Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα μετά την αναβάθμιση σε 6.0, απενεργοποιείται από μόνη της η προσαρμόσιμη εξοικονόμηση μπαταρίας, η λειτουργία δικτύου μπαίνει σε 4G, και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα σε 5G. Επίσης και στην λειτουργία μην ενοχλείτε, ενώ βάζω επαφές σε εξαίρεση, της αφαιρεί από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2023 at 7:23 ΜΜ, JOHNMEGARYTHMOS said:

Αρα γινονται οι κλησεις μεσω volte και αμα τυχον απενεργοποιησεις το volte τι γινεται γυριζει σε 2g ; 

ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση δεν το ηξερα . Αρα οπου δεν πιανει καθολου 4g τοτε το 5g δεν θα πιανει; αφου συνδυαζει το 4g για να πιασει το 5g ; ή δεν παιζει ρολο; η vodafone μου ειπε οτι εχει αυτονομια λογω διαφορετικης μπαντας . Παντως στην κηφισια στο σπιτι της γιαγιας μου στο υπνοδωματιο μετα βιας 1 γραμμη 5g και εκανε κληση και μετα που το γυρισα σε 4g μια γραμμη και στην κληση γυρισε σε edge. Παντα ητανε προβληματικο αυτο το σημειο το ξερω αλλα και που πιανει 5g εστω μια γραμμη παλι καλα . 

τελικα απενεργοποιησα τις κλησεις μεσω 4g και στις κλησεις γυριζει σε 2g και οταν κλεισει η γραμμη γυριζει σε 5g. Το αφηνω σε 2g για κλησεις γιατι παρατηρουμε προβληματα με το 4g+ της vodafone  παρολο που πιανει 2 γραμμες το 4g calling κανει κατι διακοπες . Αμα αμα θελει καποιος να μπει στο ιντερνετ και να μιλαει ταυτοχρονα στο τηλεφωνο δεν γινεται με απενεργοποιημενο το 4g . Χρειαζεται ενεργοποιηση το 4g calling. 

3 ώρες πριν, katsiletra said:

Παρατήρησα μετά την αναβάθμιση σε 6.0, απενεργοποιείται από μόνη της η προσαρμόσιμη εξοικονόμηση μπαταρίας, η λειτουργία δικτύου μπαίνει σε 4G, και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα σε 5G. Επίσης και στην λειτουργία μην ενοχλείτε, ενώ βάζω επαφές σε εξαίρεση, της αφαιρεί από μόνο του.

πως απενεργοποιειται απο μονη της; η προσαρμοσιμη εξοικονομηση μπαταριας; . 

κατι αλλο υπαρχει τροπος να μεταφερω τα sms απο τα εισερχομενα του xiaomi στο samsung a54 ; 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Εχει κανεις σας καποια καθυστερηση στις ειδοποιησεις απο messenger κλπ?

Ερχονται αργα γενικα

Εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων αλλα παλι τα ιδια

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, billmes1981 said:

Γεια χαρα παιδια.Εχει κανεις σας καποια καθυστερηση στις ειδοποιησεις απο messenger κλπ?

Ερχονται αργα γενικα

Εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων αλλα παλι τα ιδια

Καθυστέρηση όχι αλλά έρχονται δύο φορές, πιστεύω πρόβλημα στην εφαρμογή υπάρχει και όχι στο τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, sotosok said:

Καθυστέρηση όχι αλλά έρχονται δύο φορές, πιστεύω πρόβλημα στην εφαρμογή υπάρχει και όχι στο τηλέφωνο 

Αυτο ακριβως κανει και σε μενα..οποτε δεν εχω θεμα με την συσκευη

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι υπαρχουν στο skroutz A54 και Α54 Enterprise Edition.
δεν μπορω να βρω κατι για αυτα. ξερει κανεις τι διαφορα εχουν?

https://www.bestprice.gr/item/2158530449/samsung-galaxy-a54-5g-enterprise-edition-8gb-128gb-dual.html
https://www.bestprice.gr/item/2158449662/samsung-galaxy-a54-5g-8gb-128gb-dual.html
 

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 11:24 ΜΜ, vabiris said:

 Η μόνη διαφορά που έχουν είναι ότι η έκδοση Enterprise Edition θα πέρνει για 5 χρόνια περισσότερες ενημερώσεις (αναβαθμίσεις) security και Maintenance (update).

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα απλά δηλαδή πόσα χρόνια παίρνουν αναβαθμίσεις; 

Εγώ ήξερα 4 χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kles said:

Καλημέρα. Τα απλά δηλαδή πόσα χρόνια παίρνουν αναβαθμίσεις; 

Εγώ ήξερα 4 χρόνια 

Τα απλά 4 χρόνια μαζί με τα Security Patches. Τα Enterprise Edition 5 χρόνια με τα Security Patches μαζί. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Τα απλά 4 χρόνια μαζί με τα Security Patches. Τα Enterprise Edition 5 χρόνια με τα Security Patches μαζί. 

Οκ. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Στις πρώτες φορτίσεις του τηλεφώνου έχω την εντύπωση ότι καθ' όλη την διάρκεια της φόρτισης έγραφε στην οθόνη στην αρχή "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" και μετά "γρήγορη φόρτιση". Τώρα όταν βάζω να το φορτίσω γράφει "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα αυτή η φράση αλλάζει με το ποσοστό της φόρτισης και από κάτω γράφει τον χρόνο που χρειάζεται για πλήρη φόρτιση. Από το 5% έως την πλήρη φόρτιση κάνει 1:20 λεπτά. Ο φορτιστής είναι samsung 25w.Είναι φυσιολογικό έχει αλλάξει κάτι με την γρήγορη φόρτιση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, petrosz1 said:

Καλησπέρα παιδιά,

Στις πρώτες φορτίσεις του τηλεφώνου έχω την εντύπωση ότι καθ' όλη την διάρκεια της φόρτισης έγραφε στην οθόνη στην αρχή "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" και μετά "γρήγορη φόρτιση". Τώρα όταν βάζω να το φορτίσω γράφει "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα αυτή η φράση αλλάζει με το ποσοστό της φόρτισης και από κάτω γράφει τον χρόνο που χρειάζεται για πλήρη φόρτιση. Από το 5% έως την πλήρη φόρτιση κάνει 1:20 λεπτά. Ο φορτιστής είναι samsung 25w.Είναι φυσιολογικό έχει αλλάξει κάτι με την γρήγορη φόρτιση;

Ευχαριστώ!

Μια χαρά είναι. Κι εγώ τον ίδιο φορτιστή έχω, που έχω και μικρότερη μπαταρία το δικό μου (4500mAh) κάνει την ίδια ώρα από το 5% ως το 100%. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 3:55 ΜΜ, evris2013 said:

Μια χαρά είναι. Κι εγώ τον ίδιο φορτιστή έχω, που έχω και μικρότερη μπαταρία το δικό μου (4500mAh) κάνει την ίδια ώρα από το 5% ως το 100%. 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mike3550 said:

Καλησπερα καποιος κατοχος της συσκευης μπορει να μου πει πως τα παει απο μπαταρια,νυχτερινες ληψεις και οθονη?

Τίμιο σε όλα και πάνω από τον μέσο όρο σε όλα, είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία χρημάτων, λίγο ακριβό ακόμα αλλά υπάρχουν λύσεις, 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!
Ενδιαφέρεται για το Α54 ένα συγγενικό μου πρόσωπο και ήθελα να ρωτήσω αν έχει δυνατότητα double tap στην οθόνη για κλείδωμα - ξεκλείδωμα;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Titarasaudi said:

Καλημέρα παιδιά!
Ενδιαφέρεται για το Α54 ένα συγγενικό μου πρόσωπο και ήθελα να ρωτήσω αν έχει δυνατότητα double tap στην οθόνη για κλείδωμα - ξεκλείδωμα;

Καλημέρα φίλε μου ναι έχει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου ναι έχει κανονικά 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Έχει.

Για τον Titarasaudi πιο πάνω ήταν αυτό.

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

Στην ομαλή κίνηση σε ποία λειτουργία το έχετε προσαρμόσιμη η βασική ;

Screenshot_20231224_133326_Settings.jpg

Στην ομαλή κίνηση σε ποία λειτουργία το έχετε προσαρμόσιμη η βασική ;

Link to comment
Share on other sites

Προσαρμοσιμη=120Hz ,ξοδευει περισσοτερη μπαταρια
Στο αλλο ειναι 60Hz λιγοτερη μπαταρια
Η κινηση ειναι καλυτερη στο πρωτο

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...