Jump to content

Redmi Note 12 Pro


LELELO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, tempo said:

καλημέρα σας, σε αναζήτηση κινητού κοιτάω διάφορες επιλογές....στην αναζήτηση μου βλέπω το Redmi Note 12 Pro (προσοχή λέω για το 4G) το οποίο και στην σελίδα της xiaomi αλλά και γενικά είναι ένα πολύ νέο μοντέλο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχει android 11. 

Μήπως μπορείτε να φανταστείτε γιατί το πωλούν με android 11 την στιγμή που η ίδια η xiaomi και ο ανταγωνισμός πλέον φοράνε στα νέα κινητά τους android 13;

Πιστεύετε ή έχετε δει κάπου ότι θα αναβαθμιστεί το λειτουργικό μετά απο καιρό και αν ναι μέχρι ποιά έκδοση;

Ευχαριστώ

επειδή πολύ απλά είναι το redmi note 10 pro, rebranded...

On 3/6/2023 at 9:44 ΠΜ, harisarhos said:

 

Το έκανα φίλε μου, αλλά εξακολουθεί να μην δουλεύει. 

δεν δουλεύει όπως σε παλαιότερα μοντέλα,

μόνο στην οθόνη κλειδώματος 

On 2/6/2023 at 11:42 ΜΜ, stubu said:

Έχεις κάποιο link για την αφαίρεση διαφημίσεων, διότι κάποιες ρυθμίσεις που έκανα πρόσφατα, δεν δούλεψαν απόλυτα.

https://news.xiaomi-miui.gr/how-to-remove-ads-from-miui-83754-2/

μετά βάλε και το AdAway δίνοντας του πλήρη δικαιώματα κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 3/6/2023 at 12:54 ΜΜ, aplos73 said:

Καλημέρα. Τι να πώ; Εμένα δουλεύει κανονικά το double tap. Οσο για το bloatware φίλε stubu μόνος μου το έκανα. ADB app control χρησιμοποίησα για να απενεργοποιήσω οποια εφαρμογή δεν ήθελα και μετά απενεργοποίησα τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές της xiaomi και άλλαξα dns σε dns.adguard.com και τώρα είμαι μια χαρά. 

Καλησπέρα, το dns.adguard.com σου δουλεύει κανονικά? Γιατί σε μένα αν το βάλω μετά από 2-3 μέρες βγάζει ειδοποίηση ότι δεν μπορεί να βρεθεί ή ανταποκρηθεί ο dns. Όταν το κάνει αυτό συν ότι με δεδομένα δεν δουλεύει το ίντερνετ. Μήπως κάνω κάτι λαθός?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα ίδια κάνει και σε εμένα τελικά. Αναγκαστικα να βάλω το dns στο auto τελικά. Κρίμα γιατί το είχα συνηθίσει στο παλιό μου samsung. Τελικά άβυσσος η ψυχή της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλημέρα. Τα ίδια κάνει και σε εμένα τελικά. Αναγκαστικα να βάλω το dns στο auto τελικά. Κρίμα γιατί το είχα συνηθίσει στο παλιό μου samsung. Τελικά άβυσσος η ψυχή της xiaomi.

Κατάλαβα. Κρίμα. 😞

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δεν δουλεύει καλά το dns.adguard. Το έχω ενεργό πάνω από 10 μέρες και δουλεύει μια χαρά. Ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα. Και πριν έτσι δούλευε και ξαφνικά σταμάτησε και δεν είχα ίντερνετ με τα data. Το έβαλα στο αυτόματο και όλα καλά. Την  επόμενη μέρα το έβαλα στο dns.adguard και μέχρι σήμερα δουλεύει. Ελπίζω να παραμένει έτσι. Αλλά θα το ψάξω περεταίρω να δω τι φταίει. Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aplos73 said:

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και δεν δουλεύει καλά το dns.adguard. Το έχω ενεργό πάνω από 10 μέρες και δουλεύει μια χαρά. Ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα. Και πριν έτσι δούλευε και ξαφνικά σταμάτησε και δεν είχα ίντερνετ με τα data. Το έβαλα στο αυτόματο και όλα καλά. Την  επόμενη μέρα το έβαλα στο dns.adguard και μέχρι σήμερα δουλεύει. Ελπίζω να παραμένει έτσι. Αλλά θα το ψάξω περεταίρω να δω τι φταίει. Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το κινητό.

Αν μάθεις πες μας και εδώ γιατί πραγματικά αυτό το "κόλλημα" που τρώει δεν παλεύεται. 😞

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρω άκρη θα το γράψω. Χαίρομαι που στο Pro plus δουλεύει κανονικά. Οπότε κάτι εύκολο και απλό θα είναι. Γιατί και το δικό μου 10 μέρες και παραπάνω μια χαρά δουλεύει. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε xnikos δε ευχαριστώ πολύ. Το έβαλα και δουλεύει κανονικά. Έκανα και hot spot και έδωσα internet στο tablet. Για την ώρα είναι μια χαρά. Ελπίζω να δουλέψει και να μην ξαναβγάλει αδυναμία σύνδεσης 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

μετά από διάφορες GCam που δοκίμασα, η παρακάτω νομίζω κάνει διαφορά απ' την default...

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-hasli/f/dl14/
(έχει και config files για το note 12 pro)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xnikos said:

 

μετά από διάφορες GCam που δοκίμασα, η παρακάτω νομίζω κάνει διαφορά απ' την default...

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-hasli/f/dl14/
(έχει και config files για το note 12 pro)

Ποιο απ' όλα;

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 11:49 ΠΜ, xnikos said:

απλά χρησιμοποιήστε το:
dns.adguard-dns.com

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

Στο Pro plus που έχω μετά από μία μέρα έκανε τα ίδια δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2023 at 7:55 ΜΜ, Petros_android said:

Στο Pro plus που έχω μετά από μία μέρα έκανε τα ίδια δυστυχώς.

σε εμένα τόσο καιρό δουλεύει άψογα, 
έχουν εξαφανιστεί οι διαφημίσεις

*έκανες και τα υπόλοιπα που απαιτούνται? msa κτλ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, xnikos said:

σε εμένα τόσο καιρό δουλεύει άψογα, 
έχουν εξαφανιστεί οι διαφημίσεις

*έκανες και τα υπόλοιπα που απαιτούνται? msa κτλ?

Ναι κανονικά. Γενικά το συγκεκριμένο στο Pro Plus που έχω και πριν σε Redmi note 9 pro δεν δούλευε. Μετά από 1-2 μέρες λέει το κλασσικό που με δεδομένα δεν έχεις ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα να ρωτήσω κάτι το τηλέφωνο παίρνει κάρτα μνήμης και εάν ναι πια?

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bilis123456 said:

Καλημέρα ομάδα να ρωτήσω κάτι το τηλέφωνο παίρνει κάρτα μνήμης και εάν ναι πια?

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι δεν παίρνει κάρτα δυστυχώς, όπως και τα περισσότερα της κατηγορίας του πλέον

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bilis123456 said:

Καλημέρα ομάδα να ρωτήσω κάτι το τηλέφωνο παίρνει κάρτα μνήμης και εάν ναι πια?

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Oχι δεν παιρνει καρτα μνημης δυστυχως

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν παιρνει καρτα μνημης δυστυχως
Κάπου διάβασα πως είναι ιβριδικο και περνει μάλλον λάθος θα είναι

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Την καταργούν σιγά σιγά. Το θέμα είναι ότι είναι χρήσιμη. Φτηνός ακι άπλετος αποθηκευτικός χώρος για τα βίντεο και τις φωτογραφίες που τραβάς. 

Όσο για το adguard εμένα δουλεύει μια χαρά αλλά κάνει το εξείς τρελό. Όταν το σήμα κινητής είναι κακό έως οριακό τότε δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ και γράφει το γνωστό ότι με δεδομένα δεν έχει ίντερνετ. Τότε το γυρίζω στο αυτόματο και έχει ίντερνετ κανονικά. Όταν εχω καλό σήμα βάζω πάλι το adguard και δουλεύει άψογα. Και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Τώρα που πήρα αναβάθμιση σε android 13 θα δω τι θα κάνει και θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

σκεφτομαι να αγορασω κι εγω αυτο το κινητο .

βασικα ειμαι σε διλλημα αναμεσα σε αυτο και στο oppo find x5 . το oppo εχει σχεδον τα διπλασια χρηματα , και ειχα καταληξει σε αυτο , αλλα δεν βλεπω να δικαιολογειτε αυτη η διαφορα .

απο καμερα ειναι καλο το 12 pro ?

ακουω διαφορους που λενε μακρια απο xiaomi , γιατι κολλαει , εχει διαφημισεις κλπ κλπ . ειναι οκ το συγκεκριμενο ??

Edited by jimjimanta
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, jimjimanta said:

σκεφτομαι να αγορασω κι εγω αυτο το κινητο .

βασικα ειμαι σε διλλημα αναμεσα σε αυτο και στο oppo find x5 . το oppo εχει σχεδον τα διπλασια χρηματα , και ειχα καταληξει σε αυτο , αλλα δεν βλεπω να δικαιολογειτε αυτη η διαφορα .

απο καμερα ειναι καλο το 12 pro ?

ακουω διαφορους που λενε μακρια απο xiaomi , γιατι κολλαει , εχει διαφημισεις κλπ κλπ . ειναι οκ το συγκεκριμενο ??

εφ' όσον μιλάμε για το Redmi Note 12 Pro 5G (πρόσεχε γιατί κυκλοφορεί και ένα Redmi Note 12 Pro 4G)
ναι, πολύ καλή καλή είναι η κάμερά του για την κατηγορία του κι ακόμα παραπάνω, ειδικά αν βάλεις και κάποια Gcam
το "κολλάει" δεν το σχολιάζω...
οι διαφημίσεις αφαιρούνται όλες πολύ εύκολα, θα βρεις κι εδώ οδηγίες
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...