Jump to content

Vodafone tv (προβλήματα με διακοπές και μαύρη οθόνη) !


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω Vodafone internet (50αρα ταχύτητά )και Vodafone TV πακέτο και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος συνολικά πολλές φορές στο tv μαυρίζει η οθόνη και γενικώς κάνει διακοπές και επανέρχεται  ! Το κάνει και σε κανάλια που παίζουν χωρίς κεραία (πχ mtv  mega channel κτλ ) Έχει κανείς άλλος τα ιδια προβλήματά ? Και αν ναι υπάρχει λύση η γενικώς την πατήσαμε ! 

Link to comment
Share on other sites




Παιδιά έχω Vodafone internet (50αρα ταχύτητά )και Vodafone TV πακέτο και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος συνολικά πολλές φορές στο tv μαυρίζει η οθόνη και γενικώς κάνει διακοπές και επανέρχεται  ! Το κάνει και σε κανάλια που παίζουν χωρίς κεραία (πχ mtv  mega channel κτλ ) Έχει κανείς άλλος τα ιδια προβλήματά ? Και αν ναι υπάρχει λύση η γενικώς την πατήσαμε ! 


Τον αποκωδικοποιητή τον έχεις συνδεδεμένο απευθείας στο ρούτερ ή μέσω wifi? Εμένα μου μαυρίζει μερικές φορές η οθόνη σε κανάλια που δεν είναι επίγεια. Σε επίγεια που παίζουν με κεραία δεν έχω θέμα, όπως επίσης και όταν βλέπω Netflix ή disney+. Εφόσον έχεις θέμα και με επίγεια κανάλια, κοίτα αρχικά το καλώδιο κεραίας που είναι συνδεδεμένο με τον αποκωδικοποιητή, ίσως δεν κάνει καλή επαφή.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, zananiro said:



 

 


Τον αποκωδικοποιητή τον έχεις συνδεδεμένο απευθείας στο ρούτερ ή μέσω wifi? Εμένα μου μαυρίζει μερικές φορές η οθόνη σε κανάλια που δεν είναι επίγεια. Σε επίγεια που παίζουν με κεραία δεν έχω θέμα, όπως επίσης και όταν βλέπω Netflix ή disney+. Εφόσον έχεις θέμα και με επίγεια κανάλια, κοίτα αρχικά το καλώδιο κεραίας που είναι συνδεδεμένο με τον αποκωδικοποιητή, ίσως δεν κάνει καλή επαφή.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

το θεμα με τα επιγεια καναλια το ελυσα τραβηξα με καλωδιο κεραια απο αλλο δωματιο κτλ ! αλλα σε μη επίγεια οπως mtv κτλ συνεχίζω να εχω διακοπες ! συνδεδεμένο απευθείας στο ρούτερ το εχω το καλωδιο ! τωρα μιλουσα με μια φιλη μου και με ειπε το ιδιο πραγμα! εχει πολλες φορες το ιδιο προβλημα μαυρη οθονη κτλ κυριως σε μη επίγεια κανάλια και αυτή !  

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το θέμα με την κεραία το έλυσα αλλά διακοπές σε μη επίγεια κανάλια φουλ. Τώρα πχ βλέπω mad tv με έβγαλε την ψυχή. Μεγάλο ξενέρωμα
Στο κινητό με την εφαρμογή όλα δουλεύουν ρολόι
Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites



Το θέμα με την κεραία το έλυσα αλλά διακοπές σε μη επίγεια κανάλια φουλ. Τώρα πχ βλέπω mad tv με έβγαλε την ψυχή. Μεγάλο ξενέρωμα
Στο κινητό με την εφαρμογή όλα δουλεύουν ρολόι
Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Εγώ εδώ και λίγες ημέρες σύνδεσα τον αποκωδικοποιητή μέσω wifi και παίζει ΟΚ τα μη επίγεια κανάλια. Μόλις αλλάζω κανάλι, απλά κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα και συνεχίζει μετά να παίζει ΟΚ. Παλαιότερα μόλις κολλούσε μετά μαύριζε η οθόνη.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2023 at 1:46 ΜΜ, zananiro said:


 

 


Εγώ εδώ και λίγες ημέρες σύνδεσα τον αποκωδικοποιητή μέσω wifi και παίζει ΟΚ τα μη επίγεια κανάλια. Μόλις αλλάζω κανάλι, απλά κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα και συνεχίζει μετά να παίζει ΟΚ. Παλαιότερα μόλις κολλούσε μετά μαύριζε η οθόνη.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

 

Θα το δοκιμάσω και αν και νομιζω οτι δε θα πιάσει ! Η καλύτερη λύση που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να τα βγαζω ολα απο την πρίζα ικαι να τα βαζω ξανα (μόντεμ και vodafone tv) ! Εκεί παίρνει μπρος μεχρι να ξανακωλησει ! Θα δοκιμάσω ομως και τον τροπο σου και θα ενημερώσω ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/10/2023 at 1:46 ΜΜ, zananiro said:


 

 


Εγώ εδώ και λίγες ημέρες σύνδεσα τον αποκωδικοποιητή μέσω wifi και παίζει ΟΚ τα μη επίγεια κανάλια. Μόλις αλλάζω κανάλι, απλά κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα και συνεχίζει μετά να παίζει ΟΚ. Παλαιότερα μόλις κολλούσε μετά μαύριζε η οθόνη.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk
 

 

Τελικά, φίλε μου ειχες δικιο ! Με wifi ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ! Μαυρίζει η πιξελιαζει λιγο η οθονη (εκει που θα κολλούσε με το καλώδιο) και συνεχίζει ! Θα το πω και σε αλλα παιδια που ειχαν το ιδιο προβλημα !  Το ΜΕΓΑΛΟ ερωτημα ειναι ΓΙΑΤΙ το κανει αυτο ? Υποτιθεται με το καλωδιο ειναι πιο "δυνατή" η σύνδεση ! Πολλα θα δουνε τα ματια μας ακόμη αλήθεια ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...