Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα στα metropolis στη Γλυφάδα την Πέμπτη!:)

Πραγματικά καταπληκτικη η συναυλία!

Απο την αρχη μέχρι το τέλος δεν έχασα κοθόλου το ενδιαφέρον μου...

Ακόμα και τα διαλείμματα όπως το confessions και το remix του Sorry ήταν φανταστικά με αυτά που έκαναν οι χορευτές!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα είδατε τι ντεμπούτα έκανε το dvd+cd στα charts???:) Ενδεικτικά:

No1 στα albums σε Ιταλία,Ισπανία,Ρωσσία,Χιλή,Πορτογαλλία,Μεξικό,Τσεχία,Ουγγαρία,Χονκ-Κονκ

Νο7 στην Αγγλία

Νο15 στις Ηνωμένες Πολιτείες!

Νο2 στον Καναδά,την Γαλλία,την Ολλανδία!!!

Και γενικά παντού τα πάει φανταστικά!

Link to comment
Share on other sites

Νέα για το επόμενο album της Madonna που (επιτέλους για μένα) αλλάζει κάπως πλεύση:

 

Ο πασίγνωστος r&b παραγωγός Timbaland αποκάλυψε σε συνέντευξη πως η Madonna τον πλησίασε και πως του έχει αναθέσει το επόμενο album της. Ακόμα δεν γνωρίζω τι μουσικό ρεύμα θα ακολουθήσει αυτό το νέο album αλλά ελπίζω να μην έχει καμία σχέση με το Confessions On A Dance Floor γιατί εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου (προσωπική μου άποψη παιδιά μην ορμήσετε να με φάτε :p)

Μιας και o Timbaland είναι R&B oriented πιστεύω πως το νέο album θα έχει club banga στοιχεία (μακάρι) και επειδή είναι και λίγο παλαβός νέους ήχους και μπορεί και rock.

Source

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Νέα για το επόμενο album της Madonna που (επιτέλους για μένα) αλλάζει κάπως πλεύση:

 

Ο πασίγνωστος r&b παραγωγός Timbaland αποκάλυψε σε συνέντευξη πως η Madonna τον πλησίασε και πως του έχει αναθέσει το επόμενο album της. Ακόμα δεν γνωρίζω τι μουσικό ρεύμα θα ακολουθήσει αυτό το νέο album αλλά ελπίζω να μην έχει καμία σχέση με το Confessions On A Dance Floor γιατί εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου (προσωπική μου άποψη παιδιά μην ορμήσετε να με φάτε :p)

Μιας και o Timbaland είναι R&B oriented πιστεύω πως το νέο album θα έχει club banga στοιχεία (μακάρι) και επειδή είναι και λίγο παλαβός νέους ήχους και μπορεί και rock.

Source

 

όχι rock δεν θα το αντέξω...αλλά θα μου άρεσε πάρα πολύ r'n'b δίσκος!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νο 1 στην χωρα μας αυτην την εβδομαδα το τελευταιο dvd/cd της madonna....

το 5ο συνεχομενο.......:)

Link to comment
Share on other sites

νο 1 στην χωρα μας αυτην την εβδομαδα το τελευταιο dvd/cd της madonna....

το 5ο συνεχομενο.......:)

 

Ειλικρινά να το δω αυτό δεν το περίμενα!!!!!!

Ξεπέρασε σε πωλήσεις albums όπως το τελευταίο του Χατζηγιάννη που παίζουν συνεχώς τα τραγούδια του στα ραδιόφωνα!

Και είναι και cd+dvd πραγμα που σημαίνει οτι η τιμή του ειναι λιγάκι πιο τσιμπημένη σε σχέση με αλλα Albums...!

:) :) :)

Χωρις ιδιαίτερο promotion λοιπον κατάφερε να φτάσει εκει! Πλέον φαίνεται οτι η Madonna και στην Ελλάδα έχει αποκτήσει μεγάλο πιστό κοινο! Ειδικά μετα το τελευταίο album της!!!:D

Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν ήρθε κατά τη διάρκεια του Confessions Tour.αλλά τώρα...σιγά μην έρθει ποτέ!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν ήρθε κατά τη διάρκεια του Confessions Tour.αλλά τώρα...σιγά μην έρθει ποτέ!

 

Στην επόμενη περιοδεία εχω βάλει σκοπό να κάνω οικονομίες και να παω κάπου στο εξωτερικό να τη δω! Εστω να παω να τη δω και να γυρίσω αμέσως! Πραγματικά αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Παντως η συναυλια που ειδα εγω στο Αμστερνταμ δεν ειναι αμιγως η ιδια με αυτη στο dvd.Το hung up ηταν με πατινια ενω στο Λονδινο ηταν χωρις.Επισης τα bonus μου φανηκαν πολυ λιγα σε σχεση με το προηγουμενο dvd
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη περιοδεία εχω βάλει σκοπό να κάνω οικονομίες και να παω κάπου στο εξωτερικό να τη δω! Εστω να παω να τη δω και να γυρίσω αμέσως! Πραγματικά αξίζει!

 

το θέμα είναι θα κάνει άλλη περιοδεία? και εκτός από αυτό θα είναι τόσο καλή όσο η τελευταία? γιατί η τελευταία ήταν η καλύτερη απ'όλες!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι θα κάνει άλλη περιοδεία? και εκτός από αυτό θα είναι τόσο καλή όσο η τελευταία? γιατί η τελευταία ήταν η καλύτερη απ'όλες!!

 

Οτι θα κάνει θα κάνει! Εξάλλου εβγαλε και ανακοίνωση πέρυσι το καλοκαίρι προς τους fans στην Αυστραλία να την συγχωρήσουν που μετα την Ιαπωνία δεν θα πάει εκεί κι αναφερε οτι δεν σταματάει οπότε δεν έχουν λόγο να στεναχωριούνται!!

Αφου ανέβασε τον πήχη τόσο ψηλά ελπίζω σε κάτι άκόμα πιο καλό!!!

Και μενα παντως θα μου μεινει αποθημένο αυτη η περιοδεία...:(

 

Α! Είδατε το uk albums top75 αυτη την εβδομάδα?? Έχει 3 albums μέσα!

Confessions on a dancefloor, confessions tour και the immaculate collection!!! Δε μπορω να πιστέψω την επιτυχία του immaculate collection! Εχει παραμείνει στο uk top 75 γυρω στις 550 εβδομάδες αν δε κάνω λάθος! Και τωρα, 17 χρόνια αργότερα chartάρει ακόμα!

Στις Ηνωμένες Πολιτείες εχει γίνει δεκα φορές πλατινένιο(Διαμάντι δηλαδη) με πανω απο 10000000 πωλήσεις!

Συνολο σε όλο το κόσμο νομίζω είναι γύρω στα 23.000.000...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
σας προτείνω να δείτε το DVD The Confessions Tour - Live from London!! Απλά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ show!! Είτε είστε fans είτε όχι, πιστεύω πως θα πάθετε πλάκα... ιδίως η έναρξη είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

σας προτείνω να δείτε το DVD The Confessions Tour - Live from London!! Απλά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ show!! Είτε είστε fans είτε όχι, πιστεύω πως θα πάθετε πλάκα... ιδίως η έναρξη είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

 

όντως crazy heart! Δε χορταίνω να το βλέπω!

 

Γέμισε η Αθήνα με διαφημίσεις της νέας κολεξιόν της Μαντοννα! Την Πέμπτη ανοίγει το κατάστημα h&m στη Σταδίου!:)

Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν ήρθε κατά τη διάρκεια του Confessions Tour.αλλά τώρα...σιγά μην έρθει ποτέ!

 

είχα διαβάσει ότι η Madonna είχε δηλώσει πως θέλει να έρθει στην Ελλάδα για συναυλία, αλλά δεν υπάρχει χώρος που να χωράει όλο το σκηνικό της (80 τόνων!)!!!!!!!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

η madonna στο studio μαζι με τον Justin Timberlake:blink: :blink:

 

στην παραγωγη θα συμμετεχει οπως ολα δειχνουν και ο Timberland!!!!!

 

photos εδω...

 

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/04_01/MadgeJustinLL_468x340.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οι fans μπορεί να μην είναι και τόσο ενθουσιασμένοι(πάντα πριν απο κάθε άλμπουμ και τί δε λέμε...!) με το να συνεργαστεί με Timbaland-Timberlake αλλα ο τύπος και τα μέσα κι ο κόσμος γενικότερα πήρε πολύ θερμά την είδηση... Δεν το περίμενα να αντιδράσουν τόσο θετικά...

Προσωπικά θα σιωπήσω μέχρι το Νοέμβριο που αναμένεται το album

Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη... Ηταν το κατι αλλο η confessions περίοδος...

Αυτοί οι δύο ανθρωποι ελέγχουν πλήρως την Αμερικάνικη αγορά... Δε βλέπω καθόλου κακη τη συνεργασία... Ο Timbaland πιστεύω οτι διαφέρει απο τους υπόλοιπους του είδους. Απεδήχθη και στο Album της Nelly Furtado που οντως είχε πολύ καλα RnB κομμάτια!

Άλλωστε φαίνεται οτι στο παιχνίδι θα είναι πολλοί και διάφοροι παραγωγοι! Όπως Felix da house και πάλι ο Stuart Price.

Είναι πανέξυπνη... Την εμπιστεύομαι... Παντά αυτή έχει το πάνω χέρι...:)

Link to comment
Share on other sites

in the new Issue Of US weekly, Madonna and Justin have a full page article on the new album. With very cool pics!

 

They said they did 4 tracks and worked night and day to complete them. Justin said he was very intimated by Madonna since he usto have a crush on her. But When they started working he felt more comfortable and was really impressed by her skills. He said she is a very hard worker and her learned alot from her.

 

 

When Madonna was asked about the album being "Hip Hop" she said no!!! And said we explored many different sounds and styles!!!!!

 

 

They also discussed Britney and Justin told madonna that One of the tracks sounds like a Britney song, madonna smirked and said "I tried to help her"!

 

Also Madonn gave Justin a t-shirt With a "J" on it and a crown above the "J" to match her tee with an "M " and crown above it.

 

 

source US Weekly

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

45 sec απο το νεο single της madonna hey you εδω...

http://rapidshare.com/files/31666948/Madonna-Hey_You-incomplete.mp3.html

 

το τραγουδι ειναι ειδικα για το live earth και για φιλανθρωπικούς σκοπους και μονο.....:)

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά το τραγούδι για το σκόπο που δημιουργήθηκε!!!

Παντως εντυπωσιακό το οτι δε μπορείς να διακρίνεις κατι που να θυμίζει pharrel στο τραγούδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τα χειρότερα κομμάτια της Madonna τα τελευταία χρόνια...

Άααααανετα!!

 

(Ελπίζω να μην κυκλοφορήσει ποτέ σε single αυτό το έκτρωμα, έτσι; )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...