Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό το έχω τώρα στις διακοπές μου με κάρτα κοσμοτε, what's up δηλαδή.

Με νέα sim θα λυθεί;

Διαβάζω όλοι ότι μιλάτε για κάρτες nova/wind.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, jpil said:

Το θέμα αυτό το έχω τώρα στις διακοπές μου με κάρτα κοσμοτε, what's up δηλαδή.

Με νέα sim θα λυθεί;

Διαβάζω όλοι ότι μιλάτε για κάρτες nova/wind.

Είναι θέμα συσκευής φίλε και αυτό αποδεικνύεται από το ότι συμβαίνει με όλα τα δίκτυα, επομένως θα λυθεί μόνο με επερχόμενο update.

Εν τω μεταξύ σε μένα έχει να το εμφανίσει περίπου κανένα δίμηνο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να το λύσουν σύντομα το θέμα με κάποιο update. Εγώ προς το παρόν μιλάω με την 2η sim ( cu ) και όλα καλά. Όταν μιλήσω με την 1η sim ( vodafone εταιρικό ) στα 18 με 20 λεπτά μου κόβει την σύνδεση. Εκεί που μιλάω ξαφνικά αρχίζει να μην με ακούει ο συνομιλητής και μετά από λίγο κόβεται η σύνδεση. Δοκίμασα και με data on και με off. Το ίδιο κάνει. Να σημειώσω ότι πριν από κάνα μήνα όλα ήταν μια χαρά. Τώρα τι έπαθε δεν ξέρω. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μόλις μου ήρθε.

Screenshot_2024-08-22-08-18-35-321_com.android.updater-edit.jpg

Κάπου διάβασα ότι είχε βγει. Δεν μου την έβγαζε και έκανα το κόλπο με τις χώρες (έβαλα Ινδία) και μου την εμφάνισε.

Link to comment
Share on other sites

Α. Ωραία. Στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα ( Ελλάδα). Ελπίζω να έρθει σύντομα. Το next big think είναι αν θα πάρουμε το hyper os 2.0. Για να δούμε; 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις αποσυνδέσεις για 4-5 δευτερόλεπτα το έλυσα με αλλαγή προτιμώμενου δικτύου σε έως και "4g". Πλέον έχω σύνδεση 4g+ όχι 5g αλλά δεν έχω αποσυνδέσεις. Δοκιμάστε το. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, rallis said:

Το θέμα με τις αποσυνδέσεις για 4-5 δευτερόλεπτα το έλυσα με αλλαγή προτιμώμενου δικτύου σε έως και "4g". Πλέον έχω σύνδεση 4g+ όχι 5g αλλά δεν έχω αποσυνδέσεις. Δοκιμάστε το. 

Αυτό έκανες δλδ !
 

εικόνα_Viber_2024-08-28_07-51-02-183.jpg

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχω μόνιμα σε 4g. Και πάλι το κάνει. Μόνο στη μια sim όμως. Στην sim 1 ( Vodafone εταιρικό) μετά από 15, 16, 17 λεπτά συνεχόμενης ομιλίας ξεκινάει να μη μεψακουει ο συνομιλητής και μετά κόβεται η σύνδεση. Σε μικρότερης διάρκειας κλήσεις πχ 4, 5 λεπτα όλα καλά. Στην sim 2 ( Vodafone cu) η σύνδεση δεν κόβεται όση ώρα και να μιλήσω. Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα. Και το κακό είναι ότι δεν έχω άλλη sim ( cosmote, nova ) να δοκιμάσω να δω τι θα κάνει. Για την ώρα υπομονή μοαςψκαι στρώσει με κάνα update. Αν όχι λέω να δοκιμάσω να αλλάξω sim .

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2024 at 4:00 ΜΜ, aplos73 said:

Α. Ωραία. Στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα ( Ελλάδα). Ελπίζω να έρθει σύντομα. Το next big think είναι αν θα πάρουμε το hyper os 2.0. Για να δούμε; 

Χμμμ δεν το εχει στο προγραμμα για Android 15. Αντιθετα εχει ενημερωσεις μεχρι 10/2026 .

spacer.png

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, aplos73 said:

Το δικό μου το έχω μόνιμα σε 4g. Και πάλι το κάνει. Μόνο στη μια sim όμως. Στην sim 1 ( Vodafone εταιρικό) μετά από 15, 16, 17 λεπτά συνεχόμενης ομιλίας ξεκινάει να μη μεψακουει ο συνομιλητής και μετά κόβεται η σύνδεση. Σε μικρότερης διάρκειας κλήσεις πχ 4, 5 λεπτα όλα καλά. Στην sim 2 ( Vodafone cu) η σύνδεση δεν κόβεται όση ώρα και να μιλήσω.

Αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που έφυγα από αυτήν την εταιρία (δεν με άκουγε ο συνομιλητής ή δεν τον άκουγα εγώ) ... πήγα Cosmote (με περισσότερα χρήματα) και το πρόβλημα λύθηκε. Αναφέρομαι για την περιοχή της Κορινθίας... Τους έπαιρνα τηλ, για το πρόβλημα και μου απαντούσαν "θα το λύσουμε" . Ωστόσο πότε δεν έγινε αυτό  ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, babe0607 said:

Με ποια χώρα? Το έχω Ελβετία.

κι εγώ, αλλά ήρθε μόλις το γύρισα Ελλάδα...
 

* πάντως πρώτη φορά κατεβαίνει τόσο αργά

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χαιρετώ την παρέα και παράλληλα ξεθαβω το νήμα. Κάτοχος εδώ και 20 μέρες του απλού redmi note 12 5g. Αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με το χρόνο αδράνειας αφού ακόμα και το 10λεπτο που δίνει μέγιστο δεν επαρκεί για βιντεοκλήση ή θέαση βίντεο, καλά για ταινία ή αγώνα δεν το συζητάμε καν. Πρακτικά το τηλέφωνο είναι άχρηστο σε αυτούς τους τομείς. Το να κάνει κλήσεις και να σερφαρει δεν επαρκεί σαφώς. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα και αν ναι υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vangelisk said:

Καλημέρα! Χαιρετώ την παρέα και παράλληλα ξεθαβω το νήμα. Κάτοχος εδώ και 20 μέρες του απλού redmi note 12 5g. Αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με το χρόνο αδράνειας αφού ακόμα και το 10λεπτο που δίνει μέγιστο δεν επαρκεί για βιντεοκλήση ή θέαση βίντεο, καλά για ταινία ή αγώνα δεν το συζητάμε καν. Πρακτικά το τηλέφωνο είναι άχρηστο σε αυτούς τους τομείς. Το να κάνει κλήσεις και να σερφαρει δεν επαρκεί σαφώς. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα και αν ναι υπάρχει κάποια λύση?

Κανονικά όταν κάνεις προβολή σε βίντεο-ταινία-βιντεοκλήση δεν παίζει ρόλο τι χρόνο αδράνειας έχεις...πρέπει να μένει ανοιχτή η οθόνη ανεξάρτητα από το χρόνο αδράνειας. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Vangelisk said:

το τηλέφωνο είναι άχρηστο σε αυτούς τους τομείς

ουααουυυ!!!

το να ασχοληθείς με 2 ρυθμίσεις δεν παίζει φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, geotzia said:

Κανονικά όταν κάνεις προβολή σε βίντεο-ταινία-βιντεοκλήση δεν παίζει ρόλο τι χρόνο αδράνειας έχεις...πρέπει να μένει ανοιχτή η οθόνη ανεξάρτητα από το χρόνο αδράνειας. 

Και ομωϛ δε γινεται.

 

6 ώρες πριν, xnikos said:

ουααουυυ!!!

το να ασχοληθείς με 2 ρυθμίσεις δεν παίζει φαντάζομαι...

Θα το εκτιμουσα αν μου ελεγεϛ τιϛ ρυθμισειϛ αυτεϛ αφου εφαγα πολυ ωρα ψαχνονταϛ το τηλεφωνο. Επελεξα στιϛ εφαρμογεϛ που εχω προβλημα να μην εφαρμοζονται οι ρυθμισειϛ εξοικονομησηϛ μπαταριαϛ αλλα τιποτα. Ο μεγιστοϛ χρονοϛ αδρανειαϛ που μπορειϛ να επιλεξειϛ πριν σβησει η οθονη ειναι 10 λεπτα (15"-10'). Για αυτο απευθυνθηκα εδω. Εχω αλλαξει πανω απο 10 συσκευεϛ και πρωτη φορα συμβαινει αυτο. Το αντιμετωπισε αλλοϛ? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Vangelisk said:

Και ομωϛ δε γινεται.

 

Θα το εκτιμουσα αν μου ελεγεϛ τιϛ ρυθμισειϛ αυτεϛ αφου εφαγα πολυ ωρα ψαχνονταϛ το τηλεφωνο. Επελεξα στιϛ εφαρμογεϛ που εχω προβλημα να μην εφαρμοζονται οι ρυθμισειϛ εξοικονομησηϛ μπαταριαϛ αλλα τιποτα. Ο μεγιστοϛ χρονοϛ αδρανειαϛ που μπορειϛ να επιλεξειϛ πριν σβησει η οθονη ειναι 10 λεπτα (15"-10'). Για αυτο απευθυνθηκα εδω. Εχω αλλαξει πανω απο 10 συσκευεϛ και πρωτη φορα συμβαινει αυτο. Το αντιμετωπισε αλλοϛ? 

Δεν έχω xiaomi, ποτέ δεν είχα αλλά όσες συσκευές έχω αλλάξει ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο και μου κάνει εντύπωση. Ο χρόνος αδράνειας είναι άσχετος με το χρόνο παρακολούθησης βίντεο, βιντοκλήσεων, παιχνιδιών κτλ. Αφορά μόνο πόσο χρόνο θα παραμείνει ανοιχτή η οθόνη όταν είσαι στην αρχική οθόνη, στις ρυθμίσεις, σε κάποια ιστοσελίδα κτλ. χωρίς να έχεις κάνει κάποια ενέργεια για το χρόνο που έχεις ορίσει. Μου ακούγεται πολύ περίεργο να χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση για το αυτονόητο. Δηλαδή παρακολουθείς, μια ταινία και στα στα 10 λεπτά σβήνει η οθόνη; 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, vastegial_74 said:

Δεν έχω xiaomi, ποτέ δεν είχα αλλά όσες συσκευές έχω αλλάξει ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο και μου κάνει εντύπωση. Ο χρόνος αδράνειας είναι άσχετος με το χρόνο παρακολούθησης βίντεο, βιντοκλήσεων, παιχνιδιών κτλ. Αφορά μόνο πόσο χρόνο θα παραμείνει ανοιχτή η οθόνη όταν είσαι στην αρχική οθόνη, στις ρυθμίσεις, σε κάποια ιστοσελίδα κτλ. χωρίς να έχεις κάνει κάποια ενέργεια για το χρόνο που έχεις ορίσει. Μου ακούγεται πολύ περίεργο να χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση για το αυτονόητο. Δηλαδή παρακολουθείς, μια ταινία και στα στα 10 λεπτά σβήνει η οθόνη; 

Ακριβωϛ, και αυτα τα 10 λεπτα ειναι το μεγιστο που μπορειϛ να ορισειϛ, αν το βαλειϛ στα 15 δευτερολεπτα για παραδειγμα σβηνει σε αυτο το χρονικο διαστημα. Οπωϛ καταλαβαινειϛ ειναι αδυνατο να παρακολουθησειϛ βιντεο. Ο ηχοϛ ακουγεται κανονικα. Αυτο το κανει ακομα και οταν ειναι σε φορτιση. Κριμα γιατι εχει καταπληκτικη οθονη και πολυ καλη μπαταρια.Πριν απο αυτο ειχα το redmi note 8t και δεν ειχα τετοια θεματα.

Edited by Vangelisk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vangelisk said:

Ακριβωϛ, και αυτα τα 10 λεπτα ειναι το μεγιστο που μπορειϛ να ορισειϛ, αν το βαλειϛ στα 15 δευτερολεπτα για παραδειγμα σβηνει σε αυτο το χρονικο διαστημα. Οπωϛ καταλαβαινειϛ ειναι αδυνατο να παρακολουθησειϛ βιντεο. Ο ηχοϛ ακουγεται κανονικα. Αυτο το κανει ακομα και οταν ειναι σε φορτιση. Κριμα γιατι εχει καταπληκτικη οθονη και πολυ καλη μπαταρια.Πριν απο αυτο ειχα το redmi note 8t και δεν ειχα τετοια θεματα.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.

Εγώ σε Poco Χ6 και σε Poco M4 pro, έχω χρόνο αδράνειας το ένα λεπτό, όμως όταν κάνω βιντεοκλήσεις ή παρακολουθώ ένα βίντεο που διαρκούν παραπάνω από ένα λεπτό, η οθόνη δεν σβήνει.

Επομένως κάτι άλλο παίζει να έχει συμβεί, ίσως κάποιο κόλλημα να έχει φάει η συσκευή, προφανώς έχεις δοκιμάσει επανεκκίνηση φαντάζομαι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.

Εγώ σε Poco Χ6 και σε Poco M4 pro, έχω χρόνο αδράνειας το ένα λεπτό, όμως όταν κάνω βιντεοκλήσεις ή παρακολουθώ ένα βίντεο που διαρκούν παραπάνω από ένα λεπτό, η οθόνη δεν σβήνει.

Επομένως κάτι άλλο παίζει να έχει συμβεί, ίσως κάποιο κόλλημα να έχει φάει η συσκευή, προφανώς έχεις δοκιμάσει επανεκκίνηση φαντάζομαι.

Ναι ειχα κανει. Τελικα το ελυσα το θεμα με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Ρωτησα εδω μηπωϛ υπηρχε καποια αλλη λυση για να μην παω σε τοσο χρονοβορα διαδικασια. Ευχαριστω ολουϛ για τιϛ απαντησειϛ σαϛ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...