Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

Να σας πω εγώ μια τελευταία λύση που πιθανόν θα βοηθήσει 

Restore από το iTunes για να ξανά γράψει το λογισμικό από την αρχή 

Εχετε κάποιο bug που έχει σχέση με το Face ID 

Αν βέβαια έχετε χρόνο αξίζει τον κόπο νομίζω θα σας λύσει τα προβλήματα 

δεν εχω face id. γενικα το εχω ξεκλειδωτο

48 minutes ago, xabos said:

Το restore θα βοήθειες αν είναι το πρόβλημα στο IOS …

Aν όμως είναι μια κακογραμμένη εφαρμογή .. θα συνεχίσει να υπάρχει ..

προσωπικα το εκανα restore και στησιμο απο την αρχη πριν μηνες, καμια διαφορα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν εξηγείται 

Πολυ παράξενο και μετά από restore να έχεις το ίδιο πρόβλημα 

Σου λέω πήρα καινούργια συσκευή και την έστησα από την αρχή και έκανε το ίδιο μέσα σε λίγα λεπτά 😂

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nikos_Mpl said:

δεν εχω face id. γενικα το εχω ξεκλειδωτο

προσωπικα το εκανα restore και στησιμο απο την αρχη πριν μηνες, καμια διαφορα

Δεν έχει σημασία αν το δουλεύεις 

 

8 minutes ago, Olja said:

Σου λέω πήρα καινούργια συσκευή και την έστησα από την αρχή και έκανε το ίδιο μέσα σε λίγα λεπτά 😂

Ναι καταλαβαίνω είχα κι εγώ κάποτε πρόβλημα με 11 pro max που δεν λύθηκε με τίποτα 

Ετσι ήταν κάποιες παρτίδες τηλεφώνων 

Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο για εσάς και να λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση  

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά σας τηλέφωνα μιλούσαμε 

Αρχισε από εχθές το δικό μου ρολόι να μην χτυπάει όταν έχω κλήση 

Ενώ κρατάω στο χέρι το κινητό και το ρολόι είναι δίπλα δίπλα πάλι τίποτα. Μερικές φορές 

Πολλα θέματα το iOS 17 και το watch os 10

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει κ εγώ πριν πολύ καιρό κ κατά περιόδους συμβαίνει κ σε εμένα ανεξάρτητα αν έχω κάνει hard reset κ επανεκκίνηση κ στο ρολόι (Apple Watch 8 ) κ στο κινητό κ μετά πάλι στρώνει κ ξανά παλι

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει  τζαμί προστασίας από την Flolab…  ας ξεκινήσουν με warranty claim, πριν κλίσει ο ένας χρόνος κ δεν έχουν δικαίωμα αντικατάστασης …

στο τέλος της φόρμας βγαίνει ένα κουπόνι 100% … 

Αχρείαστο να είναι ….  

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2024 at 9:52 ΠΜ, Tasos19s said:

Για τα δικά σας τηλέφωνα μιλούσαμε 

Αρχισε από εχθές το δικό μου ρολόι να μην χτυπάει όταν έχω κλήση 

Ενώ κρατάω στο χέρι το κινητό και το ρολόι είναι δίπλα δίπλα πάλι τίποτα. Μερικές φορές 

Πολλα θέματα το iOS 17 και το watch os 10

Πώς γίνεται να ΜΗ ξεκινάει το πρόβλημα μόλις παίρναμε  την 17 {οποια έκδοση ευθύνεται τέλος πάντων)  και να ξεκινάει μετά από καιρό, στο ξεκαρφωτο;;;;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, montoya_42 said:

Πώς γίνεται να ΜΗ ξεκινάει το πρόβλημα μόλις παίρναμε  την 17 {οποια έκδοση ευθύνεται τέλος πάντων)  και να ξεκινάει μετά από καιρό, στο ξεκαρφωτο;;;;; 

Εγώ πιστεύω ότι απλά τώρα κάποιοι το παρατηρούν. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, montoya_42 said:

Πώς γίνεται να ΜΗ ξεκινάει το πρόβλημα μόλις παίρναμε  την 17 {οποια έκδοση ευθύνεται τέλος πάντων)  και να ξεκινάει μετά από καιρό, στο ξεκαρφωτο;;;;; 

Crashάρει το σύστημα κάποια στιγμή 

Καποια διεργασία 

Ξερω γώ; 
Συνδυασμός πραγμάτων ίσως 

Και μετά από επανεκκίνηση μπορεί κάτι να συμβεί και να μην έχει γυρισμό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω δημιουργήσει έναν νέο ήχο κλήσης (με εύκολο τρόπο που βρήκα στο τικ τοκ) και έχω την εντύπωση πως σήμερα δεν είχα θέμα. Θα το τσεκάρω και τις επόμενες μέρες......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2024 at 9:52 ΠΜ, Tasos19s said:

Για τα δικά σας τηλέφωνα μιλούσαμε 

Αρχισε από εχθές το δικό μου ρολόι να μην χτυπάει όταν έχω κλήση 

Ενώ κρατάω στο χέρι το κινητό και το ρολόι είναι δίπλα δίπλα πάλι τίποτα. Μερικές φορές 

Πολλα θέματα το iOS 17 και το watch os 10

Κάνε μου σε παρακαλώ μια χάρη και πες μου αν διορθώνεται. Απενεργοποίησε το να σκεπάζεις το ρολόι με την παλάμη σου και να σταματάει η κλήση. Watch-Χειρονομίες-Κάλυψη για σίγαση.

Εγώ από τότε που το έκανα αυτό δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Olja said:

Κάνε μου σε παρακαλώ μια χάρη και πες μου αν διορθώνεται. Απενεργοποίησε το να σκεπάζεις το ρολόι με την παλάμη σου και να σταματάει η κλήση. Watch-Χειρονομίες-Κάλυψη για σίγαση.

Εγώ από τότε που το έκανα αυτό δεν έχω πρόβλημα.

Είναι διαφορετικό το πρόβλημα σου 

Εμενα απλά δεν χτυπούσε το ρολόι 

Το κινητό χτυπούσε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

Είναι διαφορετικό το πρόβλημα σου 

Εμενα απλά δεν χτυπούσε το ρολόι 

Το κινητό χτυπούσε 

Το πρόβλημα φαίνεται διαφορετικό, αλλά το bug μπορεί να είναι ίδιο και να εμφανίζεται τροποποιημένο σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olja said:

Το πρόβλημα φαίνεται διαφορετικό, αλλά το bug μπορεί να είναι ίδιο και να εμφανίζεται τροποποιημένο σε εσένα.

Έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε 

Μεχρι νεοτέρας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι ρίχνει πολύ εύκολα την φωτεινότητα τώρα που είμαι Ελλάδα χωρίς να έχει ζεσταθει το κινητό. Όχι σε μεγάλο βαθμό γιατί μπορώ να συνεχίσω να βλέπω στην οθόνη. Τα 2 προηγούμενα samsung 21 και 23 ultra πριν πάρουν φωτιά εριχναν την φωτεινότητα. Η μπαταρία όμως με 2 κάρτες μέσα και σχετικά χάλια σήμα όλη μέρα παραμένει δυνατή

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, giorgos_dinamik said:

Παρατηρώ ότι ρίχνει πολύ εύκολα την φωτεινότητα τώρα που είμαι Ελλάδα χωρίς να έχει ζεσταθει το κινητό. Όχι σε μεγάλο βαθμό γιατί μπορώ να συνεχίσω να βλέπω στην οθόνη. Τα 2 προηγούμενα samsung 21 και 23 ultra πριν πάρουν φωτιά εριχναν την φωτεινότητα. Η μπαταρία όμως με 2 κάρτες μέσα και σχετικά χάλια σήμα όλη μέρα παραμένει δυνατή

Ζεσταίνεται χωρίς να το καταλαβαίνεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι θάλασσα και το κινητό καίει...το s23u δεν εκαιγε τόσο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, arxontas2323 said:

Είμαι θάλασσα και το κινητό καίει...το s23u δεν εκαιγε τόσο 

iPhone 

Δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο 

Ειχαν αυτό το ελάττωμα μια ζωή 

Χωρις καλό σήμα και σε πολύ ήλιο δεν έχεις κινητό απλά 

Φωτεινοτητα στο 10%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα τελικά το 15 pro max, μαζί με έναν φορτιστή apple, τζαμάκι από istorm με τοποθέτηση 25 ευρώ και μια uniq θήκη στα 17.

Λόγω του ότι έχω android από πάντα, με προβληματίζει λίγο η μεταφορά μέσω "movetoios" καθώς δεν θέλω να μεταφέρω σκουπίδια ή εφαρμογές τύπου viber/whatsapp που πιθανά να είναι κάπως corrupted κλπ. Οπότε σκέφτηκα να κάνω ένα clean install και να μεταφέρω τις φώτο μου μέσω υπολογιστή και τις εφαρμογές να τις κάνω download.

Ωστόσο, 1) κατά πόσο θα είναι εύκολο να περάσω όλες τις φώτο μου (62gb) μέσω καλωδίου; Διαβάζω ότι στα iphone δεν γίνεται αυτό, θέλει itunes κλπ. 2) αν κάνω back up τα chat σε viber/whatsapp θα μπορώ να τα κάνω import μετά;

Επίσης, την κάρτα sim την βάζω εξ αρχής στο iphone ή όταν ολοκληρώσω τη διαδικασία "movetoios" (εφόσον την επιλέξω;)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, thomka said:

Πήρα τελικά το 15 pro max, μαζί με έναν φορτιστή apple, τζαμάκι από istorm με τοποθέτηση 25 ευρώ και μια uniq θήκη στα 17.

Λόγω του ότι έχω android από πάντα, με προβληματίζει λίγο η μεταφορά μέσω "movetoios" καθώς δεν θέλω να μεταφέρω σκουπίδια ή εφαρμογές τύπου viber/whatsapp που πιθανά να είναι κάπως corrupted κλπ. Οπότε σκέφτηκα να κάνω ένα clean install και να μεταφέρω τις φώτο μου μέσω υπολογιστή και τις εφαρμογές να τις κάνω download.

Ωστόσο, 1) κατά πόσο θα είναι εύκολο να περάσω όλες τις φώτο μου (62gb) μέσω καλωδίου; Διαβάζω ότι στα iphone δεν γίνεται αυτό, θέλει itunes κλπ. 2) αν κάνω back up τα chat σε viber/whatsapp θα μπορώ να τα κάνω import μετά;

Επίσης, την κάρτα sim την βάζω εξ αρχής στο iphone ή όταν ολοκληρώσω τη διαδικασία "movetoios" (εφόσον την επιλέξω;)

Ευχαριστώ!

Δεν μπορεί να μεταφέρει από το ένα άλλο λογισμικό στο άλλο σκουπίδια 

Απλα θα κατεβάσει εφαρμογές 

Το viber όχι δεν έχει επιλογή για μεταφορά συνομιλιών από το ένα λογισμικό στο άλλο 

Η κάρτα sim δεν παίζει κανένα ρόλο σε ποια συσκευή θα είναι 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thomka said:

Πήρα τελικά το 15 pro max, μαζί με έναν φορτιστή apple, τζαμάκι από istorm με τοποθέτηση 25 ευρώ και μια uniq θήκη στα 17.

Λόγω του ότι έχω android από πάντα, με προβληματίζει λίγο η μεταφορά μέσω "movetoios" καθώς δεν θέλω να μεταφέρω σκουπίδια ή εφαρμογές τύπου viber/whatsapp που πιθανά να είναι κάπως corrupted κλπ. Οπότε σκέφτηκα να κάνω ένα clean install και να μεταφέρω τις φώτο μου μέσω υπολογιστή και τις εφαρμογές να τις κάνω download.

Ωστόσο, 1) κατά πόσο θα είναι εύκολο να περάσω όλες τις φώτο μου (62gb) μέσω καλωδίου; Διαβάζω ότι στα iphone δεν γίνεται αυτό, θέλει itunes κλπ. 2) αν κάνω back up τα chat σε viber/whatsapp θα μπορώ να τα κάνω import μετά;

Επίσης, την κάρτα sim την βάζω εξ αρχής στο iphone ή όταν ολοκληρώσω τη διαδικασία "movetoios" (εφόσον την επιλέξω;)

Ευχαριστώ!

Κάνε όλη τη μεταφορά με το move to ios από την αρχή στο setup για να μεταφέρεις ότι περισσότερο μπορείς από την αρχή. Αλλιώς μετά θα παιδευτεις πολύ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thomka said:

Πήρα τελικά το 15 pro max, μαζί με έναν φορτιστή apple, τζαμάκι από istorm με τοποθέτηση 25 ευρώ και μια uniq θήκη στα 17.

Λόγω του ότι έχω android από πάντα, με προβληματίζει λίγο η μεταφορά μέσω "movetoios" καθώς δεν θέλω να μεταφέρω σκουπίδια ή εφαρμογές τύπου viber/whatsapp που πιθανά να είναι κάπως corrupted κλπ. Οπότε σκέφτηκα να κάνω ένα clean install και να μεταφέρω τις φώτο μου μέσω υπολογιστή και τις εφαρμογές να τις κάνω download.

Ωστόσο, 1) κατά πόσο θα είναι εύκολο να περάσω όλες τις φώτο μου (62gb) μέσω καλωδίου; Διαβάζω ότι στα iphone δεν γίνεται αυτό, θέλει itunes κλπ. 2) αν κάνω back up τα chat σε viber/whatsapp θα μπορώ να τα κάνω import μετά;

Επίσης, την κάρτα sim την βάζω εξ αρχής στο iphone ή όταν ολοκληρώσω τη διαδικασία "movetoios" (εφόσον την επιλέξω;)

Ευχαριστώ!

Είτε μέσω move to ios ειτε μεσω itunes ειτε μέσω 3utools...

Αλλα θα σ έλεγα να το βάλεις ολο τ βράδυ να μεταφέρει τα πράγματα και ειδικά εικόνες και βίντεο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, thomka said:

Πήρα τελικά το 15 pro max, μαζί με έναν φορτιστή apple, τζαμάκι από istorm με τοποθέτηση 25 ευρώ και μια uniq θήκη στα 17.

Λόγω του ότι έχω android από πάντα, με προβληματίζει λίγο η μεταφορά μέσω "movetoios" καθώς δεν θέλω να μεταφέρω σκουπίδια ή εφαρμογές τύπου viber/whatsapp που πιθανά να είναι κάπως corrupted κλπ. Οπότε σκέφτηκα να κάνω ένα clean install και να μεταφέρω τις φώτο μου μέσω υπολογιστή και τις εφαρμογές να τις κάνω download.

Ωστόσο, 1) κατά πόσο θα είναι εύκολο να περάσω όλες τις φώτο μου (62gb) μέσω καλωδίου; Διαβάζω ότι στα iphone δεν γίνεται αυτό, θέλει itunes κλπ. 2) αν κάνω back up τα chat σε viber/whatsapp θα μπορώ να τα κάνω import μετά;

Επίσης, την κάρτα sim την βάζω εξ αρχής στο iphone ή όταν ολοκληρώσω τη διαδικασία "movetoios" (εφόσον την επιλέξω;)

Ευχαριστώ!

Επειδή είχα και εγώ το δίλημμα, δεν έκανα καμία μεταφορά . Προσθεσα το  Gmail να συγχρονισει τις επαφές κατεβασα και την εφαρμογή φωτογραφίες  του android  και έχω όλες τις φωτογραφίες. 

Edited by stefanidisg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stefanidisg said:

Επειδή είχα και εγώ το δίλημμα, δεν έκανα καμία μεταφορά . Προσθεσα το  Gmail να συγχρονισει τις επαφές κατεβασα και την εφαρμογή φωτογραφίες  του android  και έχω όλες τις φωτογραφίες. 

Αν τα περνούσες χειροκίνητα θα γινόταν μεγάλο μπέρδεμα με τις φωτό 

Αλλιως ταξινομεί το ένα κινητό αλλιώς το άλλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...