Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω να σου πουν τιποτα, εγω πηρα τηλεφωνο και το παιδι που μιλησα δεν ηξερε οτι παρουσιάζεται αυτο..

 

Μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι επιλογες που υπαρχουν στο submenu text options ωστε να δουμε τι χάνουμε?

 

Σιγουρα χανουμε ελληνικο Τ9, καθος και τι δυνατοτητα να προσθέτεις λέξη στο Τ9 (πρεπει να πατησεις 328328 φορες λαθος κουμπια ωστε να σου βγει απο μονο του το πλαισιο εισαγωγης λεξης).

 

Τι αλλο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης αλλο προβλημα ειναι οτι δεν εχεις προεπιλογη ελληνικης γλωσσας στις επαφες, που σημαινει οτι οταν πας στον καταλογο μπορεις να κανεις search μονο με το πρωτο γραμμα (π.χ. Γ). Στο Γ αν εχεις ονοματα οπως Γιαννης, Γιωργος κλπ, δεν μπορεις να γραψεις και το επομενο γραμμα ωστε να πας κατευεθειαν εκει. Δεν ξερω αν το καταλαβαινετε, αλλα δεν σου βγαζει δυνατοτητα ελληνικων σε κανενα χαρακτηρα εκτος του πρωτου (που ειναι κεφαλαιο).
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη απαντηση γιατι εχει κολλησει το μυαλό μου... Πως εγκαθιστω utz theme? Τοσες φορες εχω βαλει και τωρα κολλησα και δεν θυμαμαι!!!
Link to comment
Share on other sites

C/SYSTEM/DATA/THEMES/INSTALLED
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις έγινα κάτοχος του τηλεφώνου και έχω εντυπωσιαστεί. Φοβερό τηλέφωνο, απίστευτες δυνατότητες. Αν και έχω διαβάσει όλο το thread δε θυμάμαι αν έχει απαντηθεί κάπου αν είναι εφικτό τα εισερχόμενα μηνύματα να αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στη sim. Τα φώτα σας παρακαλώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορουν να αποθηκευτουν και στη μνημη του τηλεφωνου...

Και πώς μπορώ να το επιλέξω αυτό? Παιδιά sorry αλλά έχω χαθει μέσα στο τηλέφωνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι επιλογες που υπαρχουν στο submenu text options ωστε να δουμε τι χάνουμε?

 

 

Τι αλλο υπαρχει?

1) Ορθογραφία

2) Οι λέξεις μου

3)Προσθήκη συμβόλου

4)Τύπος εισαγωγής

5) Αντιγραφή όλων

6) Επικόλληση

7) Χρήση Multitap

8) Απόκρ. λίστ. προτάσ.

9) Γλώσσα

 

Σε κάλυψα?

Δηλαδή αυτή η λίστα δεν υπάρχει στο Ρ900?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις ακόμα:

1) Αν και το έχω διαβάσει σε προηγούμενο post αλλά δε μπορώ να ξαναδιαβάσω 196 σελίδες. Πώς γίνεται όταν κάποιοσ άγνωστος μου στείλει κατι με μπλε δόντι να με ρωτήσει το κιν αν θα το αποδεχτώ?

2)Οταν δε χρησιμοποιώ το τηλ αν κάποις π.χ. μου κάνει αναπάντητη ή μου στείλει μήνυμα μετά από λίγο εμφανίζεται το ρολόι. Είναι δυνατό να εμφανίζεται κάποι εικονίδιο δίπλα από το ρολόι για να με ειδοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις ακόμα:

1) Αν και το έχω διαβάσει σε προηγούμενο post αλλά δε μπορώ να ξαναδιαβάσω 196 σελίδες. Πώς γίνεται όταν κάποιοσ άγνωστος μου στείλει κατι με μπλε δόντι να με ρωτήσει το κιν αν θα το αποδεχτώ?

2)Οταν δε χρησιμοποιώ το τηλ αν κάποις π.χ. μου κάνει αναπάντητη ή μου στείλει μήνυμα μετά από λίγο εμφανίζεται το ρολόι. Είναι δυνατό να εμφανίζεται κάποι εικονίδιο δίπλα από το ρολόι για να με ειδοποιεί?

1) Den eimai apolyta sigouros alla nomizo oti sto p900 den ginetai ayto.

2)Gia ta sms nomizo oti ayti ti douleia tin kanei to sms reminder. Gia tis anapantites den exo kati ypopsi mou.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Μπαίνω στο ιντερνετ απο το p900 μου μέσω του υπολογιστή μου. Οι σελίδες φορτώνουν κανονικά αλλά όταν μπαίνω σε ελληνικό site δέν αναγνωρίζει καθόλου τους εληνικούς χαρακτήρες (δείχνει κάτι τετραγωνάκια στην θέση των γραμμάτων). Πήγα στις preferences και άλλαξα το character encording σε greek αλλά τίποτα. Το έχω αλλάξει και σε auto detect αλλά πάλι τίποτα. Ηelp!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Μπαίνω στο ιντερνετ απο το p900 μου μέσω του υπολογιστή μου. Οι σελίδες φορτώνουν κανονικά αλλά όταν μπαίνω σε ελληνικό site δέν αναγνωρίζει καθόλου τους εληνικούς χαρακτήρες (δείχνει κάτι τετραγωνάκια στην θέση των γραμμάτων). Πήγα στις preferences και άλλαξα το character encording σε greek αλλά τίποτα. Το έχω αλλάξει και σε auto detect αλλά πάλι τίποτα. Ηelp!

χρειαζεσαι τα ελληνικα fonts δωσε ενα e mail να σου τα στειλω.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Μπαίνω στο ιντερνετ απο το p900 μου μέσω του υπολογιστή μου. Οι σελίδες φορτώνουν κανονικά αλλά όταν μπαίνω σε ελληνικό site δέν αναγνωρίζει καθόλου τους εληνικούς χαρακτήρες (δείχνει κάτι τετραγωνάκια στην θέση των γραμμάτων). Πήγα στις preferences και άλλαξα το character encording σε greek αλλά τίποτα. Το έχω αλλάξει και σε auto detect αλλά πάλι τίποτα. Ηelp!

Pos to ekanes ayto?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι θα εννοεί μέσω Opera.Αυτές οι ρυθμίσεις εκεί υπάρχουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω opera ενωω. Το mail μου είναι [/email]PARALLAX@IN.GR[/email]. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σχολιάσω και κάτι ακόμα: Χθές έκανα αίτηση στην cosmote για ενεργοποίηση του internet μέσω gprs στο 900ράκι μου. Έκανα το πακέτο χωρίς πάγιο, με ογκοχρέωση που βγαίνει γύρω στα 0.005 το kb. Στην αρχή το είδα καλό αλλά όταν το σκέφτηκα καλύτερα κατάλαβα οτι είναι απίστευτα ακριβό! Μιλάμε για 5 ευρώ το mb!! Και οι υπόλοιπες εταιρείες τόσο ακριβές είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω opera ενωω. Το mail μου είναι [/email]PARALLAX@IN.GR[/email]. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σχολιάσω και κάτι ακόμα: Χθές έκανα αίτηση στην cosmote για ενεργοποίηση του internet μέσω gprs στο 900ράκι μου. Έκανα το πακέτο χωρίς πάγιο, με ογκοχρέωση που βγαίνει γύρω στα 0.005 το kb. Στην αρχή το είδα καλό αλλά όταν το σκέφτηκα καλύτερα κατάλαβα οτι είναι απίστευτα ακριβό! Μιλάμε για 5 ευρώ το mb!! Και οι υπόλοιπες εταιρείες τόσο ακριβές είναι?

Ναι, δυστυχώς και στις υπόλοιπες εταιρίες είναι πάνω κάτω (αν όχι ακριβώς) το ίδιο. Είναι απογοητευτικό, ακόμα να μην έχουμε ένα αξιοπρεπές πακέτο πρόσβασης GPRS... :(

(δεν τολμάω καν να αναφέρω για flat rate...)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι τα ogg έχουν σχεδον το μισο μέγεθος και από ποιότητα είναι σχεδον το ίδιο με τα mp3. Αν κάνω κάποιο λάθος παρακαλώ διορθώστε με.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω το mail μου γιατι βγήκαν κατι άσχετα εκατέρωθέν του (πώς έγινε αυτό???): Parallax@in.gr
ερχονται φιλε μου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω opera ενωω. Το mail μου είναι [/email]PARALLAX@IN.GR[/email]. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σχολιάσω και κάτι ακόμα: Χθές έκανα αίτηση στην cosmote για ενεργοποίηση του internet μέσω gprs στο 900ράκι μου. Έκανα το πακέτο χωρίς πάγιο, με ογκοχρέωση που βγαίνει γύρω στα 0.005 το kb. Στην αρχή το είδα καλό αλλά όταν το σκέφτηκα καλύτερα κατάλαβα οτι είναι απίστευτα ακριβό! Μιλάμε για 5 ευρώ το mb!! Και οι υπόλοιπες εταιρείες τόσο ακριβές είναι?
ολες το ιδιο ειναι,αλλα αν το εχεις για μια ωρα αναγκης να δεις π.χ τα e-mail σου δεν προκειται να σε απογοητευσει ,εαν βεβαια το θελεις για κανονικο σερφαρισμα τοτε δεν συμφερει.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μπορώ να εγκαταστήσω το v-rally στο τηλέφωνό μου. Ξεκινάω το "Install V-Rally" από το pc (μέσω της βάσης) στέλνει το πρώτο .sis στο τηλέφωνο και μόλις αρχίζει να το εγκαθιστά μου λέει ότι το τηλέφωνο αποσυνδέθηκε. Το βγάζω, το ξαναβάζω αλλά τπτ. Πείτε μου γιατί έχω σκάσει.
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an sto p900 mporei na dei kaneis tv me ena programa kai episeis uparxei esto kai h mikri periptosh to kinhto na dexte videoclishs pali me kapio programa thanks
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...