Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mwahaahaha

 

Who's your daddy?

LOL!!

 

Maddy forever!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το καινουργιο ντεμο το candy shop το ακουσατε....???

 

πως σας φανηκε...???

(οποιος το θελει pm....)....

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω ακούσει και ούτε θέλω ακόμα... προτιμώ να ακούσω το καινούριο της άλμπουμ όταν βγει στα δισκάδικα και ελπίζω να με καταπλήξει όπως το 2005 με το Confessions on a dancefloor!!!!!!!!!!!!!!!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω ακούσει και ούτε θέλω ακόμα... προτιμώ να ακούσω το καινούριο της άλμπουμ όταν βγει στα δισκάδικα και ελπίζω να με καταπλήξει όπως το 2005 με το Confessions on a dancefloor!!!!!!!!!!!!!!!

 

nomizo pos tha katapliksi ksana to album tis madonna aloste mas exi sinithisi se tetia i gineka ine epagelmatias akseperasti ti leme tora!!!!1:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

το ελπίζω, γιατί έχει θέσει η ίδια τον πήχη πολύ ψηλά και θα είναι δύσκολο να ξεπεράσει ή έστω να επαναλάβει την επιτυχία του Confessions! (που παρεμπιπτόντως το Confessions Tour αποτελεί την περιοδεία με τα περισσότερα έσοδα (πάνω από $200 εκ) παγκοσμίως, όλων των εποχών!!!)

βέβαια όπως είπες και εσύ Madonna είναι αυτή....!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

To What it feels like for a girl πρέπει να είναι που είπε και ο Xourxoulitsos. Το 2000 νομίζω έγινε.

για δες και εδώ http://www.youtube.com/watch?v=VYD_HsEZV9o

(σκηνοθεσία Guy Ritchie btw)

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με παιρνει ο αδερφος μου τηλ απο θεσσαλονικη....και μου λεει το καινουργιο της μαντονα το ακουσες....???

του λεω ποιο καινουργιο....???

μου λεει το the beat goes on....??ειναι το κομματι της εβδομαδας στον σταθμο που ακουω....:lol::lol:

καλα ρε παιδια σε τι εποχες ζουμε πια...???

χαχαχαχα...

να παιρνουν τα ντεμο και να τα κανουν hit of the week.........πραγματικα δεν το περιμενα.....

αιντεεεεεεεεεεε:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και το candyshop παίζουν, εδώ και καιρό.

Και έξω το κάνουν.

 

Album σαν το Ray of Light άραγε(ς) θα δούμε ποτέ(ς) ξανά? :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ(ς) ξανά.

Η Madonna τέλειωσε με τα πιο ποιοτικά.

Πλέον ότι τραβάει η όρεξη του κόσμου, γιατί δε θέλει να την ξαναπάθει όπως την έπαθε με album-καταγγελίες τύπου American Life.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ(ς) ξανά.

Η Madonna τέλειωσε με τα πιο ποιοτικά.

Πλέον ότι τραβάει η όρεξη του κόσμου, γιατί δε θέλει να την ξαναπάθει όπως την έπαθε με album-καταγγελίες τύπου American Life.

Κοίτα, άλλο το American Life που δεν τα πήγε καλά λόγω πολιτικού μηνύματος.Δεν είχε σχέση με τη μουσική...

 

Στο CoaD πάντως υπήρχαν 2-3 τραγούδια που είχαν κάτι από την αύρα του Ray of Light :happy:

 

btw τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι (εσύ στο topic της madonna δλδ); :confused:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά ήταν πολλά τα προβλήματα του American Life. Δε δηλώνω ο μεγαλύτερος fan της όμως δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ πως η γυναίκα είναι ότι καλύτερο έχει να επιδείξει η pop/mainstream σκηνή όσον αφορά την γενικότερη παρουσία (ήχο/εικόνα).

 

Το American Life απλά δεν έφτανε με τίποτα το RoL, δεν είχε τις (κάποιες) καλές στιγμές του Music - όπως το εξαιρετικό στο remix του από Oakenfold και υποφερτό στην original εκδοχή του, What it Feels Like for a Girl - και την εμπορική στροφή του CoaD.

 

Ποιά τραγούδια θύμιζαν RoL; Εμένα το μόνο που μου φάνηκε πως θα μπορούσε να ανήκει στο RoL (σε μια πολύ πιο ήρεμη εκδοχή του) ήταν το Isaac.

 

(Μου αρέσει το The Beat Goes On :secret: )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ album της (μέχρι πρόσφατα), πέρα απ'το Ray of Light (το οποίο είναι για μένα διαχρονικό, και το ακούω μέχρι και τώρα). Απ'το American Life ξεχώρισαν για μένα το Hollywood και το Love Profusion, αλλά και το American Life και το Die Another Day (Bond song). Επίσης το Nobody Knows Me σε live.

 

Απ'το Music δε μου έρχεται κάτι τώρα, αλλά το remix του What it Feels Like for a Girl το αγάπησα από το videoclip του. Powerful stuff :p

 

Απ'το CoaD αυτά που θύμισαν λίγο -imho- RoL είναι φυσικά το Isaac (που ήταν και το πρώτο που μου άρεσε απ'το album), το Forbidden Love και το Like it or Not.

 

Επίσης προσκυνώ το The Beast Within όπως ακούστηκε live στο I'm Gonna Tell you a Secret.

Very spiritual.

 

To beat goes on μου είναι αδιάφορο...αν το βάλει το ράδιο το ακούω.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά, και το candyshop παίζουν, εδώ και καιρό.

Και έξω το κάνουν.

 

Album σαν το Ray of Light άραγε(ς) θα δούμε ποτέ(ς) ξανά? :(

 

για μενα το ray of light ειναι ενα απο τα καλυτερα ποπ αλμπουμς ever....

 

το ακουω ακομη και σημερα απο την αρχη μεχρι το τελος....

απο κει και περα θεωρω και το confessions ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ αλμπουμ στα επιπεδα του ray of light...(σχεδον)

για μενα 3 ειναι τα καλυτερα αλμπουμ της μαντονα(μουσικα στιχουργικα image κτλ κτλ κτλ....)...

το ray το confessions και το like a prayer...εκει κυριολεκτικά η μαντονα ειναι "αγνωριστη" με μπαλαντες και μελωδιες που δεν θα περιμενες ποτε....

απο το confessions θα λεγα οτι και το get together ειναι στο στυλ του ray of light...Λιγο......

 

το american Life δεν ηταν κακο......πατωσε(μαλλον πατωσε δεν ειναι η σωστη λεξη δεν τα πηγε και τοσο καλα 4 εκκ δεν ειναι και λιγα) γιατι η μαντονα απεσυρε το βιντεο κλιπ και το βασικοτερο ειχε προβλημα με το ραδιο....ειδικα στην αμερικη....

την ιδια χρονια ομως η περιοδεια που ειχε κανει ηταν η νο1 της χρονιας...και παλι....

τελος παντων το συγκεκριμένο αλμπουμ ηταν καλυτερο απο το Music.....απλα αδικηθηκε.....

αλλα νεα που διαβασα....

το beat goes on και το candy store δεν εχουν καμια μα καμια μα καμια σχεση με το τελικο αποτελεσμα....

στο δευτερο μαλιστα αλλαζει σε πολλα σημεια και η μελωδια.....

τωρα πως βγηκαν αυτα τα ντεμο στην φορα σε βαθμο να παιζονται απο το ραδιο σαν τα νεα τραγουδια της μαντονα....τι να πω σηκωνω τα χερια ψηλα...:blink:

πιστευω οτι το νεο αλμπουμ θα ειναι δυναμίτης και παλι....

madonna με timbaland μαζι ειναι συνδυασμός που θα γινει ο απολυτος χαμος.....και εμενα μου αρεσει που αλλαζει το στυλακι της για αλλη μια φορα.......

Link to comment
Share on other sites

To beat goes on μου είναι αδιάφορο...αν το βάλει το ράδιο το ακούω.

 

Ίσως γιατί και πάλι δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη δουλειά της (Disco -> R&B/Hip-Hop).

 

Από το CoaD, συμφωνώ πως το Isaac ήταν το καλύτερο. Όσο για πιο παλιές δουλειές, δε μου έχει μείνει τίποτα ιδιαίτερο από το AL (ίσως το Love Profusion, αν και ήταν ένα απλούστατο pop-άκι), από το Music το What it Feels Like... και ίσως και το I Deserve It και από το RoL το Subistute For Love/Drowned World, το Ray of Light και το Nothing Really Matters (το Frozen το βαριέμαι απίστευτα!).

 

Εμένα η live εκδοχή που μου έχει μείνει, είναι στα VMA (και όχι μόνο για το φιλί Madonna-Britney-Christina). To live medley Hollywood/Like a Virgin ήταν απίστευτο.... εεεε...βέβαια έπαιξε και το ρόλο της η σκηνοθεσία :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς την κουμπάρα, την Missy :p

 

Τέσπα, με το καλό να έρθει το καινούριο της album και βλέπουμε.

 

Απλά ήθελα ένα album, that would again sound something like this...

 

Oh well :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Madonna πάντα έχει διαφορετικό ύφος σε κάθε άλμπουμ της και το κάθε άλμπουμ της έχει το δικό του concept, γι'αυτό και άλλωστε είναι το #1!

Φυσικά και το Ray of Light αποτελεί ένα από τα καλύτερα άλμπουμ ever, αλλά και τα υπόλοιπα έχουν να δώσουν το δικό τους "μήνυμα".

 

Πάντως έχω λατρέψει το Confessions on a dancefloor. Προτείνω σε όσους το έχουν να ξεκολλήσουν από τα εμπορικά Hung up & Sorry (εξίσου λατρεμένα) και να ανακαλύψουν το Forbidden Love, Like it or Not, Let it will be (ιδίως από το Confessions Tour!!!).

 

Περιμένω με ανυπομονησία το καινούριο άλμπουμ!!!!!!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα πρόσφατα το the confenssions tour to DVD απο τη συναυλία.

 

ΘΕΑ είναι η MADONNA παιδιά!!! Σας το προτείνω όποιος δεν το έχει δεί.

 

Έχει φοβερο οπτικο ακουστικό υλικό.

 

Και όπως λέει και η ίδια χορευτές οι οποίοι αψιφούν τους νόμους της βαρύτητας!!!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΕΛΩΣ!

το είχα κατεβάσει από το internet το Confessions Tour, αλλά πρόσφατα το αγόρασα και σε DVD/CD γιατί πραγματικά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ show!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Δειλά δειλά έχουμε τα πρώτα επίσημα στοιχεία για κυκλοφορια απο τη warner! Η warner Italy ανακοίνωσε οτι το album θα κυκλοφορήσει το Φεβρουάριο!! Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι η περίοδος εκείνη... απο τη μία σχεδον κανείς δε θα κυκλοφορεί album αλλα απο την άλλη οι πωλήσεις έπειτα απο τα Χριστουγεννα,ειδικά τα τελευταία χρόνια, είναι δραματικές...:( Καλύτερα πιστεύω πάντως!!Αυτό το φθινόπωρο θα έχουμε ρεκόρ κυκλοφοριών, που όσο να'ναι ίσως τράβαγαν την προσοχή!

Πάντως 2 χρόνια μετά κι ακούω συνέχεια τα confessions singles σε όλους τους μεγάλους σταθμούς στην Αθήνα!Κανένας δε δείχνει να έχει βαρεθεί τιποτα!!!!Πριν λίγο άκουγα το Jump και διαπίστωσα και πάλι για τί τραγούδι μιλάμε!!όλο το confessions μπορεί να με σηκώσει στα ουράνια!!!

Οσο για το american life, το timing ηταν λίγο κακό!Πάνυως τραγουδια σαν το nothing fails,love profusion,nobody knows me(live) είναι παρα πολύ καλα!!!

Ελπίζω ήδη να μαζεύεται λεφτα για την έπόμενη tour ε??:p

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αφου πήγαμε και στις προηγούμενες θα λείψουμε απ'την επόμενη; :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αφου πήγαμε και στις προηγούμενες θα λείψουμε απ'την επόμενη; :p

 

Πρέπει όλοι να πάμε!!!!Μαζεύω ήδη!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...