Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια για το εμαιλ στο ρ900.

 

ι. Πως μπορώ να ενεργοποιήσω εμαιλ για το ρ900 (από τη σελίδα της sony ericsson και αυτό;). Και πως θα δηλώσω από ποιά διεύθυνση θα μου έρχονται τα εμαιλ; (yahoo, hotmail klp).

ιι. Λογαριασμός εμαιλ σημαίνει ότι έχω ακόμη ένα παραπάνω πάγιο λόγω της συγκεκριμένης υπηρεσίας όπως και για το mms?

ιιι. Έχει κανείς ιδέα τη παίζει με το vodafone mail? Γιατί δε λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (24 Απρ. 2004 , 01:10)

 

Καλημέρα παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω δύο πραγματάκια για το εμαιλ στο ρ900.

 

ι. Πως μπορώ να ενεργοποιήσω εμαιλ για το ρ900 (από τη σελίδα της sony ericsson και αυτό;). Και πως θα δηλώσω από ποιά διεύθυνση θα μου έρχονται τα εμαιλ; (yahoo, hotmail klp).

ιι. Λογαριασμός εμαιλ σημαίνει ότι έχω ακόμη ένα παραπάνω πάγιο λόγω της συγκεκριμένης υπηρεσίας όπως και για το mms?

ιιι. Έχει κανείς ιδέα τη παίζει με το vodafone mail? Γιατί δε λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ

 

 

Gia na exeis email tha prepei na exeis energopoihsei kai to GPRS an ta exeis kanei hdh tote grapse mou poion provider exeis gia na sou pw tis rythmiseis ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (24 Απρ. 2004 , 08:59)

 

Gia na exeis email tha prepei na exeis energopoihsei kai to GPRS an ta exeis kanei hdh tote grapse mou poion provider exeis gia na sou pw tis rythmiseis ....

 

epidi exo ena provlima me to email eno kataferno na ta katevaso sto kinito den mporo na stilo kseri kanis pios ine o server ekserhomenis aligrafias gia cosmote gprs
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Dystyxws to idio problima exw kai egw. Mporw na katebasw ta email mou kanonika mesw gprs alla otan stelnw ena ypotithetai oti to mail exei stalei o paraliptis den to pairnei pote. Shmera malista pou ekane expire to email mou epestrafei legontas oti o paraliptis einai agnwstos (pou einai bebaia lathos giati apoto web tou mycosmos mporw na stielw kanonika). Exei kaneis kamia idea?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μινόταυρε,

έχω vodafone. Ξέρω ότι μπορώ να ενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις μου από το ίντερνετ, αλλά αυτό που ρωτάω είναι:

1. Χρεώνομαι παραπάνω πάγιο (ή είναι σαν τα mms? Δηλαδή πάγιο για το GPRS και ότι mms στείλεις χρεώνεται ξεχωριστά..)

2. Ο sender τι διεύθυνση δίχνει? jkyriazidis@yahoo.com ή jkyriazidis@msn.com???

3. Να προβώ σε ενεργοποίηση μέσω Ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (24 Απρ. 2004 , 19:51)

 

Φίλε Μινόταυρε,

έχω vodafone. Ξέρω ότι μπορώ να ενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις μου από το ίντερνετ, αλλά αυτό που ρωτάω είναι:

1. Χρεώνομαι παραπάνω πάγιο (ή είναι σαν τα mms? Δηλαδή πάγιο για το GPRS και ότι mms στείλεις χρεώνεται ξεχωριστά..)

2. Ο sender τι διεύθυνση δίχνει? jkyriazidis@yahoo.com ή jkyriazidis@msn.com???

3. Να προβώ σε ενεργοποίηση μέσω Ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ

 

 

Dystyxws exw TIM kai akolouthei apoi oso xerw diaforetikh politikh energopoihshs apo thn Vodafone sigoura kapoio kalo paidi me Vodafone syndesh mporei na sou dwsei perisoteres plhrofories

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous thelw na sas anaferw ena paradokso pou eida sto p900 to diko mou. Ksafnika kai xwris logo eksafanistikan oi foto's mou apo enqa fakelo poy tis eixa sto memory stick. Ti na egine arage kai episis den diagrafete o fokelos giati opws leei einai katestramenos
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (24 Απρ. 2004 , 19:51)

 

Φίλε Μινόταυρε,

έχω vodafone. Ξέρω ότι μπορώ να ενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις μου από το ίντερνετ, αλλά αυτό που ρωτάω είναι:

1. Χρεώνομαι παραπάνω πάγιο (ή είναι σαν τα mms? Δηλαδή πάγιο για το GPRS και ότι mms στείλεις χρεώνεται ξεχωριστά..)

2. Ο sender τι διεύθυνση δίχνει? jkyriazidis@yahoo.com ή jkyriazidis@msn.com???

3. Να προβώ σε ενεργοποίηση μέσω Ιντερνετ?

 

Ευχαριστώ

 

 

Χρεώνεσαι ανάλογα με το τι θα στείλεις (τα kb που γίνονται donwload και upload χρεώνονται).

 

Π.χ. έχω vodafone 120 και πληρώνω, ότι πληρώνω για πάγιο+ όσο χρησιμοποιήσω το gprs (πόσα kb).

 

Δεν γνωρίζω τον server της Vodafone για τα εξερχόμενα (χρησιμοποιώ το mail.otenet.gr της otenet για να στέλνω email) και στα εισερχόμενα έχω βάλει τους servers από τους λογαριασμούς που χρειάζομαι.

 

Πάρε τηλέφωνο στην Vodafone και ζήτησέ τους να σου δώσουν τους server για εισερχόμενη και εξερχόμενη αλληλογραφία.

 

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το gprs πάντα για να ισχύουν όλα αυτά ή εκτός και αν κάνεις dialup σύνδεση με το κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν πάω να κάνω επαναφορά(restore) σε ένα p800 ενώ αρχίζει η διαδικασία, μόλις πάει να κάνει έλεγχο στη μνήμη του κινητού ή της MS Duo σταματάει και μετά από λίγο μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Server Busy

Click the appropriate button on the task bar to activate the busy program and correct the problem.

Εχω κάνει απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση αλλά δε γίνεται τίποτε.

Εχω windows ME.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

:D Μπορώ να ανεβάσω την ταχύτητα του Bluetooth όταν γίνεται σειριακή σύνδεση?? Πάει πάνω από 115200?????? :D :D
Link to comment
Share on other sites

sxetika me anabathmisi P900,mporw na katebasw apo kapou ta arxeia gia na min kanw anabathmisi on-line?giati me tin 56k den antapokrinetai katholou.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Florinaperis σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως γνωρίζει κανείς παιδιά διεύθυνση εισερχόμενης/ εξερχόμενης διεύθυνσης για το yahoo και για το msn? Μήπως δε γίνεται γιατί το Outlook λέει πως η υπηρεσία για το msn είναι http ενώ το p900 δέχεται pop3 και IMAP. Αν πέταξα κοτσάνα συγνώμη...
Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση μου ηταν για συνδεση bluetooth ! ;)

 

Εκτός από το cradle (εύκολη διαδικασία) γίνεται και με bluetooth να έχεις internet στο κινητό από το pc σου.

 

Αναλυτικές οδηγίες στην ακόλουθη σελίδα :

 

http://home.wanadoo.nl/jeroen_brinkers/P800%20Bluetooth%20internet.htm

nikandriko
Link to comment
Share on other sites

hello,

 

βρε παιδια να κανω μια ερωτηση.

 

Οταν εκανα στο π800 backup και μετα εκανα copy paste το αρχειο contact.cdb στο pc μου εβαζε τις επαφες στο κομπιουτερ.

 

Στο π900 οταν κανω την ιδια διαδικασια και παω μετα να κανω copy paste το ιδιο αρχειο ,μου το βαζει στο pc με 0kb !!!!!!!

To οποιο βεβαια ειναι αδειο!

 

Υπαρχει καποιος διαφορετικος τροπος να το σωσω που δεν γνωριζω?????

 

please HELP me

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponemeno (25 Απρ. 2004 , 18:39)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν πάω να κάνω επαναφορά(restore) σε ένα p800 ενώ αρχίζει η διαδικασία, μόλις πάει να κάνει έλεγχο στη μνήμη του κινητού ή της MS Duo σταματάει και μετά από λίγο μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Server Busy

Click the appropriate button on the task bar to activate the busy program and correct the problem.

Εχω κάνει απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση αλλά δε γίνεται τίποτε.

Εχω windows ME.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

 

 

Κλείσε όσα προγράμματα τρέχουν στο backround (windows) και ξαναπροσπάθησε.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (26 Απρ. 2004 , 12:45)

 

hello,

 

βρε παιδια να κανω μια ερωτηση.

 

Οταν εκανα στο π800 backup και μετα εκανα copy paste το αρχειο contact.cdb στο pc μου εβαζε τις επαφες στο κομπιουτερ.

 

Στο π900 οταν κανω την ιδια διαδικασια και παω μετα να κανω copy paste το ιδιο αρχειο ,μου το βαζει στο pc με 0kb !!!!!!!

To οποιο βεβαια ειναι αδειο!

 

Υπαρχει καποιος διαφορετικος τροπος να το σωσω που δεν γνωριζω?????

 

please HELP me

 

 

Κάνεις την διαδικασία με την διακοπή του backup;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (26 Απρ. 2004 , 02:25)

 

Florinaperis σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως γνωρίζει κανείς παιδιά διεύθυνση εισερχόμενης/ εξερχόμενης διεύθυνσης για το yahoo και για το msn? Μήπως δε γίνεται γιατί το Outlook λέει πως η υπηρεσία για το msn είναι http ενώ το p900 δέχεται pop3 και IMAP. Αν πέταξα κοτσάνα συγνώμη...

 

 

Δοκίμασε να κάνεις την δουλειά σου με τα:

EmailViewer

HotViewer

Reqwireless Value Bundle

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kollatos (25 Απρ. 2004 , 23:07)

 

sxetika me anabathmisi P900,mporw na katebasw apo kapou ta arxeia gia na min kanw anabathmisi on-line?giati me tin 56k den antapokrinetai katholou.

 

 

Δοκίμασε να κάνεις το update αργά το βράδυ (ή ξημερώματα).

Κάπου υπήρχε ένα file με το αρχείο αναβάθμισης, αλλά το site που το είχε, νομίζω πως έκλεισε.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac (25 Απρ. 2004 , 20:42)

 

:D Μπορώ να ανεβάσω την ταχύτητα του Bluetooth όταν γίνεται σειριακή σύνδεση?? Πάει πάνω από 115200?????? :D :D

 

 

Δεν θα δεις μεγαλύτερη ταχύτητα. Πάνω κάτω, το bluetooth είναι ίδιο (ταχύτητα) με την σύνδεση που κάνεις μέσω της βάσης.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (26 Απρ. 2004 , 16:23)

 

Κάνεις την διαδικασία με την διακοπή του backup;

 

 

ναι ρε συ Περη, κανω ακριβως την ιδια διαδικασια με τον π800!

Αφου να φανταστεις εβαλα το π800 μετα και εκανα τα ιδια πραγματα και εγινε σωστα,

 

ΣΤΟ π900 τι συμβαινει?????

 

Any help????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (26 Απρ. 2004 , 16:29)

 

Δεν θα δεις μεγαλύτερη ταχύτητα. Πάνω κάτω, το bluetooth είναι ίδιο (ταχύτητα) με την σύνδεση που κάνεις μέσω της βάσης.

 

 

Μα το USB είναι παραπάνω από 115200...

Όπως επίσης και το Bluetooth θεωρητικά (700 κάτι kbps).... :o :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (26 Απρ. 2004 , 17:07)

 

ναι ρε συ Περη, κανω ακριβως την ιδια διαδικασια με τον π800!

Αφου να φανταστεις εβαλα το π800 μετα και εκανα τα ιδια πραγματα και εγινε σωστα,

 

ΣΤΟ π900 τι συμβαινει?????

 

Any help????

 

 

???? :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (26 Απρ. 2004 , 12:45)

 

hello,

 

βρε παιδια να κανω μια ερωτηση.

 

Οταν εκανα στο π800 backup και μετα εκανα copy paste το αρχειο contact.cdb στο pc μου εβαζε τις επαφες στο κομπιουτερ.

 

Στο π900 οταν κανω την ιδια διαδικασια και παω μετα να κανω copy paste το ιδιο αρχειο ,μου το βαζει στο pc με 0kb !!!!!!!

To οποιο βεβαια ειναι αδειο!

 

Υπαρχει καποιος διαφορετικος τροπος να το σωσω που δεν γνωριζω?????

 

please HELP me

 

δοκιμασε να στειλεις ολες της επαφες με υπερυθρες η με bluetooth στο pc. πηγαινε στης επαφες επελεξε ολα μετα κανε ενα κλικ πανω αριστερα εκει που λεει ''επαφες'' και επελεξε αποστολη ολων και μετα στειλε της παλι με τον ιδιο τροπο στο τηλεφωνο και θα της αποθηκευσει μονο του.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...