταλήξει μεταξύ των παρακάτω τηλεφώνων:

Poco X6 Pro

Poco X5 Pro

Note 13 Pro

Note 13 Pro+

Tα Poco τα φοβήθηκα γιατί άκουσα ότι καίνε τη μητρική τους. Μεταξύ των 13 Pro και 13 Pro+ υπάρχει μία αξιόλογη οικονομική διαφορά. Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το Pro+ έναντι του απλού Pro;

Ευχαριστώ.

Edited by gergerman
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gergerman said:

Καλησπέρα. Αναζητώ νέο κινητό τηλέφωνο και αφού έχω ψάξει κάπως το θέμα, είχα καταλήξει μεταξύ των παρακάτω τηλεφώνων:

Poco X6 Pro

Poco X5 Pro

Note 13 Pro

Note 13 Pro+

Tα Poco τα φοβήθηκα γιατί άκουσα ότι καίνε τη μητρική τους. Μεταξύ των 13 Pro και 13 Pro+ υπάρχει μία αξιόλογη οικονομική διαφορά. Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το Pro+ έναντι του απλού Pro;

Ευχαριστώ.

Εάν δεν αλλάζεις συσκευή κάθε χρόνο γνώμη μου πήγαινε για το plus+

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dragon11 said:

Εάν δεν αλλάζεις συσκευή κάθε χρόνο γνώμη μου πήγαινε για το plus+

Αυτό που έχω τώρα το έχω ήδη 5+ χρόνια. 😁

Edited by gergerman
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά από την αυτονομία δεν εχω κανένα παράπονο. Αν υπήρχε η ένδειξη οθόνης στην μπαταρία υπολογιζω οτι θα έγραφε σίγουρα πανω απο 7:30 ώρες. 

Για να καταλάβετε τι εννοώ, το έβγαλα από την φόρτιση στις 1 το βράδυ και μέχρι τις 8μιση το πρωί χωρίς να το χρησιμοποιήσω φυσικά είναι στο 100%

Δεν έχει καθόλου battery drain. Εν αλλά κινητά έπεφταν το βράδυ 4--5%

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις καί τό 5G καί βάλεις 4G , θά δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιλώντας, δεν θα έλεγα ότι έχω δει και πολύ μεγάλη διαφορά στην αυτονομία μεταξύ 5G και 4G η μάλλον, δεν έχω δει τόσο μεγάλη διαφορά σε βαθμό όπου να πω ότι θα χρησιμοποιώ το 4G. Στην τελική, γι'αυτό δεν πήραμε 5G συσκευή, για να την στυβουμε όποτε χρειαστεί σε ταχύτητα. Οι περισσότεροι κυρίως με WiFi λειτουργούμε, τα ΜΒ χρησιμοποιούνται σε έκτακτες περιπτώσεις επομένως, δεν έχει κάνα νόημα αν είναι σε 5g η 4g, εκτός αν μιλάμε για κάποιον ο οποίος είναι on the go όλη μέρα, παρόλα αυτά, επιμένω στο ότι σίγουρα βγάζει μια μέρα κάποιος, με 100% στο ξεκίνημα της ημέρας, το βράδυ έχω ένα ποσοστό περίπου στο 35%, αν του πιω λίγο το αίμα και το ζορισω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...