Jump to content

Samsung Galaxy Watch 6 / Watch 6 Classic


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας πλέον το ρολόι μερικές εβδομάδες μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η μπαταρία έφτασε σε ικανοποιητικά επίπεδα που με καλύπτουν απόλυτα. Σε γενικές γραμμές πολύ καλό δεν έχω κάποιο  παράπονο. Επί της ουσίας όμως, στην δική μου καθημερινότητα δεν έχει προσφέρει κάτι πολύ σημαντικό, πέραν από μερικές ενδιαφέρουσες δευτερεύουσες δυνατότητες,σε σχέση με το πολύ τίμιο watch 3 που είχε tizen. Φυσικά μιλάμε για λειτουργικό ζωντανό με υποστήριξη, κάτι που από μόνο του είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Μην παρεξηγηθώ, είναι ανώτερο σε όλα τα σημεία, απλά περίμενα κάτι περισσότερο από ένα προϊόν 3 χρόνια νεότερο. 

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα και'γω προχτές την ασημί έκδοση.

Έχει οθονάρα απίστευτη και η μπαταρία του είναι αισθητά καλύτερη απο το 5 που είχα.

Επίσης φαίνεται πιο σβέλτο, μου άρεσε αρκετά. Δουλεύουν τα πάντα υποδειγματικά, google home, πορτοφόλι κλπ κλπ αλλά αυτά τα ξέραμε και στο 5αρι 

Με χαλάει λίγο το μπεζ λουράκι μόνο, το έβαλα κουτί και το δουλεύω με ένα παλαιότερο μαύρο.

Οπότε αν θέλει κάποιος ανταλλαγή με μαύρο γνήσιο καινούριο ας μου μιλήσει.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Παρέλαβα και'γω προχτές την ασημί έκδοση.

Έχει οθονάρα απίστευτη και η μπαταρία του είναι αισθητά καλύτερη απο το 5 που είχα.

Επίσης φαίνεται πιο σβέλτο, μου άρεσε αρκετά. Δουλεύουν τα πάντα υποδειγματικά, google home, πορτοφόλι κλπ κλπ αλλά αυτά τα ξέραμε και στο 5αρι 

Με χαλάει λίγο το μπεζ λουράκι μόνο, το έβαλα κουτί και το δουλεύω με ένα παλαιότερο μαύρο.

Οπότε αν θέλει κάποιος ανταλλαγή με μαύρο γνήσιο καινούριο ας μου μιλήσει.

Άρα αν το αγοράσω η αλλαγή από το 4 στο 6 θα έχει νόημα σύμφωνα με το σχόλιο σου ε; Έχει αισθητές διαφορές.

Σκέφτομαι την lte έκδοση για να μην κουβαλάω κινητά στη δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

Είναι βελτιωμένο αρκετά σε σχέση με το 4 σίγουρα, ενώ απο το 4 στο 5 δεν είχα δει  διαφορές.

Δεν έχω εικόνα απο lte όμως, δεν είχα ποτέ.

Δεν ξέρω καν αν με αποκλειστική χρήση σαν τηλέφωνο μπορεί να βγάλει τη μέρα άνετα.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω το ρολόι 4 ημέρες τώρα και ακόμα είμαι στη φάση που το ανακαλύπτω.

Ο βοηθός Google μπορεί να ρυθμιστεί στα ελληνικά; Υποθέτω ότι το Bixby δεν μπορεί.

Για τη μέτρηση της θερμοκρασίας πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Είναι βελτιωμένο αρκετά σε σχέση με το 4 σίγουρα, ενώ απο το 4 στο 5 δεν είχα δει  διαφορές.

Δεν έχω εικόνα απο lte όμως, δεν είχα ποτέ.

Δεν ξέρω καν αν με αποκλειστική χρήση σαν τηλέφωνο μπορεί να βγάλει τη μέρα άνετα.

 

Μου αρκεί να βγάζει 12 ώρες! Αν τις βγάζει το χτύπησα.

Δε φαντάζεσαι τι τραβάει το κινητό στην τσέπη μου, όλη μέρα στην αποθήκη. Απορώ πως δεν έχει γίνει σε σχήμα μπανάνας 😂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sgatzo said:

Μου αρκεί να βγάζει 12 ώρες! Αν τις βγάζει το χτύπησα.

Δε φαντάζεσαι τι τραβάει το κινητό στην τσέπη μου, όλη μέρα στην αποθήκη. Απορώ πως δεν έχει γίνει σε σχήμα μπανάνας 😂

ενα παιδι πιο πανω το εχει και το χρησιμοποιει αυτονομο χωρις τηλεφωνο και ειχε πει, το πολυ μια μερα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέο update για το ρολόι μας, στα 283 mb

Screenshot_20240312_143028_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Screenshot_20240312_143034_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η ανοιχτή ακρόαση συμπεριφέρεται σωστά ; αυτός που σας καλεί όταν έχετε το volume κλήσης πάνω από το μέσο , σας έχει αναφέρει ότι ακούει επιστροφή τη φωνή του ;

Έχω το 47mm bt classic

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το φρικαλέο bug με τη μαύρη οθόνη του Gboard δεν λύθηκε ούτε σε αυτό το update.. Έχω την εντύπωση ότι μπορούν αλλά δεν θέλουν... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, diofot said:

Το φρικαλέο bug με τη μαύρη οθόνη του Gboard δεν λύθηκε ούτε σε αυτό το update.. Έχω την εντύπωση ότι μπορούν αλλά δεν θέλουν... 

Πρέπει να έχεις το default πληκτρολόγιο της Sam προεπιλογή για να παίξει... με gboard... black screen

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω.. Αυτό λέω.. Δε μπορεί να μη μπορούν να το λύσουν.. Δε πρέπει να θέλει τραγικά πολλές γραμμές κώδικα για να φτιαχτεί. Και το ξέρουν και οι δύο γιατί γίνεται χαμούλης από το κράξιμο για το πρόβλημα εδώ και καιρό..

Edited by diofot
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη εκανα τεστ κοπωσεως

Και ειπα να δω λιγο πως παει το ρολοι μας σε σχεση με το ιατρικο μηχανημα.

Ψηλο απογοητευση...

172 πηγα μαξ για 1 λεπτο σιγουρα. Το samsung εδειξε 133 μεγιστους παλμους.

 

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα 44 LTE και παιζει κουκλα, και το LTE και ολα, με cosmote esim. Αυτο το ειχα αγορασει απο μεγαλη αλυσιδα.
Ερωτηση μηπως καποιος εχει δοκιμασει επειδη θελω να παρω κι ενα δευτερο επισης LTE:  παιζουν σε ορισμενα μαγαζια (skroutzoμαγαζα, kaizer-o-μαγαζα κλπ) πολυ καλυτερες τιμες, αναγραφοντας οτι προκειται για EU version. Εχει κανεις δοκιμασει αν σε τετοια version παιζει οκ το LTE στην ελλαδα και συγκεκριμενα στην cosmote ή παιζει να μπλεξω αν δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, dpanop said:

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα 44 LTE και παιζει κουκλα, και το LTE και ολα, με cosmote esim. Αυτο το ειχα αγορασει απο μεγαλη αλυσιδα.
Ερωτηση μηπως καποιος εχει δοκιμασει επειδη θελω να παρω κι ενα δευτερο επισης LTE:  παιζουν σε ορισμενα μαγαζια (skroutzoμαγαζα, kaizer-o-μαγαζα κλπ) πολυ καλυτερες τιμες, αναγραφοντας οτι προκειται για EU version. Εχει κανεις δοκιμασει αν σε τετοια version παιζει οκ το LTE στην ελλαδα και συγκεκριμενα στην cosmote ή παιζει να μπλεξω αν δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας;

αλήθεια πόσο σου κρατάει με esim LTE η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

αλήθεια πόσο σου κρατάει με esim LTE η μπαταρία;

ε θελει καθε βραδυ φορτιση αλλα τη βγαζει τη μερα και με αρκετη χρηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νεα αναβάθμιση μόλις εγκαταστάθηκε.  Αφορά  σε σταθερότητα συσκευής και βελτιώσεις στην λειτουργία αφής. 

Screenshot_20240408_092650_Galaxy Watch6 Manager.jpg

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...