Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, sanfer said:

Το έκανα hard reset και πάλι τα ίδια με μπαταρία,δεν κρατάει όπως πριν.

Καλημέρα και καλό μήνα το έκανες πρόσφατα? Γιατί θέλει τουλάχιστον 10 φορτώσεις και άδειασμα για να γράψει το battery stats ανάλογα την χρήση σου 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 456
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1/7 και hyperos στο ελληνικό f5 ακόμα δεν....έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είτε δεν θα το βάλουν ποτέ επίσημα στην ελληνική έκδοση και θα το κάνουμε όσοι θέλουν με αλλαγή χώρας στο σχετικό μενού είτε ότι το δικό μου κινητό απλά δεν δέχεται για κάποιο λόγο την σχετική αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 12:21 ΜΜ, spyros_s said:

1/7 και hyperos στο ελληνικό f5 ακόμα δεν....έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είτε δεν θα το βάλουν ποτέ επίσημα στην ελληνική έκδοση και θα το κάνουμε όσοι θέλουν με αλλαγή χώρας στο σχετικό μενού είτε ότι το δικό μου κινητό απλά δεν δέχεται για κάποιο λόγο την σχετική αναβάθμιση!

Κάτι δεν είναι σωστό έχω 2 συναδέλφους με ελληνικό F5 και την πήραν πριν από μένα που έχω το pro, εδώ και μήνες 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έτσι μου την κάρφωσε και εβαλα αρχικά πολωνία χώρα για να πάρει την 1.04 και μετα Αυστρία για να πάρει την 1.07...

Ελπίζω στην τελευταία έκδοση να είναι όλα πλέον καλά...θα σας ενημερώσω!

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spyros_s said:

έτσι μου την κάρφωσε και εβαλα αρχικά πολωνία χώρα για να πάρει την 1.04 και μετα Αυστρία για να πάρει την 1.07...

Ελπίζω στην τελευταία έκδοση να είναι όλα πλέον καλά...θα σας ενημερώσω!

 

Η δεύτερη είναι security patch δεν έχει αλλάξει κάτι σε διορθώσεις, τώρα έδωσαν μια διορθωτική στο redmi 13 αν θυμάμαι καλά την ονόμασαν 1.5 είναι 186 mb και έχει κάποιες διορθώσεις λογικά σιγά σιγά θα την δώσουν και σε άλλες συσκευές αν και σε εμάς πριν τον Αύγουστο δεν νομίζω να δούμε τίποτα πέρα από ένα ακόμα security ακόμα μιας και είμαστε ακόμα στου Μαρτίου 😥

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 7:45 ΜΜ, spyros_s said:

έτσι μου την κάρφωσε και εβαλα αρχικά πολωνία χώρα για να πάρει την 1.04 και μετα Αυστρία για να πάρει την 1.07...

Ελπίζω στην τελευταία έκδοση να είναι όλα πλέον καλά...θα σας ενημερώσω!

 

εχουμε κατι νεοτερο; ολα καλα; να το βαλω και εγω;

Link to comment
Share on other sites

...έχει πάει πλέον στην έκδοση 1.08 με security patch 1-6-24! Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα battery drain αλλά να σας πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω και κάποια διαφορά σε σχέση με το miui! Μάλλον έχουν λυθεί τα περισσότερα των προβλημάτων που είχαν αρχικά με το hyperos όμως δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια μέχρι να το βεβαιώσω. Στο redmi note 13 pro 5g πάντως της γυναίκας ειναι στην 1.09 έκδοση μια και αναφέρθηκε! Εκείνο όμως αναβαθμίστηκε κανονικά με χώρα Ελλάδα!

Edited by spyros_s
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bandi650 said:

εχουμε κατι νεοτερο; ολα καλα; να το βαλω και εγω;

Να μην την βαλεις. Δεν εχεις να κερδισεις απολυτως τιποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, andreaspana said:

Να μην την βαλεις. Δεν εχεις να κερδισεις απολυτως τιποτα.

 

και να μεινω με security patch 1/9/23;; σε λιγο θα κλεισει χρονο!!

22 ώρες πριν, spyros_s said:

...έχει πάει πλέον στην έκδοση 1.08 με security patch 1-6-24! Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα battery drain αλλά να σας πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω και κάποια διαφορά σε σχέση με το miui! Μάλλον έχουν λυθεί τα περισσότερα των προβλημάτων που είχαν αρχικά με το hyperos όμως δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια μέχρι να το βεβαιώσω. Στο redmi note 13 pro 5g πάντως της γυναίκας ειναι στην 1.09 έκδοση μια και αναφέρθηκε! Εκείνο όμως αναβαθμίστηκε κανονικά με χώρα Ελλάδα!

οταν πηρε την 1,08 ειχες γυρισει σε ελλαδα η εμεινες αυστρια για να την παρει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bandi650 said:

και να μεινω με security patch 1/9/23;; σε λιγο θα κλεισει χρονο!!

ωραια! αναβαθμισε το, για να το πεταξεις. Το καινουργιο που θα παρεις, θα εχει security patch.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2024 at 7:59 ΜΜ, andreaspana said:

ωραια! αναβαθμισε το, για να το πεταξεις. Το καινουργιο που θα παρεις, θα εχει security patch.

 

Σε μένα ως τώρα πάντως όλα δουλεύουν καλά και δεν εχω μετανιώσει (ακόμα...). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι πέρασα την αμέσως επόμενη στιγμή από 1.04 σε 07 και 08...φυσικά θα σας γράψω ότι στραβό παρατηρήσω!

On 6/7/2024 at 6:43 ΜΜ, bandi650 said:

και να μεινω με security patch 1/9/23;; σε λιγο θα κλεισει χρονο!!

οταν πηρε την 1,08 ειχες γυρισει σε ελλαδα η εμεινες αυστρια για να την παρει;

Ελλάδα δεν περνάει τίποτα...μόνο σε χώρες τις Ευρώπης! Αν το ψάξεις θα δεις τι updates έχουν γίνει! Ενδεικτικά πάντως το δικό μας θα πάρει και την hyper os 2.0 με την android 15 αναβάθμιση κάποια στιγμή στο μέλλον!

Edited by spyros_s
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, spyros_s said:

Σε μένα ως τώρα πάντως όλα δουλεύουν καλά και δεν εχω μετανιώσει (ακόμα...). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι πέρασα την αμέσως επόμενη στιγμή από 1.04 σε 07 και 08...φυσικά θα σας γράψω ότι στραβό παρατηρήσω!

Ελλάδα δεν περνάει τίποτα...μόνο σε χώρες τις Ευρώπης! Αν το ψάξεις θα δεις τι updates έχουν γίνει! Ενδεικτικά πάντως το δικό μας θα πάρει και την hyper os 2.0 με την android 15 αναβάθμιση κάποια στιγμή στο μέλλον!

και εγω αναβαθμισα χωρις κανενα προβλημα. την 1.08 σε ποια χωρα στην εβγαλε;]

edit, αιγυπτος μου βγηκε.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

εγω το γυρισα σε hong kong και μου εβγαλε το hyperOS , δεν εχω δει καμια απολύτως διαφορά . Ισως λιγο καλυτερες φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το security patch του Ιουνίου στο F5/pro, 449 mb έκδοση 1.0.5.0 UMNEUXM χώρα Ελλάδα 

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KIRIS said:

Μόλις ήρθε το security patch του Ιουνίου στο F5/pro, 449 mb έκδοση 1.0.5.0 UMNEUXM χώρα Ελλάδα 

Ηρθε και σε μένα και μπήκε εύκολα, είδα ότι έχει μέσα κατι διαφορετικό στις ρυθμίσεις->Διασυνδεσιμότητα->Διασυνδεσιμότητα Xiaomi αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15/7/2024 at 12:33 ΜΜ, n2700177 said:

Ηρθε και σε μένα και μπήκε εύκολα, είδα ότι έχει μέσα κατι διαφορετικό στις ρυθμίσεις->Διασυνδεσιμότητα->Διασυνδεσιμότητα Xiaomi αλλά δεν το έχω ενεργοποιήσει

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά σαν να κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία, αλλά βλέπω κολληματακια στο scrolling στις εφαρμογές παρατήρησες κάτι? Δεν έχει εκείνο το smooth που είχε πριν 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KIRIS said:

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά σαν να κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία, αλλά βλέπω κολληματακια στο scrolling στις εφαρμογές παρατήρησες κάτι? Δεν έχει εκείνο το smooth που είχε πριν 

δεν εχω παρατηρήσει καμία ιδιαίτερη αλλαγή, αν και το χρησιμοποιώ γενικά λιγότερο τις τελευταίες μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Εχθές και επίσημα hyperos Ελλάδα.

Τι είδα εγώ...

Καλύτερη φωτεινότητα οθόνης ειδικά τη μέρα..επιτέλους.

Καλύτερες σελφι!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Μπαταρία τα ίδια ακριβώς με πριν...μια μέρα με συχνή χρήση gps.

Κάποιες αλλαγές γενικά στη κάμερα..μικρό πράγματα.

Αλλαγή στο μενού οθόνης στο σκρολνταουν.

 App mall.

Καποια που ξεχναω.

Ίδιο smooth στο σκρολαρισμα.

Αυτά προς το παρών ,όχι κάτι τραγικό πάντως από αυτά που διάβαζα τόσο καιρό και είχα φοβηθεί λιγάκι με το αν θα το κατεβάσω και εγώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το νήμα παλικάρια.Μια ερώτηση θέλω να κάνω προς τους κατόχους f6 pro... Πόσες ώρες οθόνες SOT γράφεται με καθαρά με χρήση 5g.. Έχω ένα onepus nord3 και τα πηγαίνει πολύ άσχημα  με την χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας όσα αφορά την αυτονομία  καί σκέφτομαι μπας καί κάνω αλλαγή σε f6 pro.....🥺🥺

Link to comment
Share on other sites

A23fe δεν υπάρχει, s23fe υπάρχει που δεν θα το πρότεινα λόγω άθλιας μπαταρίας. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2024 at 1:12 ΠΜ, Fil46 said:

Εχθές και επίσημα hyperos Ελλάδα.

Τι είδα εγώ...

Καλύτερη φωτεινότητα οθόνης ειδικά τη μέρα..επιτέλους.

Καλύτερες σελφι!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Μπαταρία τα ίδια ακριβώς με πριν...μια μέρα με συχνή χρήση gps.

Κάποιες αλλαγές γενικά στη κάμερα..μικρό πράγματα.

Αλλαγή στο μενού οθόνης στο σκρολνταουν.

 App mall.

Καποια που ξεχναω.

Ίδιο smooth στο σκρολαρισμα.

Αυτά προς το παρών ,όχι κάτι τραγικό πάντως από αυτά που διάβαζα τόσο καιρό και είχα φοβηθεί λιγάκι με το αν θα το κατεβάσω και εγώ.

 

 

 

 

Να σε ρωτησω ποια έκδοση έχει πλέον το ελληνικο hyperos και ποιο security patch;;; Εγώ με το ευρωπαικό που έβαλα πριν λίγες μερες αφού βαρέθηκα να περιμένω είμαι σε 1-6-2024 , και 1.0.8.0 UMREUXM

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, spyros_s said:

Να σε ρωτησω ποια έκδοση έχει πλέον το ελληνικο hyperos και ποιο security patch;;; Εγώ με το ευρωπαικό που έβαλα πριν λίγες μερες αφού βαρέθηκα να περιμένω είμαι σε 1-6-2024 , και 1.0.8.0 UMREUXM

Καλημέρα.Ακριβως το ίδιο με αυτό που αναφέρεις ειναι και το ελληνικό που μου ήρθε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...