Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran66 (11 Μάι. 2004 , 21:32)

 

Den iparxi,alla,me ena arxio (keyboard-p900) pou bazis sto kin.ginete!!An thelis dose ena email na sto stilo!!

 

Αν θέλεις το στέλνεις και εδώ σε παρακαλώ (στην υπογραφή μου).

Και αν ξέρει κάποιος πια είναι η τελευταία έκδοση για το κινητάκι μας ας την αναφέρει πλήρως (τηλέφωνο,bluetooth,πρόγραμμα & CDA)

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz (12 Μάι. 2004 , 02:26)

 

Αν θέλεις το στέλνεις και εδώ σε παρακαλώ (στην υπογραφή μου).

Και αν ξέρει κάποιος πια είναι η τελευταία έκδοση για το κινητάκι μας ας την αναφέρει πλήρως (τηλέφωνο,bluetooth,πρόγραμμα & CDA)

Ευχαριστώ . . .

 

Τηλέφωνο : R3C006

Bluetooth : R5D

Πρόγραμμα : CXC162021 R4B03

CDA : R4A04

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SE OLOUS. TO PROVLIMA MOU EINAI TO EKSIS: SIMERA APOFASISA NA KATHARISO TO P900 MOU APO AXRISTES EFARMOGES. PIGAINONTAS STIN APEGKATASTASI EFARMOGWN MOU EMFANIZEI MONO TIS EFARMOGES POU EINAI EGKATESTIMENES STI MNIMI TOY TILEFONOU KAI OXI AUTES STIN MS DUO. GIATI? ME TO FILEMAN ESVISA TA ARXEIA TWN EFARMOGWN POU DEN ITHELA. GINETAI ETSI APEGKATASTASI? PARATIRISA EPISIS OTI AN KAI EINAI EGKATESTIMENES STIN MS DUO EMFANIZONTAI KAI STIN ESOTERIKI MNIMI TOY TILEFONOY (STO FAKELO APP). PREPEI NA TA SVISO KAI APO TA DIO? IPARXEI KALITEROS TROPOS KAI GRIGOROTEROS??? EUXARISTW EK TWN PROTERWN....

 

 

__________________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arisxama (12 Μάι. 2004 , 20:24)

 

Kalispera se olous!!Mipos xerei kaneis pos mporo na kano update to logismico i to firmware tou p800 apo internet?

 

Αυτό δεν μπορείς να το κάνεις στο Ρ800!Πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο service center!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scorpio_1976 (12 Μάι. 2004 , 21:22)

 

KALISPERA SE OLOUS. TO PROVLIMA MOU EINAI TO EKSIS: SIMERA APOFASISA NA KATHARISO TO P900 MOU APO AXRISTES EFARMOGES. PIGAINONTAS STIN APEGKATASTASI EFARMOGWN MOU EMFANIZEI MONO TIS EFARMOGES POU EINAI EGKATESTIMENES STI MNIMI TOY TILEFONOU KAI OXI AUTES STIN MS DUO. GIATI? ME TO FILEMAN ESVISA TA ARXEIA TWN EFARMOGWN POU DEN ITHELA. GINETAI ETSI APEGKATASTASI? PARATIRISA EPISIS OTI AN KAI EINAI EGKATESTIMENES STIN MS DUO EMFANIZONTAI KAI STIN ESOTERIKI MNIMI TOY TILEFONOY (STO FAKELO APP). PREPEI NA TA SVISO KAI APO TA DIO? IPARXEI KALITEROS TROPOS KAI GRIGOROTEROS??? EUXARISTW EK TWN PROTERWN....

 

 

__________________

 

Αυτό συμβαίνει με πολλές εφαρμογές (να "φτιάχνουν" φάκελο και στον άλλο δίσκο)!

Για να σβήσεις μία εφαρμογή πρέπει να σβήσεις τον φάκελο της από το c:/d: > system > apps καθώς και το .sis αρχείο που υπάρχει στο c:/d: > system > install !

Όσον αφορά το πρόβλημα που γράφεις μου έχει τύχει και σ'εμένα,δοκίμασες να ξεκινήσεις και να λειτουργήσεις για λίγη ώρα το κινητό χωρίς την Stick Duo?Kαι μετά την έβαλες να δεις αν εμφανίστηκαν?Ακόμη καλό είναι να αφήσεις και για λίγο τη συσκευή κλειστή και να την ανοίξεις αργότερα!

Αν δεν γίνεται με κανέναν τρόπο να εμφανιστούν τότε κάνε ένα update!

 

Υ.Γ: Αν μπορείς να γράφεις με μικρά γράμματα γιατί με τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις!;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (12 Μάι. 2004 , 09:54)

 

Τηλέφωνο : R3C006

Bluetooth : R5D

Πρόγραμμα : CXC162021 R4B03

CDA : R4A04

 

Thanks bill για ακόμα μια φορά άμεσος και σαφής as always :happy: :happy: :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Έκανα κατά λάθος Master Reset το P900 μου και λέω κατά λάθος γιατί είχα βρεί με το file manager το αρχείο MRapp και το έτρεξα χωρίς να ξέρω ότι ήτανε το master reset. ;-)

Απο εκείνη την ώρα δε μπορώ να στείλω SMS. οταν γράψω το μήνυμα και πατήσω αποστολή μου λέει "service center address has not been set. In control panel, tap 'Messaging accounts' and select SMS tab to add it"

Όταν παω εκεί δε μπορώ να προσθέσω το κέντρο μηνυμάτων της TIM γιατί είναι απενεργοποιημένη η επιλογή SMS.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να μη κάνω την αναβάθμιση που μου ειπανε στο service;

Link to comment
Share on other sites

Exw problhma.proxtes phra pisw to kinito apo anabathmish.phga na valw tis liges efarmoges pou xrhsimopoiousa k anakalupsa oti:

a) to magic themes upoleitourgei (ta misa sxedia apo to kathe theme leipoun meta apo 2 meres) kai

b) to sms reminder kai to handy dates (MHN TO EGKATASTHSETE) dhmiourgoun problima,dhladh "kleidwnoun" oi apps kai den apegkathistantai.An prospathisei kaneis na ta vgalei,den tha fugei to eikonidio tous.epishs den mporw na ta epanegkatasthsw k epeita na ta vgalw me thn trial morfh tous,kai oxi *****ed.

To erwthma einai :

to problhma mou tha luthei ean kanw to kolpaki me to jog dial???

an nai,ti tha xasw apo thn suskeuh?

dhladh poia ta kata k poia ta uper?

to kwlokinhto exei paaaara polla problhmata!

Opoios gnwrizei please as apanthsei dioti tha to spasw!

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 (13 Μάι. 2004 , 12:28)

 

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Έκανα κατά λάθος Master Reset το P900 μου και λέω κατά λάθος γιατί είχα βρεί με το file manager το αρχείο MRapp και το έτρεξα χωρίς να ξέρω ότι ήτανε το master reset. ;-)

Απο εκείνη την ώρα δε μπορώ να στείλω SMS. οταν γράψω το μήνυμα και πατήσω αποστολή μου λέει "service center address has not been set. In control panel, tap 'Messaging accounts' and select SMS tab to add it"

Όταν παω εκεί δε μπορώ να προσθέσω το κέντρο μηνυμάτων της TIM γιατί είναι απενεργοποιημένη η επιλογή SMS.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να μη κάνω την αναβάθμιση που μου ειπανε στο service;

 

 

Έχεις μια άλλη κάρτα για να δοκιμάσεις αν βλέπει το κέντρο μηνυμάτων από εκείνη; Αν ναι, μετά ξαναβάλε την δική σου και δες αν είναι οκ.

Αν δεν γίνει τίποτα έτσι, νομίζω πως πρέπει να κάνεις format στο κινητό (όχι από τον πίνακα ελέγχου, αλλά με τον τρόπο του jog dial με κλειστό το flip). Λογικά θα είσαι οκ μετά. Αν δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για tim, θα μπορέσεις να βάλεις εσύ το κέντρο μηνυμάτων.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotsirx (13 Μάι. 2004 , 15:20)

 

Exw problhma.proxtes phra pisw to kinito apo anabathmish.phga na valw tis liges efarmoges pou xrhsimopoiousa k anakalupsa oti:

a) to magic themes upoleitourgei (ta misa sxedia apo to kathe theme leipoun meta apo 2 meres) kai

b) to sms reminder kai to handy dates (MHN TO EGKATASTHSETE) dhmiourgoun problima,dhladh "kleidwnoun" oi apps kai den apegkathistantai.An prospathisei kaneis na ta vgalei,den tha fugei to eikonidio tous.epishs den mporw na ta epanegkatasthsw k epeita na ta vgalw me thn trial morfh tous,kai oxi *****ed.

To erwthma einai :

to problhma mou tha luthei ean kanw to kolpaki me to jog dial???

an nai,ti tha xasw apo thn suskeuh?

dhladh poia ta kata k poia ta uper?

to kwlokinhto exei paaaara polla problhmata!

Opoios gnwrizei please as apanthsei dioti tha to spasw!

 

 

Κάνε φορμάτ όπως είπες. Κράτησε αντίγραφο τις επαφές και ότι άλλο χρειάζεσαι από αρχεία (φωτογραφίες, ήχους, σημειώσεις π.χ., στέλνοντάς τα με υπέρυθρες ή bluetooth στο pc αν υπάρχει η δυνατότητα) και κάνε φορμάτ. Θα χαθούν τα πάντα στο κινητό και είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες. Τα Ελληνικά δεν θα υπάρχουν και θα πρέπει να τα κατεβάσεις από το site της SE. Ότι άλλο έξτρα υπήρχε στο κινητό (ήχοι, εικόνες από την μάνα του), τα περνάς πάλι από το cd.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotsirx (13 Μάι. 2004 , 15:20)

 

b) to sms reminder kai to handy dates (MHN TO EGKATASTHSETE) dhmiourgoun problima,dhladh "kleidwnoun" oi apps kai den apegkathistantai.

 

Den dimiourgoun kanena provlima se emena iparxoun kai douleuoun KANONIKA :) , kati allo ftaei oxi ta sigkekrimena apps! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με κάρτα απο άλλη εταιρία αλλά πάλι το ίδιο.

Τελικά έκανα ξανά master reset μεσα από το μενου και το πρόβλημα διορθόθηκε. Τώρα θα πρέπει να καθήσω να ξαναγράψω όλες τις επαφές γιατί δε μπορούσα να περιμένω μέχρι να παω στο σπίτι για να κάνω backup

 

Thanks anyway Peris

Link to comment
Share on other sites

Kai se emena kanonika douleuane mexri pou phga na ta apegkatasthsw.

telospantwn.tha psaksw twra ksana na vrw to post me to susthma gia to jog dial kai tha ksanakanw format(to 3o sth seira).

ti na ginei?

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotsirx (13 Μάι. 2004 , 19:05)

 

Kai se emena kanonika douleuane mexri pou phga na ta apegkatasthsw.

telospantwn.tha psaksw twra ksana na vrw to post me to susthma gia to jog dial kai tha ksanakanw format(to 3o sth seira).

ti na ginei?

 

 

gia to smsreminder kane turn off otan thes na kaneis apegkatastash kai meta on kai den tha exeis kanena problhma!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος αυτο το "πρόβλημα" με εμένα.

'Οταν το φορτίζω (πάντα κλειστό) και ολοκληρωθεί η φόρτιση, το ανοίγω και τσεκάρω το επίπεδο της μπαταρίας η οποία πάντα κυμαίνεται σε επίπεδα από 97% εώς 99% στην καλύτερη. Ποτέ δεν έχω δει 100% ! ?

Να σημειώσω ότι πάντα το αφήνω να αποφορτιστεί πριν το επαναφορτίσω.

Ξέρει κάνεις κάτι ή έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz (14 Μάι. 2004 , 17:34)

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κάποιος άλλος αυτο το "πρόβλημα" με εμένα.

'Οταν το φορτίζω (πάντα κλειστό) και ολοκληρωθεί η φόρτιση, το ανοίγω και τσεκάρω το επίπεδο της μπαταρίας η οποία πάντα κυμαίνεται σε επίπεδα από 97% εώς 99% στην καλύτερη. Ποτέ δεν έχω δει 100% ! ?

Να σημειώσω ότι πάντα το αφήνω να αποφορτιστεί πριν το επαναφορτίσω.

Ξέρει κάνεις κάτι ή έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;;;

 

 

Σε όλους συμβαίνει αυτό...

 

Αν θες να το δεις σε 100% μην το κλείσεις όταν φορτίσει και μόλις τελιώσει βγάλε τον φορτιστή... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (14 Μάι. 2004 , 19:27)

 

Σε όλους συμβαίνει αυτό...

 

Αν θες να το δεις σε 100% μην το κλείσεις όταν φορτίσει και μόλις τελιώσει βγάλε τον φορτιστή... :)

 

Κάνε αυτό που λέει ο UnReaL για να σου φύγει η απορία! :)

Μόνο όταν φορτίσει πλήρως να το βγάλεις γιατί διακόπτεται αυτόματα η παροχή όταν "γεμίσει" η μπαταρία και καταναλώνει μετά από αυτή!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εχει το P900 μόνιμη εμφάνιση του αριθμού σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η απόκρυψη απο το δίκτυο? ή πρέπει κάθε φορά να του δίνεις εμφάνιση του αριθμού, πρίν καλέσεις κάποιον. Και τα ποιό υποδεέστερα μοντέλα το έχουν αυτό. Εγώ πάντως δεν το βρήκα όσο και αν το έψαξα. Αν ξέρει κάποοιος παρακαλώ για βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από smavrid

Εχει το P900 μόνιμη εμφάνιση του αριθμού σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η απόκρυψη απο το δίκτυο? ή πρέπει κάθε φορά να του δίνεις εμφάνιση του αριθμού, πρίν καλέσεις κάποιον. Και τα ποιό υποδεέστερα μοντέλα το έχουν αυτό. Εγώ πάντως δεν το βρήκα όσο και αν το έψαξα. Αν ξέρει κάποοιος παρακαλώ για βοήθεια.

 

Έχει μόνιμη εμφάνιση αριθμού!! Δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος smavrid (17 Μάι. 2004 , 11:56)

 

Εχει το P900 μόνιμη εμφάνιση του αριθμού σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η απόκρυψη απο το δίκτυο? ή πρέπει κάθε φορά να του δίνεις εμφάνιση του αριθμού, πρίν καλέσεις κάποιον. Και τα ποιό υποδεέστερα μοντέλα το έχουν αυτό. Εγώ πάντως δεν το βρήκα όσο και αν το έψαξα. Αν ξέρει κάποοιος παρακαλώ για βοήθεια.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή!

Πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα για τον κάθε αριθμό που καλείς!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...