Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κάνει σε ένα router ή γενικά;
Κάνε καμία επανεκκίνηση το router.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, pavlidisc said:

Στο κάνει σε ένα router ή γενικά;
Κάνε καμία επανεκκίνηση το router.

Δεν έχω δοκιμάσει σε άλλο WiFi, μόνο στο δικό μου.

Ένας ύποπτος ήταν αυτος:

IMG_2025.thumb.jpeg.cf8f61f960b36565341765520df85f74.jpeg

Το έκανα απεγκατασταση, έκανα επανεκκίνηση στο κινητό αλλά πάλι τα ίδια....

Επειδή αυτή τη στιγμή είναι συνδεμένες 5 συσκευές, απέκλεισα το ενδεχόμενο να φταίει το ρούτερ... Τώρα θα κάνω και σε αυτό επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

Συνήθως όλα στρωνουν με επανεκκίνηση. Hard reset γιατί να κάνεις; 

Πώς γίνετε το hard reset ? Και τί ακριβώς σβήνει από το κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Ούτε έτσι έστρωσε τελικά. Δεν ξέρω τι έχει πάθει από χθες. Δεν εκανα καμία εγκατάσταση εφαρμογής, ούτε άλλαξα κάποια ρύθμιση....

Με hard reset νομίζω εξαφανίζονται μικροκολληματα

Το δίκτυο σου φταίει στο σπίτι ή στην δουλειά σου 

Μπες στις ρυθμίσεις του router και άλλαξε κανάλι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stefanidisg said:

Πώς γίνετε το hard reset ? Και τί ακριβώς σβήνει από το κινητό ;

Όπως είσαι στην αρχική οθόνη...πατάς και αφήνεις το volume + πατάς και αφήνεις το volume - , κρατάς πατημενο το power button μέχρι να σβησει η οθόνη και το αφήνεις όταν εμφανιστεί το 🍎

Τίποτα δε σβήνεται.

1 minute ago, Tasos19s said:

Το δίκτυο σου φταίει στο σπίτι ή στην δουλειά σου 

Μπες στις ρυθμίσεις του router και άλλαξε κανάλι 

Έκανα επανεκκίνηση του ρούτερ και έσβησα από τη μνήμη το δίκτυο. Συνδέθηκα ξανά από την αρχή με τον κωδικό και δείχνει να είναι κομπλέ. Απλά την ίδια στιγμή ήταν συνδεμενες 4 συσκευές ακόμη και είχαν σύνδεση κανονικά. Αυτό με παρεξενεψε.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Όπως είσαι στην αρχική οθόνη...πατάς και αφήνεις το volume + πατάς και αφήνεις το volume - , κρατάς πατημενο το power button μέχρι να σβησει η οθόνη και το αφήνεις όταν εμφανιστεί το 🍎

Τίποτα δε σβήνεται.

Έκανα επανεκκίνηση του ρούτερ και έσβησα από τη μνήμη το δίκτυο. Συνδέθηκα ξανά από την αρχή με τον κωδικό και δείχνει να είναι κομπλέ. Απλά την ίδια στιγμή ήταν συνδεμενες 4 συσκευές ακόμη και είχαν σύνδεση κανονικά. Αυτό με παρεξενεψε.

Εάν είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο τότε με την επανεκκίνηση αλλάζει κανάλι και λύθηκε το πρόβλημα σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tasos19s said:

Εάν είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο τότε με την επανεκκίνηση αλλάζει κανάλι και λύθηκε το πρόβλημα σου 

Ναι τώρα στο αυτόματο το έχω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Τα φώτα σας θα ήθελα γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το ios. Η αδερφή μου μεταπήδησε από s22 ultra σε 15 pro max. Υπάρχει τρόπος (έστω και επί πληρωμή 3d party εφαρμογή) για να να μεταφερθούν οι φωτογραφίες με τα albums αυτούσια; Π.χ. "Διακοπές χειμώνα 2022" κ.ο.κ. χωρίς να μπούνε όλα αχταρμά στο camera roll; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Παιδιά καλησπέρα. Τα φώτα σας θα ήθελα γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το ios. Η αδερφή μου μεταπήδησε από s22 ultra σε 15 pro max. Υπάρχει τρόπος (έστω και επί πληρωμή 3d party εφαρμογή) για να να μεταφερθούν οι φωτογραφίες με τα albums αυτούσια; Π.χ. "Διακοπές χειμώνα 2022" κ.ο.κ. χωρίς να μπούνε όαλ αχταρμά στο camera roll; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Με την εφαρμογή move to ios δεν μεταφέρονται έτσι ; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Παιδιά καλησπέρα. Τα φώτα σας θα ήθελα γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το ios. Η αδερφή μου μεταπήδησε από s22 ultra σε 15 pro max. Υπάρχει τρόπος (έστω και επί πληρωμή 3d party εφαρμογή) για να να μεταφερθούν οι φωτογραφίες με τα albums αυτούσια; Π.χ. "Διακοπές χειμώνα 2022" κ.ο.κ. χωρίς να μπούνε όαλ αχταρμά στο camera roll; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υπάρχει 

Τα περνάει όλα σε υπολογιστή σε φακέλους με ότι όνομα θέλει πχ διακοπές χειμώνα 2022

Μετα από το iTunes συγχρονίζει οποίους φακέλους θέλει να περαστούν στο iPhone πχ διακοπές χειμώνα 2022

Οσο όμως προσθέτεις ή αφαιρείς φωτογραφίες στους φακέλους αυτούς στον υπολογιστή, όταν γίνει συγχρονισμός οι όποιες αλλαγές θα γίνουν και στο iPhone 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Παιδιά καλησπέρα. Τα φώτα σας θα ήθελα γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το ios. Η αδερφή μου μεταπήδησε από s22 ultra σε 15 pro max. Υπάρχει τρόπος (έστω και επί πληρωμή 3d party εφαρμογή) για να να μεταφερθούν οι φωτογραφίες με τα albums αυτούσια; Π.χ. "Διακοπές χειμώνα 2022" κ.ο.κ. χωρίς να μπούνε όαλ αχταρμά στο camera roll; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Οτι έκανα και εγω...3utools... Θα τα περνάει ενα ενα τα άλμπουμ και θ πηγαίνουν αυτούσια...θα της πάρει λίγο χρόνο παραπάνω ΑΛΛΑ θα μεταφερθούν σωστά!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Με την εφαρμογή move to ios δεν μεταφέρονται έτσι ; 

Σε δοκιμή που έκανα, όχι. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος..

1 hour ago, Tasos19s said:

Υπάρχει 

Τα περνάει όλα σε υπολογιστή σε φακέλους με ότι όνομα θέλει πχ διακοπές χειμώνα 2022

Μετα από το iTunes συγχρονίζει οποίους φακέλους θέλει να περαστούν στο iPhone πχ διακοπές χειμώνα 2022

Οσο όμως προσθέτεις ή αφαιρείς φωτογραφίες στους φακέλους αυτούς στον υπολογιστή, όταν γίνει συγχρονισμός οι όποιες αλλαγές θα γίνουν και στο iPhone 

 

Σε ευχαριστώ Τάσο. Θυμάσαι μήπως στο interface του Itunes πού ακριβώς πηγαίνεις για να συγχρονίσεις με φακέλους που έχεις σε σκληρό; Συγγνώμη αλλά μετά το iphone 7 plus έχω γίνει πάλι λίγο πρωτάρης με το itunes..😅

1 hour ago, arxontas2323 said:

Οτι έκανα και εγω...3utools... Θα τα περνάει ενα ενα τα άλμπουμ και θ πηγαίνουν αυτούσια...θα της πάρει λίγο χρόνο παραπάνω ΑΛΛΑ θα μεταφερθούν σωστά!!

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα ότι το 3utools είχε αυτή τη δυνατότητα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Σε δοκιμή που έκανα, όχι. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος..

Σε ευχαριστώ Τάσο. Θυμάσαι μήπως στο interface του Itunes πού ακριβώς πηγαίνεις για να συγχρονίσεις με φακέλους που έχεις σε σκληρό; Συγγνώμη αλλά μετά το iphone 7 plus έχω γίνει πάλι λίγο πρωτάρης με το itunes..😅

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα ότι το 3utools είχε αυτή τη δυνατότητα

Ψάξε και την λύση που σου πρότειναν με το 3 tools γιατί εγώ δεν το γνωρίζω 

Θυμαμαι που βρίσκεις αυτό που θέλεις αλλά καλά είναι κι εσείς να ψάξετε λίγο όχι όλα έτοιμα 

Εχει ενότητα που λέει φωτογραφίες 

Θα σας βοηθήσει στο μέλλον να βρίσκεται αυτό που θέλετε εάν το ψάξετε λίγο από μόνοι σας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

του γιου η υγεια μπαταριας μετα απο 11 μηνες ειναι 88% μπορει να παει να του την αλλαξουν και που και ποσο κοστιζει?η νεα θα ειναι ιδιας ποιοτητας με την αρχικη?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ilka71 said:

του γιου η υγεια μπαταριας μετα απο 11 μηνες ειναι 88% μπορει να παει να του την αλλαξουν και που και ποσο κοστιζει?η νεα θα ειναι ιδιας ποιοτητας με την αρχικη?

Μία χαρά είναι 88%, γιατί να αλλάξει 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το 3utools πέρασα ένα φάκελο μέσα στο τηλέφωνο. Περασε στο file system που είναι όλοι οι φακελοι, δεν το βρήκα ποτέ να τον ανοίξω με το τηλέφωνο. Μέχρι και την εξυπηρέτηση της apple πήρα και δεν βρήκαμε που στο καλό ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, koutsis said:

Μία χαρά είναι 88%, γιατί να αλλάξει 🤔

έλεγα επειδή κάποιοι διάβασα ότι στα 85% τον πρώτο χρόνο στην αλλάζει η Apple  εάν είναι μέσα στην εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:

έλεγα επειδή κάποιοι διάβασα ότι στα 85% τον πρώτο χρόνο στην αλλάζει η Apple  εάν είναι μέσα στην εγγύηση

Πρέπει να πέσει κάτω από 80% (δηλαδή 79%) τον πρώτο χρόνο, όχι 85%. Εσένα είναι στο 88 στους 11 μήνες. Άρα δεν....

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gsa1967 said:

Με το 3utools πέρασα ένα φάκελο μέσα στο τηλέφωνο. Περασε στο file system που είναι όλοι οι φακελοι, δεν το βρήκα ποτέ να τον ανοίξω με το τηλέφωνο. Μέχρι και την εξυπηρέτηση της apple πήρα και δεν βρήκαμε που στο καλό ήταν. 

Για δοκίμασε να τον βάλεις στον φάκελο έγγραφα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλα τα μέλη 

Θέλω να θίξω ένα θέμα με την μπαταρία (Νέος χρήστης apple)

Εχω στην κατοχή μου ένα 15 pro max 512 , το οποίο αγοράστηκε στις 20 Μαρτίου 2024.

Σημερα 14 Σεπτεμβρίου η υγεία μπαταρίας είναι στο 94% , παρατηρώντας μια ΡΑΓΔΑΙΑ πτώση ανά 5 μέρες πλέον( όσον αφορά την υγεία μπαταρίας όχι την επίδοση της)

Σε 6 μήνες δηλαδή έχασε 6% , χάνοντας τον τελευταίο μήνα τα 3%.

Δηλαδη Ας πούμε μέχρι 15 Αυγούστου είχε 98% και από τότε μέχρι σήμερα έχει πάει στο 94%.

Σαν χρήστης δεν μπορώ να πω…το ευχαριστιέμαι το κινητό.

Φορτιζω μέχρι 100% και όχι μέχρι 80% , με τον επίσημο φορτιστή , δεν κάνω χρήση του κινητού ενοσώ το φορτιζω.

Κάνω αρκετό multitasking (πχ YouTube στο παρασκήνιο και social ταυτόχρονα , όχι κάποια σύνδεση σε τηλεόραση μέσω usb-c hub κλπ).

Σε επικοινωνία με την apple μου είπαν πως δεν βλέπουν κάτι σοβαρό στην μπαταρία , αλλά και ούτε είναι και απόλυτα φυσιολογικό.

Εγω ξέρω να πω όταν δίνεις ένα μισθό αξιωματικού (1500+) , για να πάρεις ένα κινητό , θες να το ευχαριστηθείς και να κανεις τα μέγιστα που μπορείς με αυτό.

Αμα είναι να φοβόμαστε μην το φορτίζουμε πολύ, μην κάνουμε multitasking , μην το χρησιμοποιούμε κατά την φόρτιση , μην το φορτίζουμε με ταχύ φορτιστή , δεν έχει νόημα….

Η τελική ερώτηση που θέλω να σας θέσω είναι:

Υπαρχει κάποιο άλλο μέλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με την μπαταρία και την ‘υγεία’ της;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το «σεντόνι»

 

IMG_2548.png

IMG_2549.png

Edited by Nq77
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Nq77 said:

Γεια χαρά σε όλα τα μέλη 

Θέλω να θίξω ένα θέμα με την μπαταρία (Νέος χρήστης apple)

Εχω στην κατοχή μου ένα 15 pro max 512 , το οποίο αγοράστηκε στις 20 Μαρτίου 2024.

Σημερα 14 Σεπτεμβρίου η υγεία μπαταρίας είναι στο 94% , παρατηρώντας μια ΡΑΓΔΑΙΑ πτώση ανά 5 μέρες πλέον( όσον αφορά την υγεία μπαταρίας όχι την επίδοση της)

Σε 6 μήνες δηλαδή έχασε 6% , χάνοντας τον τελευταίο μήνα τα 3%.

Δηλαδη Ας πούμε μέχρι 15 Αυγούστου είχε 98% και από τότε μέχρι σήμερα έχει πάει στο 94%.

Σαν χρήστης δεν μπορώ να πω…το ευχαριστιέμαι το κινητό.

Φορτιζω μέχρι 100% και όχι μέχρι 80% , με τον επίσημο φορτιστή , δεν κάνω χρήση του κινητού ενοσώ το φορτιζω.

Κάνω αρκετό multitasking (πχ YouTube στο παρασκήνιο και social ταυτόχρονα , όχι κάποια σύνδεση σε τηλεόραση μέσω usb-c hub κλπ).

Σε επικοινωνία με την apple μου είπαν πως δεν βλέπουν κάτι σοβαρό στην μπαταρία , αλλά και ούτε είναι και απόλυτα φυσιολογικό.

Εγω ξέρω να πω όταν δίνεις ένα μισθό αξιωματικού (1500+) , για να πάρεις ένα κινητό , θες να το ευχαριστηθείς και να κανεις τα μέγιστα που μπορείς με αυτό.

Αμα είναι να φοβόμαστε μην το φορτίζουμε πολύ, μην κάνουμε multitasking , μην το χρησιμοποιούμε κατά την φόρτιση , μην το φορτίζουμε με ταχύ φορτιστή , δεν έχει νόημα….

Η τελική ερώτηση που θέλω να σας θέσω είναι:

Υπαρχει κάποιο άλλο μέλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με την μπαταρία και την ‘υγεία’ της;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το «σεντόνι»

 

IMG_2548.png

IMG_2549.png

Μην ασχολείσαι με αυτά και μην αγχώνεσαι. Κι εγώ με 13 pro Max εχασε 3-4% σε 2 μηνες. Το πηγα στην Apple και μου είπαν ειναι μια χαρα και τωρα ειναι στο 87% εδω και 1 χρονο! Μην αγχώνεσαι γενικά και να χαρείς το κινητο σου...

45 minutes ago, stefanidisg said:

Τι έχει γίνει εδώ ; 

IMG_0622.jpeg

IMG_0623.jpeg

Κάποιο κόλλημα θα έφαγε το laptop, μην αγχώνεσαι. Δευτέρα βγαίνει η 18 έτσι κι αλλιώς και θα παμε εκεί...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nq77 said:

Γεια χαρά σε όλα τα μέλη 

Θέλω να θίξω ένα θέμα με την μπαταρία (Νέος χρήστης apple)

Εχω στην κατοχή μου ένα 15 pro max 512 , το οποίο αγοράστηκε στις 20 Μαρτίου 2024.

Σημερα 14 Σεπτεμβρίου η υγεία μπαταρίας είναι στο 94% , παρατηρώντας μια ΡΑΓΔΑΙΑ πτώση ανά 5 μέρες πλέον( όσον αφορά την υγεία μπαταρίας όχι την επίδοση της)

Σε 6 μήνες δηλαδή έχασε 6% , χάνοντας τον τελευταίο μήνα τα 3%.

Δηλαδη Ας πούμε μέχρι 15 Αυγούστου είχε 98% και από τότε μέχρι σήμερα έχει πάει στο 94%.

Σαν χρήστης δεν μπορώ να πω…το ευχαριστιέμαι το κινητό.

Φορτιζω μέχρι 100% και όχι μέχρι 80% , με τον επίσημο φορτιστή , δεν κάνω χρήση του κινητού ενοσώ το φορτιζω.

Κάνω αρκετό multitasking (πχ YouTube στο παρασκήνιο και social ταυτόχρονα , όχι κάποια σύνδεση σε τηλεόραση μέσω usb-c hub κλπ).

Σε επικοινωνία με την apple μου είπαν πως δεν βλέπουν κάτι σοβαρό στην μπαταρία , αλλά και ούτε είναι και απόλυτα φυσιολογικό.

Εγω ξέρω να πω όταν δίνεις ένα μισθό αξιωματικού (1500+) , για να πάρεις ένα κινητό , θες να το ευχαριστηθείς και να κανεις τα μέγιστα που μπορείς με αυτό.

Αμα είναι να φοβόμαστε μην το φορτίζουμε πολύ, μην κάνουμε multitasking , μην το χρησιμοποιούμε κατά την φόρτιση , μην το φορτίζουμε με ταχύ φορτιστή , δεν έχει νόημα….

Η τελική ερώτηση που θέλω να σας θέσω είναι:

Υπαρχει κάποιο άλλο μέλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με την μπαταρία και την ‘υγεία’ της;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το «σεντόνι»

 

IMG_2548.png

IMG_2549.png

Η λύση είναι να μην μπαίνεις να βλεπεις

Ολες οι μπαταρίες χάνουν ποσοστό χωρητικότητας 

Στα δυο χρόνια συνήθως είναι 80-85% ανάλογα ποσό καλή μπαταρία σου έχει τύχει και πως της φέρεσαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απορώ για ποιον λόγο ασχολείστε με την υγεία της μπαταρίας. 

Χαρειτε το όσο παει και αν χρειαστεί αλλαγή σε 2-3 χρόνια η δώστε το η αλλάξτε μια μπαταρία και όλα καλά. 

 

Πότε και για κανέναν λόγο δε θα προσπαθήσω να προσέξω μπαταρία σε οτιδήποτε. είναι κάτι αναλώσιμο που μπορεί να χαλάσει οποιαδήποτε στιγμή και να χρειαστεί αντικατάσταση. 

 

Το δικό μου το φορτίζω όπως και οπότε να ναι (iphone 13 mini). Από Γενάρη του 2023 μέχρι τώρα η υγεία της πήγε 85%. Εχασα λίγη αυτονομία αλλά ευτυχώς πήρα ασύρματο power bank και το κουμπωνω οπότε χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το 15 pro max από Ιανουάριο 2024 με 133 φορτίσεις είναι 100% . με τις δικιέ σου που έχεις 217 πιστεύω πως είναι νορμαλ το ποσοστό . 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...