Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios (21 Δεκ. 2003 , 00:24)

 

giati auto?...giati epivarinete i kentriki mnimi kai oxi i memory card?...kai episis i8ela na rwtisw pws svinw sms apo tin sim??!!giati mou vgazei full sim kai oti apergopoiite i leitourgia lipsi sms..sorry gia tin kourasi.

 

 

Εκεί γίνεται η εγκατάσταση κάποιων αρχείων από κάθε πρόγραμμα που βάζουμε (σαν τα windows και το Program files)

 

Κάνε κλικ στο sms που θέλεις (και είναι στην sim - έχει άλλο εικονίδιο όταν είναι στην sim και άλλο όταν είναι στην εσωτερική μνήμη του κινητού) και μετά κάντο διαγραφή από το μενού επάνω.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (20 Δεκ. 2003 , 14:47)

 

Έχει συμβεί και σε εμένα αυτό κάποιες φορές, όμως με μια επανεκκίνηση στο pc διορθώθηκε.

 

Δοκίμασες να κάνεις απεγκατάσταση το pc suite και να το ξαναβάλεις πάλι; Δες επίσης στην Διασύνδεση σύνδεσης τηλεφώνου, να μην έχεις άλλες θύρες τσεκαρισμένες εκτός από αυτή που χρειάζεται μόνο.

 

Έχεις bluetooth ή μόνο με την βάση κάνεις σύνδεση;

 

 

pikra tipota! ekana apegkatastash ta ksana ebala alla tipota, to kalo einai oti kanw ta panta backup install efarmoges klp,, alla den mporw me explores na mpw sto fakelo p900 pou mou leei MH sydedemeno.

 

exw laptop me usb 2.0 kai win xp (compaq 2572ea)

apo windows update ta exw anabaumisei se ola ta windows kai apo sp1 ebala kai sp1a.

 

twra kolisa den kserw ti mporei na ftaei, paw na pedeytw mpas kai to ftiaksw! :(

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati?giati sta minimata anti na vgalei sto onoma tou paralipti,to onoma etsi opos to eho perasmeno ston tilefoniko katalogo, to vgazei etsi opos toho perasmeno sti sim?einai poli kouto giati sti sim ta onomata taho kommena.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

σαν καινουργιος κατοχος ενος Ρ900 εχω μερικες ερωτησεις.

Θα παρακαλουσα καποιο "παλιοτερο" αν μπορει να βοηθησει.

1. Πως μπορώ να εχω μονιμα αποκρυψη του αριθμου μου κατα τις κλησεις?

2.Πως μπορω να εχω μονιμα ενεργοποιημενη την αναφορα παραδοσης στην αποστολη sms?

3.Δοκιμασα να ανοιξω ενα doc αρχειο (36ΚΒ) και παρατηρησα οτι αργει αρκετα.Υπαρχει καποιος τροπος να επιταχυνεται ο ανοιγμα τετιων αρχείων?

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!eimai kai ego apo xthes enas eutixismenos katoxos tou P900 F= :cool: .Den 3ero an exei anaferthei auto pou tha rotiso.pira to p900 apo one way kai paratirisa oti etsi opos kratas to tilefono i aristeri meria tou pliktrologio einai elaxista pio kato.me apotelesma otan einai klisto to pliktrologio to mauro xroma pou fenete kato apo to pliktrologio na fenete pio poli.to exei paratirisei kaneis allos auto???piga sta one way kai mou dei3an allo tilefono kai itan akribos to idio.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος techboy82 (21 Δεκ. 2003 , 13:15)

 

kalispera!eimai kai ego apo xthes enas eutixismenos katoxos tou P900 F= :cool: .Den 3ero an exei anaferthei auto pou tha rotiso.pira to p900 apo one way kai paratirisa oti etsi opos kratas to tilefono i aristeri meria tou pliktrologio einai elaxista pio kato.me apotelesma otan einai klisto to pliktrologio to mauro xroma pou fenete kato apo to pliktrologio na fenete pio poli.to exei paratirisei kaneis allos auto???piga sta one way kai mou dei3an allo tilefono kai itan akribos to idio.

 

isws itan i foyrnia poy parelabe to 1oneway etsi...egw poy to phra apo plaisio itan apsogo den exei tpt opws kai toy kollitoy moy!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kladarxis (20 Δεκ. 2003 , 20:38)

 

SOS...Paidia voi8eia.pira to p900 kai einai prwti mou epafi me auto to symbian!!exw terastio provlima ta sms.Pws ta metaferw apo sim stin memory card??pws vlepw oti ta sms einai apo8ikeumena stin memory card kai oxi stin phone memory??kai genika pws elenxw to pigaine ela metaxy sim..phone memory..memory card..oso afora ta sms.PAIDIA tha eimai ypoxrews gia oti voi8eia..euxaristw!!

 

oti minimata pairneis file moy pane sthn eswterikh mnhmh toy tilefwnoy....ta minimata ta opoia einai sthn eswterikh mnhmh exoyn ena fakelo gia eikonidio sto menu sms-->inbox!twra an theleis na metafereis ena mhnyma apo thn mnhmh toy tilefwnoyn sth sim anoigeis to minima kai apo tis epiloges sto prwto ypomenu kaneis metafora sth sim,proteleytaia epilogh!meta o minima tha exei mia kartoyla gia eikonidio kai tha ksereis oti brisketai sti sim!anistoixa otan theleis na metafereis minima apo ti sim sthn eswterikh mnhmh!ayta...

 

H ANAFORA PARADOSHS STA SMS DEN GINETAI NA EINAI SYNEXEIA ENERGOPOIHMENH :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alexandros1 (21 Δεκ. 2003 , 10:25)

 

geia sas paidia.pws vlepw powerpoint arxeia sto p900?euaristw

 

 

Νομίζω ότι έχει από μόνο του τον viewer μέσα. Αν όχι, τότε κάνε εγκατάσταση από το cd του διάφορους viewers που υπάρχουν για τα αρχεία.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος behos (21 Δεκ. 2003 , 11:14)

 

 

3.Δοκιμασα να ανοιξω ενα doc αρχειο (36ΚΒ) και παρατηρησα οτι αργει αρκετα.Υπαρχει καποιος τροπος να επιταχυνεται ο ανοιγμα τετιων αρχείων?

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

 

Οι άλλες ερωτήσεις απαντήθηκαν παραπάνω :)

 

Σχετικά με την ταχύτητα, όντως δεν είναι και ότι καλύτερο.

Το ίδιο συμβαίνει και με το Ρ800. Δεν υπάρχει κάτι για να κάνεις πιο γρήγορα την διαδικασία.

(είναι και θέμα εφαρμογής πάντα για το αν θα ανοίγει τα αρχεία πιο γρήγορα). Με ποιο πρόγραμμα άνοιξες το doc;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

εστειλα το doc αρχειο με infrared και επειτα κανοντας κλικ πανω στο αρχειο μου το ανοιξε. αλλα ηταν εξαιτερικα αργο.

επισης πως μπορω να εχω μονιμα αποκρυψη στην αποστολη του αριθμου μου κατα την κληση.

ειδικα οταν επιλεγεις αριθμο κλησης απο τις επαφες δεν καταφερα να βρω πως ενεργοποιω την αποκρυψη.

για τα sms το ειδα αλλα μου φαινεται περιεργο πως ενα τηλεφωνο που κανει τα παντα να μην εχει δυνατοτητα μονιμης ενεργοποιησης καποιων βασικων πραγματων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος behos (21 Δεκ. 2003 , 13:54)

 

επισης πως μπορω να εχω μονιμα αποκρυψη στην αποστολη του αριθμου μου κατα την κληση.

ειδικα οταν επιλεγεις αριθμο κλησης απο τις επαφες δεν καταφερα να βρω πως ενεργοποιω την αποκρυψη.

 

Είναι όντως αργή η διαδικασία με τα doc. Το q.office το έχεις; Αν όχι, άσε ένα email να στο στείλω και να δεις πως πάει με αυτό. Αλλά με τα Ελληνικά δεν τα πάει και πολύ καλά.

 

Πρέπει να κάνεις copy τον αριθμό και μετά να τον περάσεις στο τηλέφωνο (εκεί με τα 9 εικονάκια) και από το μενού, πρώτου κάνεις την κλήση, επιλέγεις την απόκρυψη.

Για μόνιμη απόκρυψη δεν έχει επιλογή.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να απεγκαταστήσω το edoom μου βγάζει μύνημα πως παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την απεγκατάσταση "πρόσβαση απορίφθηκε".

το ίδιο μύνημα μου βγάζει και όταν προσπάθησα να το κάνω reinstall.

 

Ξέρει κανείς τι φτέει ή θα πρέπει να κάνω restore?

 

ps. Και σε μένα τα Ελληνικά του opera έγιναν ...κινέζικα μετά την εγκατάσταση του edoom :mad: (ό,τι encoding και να βάλω από τα options)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mpeee (21 Δεκ. 2003 , 17:23)

 

Όταν προσπαθώ να απεγκαταστήσω το edoom μου βγάζει μύνημα πως παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την απεγκατάσταση "πρόσβαση απορίφθηκε".

το ίδιο μύνημα μου βγάζει και όταν προσπάθησα να το κάνω reinstall.

 

Ξέρει κανείς τι φτέει ή θα πρέπει να κάνω restore?

 

ps. Και σε μένα τα Ελληνικά του opera έγιναν ...κινέζικα μετά την εγκατάσταση του edoom :mad: (ό,τι encoding και να βάλω από τα options)

 

 

Κλείσε όλες τις εφαρμογές με το Tracker (μηνύματα, επαφές κ.λ.π.) και μετά σβήσε και το φάκελο από τα documents που έχει το doom (κάπου βρίσκεται μαζί με τα wad).

 

Μετά κάντο απεγκατάσταση. Αν κάνει πάλι το ίδιο, βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε έτσι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας μου πει καποιος αν λειτουργει το στο jog dial Ρ900 και στο Ρ800 γιατι εγω καθε αλλο παρα αυτο βλεπω.Και εξηγουμε:

 

Στην οθονη πανω πανω εχουμε συνομευσεις για τα μηνυματα,τις επαφες,το τηλεφωνο,το ημερολογιο το ιντερνετ και τις εφαρμογες.

 

Στο Ρ800 αν για παραδειγμα ειμαστε στις επαφες και παταγαμε jog down πηγαινε στην προηγουμενη συντομευση τα μηνυματα δηλαδη και αν παταγαμε jog up στην επομενη συντομευση απο τις επαφες το τηλεφωνο.

 

Στο Ρ900 αντιθετα, σε οποια συντομευση και να βρισκεσαι αν πατησεις jog down παει ΠΑΝΤΑ στις εφαμογες και αν πατησεις jog up στα επιμερους μενου τις καθε εφαρμογης.

 

Αν ειναι οντως αλλαγη στη χρηση του jog dial το κινητο πολυ δυσχρηστο με ενα χερι χωρις το πληκτρολογιο. Ασε που πρεπει να περιπλανη8εις αρκετα για να φτασεις εκει που 8ελεις ενω την συντομευση την εχεις μπροστα στα μαται σου. Η συντομευσεις στην τελικη ειναι μονο χρησιμες για χρηση με το stylus.

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

@MadKetch

 

Έχεις δίκιο, έχει αλλάξει η χρήση του jog dial. Δεν είναι όπως του p800. Πάντως εγω δεν το βρίσκω δύσχρηστό, απλά είναι θέμα συνήθειας. Αν φυσικά, βάλεις κανένα tracker ή handy day τότε μπορείς να καθορίσεις εσυ τι θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω την αναβάθμιση απο το σπίτι και εχω να πω ένα πράγμα: ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. Αξίζει όλα τα λεφτά αυτό το πράγμα....

Είχα cda version R2B1 και έγινε ανβάθμιση σε R2C01 . ΑΥτό που έχω να παρατηρήσω είναι οτι κατά την διάρκεια της αναβάθμισης και μέσα στο site της SE έγραφε οτι υπάρχει η R2B2. Οπώτε και εγω περίμενα να γίνει αυτή η αναβάθμιση, αλλά προς δική μου έκπληξη είδα οτι έγινε σε R2C01.

Μετά την αναβάθμιση με ρώτησε τι γλώσσα θέλω και υπήρχε κανονικά τα Ελληνικα σαν επιλογή. Οπώτε όσοι θέλετε να κάνετε αναβάθμιση και φοβάστε, να την κάνετε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SE P900...For president!: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To kinito einai teleio!ypostirizei kai to image mesw wap!mporw na pw oti moy ekane perissoterh entypwsh apoti sto 6600!fullscreen rulezzz! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος orka (21 Δεκ. 2003 , 20:14)

 

Έκανα και εγω την αναβάθμιση απο το σπίτι και εχω να πω ένα πράγμα: ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. Αξίζει όλα τα λεφτά αυτό το πράγμα....

Είχα cda version R2B1 και έγινε ανβάθμιση σε R2C01 . ΑΥτό που έχω να παρατηρήσω είναι οτι κατά την διάρκεια της αναβάθμισης και μέσα στο site της SE έγραφε οτι υπάρχει η R2B2. Οπώτε και εγω περίμενα να γίνει αυτή η αναβάθμιση, αλλά προς δική μου έκπληξη είδα οτι έγινε σε R2C01.

Μετά την αναβάθμιση με ρώτησε τι γλώσσα θέλω και υπήρχε κανονικά τα Ελληνικα σαν επιλογή. Οπώτε όσοι θέλετε να κάνετε αναβάθμιση και φοβάστε, να την κάνετε άφοβα.

 

Και εγω μολις τελειωσα την αναβαθμηση(χωρις κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερουν) με isdn64 μεσα σε 66 λεπτα τωρα που γραφω του κανω restore...Τελικα ολα τα λεφτα ειναι το home upgrade,,μπραβο τους και απο μενα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eimai kainourios xrhsths P900.Einai h prwth fora pou xrhsimopoiw symbian kai xreiazomai boh3eia.

1)Ta sis kai ta jar mporw na ta kanw egatastash alla ta zip?(3eziparw kai meta exei alla arxeia pou de xerw na xrhsimopoihsw)

2)Exw perasei dyo java games.Ta epilegw mou bgaxei to logotypo ths java kai tipota.....????

3)To T9 de mporw na katalabw pws douleuei sta Nokia htan normal.

Exw entyposiastei me auto to kinhto kai thelw na ta mathw ola.

Opoios barietai na apanthsei as mou pei toulaxistoun pou na psa3w sto forum.

euxaristw gia to xrono sas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος orka (21 Δεκ. 2003 , 20:14)

 

Έκανα και εγω την αναβάθμιση απο το σπίτι και εχω να πω ένα πράγμα: ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. Αξίζει όλα τα λεφτά αυτό το πράγμα....

Είχα cda version R2B1 και έγινε ανβάθμιση σε R2C01 . ΑΥτό που έχω να παρατηρήσω είναι οτι κατά την διάρκεια της αναβάθμισης και μέσα στο site της SE έγραφε οτι υπάρχει η R2B2. Οπώτε και εγω περίμενα να γίνει αυτή η αναβάθμιση, αλλά προς δική μου έκπληξη είδα οτι έγινε σε R2C01.

Μετά την αναβάθμιση με ρώτησε τι γλώσσα θέλω και υπήρχε κανονικά τα Ελληνικα σαν επιλογή. Οπώτε όσοι θέλετε να κάνετε αναβάθμιση και φοβάστε, να την κάνετε άφοβα.

 

 

θα με τρελανει η SE...

Εγω εχω CDA R2A10 με Organizer Ρ2Β02 και Phone R3C006 και στο live update μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση !

 

Τι σκ@τ@ γινεται ?? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agekalp (21 Δεκ. 2003 , 23:36)

 

Eimai kainourios xrhsths P900.Einai h prwth fora pou xrhsimopoiw symbian kai xreiazomai boh3eia.

1)Ta sis kai ta jar mporw na ta kanw egatastash alla ta zip?(3eziparw kai meta exei alla arxeia pou de xerw na xrhsimopoihsw)

2)Exw perasei dyo java games.Ta epilegw mou bgaxei to logotypo ths java kai tipota.....????

3)To T9 de mporw na katalabw pws douleuei sta Nokia htan normal.

Exw entyposiastei me auto to kinhto kai thelw na ta mathw ola.

Opoios barietai na apanthsei as mou pei toulaxistoun pou na psa3w sto forum.

euxaristw gia to xrono sas

 

 

Βασικά αυτά που λές zip δεν τα κάνεις unzip. Κάνε ενα rename σε *.jar τα αρχεία αυτά και μετά μπορείς να τα κάνεις κανονικά εγκατάσταση όπως τα υπόλοιπα παρόμοια αρχεία. Την έχω πατήσει και εγω έτσι...

Δεν ξέρω για ποια παιχνίδια λές, αλλά ορισμένα ίσως και να μην παίζουν. Είναι γνωστό αυτό. Πάντως γενικά στο λέω μιας και είμαι χρήστης του P800 Και τώρα P900 Οτι σπάνια θα βρείς java games να είναι καλά. Υπάρχουν γρμμένα παιχνίδια για το p800/p900 Που είναι χίλιες φορές καλύτερα.

Δεν μπορώ να σου για το τ9 τίποτα. Εγω που είχα το t68 είναι το ίδιο ακριβώς. Ίσως με μερικές μικροαλλαγές, αλλά η διάταξη των πλήκτρων είναι η ίδια. Ειναι θέμα συνήθειας και αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Thanks orka elpizw na ta kataferw.Pantws mou kanei entypwsh pou an kai einai zip arxeia me metonomasia mporoun na egatastathoun(kai to key generator mporw na to brw mono an kanw unzip to arxeio,meta th metonomasia pou tha to brw?)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...