Jump to content

Motorola Edge 40 Neo


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τζαμάκι από Temu. Ταιριάζει μια χαρά!
 
Screenshot_2024-01-02-19-54-45-329_com.einnovation_temu.thumb.jpg.85c4a23b59f649223d286fae3dbc62a1.jpg
Το συγκεκριμένο λένε ότι αφού το βάλουν έχουν θέμα με τον proximity sensor, θέλω σε παρακαλώ να μου πεις.... Όπως κοιτάζουμε το κινητό, αριστερά είναι είναι ο proximity... Το τζαμάκι έχει καμία εγκοπή η είναι το ίδιο από άκρη σε άκρη;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, duc said:

Το συγκεκριμένο λένε ότι αφού το βάλουν έχουν θέμα με τον proximity sensor, θέλω σε παρακαλώ να μου πεις.... Όπως κοιτάζουμε το κινητό, αριστερά είναι είναι ο proximity... Το τζαμάκι έχει καμία εγκοπή η είναι το ίδιο από άκρη σε άκρη;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν βλέπω να έχει καμία εγκοπή...

Μπορώ να το δοκιμάσω κάπως για να σου πω σίγουρα;

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει καμία εγκοπή...
Μπορώ να το δοκιμάσω κάπως για να σου πω σίγουρα;
 
Μπορείς να το παρακολουθήσεις να δεις αν έχεις πρόβλημα με το σβήσιμο της οθόνης όταν μιλάς στο τηλέφωνο ή γενικά αν σου κάνει κουλά. Είχα πάθει το ίδιο στο Realme 7 pro βάζοντας τέτοιο τζαμάκι που μου έκρυβε τον proximity, όποτε αναγκάστηκα να το αφαιρέσω.


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και με το Hotspot που έγραψαν κάποιοι δεν είδα να έχει πρόβλημα... 

IMG_20240102_201808905.jpg

6 minutes ago, duc said:

Μπορείς να το παρακολουθήσεις να δεις αν έχεις πρόβλημα με το σβήσιμο της οθόνης όταν μιλάς στο τηλέφωνο ή γενικά αν σου κάνει κουλά. Είχα πάθει το ίδιο στο Realme 7 pro βάζοντας τέτοιο τζαμάκι που μου έκρυβε τον proximity, όποτε αναγκάστηκα να το αφαιρέσω.


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα το παρατηρήσω και αν δω κάτι θα σου πω...

 

Edited by zchrisz
Link to comment
Share on other sites

Επίσης και με το πρόβλημα στο Hotspot που έγραψαν κάποιοι δεν είδα να έχει πρόβλημα... 
IMG_20240102_201808905.thumb.jpg.cc45b41dcb8a276454ee91d45446a60e.jpg
Θα το παρατηρήσω και αν δω κάτι θα σου πω...
 
Εγώ όπως έχω γράψει εδώ και καιρό δεν έχω κανένα θέμα με το hot spot, συνδέω σχεδόν καθημερινά το κινητό με την οθόνη του αυτοκινήτου, επίσης έχω δώσει δεδομένα και σε άλλους με τις δικές τους συσκευές για να δω ότι όντως δεν έχει κανένα θέμα.

Αν παρατηρήσεις κάτι με το τζαμάκι ενημέρωσε σε παρακαλώ, αν είναι να παραγγείλω κι εγώ, αν κι εμένα έχει ήδη φορεμένη hydrogel μεμβράνη.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε εμένα κάνει hotspot ενώ βρίσκει τον υπολογιστή δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλλά δεν μπαίνει σε καμία ιστοσελίδα το έκλεισα το ξανά άνοιξα αλλά τίποτα φαίνεται ότι είναι παρτίδες και παρτίδες τηλεφώνων που έχουν τα θέμα με το hotspot 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς κ το δικό μου

 

 

 

On 27/11/2023 at 6:49 ΠΜ, duc said:

Όχι δεν φταίει το κινητό, έτσι είναι και σε εμένα, μόνο κουκίδες έχει και όχι αριθμούς. Όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι, αν ξέρει κάποιος άλλος και μπορεί να βοηθήσει, αλλιώς μόνο με αλλαγή του Home launcher μπορείς να έχεις αυτή τη ρύθμιση.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

38 minutes ago, chris1974 said:

Τελικά ούτε εμένα κάνει hotspot ενώ βρίσκει τον υπολογιστή δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλλά δεν μπαίνει σε καμία ιστοσελίδα το έκλεισα το ξανά άνοιξα αλλά τίποτα φαίνεται ότι είναι παρτίδες και παρτίδες τηλεφώνων που έχουν τα θέμα με το hotspot το ίδιο 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε εμένα κάνει hotspot ενώ βρίσκει τον υπολογιστή δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλλά δεν μπαίνει σε καμία ιστοσελίδα το έκλεισα το ξανά άνοιξα αλλά τίποτα φαίνεται ότι είναι παρτίδες και παρτίδες τηλεφώνων που έχουν τα θέμα με το hotspot 
Εγώ πάλι θα πω πως γίνεται ρε γμτ, όλοι την ίδια έκδοση έχουμε, πώς είναι δυνατόν να μην δουλεύει σε εσάς το hot spot.
Εγώ το συνδέω ανελλιπώς με το αυτοκίνητο κάθε μέρα.
Πραγματικά πολύ περίεργο.


Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι και το δικό μου λειτουργεί κανονικά ως hot spot ...

Κανένα απολύτως πρόβλημα ...απλά μου είχε κρατήσει ως όνομα το παλιό κινητό ,δεν εμφανιζόταν δλδ ως motorola ..άλλαξα το όνομα στις ρυθμισεις κι όλα οκ...

 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι και το δικό μου λειτουργεί κανονικά ως hot spot ...
Κανένα απολύτως πρόβλημα ...απλά μου είχε κρατήσει ως όνομα το παλιό κινητό ,δεν εμφανιζόταν δλδ ως motorola ..άλλαξα το όνομα στις ρυθμισεις κι όλα οκ...
 
Επιτέλους κι ένας που λέει ότι δουλεύει το hot spot, νόμιζα πως μόνο το δικό μου ήταν "χαλασμένο" .
Σε ευχαριστώ που το ανέφερες φίλη μου!!


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Just now, duc said:

Επιτέλους κι ένας που λέει ότι δουλεύει το hot spot, νόμιζα πως μόνο το δικό μου ήταν "χαλασμένο" emoji23.pngemoji23.png.
Σε ευχαριστώ που το ανέφερες φίλη μου!!


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα προβληματίστηκα ..😉😉

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chris1974 said:

Τελικά ούτε εμένα κάνει hotspot ενώ βρίσκει τον υπολογιστή δείχνει ότι έχει συνδεθεί αλλά δεν μπαίνει σε καμία ιστοσελίδα το έκλεισα το ξανά άνοιξα αλλά τίποτα φαίνεται ότι είναι παρτίδες και παρτίδες τηλεφώνων που έχουν τα θέμα με το hotspot 

Δοκιμασες τις "πιθανες" λυσεις που γραφω στο προτελευταιο post στην προηγουμενη σελιδα ;;

Μηπως αραγε ειναι θεμα hardware και οχι software ;; ελπιζω πως οχι.

Μαλλον θα πρεπει να σταυρωσω τα δαχτυλα για το τι θα μου τυχει !!!!

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η μαύρη tech protect θήκη. Καταπληκτική, ποιότητα σαν τη rugged armour της spigen. Η διάφανη βέβαια είναι ακόμη πιο όμορφη.

https://e-smartbuy.gr/product/tech-protect-tpucarbon-motorola-edge-40-neo-black/?skr_prm=WyI5OTFlMTYzZi1kYTE4LTQwMTUtOGRmNC1hYjUyOGM0MDUyZTEiLDE3MDQ3OTM0MTIyMTYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJwYzRfdGVzdF9iciJ9XQ

IMG_20240109_113827002_HDR.jpg

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Για το neo υπάρχει πληθώρα από θήκες και τζαμακια, λιγότερες υπάρχουν για το απλό αλλά και εκεί βρίσκεις.

skroutz, eBay ακόμα και temu.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάθε ποτέ δίνει ενημερώσεις ασφαλείας η Motorola κάθε 3 η κάθε 2 μήνες γιατί κοίταξα έχει να ενημερωθεί από τον Νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δύο μήνες ενημέρωση ασφαλείας για 4 χρόνια και 3 αναβάθμισης Android από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε, αφορά τις συσκευές της σειράς Edge.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έψαξα στο forum της lenovo, μόνο το 40 pro θα πάρει 3 γενιές android, δηλαδή μέχρι android 16.

Το απλό το 40 και το 40 neo 2 γενιές.

Για security updates δεν έβγαλα άκρη, αλλού έλεγαν 3 χρόνια, αλλού 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω πώς μπορώ να βάλω στο αθόρυβο τον ήχο κλήσης.

Δεν υπάρχει κάποιος διακόπτης "σίγαση" για αυτή τη δουλειά, ή εγώ δεν τον βλέπω?

Πρέπει να πηγαίνω "ρυθμίσεις" ήχων και να κάνω το σχετικό slide bar τέρμα αριστερά?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikiforos_ said:

Προσπαθώ να δω πώς μπορώ να βάλω στο αθόρυβο τον ήχο κλήσης.

Δεν υπάρχει κάποιος διακόπτης "σίγαση" για αυτή τη δουλειά, ή εγώ δεν τον βλέπω?

Πρέπει να πηγαίνω "ρυθμίσεις" ήχων και να κάνω το σχετικό slide bar τέρμα αριστερά?

Αν πατήσεις το κουμπί του ήχου, είτε το + είτε το -, δε σου βγάζει τη μπάρα ήχου; Αν στη βγάζει, από πάνω από τη μπάρα ακριβώς θα έχει 2 κουμπιά, αθόρυβο με δόνηση και αθόρυβο

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, απλά είχα συνηθίσει xiaomi, να κατεβάζω "κουρτίνα" και να βλέπω κατευθείαν κουμπί σίγαση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240116-004641.thumb.png.5ee5a523a482238dcdba304bed4513a2.png

4 ώρες πριν, nikiforos_ said:

Σωστός, απλά είχα συνηθίσει xiaomi, να κατεβάζω "κουρτίνα" και να βλέπω κατευθείαν κουμπί σίγαση.

Ευχαριστώ.

Είναι το "μην ενοχλείτε". Και εγώ είχα xiaomi  από το πρώτο κιόλας redmi note  και το έψαξα.

Πήγαινε ρυθμίσεις, ήχος, μην ενοχλείτε και κάνε το παρακάτω:

Screenshot_20240116-005545.png

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

Μπορει καποιος να μου εξηγησει ποιες ακριβως ειναι οι διαφορες μεταξυ των ρυθμισεων/επιλογων "Wake the display" και "Jump to lock screen"  ;; Γιατι ειναι σαν να κανουν το ιδιο πραγμα.

ΥΓ. Ξεκλειδωνει η οθονη με το δακτυλικο αποτυπομα αν ειναι κλειστη ειτε ειναι ενεργοποιημενες ειτε οχι αυτες οι πρωτες ρυθμισεις στην εικονα που ανεβασα ή πρωτα πρεπει να εμφανιστει η lock screen και μετα δουλευει το δακτυλικο αποτυπομα ;;

aa.png

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, papg said:

Καλησπέρα Τί κάρτες sim παίρνει βλέπω μια nanosim και η άλλη;

Η άλλη είναι e-sim...

Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο υποστηρίζουν την esim τα δίκτυα ..

Πχ Vodafone που είχα κοιτάξει προ καιρού δεν είχε τη συσκευή μας στις συμβατές .

Link to comment
Share on other sites

cosmote esim σαν δεύτερη κάρτα στο Motorola edge 40 ,σε χωριό των Ιωαννίνων 132 mbs, δίπλα μου Xiaomi 5g έτρεχε με 60 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...