Jump to content

Samsung Galaxy Watch 6 / Watch 6 Classic


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και μιλάμε για φορτιστές χρησιμοποιεί κάποιος βάση διπλή ή τριπλή για φόρτιση? Και ποια είναι πιο συμβατή με το ρολόι? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spyros_mad_doc said:

Μιας και μιλάμε για φορτιστές χρησιμοποιεί κάποιος βάση διπλή ή τριπλή για φόρτιση? Και ποια είναι πιο συμβατή με το ρολόι? 

Εγώ χρησιμοποιώ (για την φόρτιση του κινητού κυρίως είναι η αλήθεια) την

 

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-wireless-charger-duo-with-charger-black_3886301

 

Με το ρολόι δεν είχα κανένα πρόβλημα στην φόρτιση, ούτε με τα ακουστικά επίσης.η δυσκολία του wireless charger duo είναι αν χρησιμοποιείς διαφορετικό λουράκι στο ρολόι ,πχ strap  που δυσκολεύει την τοποθέτησή του πάνω στο charger ..

Link to comment
Share on other sites

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Geo_F1 said:

Δουλευει και με S24 Ultra? και με watch6 ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κανονικα και τα buds 2.

Εχει τυχει να τα βαλω και τα 3 μαζι

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2024 at 10:58 ΠΜ, therock said:

Το θελω για ταξιδια, δεν εχω καθολου χωρο και πακεταρω τα παντα στο χιλιοστο και δεν το θελω με το ενσωματωμενο καλωδιο. Θα προτιμουσα και θα με βολευε πολυ περισσοτερο αν ηταν σκετη μονο η μικρη βασουλα για να το συνδεσεις εσυ σε καλωδιο

Οκ κατάλαβα.  Να σου θυμίσω επίσης εάν εχεις samsung κινητό,  μπορεί να έχει reverse wireless charging οπότε δεν χρειάζεται ούτε φορτιστής για τα ταξίδια σου 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει παρατηρήσει κάνεις αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας αυτές τις μέρες; Εκεί που μου κρατούσε άνετα 2 μέρες, με την ίδια χρήση δυσκολεύεται να βγάλει το 24ωρο!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, spyrosrotary said:

Έχει παρατηρήσει κάνεις αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας αυτές τις μέρες; Εκεί που μου κρατούσε άνετα 2 μέρες, με την ίδια χρήση δυσκολεύεται να βγάλει το 24ωρο!

Ναι και δεν μπορω να βρω την αιτια αν καποιος ξερει ας μας βοηθησει.

Edited by spanop
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από επαναφορά και wipe cache δεν άλλαξε κάτι. Έβλεπα το google maps να είναι πρώτο σε κατανάλωση χωρίς να λειτουργώ τους χάρτες. Τις τελευταίες 2 μέρες βλέπω ότι έστρωσε πάλι η μπαταρία. Μπορεί να είναι κι ένα update που έγινε στους χάρτες. Πάντως τώρα έχω γυρίσει στα φυσιολογικά επίπεδα αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βρε παιδιά τι γίνεται με της πληρωμες ? Πήγα χθες σε ένα βενζινάδικο να πληρώσω με το ρολόι και μου λέει δεν λειτουργεί! Μετά παίρνω το κινητό να πληρώσω αλλά είχα  1% πάω γρηγορα να πληρώσω κ σβήνει το δοκίμασα πολλές με το ρολόι αλλά τίποτα  έγινα ρεζίλι πήγα με το αυτοκίνητο ξανά να πάρω μετρητά. Σε μερικά pos το περνάει και σε άλλα όχι .εχει τύχει κ σε άλλον? 

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mpompa said:

Βρε παιδιά τι γίνεται με της πληρωμες ? Πήγα χθες σε ένα βενζινάδικο να πληρώσω με το ρολόι και μου λέει δεν λειτουργεί! Μετά παίρνω το κινητό να πληρώσω αλλά είχα  1% πάω γρηγορα να πληρώσω κ σβήνει το δοκίμασα πολλές με το ρολόι αλλά τίποτα  έγινα ρεζίλι πήγα με το αυτοκίνητο ξανά να πάρω μετρητά. Σε μερικά pos το περνάει και σε άλλα όχι .εχει τύχει κ σε άλλον? 

Επειδή είχες κάτω από 15% για αρκετή ώρα, είχε μπει σε εξοικονόμηση με αποτέλεσμα να χρειαζόταν το ρολόι επανα-χειραψια με το κινητό για να πληρώνει 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pchrono said:

Επειδή είχες κάτω από 15% για αρκετή ώρα, είχε μπει σε εξοικονόμηση με αποτέλεσμα να χρειαζόταν το ρολόι επανα-χειραψια με το κινητό για να πληρώνει 

Στο κινητό είχα 1% στο ρολόι είχα 60%  προσπάθησα πολλές φορές  αλλά μάταια και σε φαρμακείο που πήγα και είχε το ίδιο pos της card link πάλι δεν επερνε σε άλλα pos σουπερ μαρκετ παίρνει κανονικά δεν έχω θέμα. Το κάνει σε συγκεκριμένα. Το έχω παρατηρήσει μέρες τώρα πριν γράψω εδώ απλά ήθελα να το διαπιστώσω εάν του συμβεί σε κανένα αλλον

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mpompa said:

Στο κινητό είχα 1% στο ρολόι είχα 60%  προσπάθησα πολλές φορές  αλλά μάταια και σε φαρμακείο που πήγα και είχε το ίδιο pos της card link πάλι δεν επερνε σε άλλα pos σουπερ μαρκετ παίρνει κανονικά δεν έχω θέμα. Το κάνει σε συγκεκριμένα. Το έχω παρατηρήσει μέρες τώρα πριν γράψω εδώ απλά ήθελα να το διαπιστώσω εάν του συμβεί σε κανένα αλλον

Ok τότε εγώ δεν έχω εμπειρία με κάποιο pos που να απορρίπτει. Υπέθεσα ότι λόγο του safe energy του κινητού δεν έκανε πιστοποίηση στο ρολόι,  όπως έχω διαβάσει ότι κάνει τουλάχιστον 1 φορά την μέρα, αλλιώς δεν πληρώνει το ρολόι 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ανακαλύψει κάποιον τρόπο πληρωμής χωρίς να χρειάζεται PIN/pattern στο ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sofos_5 said:

Έχετε ανακαλύψει κάποιον τρόπο πληρωμής χωρίς να χρειάζεται PIN/pattern στο ρολόι;

Είναι ο βασικός λόγος που δεν χρησιμοποιώ το ρολόι για πλήρωμες. Δεν το θέλω κλειδωμένο. Έχω βέβαια περασμένη κάρτα και στο ρολόι αλλά ούτως ή άλλως έχω πάντα και το κινητό μαζί. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχετε ανακαλύψει κάποιον τρόπο πληρωμής χωρίς να χρειάζεται PIN/pattern στο ρολόι;

Καλημέρα το κλείδωμα δεν το ζητάει συνέχεια κάθε φορα που θες να πλήρωσης με το ρολόι το ζητάει μόνο όταν έχεις βγάλει το ρολόι από το χέρι και μετά πας να το φορέσεις για όσο το φοράς δεν ζητάει τίποτα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ας το δοκιμάσει κ κάποιος άλλος να δούνμε με την πληρωμή γιατί είναι μεγάλο ξενερωμα 300 ευρώ ρολόι κ να μην πληρώνει σε όλα τα pos.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpompa said:

Ας το δοκιμάσει κ κάποιος άλλος να δούνμε με την πληρωμή γιατί είναι μεγάλο ξενερωμα 300 ευρώ ρολόι κ να μην πληρώνει σε όλα τα pos.

Εγώ που το έχω από Σεπτέμβριο,μόνο μια φορά μου ετυχε να μην πετύχει πληρωμή σε POS.

Τον χειμώνα βέβαια που φόραγα μπουφάν,πλήρωνα περισσότερο με το τηλέφωνο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2024 at 11:51 ΠΜ, andreas443 said:

Καλημέρα το κλείδωμα δεν το ζητάει συνέχεια κάθε φορα που θες να πλήρωσης με το ρολόι το ζητάει μόνο όταν έχεις βγάλει το ρολόι από το χέρι και μετά πας να το φορέσεις για όσο το φοράς δεν ζητάει τίποτα

Δεν το ήξερα ευχαριστώ! Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ κανονικά και για πληρωμές, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με POS.

Παρεμπιπτόντως κάποιος που να χρησιμοποιεί το Samsung Health... γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε challenge την τελευταία μας δραστηριότητα; Δηλαδή να σου λέει θέλεις πχ. τόσο πιο γρήγορα, ή είσαι τόσο πίσω κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...