Jump to content

Google Pixel 7a


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

googlepixel7a.webp

Η Google ανακοίνωσε ένα ακόμη τηλέφωνο που θα έρθει να κάτσει δίπλα στην Pixel οικογένεια και ακούει στο όνομα Google Pixel 7a. Πρόκειται για μία πιο φθηνή συσκευή από τα flagship της εταιρίας και έρχεται αρκετά πιο αναβαθμισμένη από το 6a που είδαμε πέρυσι.

Το 7a έχει μία 6.1 ιντσών OLED οθόνη που υποστηρίζει 90Hz στο ρυθμό ανανέωσης και είναι Full HD+ με Gorilla Glass 3. Επίσης, είναι ανθεκτικό στη σκόνη και στο νερό χάρη στην πιστοποίηση IP67. Το τηλέφωνο έχει στο εσωτερικό του τον πανίσχυρο επεξεργαστή της Google, τον Tensor G2 και μπορείτε να το προμηθευτείτε με 8GB LPDDR RAM και 128GB στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης (UFS 3.1).

Στο πίσω μέρος, ο κεντρικός φακός φτάνει τα 64MP με Super Res Zoom και OIS, ενώ υπάρχει και ένας ultrawide στα 13MP με Dual Pixel αυτόματη εστίαση.

Φυσικά, η Google επισήμανε ότι η συσκευή φέρνει πάρα πολλές AI δυνατότητες για την κάμερα, όπως το Real Tone και το Magic Eraser. Όσον αφορά την selfie ανέρχεται στα 13MP. Η μπαταρία του είναι στα 4.385mAh και μπορεί να φορτίσει με 18W ασύρματα και ενσύρματα.

Να σημειωθεί ότι η Google υπόσχεται ενημερώσεις σε αυτό το τηλέφωνο για πέντε χρόνια. Το Pixel 7a βρίσκεται ήδη στο επίσημο κατάστημα της Google για προπαραγγελία και η τιμή του ξεκινάει από τα 499 δολάρια, κάνοντάς το, το πιο φθηνό τηλέφωνο της εταιρίας.

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε προσφορά από το Αγγλικό Αμαζον μαζί με τα earbuds 

Google Pixel 7a (8GB/128GB) + Google Pixel Buds A-Series

Στα 500€ με όλα τα έξοδα 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κατοχος του google pixel 7a θα το δοκιμασω και θα επιστρεψω με περισσοτερα ομως τι γινεται με τα volte και το 5G ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα μια ερώτηση τώρα με το νέο update πιάνει το κινητό από μόνο του 5G και volte χωρίς εφαρμογή; Οποίος το έχεις ας απάντησει ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2024 at 10:03 ΜΜ, BOOM1 said:

Καλησπέρα μια ερώτηση τώρα με το νέο update πιάνει το κινητό από μόνο του 5G και volte χωρίς εφαρμογή; Οποίος το έχεις ας απάντησει ευχαριστώ πολύ 

Με VF έχω κανονικά 5G και voLTE (κρατάει το 5G στις κλήσεις και βγάζει ένδειξη "HD"). 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ParafronGR said:

Με VF έχω κανονικά 5G και voLTE (κρατάει το 5G στις κλήσεις και βγάζει ένδειξη "HD"). 

Έχεις και WI fi calling? Άρα πια χωρίς καμία εφαρμογή παίζουν όλα σωστά; δεν έχεις χαμένες κλήσεις;Τι σημαίνει ότι κρατάει 5G και βγάζει ένδειξη HD? ευχαριστώ 

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, BOOM1 said:

Έχεις και WI fi calling? Άρα πια χωρίς καμία εφαρμογή παίζουν όλα σωστά; δεν έχεις χαμένες κλήσεις;Τι σημαίνει ότι κρατάει 5G και βγάζει ένδειξη HD? ευχαριστώ 

Όχι, WiFi Calling δεν έχει 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

Όχι, WiFi Calling δεν έχει 

5g και volte έχεις χωρίς εφαρμογές; και εχει χαμένες κλήσεις και υπερθέρμανση; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, BOOM1 said:

5g και volte έχεις χωρίς εφαρμογές; και εχει χαμένες κλήσεις και υπερθέρμανση; 

5G & voLTE από το κουτί του - δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με Σουτζόυκι κι ούτε πρόκειται.

Χαμένες κλήσεις γιατί να έχω? Εχει αναφερθεί κάποιο bug με χαμένες κλήσεις? Το έχω μια βδομάδα το 7αρι και δεν έχω κανένα θέμα. Ούτε θέμα υπερθέρμανσης 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα στα χέρια μου. Με android 13 δεν είχα 5g με NOVA. Με το 14 έχει. volte δεν είδα. Όσο έκανε το update σε Android 14 ήταν ζεστό και ανησύχησα λίγο αλλά μετά κομπλέ. Δοκίμασα μια φόρτιση με τον 33w turbocharger της Motorola και από 29% πήγε 65% σε μια ώρα. Μου φάνηκε αργό (και για pixel). Μήπως πρέπει να δώσω τα 25 για τον φορτιστή της Google? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, christod said:

Χθες το πήρα στα χέρια μου. Με android 13 δεν είχα 5g με NOVA. Με το 14 έχει. volte δεν είδα. Όσο έκανε το update σε Android 14 ήταν ζεστό και ανησύχησα λίγο αλλά μετά κομπλέ. Δοκίμασα μια φόρτιση με τον 33w turbocharger της Motorola και από 29% πήγε 65% σε μια ώρα. Μου φάνηκε αργό (και για pixel). Μήπως πρέπει να δώσω τα 25 για τον φορτιστή της Google? 

όχι, τόσα χρόνια πάινρω orginal φορτιστές και ο πρώτος που μου χάλασε ήταν αυτός και δεν θα δεις και διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ParafronGR said:

5G & voLTE από το κουτί του - δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με Σουτζόυκι κι ούτε πρόκειται.

Χαμένες κλήσεις γιατί να έχω? Εχει αναφερθεί κάποιο bug με χαμένες κλήσεις? Το έχω μια βδομάδα το 7αρι και δεν έχω κανένα θέμα. Ούτε θέμα υπερθέρμανσης 

Ευχαριστώ που απαντάς άρα μόνο WI fi calling δεν έχει ολα τα άλλα οκ; Γιατί είμαι ανάμεσα να πάρω αυτό ή το Motorola edge 40 και ψάχνω να δω τι θέματα μπορεί να έχει.. Γιατί όπως είπε ο κάτω δν έχει volte 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, BOOM1 said:

Ευχαριστώ που απαντάς άρα μόνο WI fi calling δεν έχει ολα τα άλλα οκ; Γιατί είμαι ανάμεσα να πάρω αυτό ή το Motorola edge 40 και ψάχνω να δω τι θέματα μπορεί να έχει.. Γιατί όπως είπε ο κάτω δν έχει volte 

στον φίλο έχει volte. το έγραψε ξεκάθαρα. 

σε μένα δεν έχει volte που είμαι σε nova. εκτος αν πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι. δεν το έψαξα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Έχω εταιρικό νούμερο και θέλω να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα vodafone και cosmote. Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την Vodafone esim? Δουλεύουν και οι μαζί? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 12:47 ΜΜ, BOOM1 said:

Ευχαριστώ που απαντάς άρα μόνο WI fi calling δεν έχει ολα τα άλλα οκ; Γιατί είμαι ανάμεσα να πάρω αυτό ή το Motorola edge 40 και ψάχνω να δω τι θέματα μπορεί να έχει.. Γιατί όπως είπε ο κάτω δν έχει volte 

WiFi Calling δεν έχεις με ό,τι σημαίνει αυτό για σένα - μερικοί το χρειάζονται γιατί δεν έχουν καλό σήμα και βοηθάει το WiFi, σε μένα είναι άχρηστο εδώ και ένα χρόνο σχεδόν, απ'όταν είχα το Pixel 6.

3 ώρες πριν, drososc said:

Καλησπέρα.  Έχω εταιρικό νούμερο και θέλω να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα vodafone και cosmote. Έχει ενεργοποιήσει κάποιος την Vodafone esim? Δουλεύουν και οι μαζί? Ευχαριστώ 

Από το Pixel 6 έχω ενεργοποιήσει eSIM της VF, όλα παίζουν μπάλα κομπλέ. Και 5G και voLTE. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξέρω αν παρατήρησε κάποιος (και σε άλλα pixel) ότι με το χθεσινό update βελτιώθηκε πολύ η ακρίβεια του αποτυπώματος. Νομίζω ότι δεν έχει χρειαστεί να προσπαθήσω δεύτερη φορά για να το αναγνωρίσει. Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά σίγουρα βελτιώθηκε πάρα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα

Στο AliExpress προμηθευτής από Ισπανία το έχει στα 300€

Εχει όμως την Ιαπωνική Rom, η μόνη διαφορά υποτίθεται είναι ότι έχει shutter sound στις φωτογραφίες

Το χει ψάξει κανείς? Είναι πράγματι η μόνη διαφορά?

Επίσης πόσο εύκολο είναι να φλασαρει κανείς άλλη global rom και να ληθεί το θέμα με τον ήχο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...