Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φυσικά. Δεν εγκατέστησες μια ο,τι να’ ναι εφαρμογή από αναξιόπιστη πηγή. Απλώς λόγω του εμπάργκο των ΗΠΑ στην Huawei δεν επιτρέπεται οι εφαρμογές της να διαμοιράζονται στο Play Store 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kles said:

Καλημέρα. Το έκανα,  η εφαρμογή βρίσκει το ρολόι,  πατάω σύνδεση  και δεν συνδέεται 

Και φυσικά έχω κάνει αποσύνδεση από το iPhone 

Για να συνδεθεί εκ νέου με καινούργιο κινητό πρέπει να κάνεις haed reset το ρολόι και θα το κατευθείαν 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, valantis_8 said:

Για να συνδεθεί εκ νέου με καινούργιο κινητό πρέπει να κάνεις haed reset το ρολόι και θα το κατευθείαν 

Εγώ έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό και το διάβασε πιο εύκολα 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην ομάσα!

Κάτοχος του κινητού εδώ και μια βδομάδα περίπου και η αλήθεια είναι πως ακόμα δςν μπορώ να καταγράψω την άποψη μου. 

Με σιγουριά το κινητό έχει καλύτερο ήχο από το Α52s, πιο ποιοτικό ενώ η μπαταρία του βγάζει ενα 10-10% παραπάνω την ημέρα. Επίσης το wifi που σπίτι μου με χιλιάρα οπτική (50 τμ περίπου) με το προηγούμενο έπιανα ταβάνι 650 τώρα έβγαλα μέχρι και 750 αλλά παραμένι στα πιο μακρινά σημεία από το ρούτερ να μετράει κάπου στα 200 δλδ αρκετά χαμηλά ανεξάρητα αν πρακτικά δεν είναι πρόβλημα.

Τέλος στα των εμπειριών ως τώρα όσοι θέλετε να πάτε σε μετατροπέα 3.5 καρφιού σε usb, καλό είναι να επιλέξετε αυτό της εταιρείας μιας και αρκετοί άλλοι (και στην ίδια τιμή) δεν είναι συμβατοί. Επίσης σε ακουστικά πέραν της εταιρείας με usb θύρα πολλά βγάζουν θέμα και δεν λειτουργεί το μικρόφωνο.

Αυτά από μένα και μια ερώτηση. 

Στην περιοχή μου το σήμα είναι κάκιστο. Μέχρι στιγμής λειτουργούσα με το κινητό σε λειτουργεία πτήσης και το wifi ενεργό και είχα σήμα μέσω ρούτερ. Χθες το βράδυ δέχθηκα αρκετές κλήσεις που μου ήρθαν με μήνυμα το πρωί όταν και έκλεισα την λειτουργία πτήσης. Ήρθα στο γραφείο, το έκανα πάλι και πάλι δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Καμία σκέψη για το κόλλημα που έχει φάει η συσκευή ενώ λειτούγησε κανονικά έτσι το ΣΚ? 

Link to comment
Share on other sites

ισως εχει ξαναπαντηθει, μπορουμε να φορτιζουμε το κινητο με φορτιστες πολυ περισσοτερων watt? πχ απο oneplus 65-80W και με το αντιστοιχο καλωδιο fast charging της +1?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφοριτες
Αξίζει τό A54 για αντικατάσταση τού A52s μου ; ( έχω την 8/256 έκδοση)
Με ενδιαφέρει η μπαταρία και το multitasking γιατί το χρησιμοποιώ και στην δουλειά και δεν βγάζει μέρα ακόμη και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή
Το κινητό κλείνει 2 χρόνια τέλος του μήνα αλλά μπήκε νέα οθόνη, μητρική και μπαταρία πριν κάνα 6μηνο για τά γνωστά προβλήματα με το σήμα
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αναφορα το VoWifi και VoLTE.

Απο οτι καταλαβαινω ο καθενας σχεδον εχει διαφορετικο μενου. Εγω προσωπικα καταφερα να βρω και να ενεργοποιησω το Wifi Call μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαμοργης τηλεφωνο και οχι μεσα απο τις γενικες ρυθμισεις(συνδεσεις). Το VoLTE ομως που το βρισκω οεο?

επισης στις ρυθμισεις του Wifi τι εχετε βαλει, να προτιμαει μεσω wifi ή μεσω δικτυου?

Γενικα ειναι ΟΚ το τηλεφωνο, ερχομενος ομως απο 1+ εφαγα την πρωτη κρυαδα με την πολυ αργη φορτιση...

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 7:50 ΜΜ, GaleaNatur said:

Παιδια οσο αναφορα το VoWifi και VoLTE.

Απο οτι καταλαβαινω ο καθενας σχεδον εχει διαφορετικο μενου. Εγω προσωπικα καταφερα να βρω και να ενεργοποιησω το Wifi Call μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαμοργης τηλεφωνο και οχι μεσα απο τις γενικες ρυθμισεις(συνδεσεις). Το VoLTE ομως που το βρισκω οεο?

επισης στις ρυθμισεις του Wifi τι εχετε βαλει, να προτιμαει μεσω wifi ή μεσω δικτυου?

Γενικα ειναι ΟΚ το τηλεφωνο, ερχομενος ομως απο 1+ εφαγα την πρωτη κρυαδα με την πολυ αργη φορτιση...

αφαιρεθηκε αυτη η επιλογη πλεον,μπορεις να απενεργοποιησεις το volte με μηνυμα στην κοσμοτε για τη γραμμη σου αν θες μονο

 

END WIFICALL στο 1333 για απενεργοποιηση 

WIFICALL στο 1333 για ενεργοποιηση

καθε φορα επανεκκινηση της συσκευης χρειαζεται

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

vodafone εχω (ευκαιρια να ανανεωσω το προφιλ μου τωρα που το ανεφερες) και βασικα ηθελα να το ενεργοποιησω, αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι ενεργοποιημενο αυτοματα? παντως δεν εχω εικονιδια volte στην status bar...

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

vodafone εχω (ευκαιρια να ανανεωσω το προφιλ μου τωρα που το ανεφερες) και βασικα ηθελα να το ενεργοποιησω, αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι ενεργοποιημενο αυτοματα? παντως δεν εχω εικονιδια volte στην status bar...
Με τη Vodafone δεν εμφανίζεται το VOLTE. Θα το καταλάβεις αν είναι ενεργοποιημένο, όταν μιλάς θα εμφανίζει το HD στην οθόνη κλήσης, ή αλλιώς όταν θα μιλάς θα μπορείς και να σερφάρεις στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο με android auto? Παρατηρώ ότι ζεσταίνεται πάρα πολύ σε σημείο που μάλιστα μια φορά δεν άνοιγε τους χάρτες επειδή έπρεπε να μειωθεί η θερμοκρασία του τηλεφώνου πρώτα.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα call recorder που να δουλευει;;

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 9:16 ΠΜ, ran_tan_plan said:

Καλημέρα συμφοριτες
Αξίζει τό A54 για αντικατάσταση τού A52s μου ; ( έχω την 8/256 έκδοση)
Με ενδιαφέρει η μπαταρία και το multitasking γιατί το χρησιμοποιώ και στην δουλειά και δεν βγάζει μέρα ακόμη και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή
Το κινητό κλείνει 2 χρόνια τέλος του μήνα αλλά μπήκε νέα οθόνη, μητρική και μπαταρία πριν κάνα 6μηνο για τά γνωστά προβλήματα με το σήμα
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δε διέκρινα καμία μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο ιδιαίτερα στην μπαταρία. Αν γύριζα πίσω θα κρατούσα το Α52s, χωρίς ασφαλώς να μου έχει πέσει άσχημο το 54. Απλώς ακόμη θεωρώ πως είναι ακριβο το 256.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Spy_Black said:

Δε διέκρινα καμία μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο ιδιαίτερα στην μπαταρία. Αν γύριζα πίσω θα κρατούσα το Α52s, χωρίς ασφαλώς να μου έχει πέσει άσχημο το 54. Απλώς ακόμη θεωρώ πως είναι ακριβο το 256.

Εγώ πάλι το αντίθετο καμία σχέση με το Α52s που το έχω ακόμα, τουλάχιστον μισή μέρα επιπλέον σε μπαταρία στην ίδια χρήση και αρκετά πιο σβέλτο σε οτιδήποτε κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, εστω οτι εχετε ειδοποιησεις fb messenger, gmail, telegram κτλπ στο notification panel.

Όταν δειτε αυτες τις ειδοποιησεις (οχι όμως πατωντας πανω σε αυτην - πχ αντι να πατησετε εκει, να πατε κατευθειαν στο gmail για να ανοιξετε ενα νεο μαιλ που ηρθε ) δεν θα επρεπε να διαγραφονται αυτοματα?

ή εστω οτι διαβαζετε ενα μηνυμα του fb messenger στην web εκδοση στο λαπτοπ σας, παλι δεν θα επρεπε να φυγει?

Πολλες φορες εχω ειδοποιησεις απο πολλες ωρες πριν και πρεπει να κανω χειροκινητα clear για να καθαρισει το notification panel

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε αλλα κινητα εφευγαν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το βγάζει αυτό το μενού...

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, optostyle said:

Εμένα δεν μου το βγάζει αυτό το μενού...

OptoStyle
 

Πως γίνεται αυτό άραγε; 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα για ποιο κράτος έγινε εξαγωγή?Δε γνωριζω

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...