Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, tasosdimas said:

Ενημερωτική κουβέντα κάνουμε.

Απλά ψάχνουμε λίγο.

Δεν είναι θέμα βιασύνης.

Ο καθένας κάνει ότι νομίζει.

Χωρίς παρεξήγηση πάντα.

ενημερωτικά έγραψα κι εγώ ότι το site που ανέβασες δεν είναι official

όπως είδες κάποιοι μπερδεύτηκαν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε redmi note 12, το εχω 2 μηνες σχεδον με κανενα προβλημα, πριν μια βδομαδα εκανε αναβαθμιση στην hyperOS 1.0.2.0 και απο τοτε γ@@@κε το τηλεφωνο... Το βραδυ το κλεινω, και το πρωι οταν το ανοιξω, στις πρωτες κλησεις που λαμβανω πριν προλαβω να απαντησω, συνηθως 3-4 φορες το κανει κολλαει και κανει επαννεκινηση, η οθονη μερικες φορες δεν αποκρινεται και το 3ο κουλο ειναι οτι σχεδον μερα παρα μερα κατα της 6 η ωρα περιπου παντα το απογευμα, αρχιζει να παιζει μια μελωδια, με μαυρη οθονη!!!!!!!!!!! δεν ειναι ξυπνηρηρι ουτε καποια ειδοποιηση ....το ξεκλειδωνω και δεν διχνει καποια ειδοποιηση που να δικαιολογει την μελωδια, παρα συνεχιζει να παιζει μουσικη. Η μουσικη σταματαει μονο αν κανω απαλοιφη τις εφαρμογες που εχω ανοιξει και τρεχουν πχ. Εχει τυχει σε κανεναν??? Μπωρει να γινει επαναφορα στην προηγουμενη εκδοση, γιατι να το κανω επαναφορα εργοστασιακων, πρεπει να τα περασω ολα παλι εφαρμογες κτλ.

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, rouleman said:

Σε redmi note 12, το εχω 2 μηνες σχεδον με κανενα προβλημα, πριν μια βδομαδα εκανε αναβαθμιση στην hyperOS 1.0.2.0 και απο τοτε γ@@@κε το τηλεφωνο... Το βραδυ το κλεινω, και το πρωι οταν το ανοιξω, στις πρωτες κλησεις που λαμβανω πριν προλαβω να απαντησω, συνηθως 3-4 φορες το κανει κολλαει και κανει επαννεκινηση, η οθονη μερικες φορες δεν αποκρινεται και το 3ο κουλο ειναι οτι σχεδον μερα παρα μερα κατα της 6 η ωρα περιπου παντα το απογευμα, αρχιζει να παιζει μια μελωδια, με μαυρη οθονη!!!!!!!!!!! δεν ειναι ξυπνηρηρι ουτε καποια ειδοποιηση ....το ξεκλειδωνω και δεν διχνει καποια ειδοποιηση που να δικαιολογει την μελωδια, παρα συνεχιζει να παιζει μουσικη. Η μουσικη σταματαει μονο αν κανω απαλοιφη τις εφαρμογες που εχω ανοιξει και τρεχουν πχ. Εχει τυχει σε κανεναν??? Μπωρει να γινει επαναφορα στην προηγουμενη εκδοση, γιατι να το κανω επαναφορα εργοστασιακων, πρεπει να τα περασω ολα παλι εφαρμογες κτλ.

Καποιες φορες σε αλλαγη λειτουργικου εαν συμβουν σφαλματα καλο θα ειναι να γινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ...
Κάτοχος Redmi 5 Plus (7ετίας) και πολύ ευχαριστημένος , Σκοπεύω σε αγορά του συγκεκριμένου κντ. σε 8/256 

Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα ... (τουλάχιστον προσπάθησα 🤣)

Μια ερώτηση θα ήθελα Please ... Πόσο "σοβαρές" είναι οι διαφορές ανάμεσα στο  Redmi Note 12 Pro και στο Redmi Note 12 Pro+  ?? Μόνο στον κάμερα ή και σε άλλα βασικά ?

Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, lefterismega said:

Καλημέρα στην παρέα ...
Κάτοχος Redmi 5 Plus (7ετίας) και πολύ ευχαριστημένος , Σκοπεύω σε αγορά του συγκεκριμένου κντ. σε 8/256 

Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα ... (τουλάχιστον προσπάθησα 🤣)

Μια ερώτηση θα ήθελα Please ... Πόσο "σοβαρές" είναι οι διαφορές ανάμεσα στο  Redmi Note 12 Pro και στο Redmi Note 12 Pro+  ?? Μόνο στον κάμερα ή και σε άλλα βασικά ?

Ευχαριστώ

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-12-pro-8gb-256gb,xiaomi-redmi-note-12-pro-plus

μόνο κάμερα και ακόμα ταχύτερη φόρτιση...

βέβαια τα περισσότερα reviews που είχα διαβάσει εγώ βγαζαν καλύτερη την κάμερα του απλού, ο αισθητήρας της Sony  φοριέται και σε πολύ ακριβότερα τηλέφωνα, + η οπτική σταθεροποίηση.

για μένα προφανώς δεν αξίζει,

βέβαια έχουν έρθει και τα 13αρια.....

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, xnikos said:

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-12-pro-8gb-256gb,xiaomi-redmi-note-12-pro-plus

μόνο κάμερα και ακόμα ταχύτερη φόρτιση...

βέβαια τα περισσότερα reviews που είχα διαβάσει εγώ βγαζαν καλύτερη την κάμερα του απλού, ο αισθητήρας της Sony  φοριέται και σε πολύ ακριβότερα τηλέφωνα, + η οπτική σταθεροποίηση.

για μένα προφανώς δεν αξίζει,

βέβαια έχουν έρθει και τα 13αρια.....

ok σε ευχαριστώ ... αφού το λες θα κοιτάξω και το 13αρι
https://www.skroutz.gr/s/48954818/Xiaomi-Redmi-Note-13-Pro-5G-Dual-SIM-8GB-256GB-Midnight-Black.html

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσοι έχετε πάρει το Hyper είσαστε ευχαριστημένοι; Δουλεύει καλά το τηλέφωνο μας; Έχει διαφορές σε σχέση με πριν η είναι απλά ένα ρετουσάρισμα στο MIUI ; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aplos73 said:

Καλημέρα. Όσοι έχετε πάρει το Hyper είσαστε ευχαριστημένοι; Δουλεύει καλά το τηλέφωνο μας; Έχει διαφορές σε σχέση με πριν η είναι απλά ένα ρετουσάρισμα στο MIUI ; 

κάποιο πρόβλημα σίγουρα δεν βλέπω

έχουν προστεθεί χαρακτηριστικά στο θέμα της ασφάλειας αλλά και της χρήσης του τηλεφώνου 

αισθητικά μόνο το κέντρο ελέγχου άλλαξε σοβαρά

έχω την εντύπωση ότι η αυτονομία βελτιώθηκε, αλλά θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλημέρα. Όσοι έχετε πάρει το Hyper είσαστε ευχαριστημένοι; Δουλεύει καλά το τηλέφωνο μας; Έχει διαφορές σε σχέση με πριν η είναι απλά ένα ρετουσάρισμα στο MIUI ; 

Κι εγω δεν βλεπω εμφανεις διαφορες που να επειρεαζουν τον μεσο χρηστη. Στην αρχη κατι δεν μου πηγαινε καλα με την καταναλωση της μπαταριας αλλα βλεπω οτι σιγα σιγα στρωνει. Αποψη μου, πολυ φασαρια για το (σχεδον) τιποτα. Βεβαια για να γινει ολη αυτη η φασαρια καποιο λογο θα εβλεπαν αυτοι που την δημιουργησαν.Παντως ειμαι γενικα ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο .

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 8:36 ΜΜ, p_k said:

Ακόμη τίποτε στο POCO.

Έκανες αλλαγή χώρας;

Ναι, το έβαλα σε Γερμανία, μου έβγαλε την ενημέρωση και άρχισα το κατεβασμα, ξανάλλαξα σε Ελλάδα και εγκατέστησα την ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε redmi note 12 pro, το εχω 6 μηνες με κανενα προβλημα,όμως από όταν εκανε αναβαθμιση στην hyperOS 1.0.2.0 σε ορισμενες κλησεις που λαμβανω το κινητο  κολλαει δεν μπορω να απαντησω μετα η οθονη γινεται μαυρη,μετα φαινεται το λογοτυπο HyperOS και εν συνεχεια επανερχεται.Η κληση που έγινε δεν ειναι καταγεγραμενη στις κλησεις οταν μετα την αναζητω.Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων αλλά το πρόβλημα επανέρχεται.Συνολικά στις τριάντα κλήσεις που θα δεχτώ οι 5 με έξι θα ναι προβληματικές.Δεν έχω περάσει καμία εφαρμογή μόνο ότι έχει το τηλέφωνο.Δεν ξέρω τι να κάνω,κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, trifonastr72 said:

Καλησπερα σε redmi note 12 pro, το εχω 6 μηνες με κανενα προβλημα,όμως από όταν εκανε αναβαθμιση στην hyperOS 1.0.2.0 σε ορισμενες κλησεις που λαμβανω το κινητο  κολλαει δεν μπορω να απαντησω μετα η οθονη γινεται μαυρη,μετα φαινεται το λογοτυπο HyperOS και εν συνεχεια επανερχεται.Η κληση που έγινε δεν ειναι καταγεγραμενη στις κλησεις οταν μετα την αναζητω.Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσων αλλά το πρόβλημα επανέρχεται.Συνολικά στις τριάντα κλήσεις που θα δεχτώ οι 5 με έξι θα ναι προβληματικές.Δεν έχω περάσει καμία εφαρμογή μόνο ότι έχει το τηλέφωνο.Δεν ξέρω τι να κάνω,κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 

έχεις το redmi note 12 pro 5G με 1.0.2.0?

απ'όσο ξέρω πήραμε όλοι την 1.0.1.0...εκτός αν με διαψεύσει κάποιος...

με ποιον τρόπο έγινε η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, xnikos said:

έχεις το redmi note 12 pro 5G με 1.0.2.0?

απ'όσο ξέρω πήραμε όλοι την 1.0.1.0...εκτός αν με διαψεύσει κάποιος...

με ποιον τρόπο έγινε η αναβάθμιση?

Όταν μου πάτησε για αναβάθμιση το κινητό πάτησα να γίνει,δεν έκανα κάτι αλλο

IMG20240220155437.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, trifonastr72 said:

Όταν μου πάτησε για αναβάθμιση το κινητό πάτησα να γίνει,δεν έκανα κάτι αλλο

IMG20240220155437.jpg

Εγώ ήθελα να ήξερα τι περιμένουν στο αδελφό κινητό poco x5 pro 5g και δεν δίνουν το λογισμικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, trifonastr72 said:

Όταν μου πάτησε για αναβάθμιση το κινητό πάτησα να γίνει,δεν έκανα κάτι αλλο

IMG20240220155437.jpg

δεν βοηθάς όμως, δεν μας λες ποιο ακριβώς μοντέλο έχεις 😏

υποθέτω το redmi note 12 4G NFC (topaz)

https://news.xiaomi-miui.gr/hyperos-stable-dev-roms/
μπορείς να κατεβάσεις απ το παραπάνω link την rom και να την ξαναβάλεις από πάνω ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ.
λογικά την 

Redmi Note 12 4G NFC Topaz EEA - Stable 13/1/2024 OS1.0.2.0.UMGEUXM


καλύτερα θα ήταν την FastBoot Rom (θα βρεις αναλυτικές οδηγίες στο site),
η Recovery Rom βέβαια περνάει ποιο εύκολα απ ευθείας μέσα απ το τηλέφωνο

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Εγώ  είμαι ακόμα με την 14.0.8. Δεν μου έχει βγάλει ακόμα ενημέρωση σε Hyper OS. Έκανα αυτό πού γράφει κάποιός φίλος παραπάνω να αλλάξω την χώρα σε Γερμανία αλλά μου έβγαλε την ενημέρωση 14.0.12 MIUI. και δεν την έκανα.

Θα περιμένω να έρθει η ενημέρωση σε Hyper OS και θα αναβαθμίσω.

Και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί τώρα δουλεύει ρολόι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα . Εγώ  είμαι ακόμα με την 14.0.8. Δεν μου έχει βγάλει ακόμα ενημέρωση σε Hyper OS. Έκανα αυτό πού γράφει κάποιός φίλος παραπάνω να αλλάξω την χώρα σε Γερμανία αλλά μου έβγαλε την ενημέρωση 14.0.12 MIUI. και δεν την έκανα.

Θα περιμένω να έρθει η ενημέρωση σε Hyper OS και θα αναβαθμίσω.

Και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί τώρα δουλεύει ρολόι το κινητό.

Ελβετία...

* είναι πάντως πιθανόν να μην έρθει η Hyper αν δεν έχεις την τελευταία miui

 

1 hour ago, p_k said:

Εγώ ήθελα να ήξερα τι περιμένουν στο αδελφό κινητό poco x5 pro 5g και δεν δίνουν το λογισμικό.

όντως, ούτε στην παρακάτω λίστα υπάρχει σε EU

κι ανησυχούσαμε εμείς λόγω mediatec 😁

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείτε.

Οι mediatek έχουν κάνει άλματα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xnikos said:

δεν βοηθάς όμως, δεν μας λες ποιο ακριβώς μοντέλο έχεις 😏

υποθέτω το redmi note 12 4G NFC (topaz)

https://news.xiaomi-miui.gr/hyperos-stable-dev-roms/
μπορείς να κατεβάσεις απ το παραπάνω link την rom και να την ξαναβάλεις από πάνω ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ.
λογικά την 

Redmi Note 12 4G NFC Topaz EEA - Stable 13/1/2024 OS1.0.2.0.UMGEUXM


καλύτερα θα ήταν την FastBoot Rom (θα βρεις αναλυτικές οδηγίες στο site),
η Recovery Rom βέβαια περνάει ποιο εύκολα απ ευθείας μέσα απ το τηλέφωνο

Πολύ σωστά αυτό είναι το τηλέφωνο!!!!

 θα προσπαθήσω να εγκαταστήσω σύμφωνα με τις οδηγίες που δώσατε

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακολούθησα τις οδηγίες σας. Έβαλα χώρα Ελβετία. Μου έβγαλε πρώτα την αναβάθμιση miui 14.0.12 την έκανα εγκατάσταση και μετά μου έβγαλε το hyper os. Το έκανα εγκατάσταση και όλα πήγαν καλά. Το τηλέφωνό δουλεύει άψογα και σβέλτα όπως πριν . Μεγάλες διαφορές δεν είδα. Το ψάχνω βέβαια ακόμα. Ένα πράγμα που δεν μου δούλεψε είναι μια εφαρμογή που είχα για να αλλάζει αυτόματα wallpapers. Το wallpaperchanger.Τωρα για κάποιο λόγο δεν δουλεύει. Και τα εφέ ειδοποίησης δεν δουλεύουν. Ότι και να επιλέξω όταν μου έρχεται κάποιο μύνημα πχ στο viber ανάβει η οθόνη κλειδώματος. Λεπτομέρειες βέβαια. Ελπίζω στο μέλλον να στρώσουν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aplos73 said:

Λοιπόν ακολούθησα τις οδηγίες σας. Έβαλα χώρα Ελβετία. Μου έβγαλε πρώτα την αναβάθμιση miui 14.0.12 την έκανα εγκατάσταση και μετά μου έβγαλε το hyper os. Το έκανα εγκατάσταση και όλα πήγαν καλά. Το τηλέφωνό δουλεύει άψογα και σβέλτα όπως πριν . Μεγάλες διαφορές δεν είδα. Το ψάχνω βέβαια ακόμα. Ένα πράγμα που δεν μου δούλεψε είναι μια εφαρμογή που είχα για να αλλάζει αυτόματα wallpapers. Το wallpaperchanger.Τωρα για κάποιο λόγο δεν δουλεύει. Και τα εφέ ειδοποίησης δεν δουλεύουν. Ότι και να επιλέξω όταν μου έρχεται κάποιο μύνημα πχ στο viber ανάβει η οθόνη κλειδώματος. Λεπτομέρειες βέβαια. Ελπίζω στο μέλλον να στρώσουν και αυτά.

τα εφέ ειδοποίησης δουλεύουν σωστά σε εμένα...
ψάξου λίγο με τις ρυθμίσεις,
είδα ότι μετά το update κάποιες ρυθμίσεις είχαν γυρίσει στο default

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Θα ψάξω λίγο τις ρυθμίσεις. Μπορεί γι'αυτό να μην δουλεύουν τα εφέ ειδοποίησης. Όχι ότι τρελενομε κιόλας. Αυτό που με χάλασε λίγο είναι ότι δεν δουλεύει η εφαρμογή που μου αλλάζει αυτόματα wallpaper. Είχα συνηθίσει να έχω ένα καινούριο κάθε λίγο. Έτσι για την αλλαγή. Δεν πειράζει όμως. Θα ψάξω για καμιά άλλη αντίστοιχη που να δουλεύει. Κατά τα άλλα μια χαρά. Όλα τρέχουν πολύ καλά και γρήγορα χωρίς κολλήματα. Μη σου πω καλύτερα από πριν

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, aplos73 said:

Λοιπόν ακολούθησα τις οδηγίες σας. Έβαλα χώρα Ελβετία. Μου έβγαλε πρώτα την αναβάθμιση miui 14.0.12 την έκανα εγκατάσταση και μετά μου έβγαλε το hyper os. Το έκανα εγκατάσταση και όλα πήγαν καλά. Το τηλέφωνό δουλεύει άψογα και σβέλτα όπως πριν . Μεγάλες διαφορές δεν είδα. Το ψάχνω βέβαια ακόμα. Ένα πράγμα που δεν μου δούλεψε είναι μια εφαρμογή που είχα για να αλλάζει αυτόματα wallpapers. Το wallpaperchanger.Τωρα για κάποιο λόγο δεν δουλεύει. Και τα εφέ ειδοποίησης δεν δουλεύουν. Ότι και να επιλέξω όταν μου έρχεται κάποιο μύνημα πχ στο viber ανάβει η οθόνη κλειδώματος. Λεπτομέρειες βέβαια. Ελπίζω στο μέλλον να στρώσουν και αυτά.

Καλησπέρα. Έχω το redmi note 12 pro+ 5g με την 14.0.12 TMOEUXM. Άλλαξα σε Ελβετία αλλά τίποτα ακόμα. Το ίδιο τηλ έχεις;

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε bebe0607. Ναι αυτό έχω και εγώ. Εμένα έκανε κανονικά την αναβάθμιση με το κόλπο της Ελβετίας. Την κατέβασε και μετά το γύρισα σε Ελλάδα και την έκανε εγκατάσταση κανονικά. Και δουλεύουν όλα μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και από μπαταρία όπως και πριν. Και έλυσα και ένα πρόβλημα που είχα με την εφαρμογή της κάμερας. Συγκεκριμένα οι φώτο μου έβγαιναν υπερφωτισμένες 8 στις 10 φορές και τραβούσα με μια gcam . Τώρα είναι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα φίλε bebe0607. Ναι αυτό έχω και εγώ. Εμένα έκανε κανονικά την αναβάθμιση με το κόλπο της Ελβετίας. Την κατέβασε και μετά το γύρισα σε Ελλάδα και την έκανε εγκατάσταση κανονικά. Και δουλεύουν όλα μια χαρά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και από μπαταρία όπως και πριν. Και έλυσα και ένα πρόβλημα που είχα με την εφαρμογή της κάμερας. Συγκεκριμένα οι φώτο μου έβγαιναν υπερφωτισμένες 8 στις 10 φορές και τραβούσα με μια gcam . Τώρα είναι μια χαρά. 

 

Βρήκα αυτη..... https://new.c.mi.com/global/mi...download/detail/device/1900582
Χρειάζεται να κάνω back up πρώτα ή περνάω το zip από πάνω όπως είναι?

 

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...