Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 2 Ιαν. 2005 , 20:38)

 

για να τους πεις να σου στειλουν τις ρυθμισεις.πχ εμενα πριν μου τις στειλει η voda μου ζητησε τον αριθμο του κινητου μου

 

 

Συγνώμη σου έστειλε η Voda τις ριθμίσεις για το Gmail για τον email client του κινητού σου????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

να κάνω μια ερώτηση.

Εχω το Ρ900 εδω και 4 μήνες και η συνεργασία του με το PC ήταν άψογη σε ολα και ειδικά σε backup και συγχρονισμό που χρησιμοποιώ περισσότερο.

Σήμερα έβαλα στο PC το service pack 2 (μετά απο format στο pc) τα εγκατέστησα όλα κανονικά, το τηλ το αναγνωρίζει ο υπολογιστής κάνει synchronization κανονικά, αλλά οταν παω να κάνω backup ενω ξεκινά την διαδικασία κανονικά (κάνει επαννεκίνηση στο τηλ.) μόλις πάει να ξανα συνδεθεί στο τηλ για να αρχίσει το backup, μου πετάει μήνυμα backup failed, check if phone is connected properly, the phone will be restarted.

* Πριν κάνω οτιδήποτε εχω κλέισει antivirus, firewall κλπ. εννοείται.

Τι φταίει? :confused:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpeechLess ( 3 Ιαν. 2005 , 02:00)

 

Καλησπέρα,

 

να κάνω μια ερώτηση.

Εχω το Ρ900 εδω και 4 μήνες και η συνεργασία του με το PC ήταν άψογη σε ολα και ειδικά σε backup και συγχρονισμό που χρησιμοποιώ περισσότερο.

Σήμερα έβαλα στο PC το service pack 2 (μετά απο format στο pc) τα εγκατέστησα όλα κανονικά, το τηλ το αναγνωρίζει ο υπολογιστής κάνει synchronization κανονικά, αλλά οταν παω να κάνω backup ενω ξεκινά την διαδικασία κανονικά (κάνει επαννεκίνηση στο τηλ.) μόλις πάει να ξανα συνδεθεί στο τηλ για να αρχίσει το backup, μου πετάει μήνυμα backup failed, check if phone is connected properly, the phone will be restarted.

* Πριν κάνω οτιδήποτε εχω κλέισει antivirus, firewall κλπ. εννοείται.

Τι φταίει? :confused:

 

μπες στο κεντρο ασφαλειας και στης επιλογες τειχος προστασιας / εξαιρεσεις/ βρες το mrouter runtime και τσεκαρε το μετα κανε μια επανεκινηση στον υπολογιστη και ξαναδοκιμασε.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο πρόγραμμα χρησιμοποιήτε για να κάνετε συγχρονισμό των επαφών με το p900?

 

Το ρωτάω αυτό γιατί όσα έχω δοκιμάσει (outlook xp-2003,lotus organizer 6) πάντα αφήνουν διάφορα τηλέφωνα εκτός. Αυτό που προφανώς συμβαίνει είναι ότι δεν υπάρχουν οι ανάλογες υποκατηγορίες τηλεφώνων που έχει το p900, π.χ. mobile(w) αντιστοιχεί με το mobile και το mobile (h) δεν υπάρχει καν...

 

Ξέρετε εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, εκτός του opm (δουλεύει μόνο με IR) που να αντιστοιχεί τα τηλέφωνα όλα αρκιβώς ή εάν υπάρχει κάποια λύση για το παραπάνω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 ( 2 Ιαν. 2005 , 23:57)

 

Συγνώμη σου έστειλε η Voda τις ριθμίσεις για το Gmail για τον email client του κινητού σου????

 

σου λεω οτι ζητησα να παιρνω τα e-mail μου στο κινητο μου και μου εστειλε τις ρυθμισεις ωστε να το κανω!αυτο δεν θες; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθειά σας σχετίκα με το γνωστό "μαγαζάκι".

Λοιπόν ήμουνα εκεί πρίν από λίγο με το καροτσάκι μου και το πορτοφόλι μου γεμάτο και ενώ στεκόμουν μπροστά σε αυτό το ράφι μάλλον μου την "έπεσε" ο καταστηματάρχης :( !!! Μου ζήτησε λοιπόν όνομα ;) και κωδικό ;) . Ξέρει κανείς κάτι γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί.

 

EDIT:Μάλλον έκανα λάθος γιατί το ίδιο συμβαίνει μπροστά σε όλα τα "ράφια". Τι έγινε ρε μας την πέσανε :( :cry: ??? Άλλο κοντινό "μαγαζί" κανείς???

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΟΠΩΣ ΤΟ CALL THEATRE(ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ) ΓΙΑ ΤΟ Ρ900? (ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ, ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΗΧΟΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ)
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ CYBERNEC Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. (ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΑ SMS ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΘΕΛΩ). ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ PROGRAMME?

georgeartaki@pathfinder.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος artakigeorge ( 4 Ιαν. 2005 , 19:53)

 

ΦΙΛΕ CYBERNEC Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. (ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΝΑ SMS ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΦΑΚΕΛΛΟ ΘΕΛΩ). ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ PROGRAMME?

georgeartaki@pathfinder.gr

 

 

Κάνε κλικ στην υπογραφή μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος artakigeorge ( 4 Ιαν. 2005 , 19:35)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΟΠΩΣ ΤΟ CALL THEATRE(ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ) ΓΙΑ ΤΟ Ρ900? (ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ, ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΗΧΟΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ)

 

Δεν υπάρχει το εν λόγω πρόγραμμα ούτε κάποιο παρόμοιο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

mporw na rwtisw to exhs :

exw to P800 apo ti eida exei mia ru8mish gia tous apodextous ari8mous, yparxei omws kapoia ru8mish h kapio programmataki wste na orizw egw tous ari8mous pou den 8elw na dexomai klhseis(distixws yyparxei to anti8eto) exw kapious enoxlhtikous pou me zalizoun..mporw na kanw kati gi auto?

Η γνώση είναι δύναμη :up:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spidereli ( 5 Ιαν. 2005 , 11:03)

 

mporw na rwtisw to exhs :

exw to P800 apo ti eida exei mia ru8mish gia tous apodextous ari8mous, yparxei omws kapoia ru8mish h kapio programmataki wste na orizw egw tous ari8mous pou den 8elw na dexomai klhseis(distixws yyparxei to anti8eto) exw kapious enoxlhtikous pou me zalizoun..mporw na kanw kati gi auto?

 

 

Advanced Call Manager.

 

Eγώ έχω ένα πρόβλημα με τις επαφές.

Χρησιμοποιώ το Contacts manager, αλλά δεν ξέρω που πρέπει να τοποθετήσω το αρχείο csv, ώστε να το "δει" το πρόγραμμα. :confused:

 

Εdit: Άκυρο το βρήκα! :p Πάει στο C:\documents\Media files\other\

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα HTPC και θα ηθελα να χρησιμοποιω το P900 για να να το λειτουργω (εστω τα βασικα) μεσω bluetooth. Υαρχει κατι σχετικο?

Ευχαριστω.

Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

kalispera paides...PROBLHMA me to P900 mou..ekana egatastash ena game k molis teleiose h egatastash kolise...to ekana epanekinish kai molis anoixe den mou diabaze ton c...tipota (sms,videos,mp3)..to xanaekana epanekinish kai twra kolaei sto logo synexeia..min mou peite na to petaxw...poio akrivo ap'to amaxi mou einai..:P.....:(

eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Ιαν. 2005 , 00:04)

 

Heeeeeeeeelp! :p

Έγινε εμπλοκή με τα κουμπιά! Όταν πατάω το κουμπί της κάμερας ανοίγει το Sman.

Πως να το διορθώσω;

 

Στο SMan πήγαινε Fn>Options>Hotkey κι άλλαξε το.

Έπειτα Fn>Options>Disable Hotkey

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAIKSA ( 7 Ιαν. 2005 , 00:23)

 

kalispera paides...PROBLHMA me to P900 mou..ekana egatastash ena game k molis teleiose h egatastash kolise...to ekana epanekinish kai molis anoixe den mou diabaze ton c...tipota (sms,videos,mp3)..to xanaekana epanekinish kai twra kolaei sto logo synexeia..min mou peite na to petaxw...poio akrivo ap'to amaxi mou einai..:P.....:(

eyxaristw poly

 

Βγάλε την κάρτα μνήμης και κλείσε το κινητό.Βγάλε τη μπαταρία κι άστο έτσι για κανά 10λέπτο.Βάλε τη μπαταρία,βάλτο να φορτίζει (την κάρτα μνήμης μην την τοποθετήσεις) και προσπάθησε να το ανοίξεις τότε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 7 Ιαν. 2005 , 00:24)

 

Στο SMan πήγαινε Fn>Options>Hotkey κι άλλαξε το.

Έπειτα Fn>Options>Disable Hotkey

 

Εύγε νέε! :D

Αυτό είχα πειράξει. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz ( 4 Ιαν. 2005 , 04:40)

 

Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθειά σας σχετίκα με το γνωστό "μαγαζάκι".

Λοιπόν ήμουνα εκεί πρίν από λίγο με το καροτσάκι μου και το πορτοφόλι μου γεμάτο και ενώ στεκόμουν μπροστά σε αυτό το ράφι μάλλον μου την "έπεσε" ο καταστηματάρχης :( !!! Μου ζήτησε λοιπόν όνομα ;) και κωδικό ;) . Ξέρει κανείς κάτι γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί.

 

EDIT:Μάλλον έκανα λάθος γιατί το ίδιο συμβαίνει μπροστά σε όλα τα "ράφια". Τι έγινε ρε μας την πέσανε :( :cry: ??? Άλλο κοντινό "μαγαζί" κανείς???

 

Κανένας :worry: :worry: . Πάντως εξακολουθεί να τα ζητάει πεισματικά! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz ( 7 Ιαν. 2005 , 01:45)

 

Κανένας :worry: :worry: . Πάντως εξακολουθεί να τα ζητάει πεισματικά! :mad:

 

Αυτό το "μαγαζάκι" πάει...μας άφησε...

Φαίνεται πως από εδώ και πέρα θα μπορούν να κατεβάζουν κάποια μέλη,το πώς θα γίνεις (αν μπορείς να γίνεις βέβαια) άγνωστο..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η λέξη 3G έχει λιγότερα από 4 γράμματα δεν μπορώ να κάνω ψάξιμο, το συγκεκριμένο post ανήκει σε αυτούς που σύμφωνα με δημοσκόπηση έχουν τα περισσότερα τηλέφωνα στο forum, ρωτάω, μήπως θα πρέπει να κάνουμε κάτι σχετικά με το 3G μιας και τον Απρίλιο έρχεται και στην Ελλάδα;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανετε αναβαθμιση στο τηλεφωνο στο τελος τι γλωσσες σας βγαζει να επιλεξετε εμενα αγγλικα Φιλανδικα Σουηδ ....και ετσι αναγκαζομαι να κανω εγκατασταση γλωσσας μετα .....ειναι φυσιολογικο ?????
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios ( 8 Ιαν. 2005 , 02:19)

 

Οταν κανετε αναβαθμιση στο τηλεφωνο στο τελος τι γλωσσες σας βγαζει να επιλεξετε εμενα αγγλικα Φιλανδικα Σουηδ ....και ετσι αναγκαζομαι να κανω εγκατασταση γλωσσας μετα .....ειναι φυσιολογικο ?????

 

Κανονικά όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για πρώτη φορά μετά το online update πρέπει να σου έχει και τα ελληνικά.

Τί cda έχεις;Το κινητό το έχεις πάρει από το εξωτερικό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 8 Ιαν. 2005 , 03:17)

 

Κανονικά όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για πρώτη φορά μετά το online update πρέπει να σου έχει και τα ελληνικά.

Τί cda έχεις;Το κινητό το έχεις πάρει από το εξωτερικό;

 

ΕΧΩ cda162003/1 to τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο απο ενα μελος τον kklotr δεν ξερω αν ειναι απο το εξωτερικο?Υπαρχει κανενα κολπο να βαλω την Ελληνικη αναβαθμιση κατευθειαν ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...