Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο μένα. Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι που ίσως σας φανεί αστείο :o . Με τις αναφορές παράδοσης απο το δίκτυο της Telestet με free2go, τι γίνεται? Γιατί στο δικό μου "αρχαίο" 6210 :'( έρχονται 2..

Επίσης αν βάλεις καρτα προπληρωμένου χρόνου (free2go) θα έχω περιορισμένες δυνατότητες του κινητού? (gprs, internet ktl) :whistle:

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας νέος κάτοχος του 6600!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδιά γιατί η κάρτα μνήμης έχει ελεύθερα μόνο 11ΜΒ?

Τα έλλα πού χρησιμοποιούνται?

Πώς μπορώ να ελευθερώσω χώρο?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

@Sigmacom

Pare re patrida ena tel avrio na mathoume.

 

 

Boss, σήμερα που ρώτησα στο Nokia Club της Δραγούμη και το άλλο στην Πολυτεχνείου, μου είπανε το ίδιο πράγμα (ότι δεν το έχουνε, και πως θα τους έρθει μετά την κυκλοφορία του κινητού).

Ήθελα να πάω στην Alpha Clopy στο Βιαμύλ (κεντρικά Θεσ/νίκης δηλαδή), αλλά δεν τους πρόλαβα. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο και σε αυτούς και θα σας ενημερώσω σχετικά. Καλά, δεν καίγομαι κι όλας για τα Ελληνικά, άλλωστε τα μενού τα είχα πάντα (και στο 7650) στα Αγγλικά, μόνο κανένα SMS να μπορώ να γράφω τα θέλω και για τίποτα άλλο.

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimbou

 

Άλλος ένας νέος κάτοχος του 6600!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδιά γιατί η κάρτα μνήμης έχει ελεύθερα μόνο 11ΜΒ?

Τα έλλα πού χρησιμοποιούνται?

Πώς μπορώ να ελευθερώσω χώρο?

 

 

Ε, ναί. Είναι όλα εκείνα τα pre-installed.

Πήγαινε στον Manager και ξήλωνε προγράμματα!

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimbou

 

Άλλος ένας νέος κάτοχος του 6600!!!!!!!!!!!

 

Ρε παιδιά γιατί η κάρτα μνήμης έχει ελεύθερα μόνο 11ΜΒ?

Τα έλλα πού χρησιμοποιούνται?

Πώς μπορώ να ελευθερώσω χώρο?

 

 

Svise ola ta try&buy sw pou exei to tel. An thes kai allo svise ta 3 diafimistika video pou exei. Prosoxi kane un-install tis efarmoges min sou afisei skoupidia stin esoteriki mnimi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

Boss, σήμερα που ρώτησα στο Nokia Club της Δραγούμη και το άλλο στην Πολυτεχνείου, μου είπανε το ίδιο πράγμα (ότι δεν το έχουνε, και πως θα τους έρθει μετά την κυκλοφορία του κινητού).

Ήθελα να πάω στην Alpha Clopy στο Βιαμύλ (κεντρικά Θεσ/νίκης δηλαδή), αλλά δεν τους πρόλαβα. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο και σε αυτούς και θα σας ενημερώσω σχετικά. Καλά, δεν καίγομαι κι όλας για τα Ελληνικά, άλλωστε τα μενού τα είχα πάντα (και στο 7650) στα Αγγλικά, μόνο κανένα SMS να μπορώ να γράφω τα θέλω και για τίποτα άλλο.

 

 

OK boss. Tha rotiso kai ego edo aurio. To kalo me to kseno 6600 einai oti den exei ta αβγ mazi me ta abc sto 2 gia paradeigma. 6 grammata kai enas arithmos einai polla gia ena pliktro, kai ginetai xamos.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει τι ειναι τα true tones? δηλαδή μπορεί να παίξει ένα mp3 σαν ήχος κλήσης?
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Svise ola ta try&buy sw pou exei to tel. An thes kai allo svise ta 3 diafimistika video pou exei. Prosoxi kane un-install tis efarmoges min sou afisei skoupidia stin esoteriki mnimi.

 

 

Πώς γίνονται uninstall?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosse

 

ta 'tzoufia' pantws, stelnoun me 70.. :D :D :D

 

 

 

ola etsi stelnoun.yparxei provlhma,se ola ta ellhnika(mia ekdosh software yparxei)...apo to pou8ena(eixes apolyto dikio pou to prwtoaneferes) :o

kata ta alla doulevoun ta panta(gprs,email me tis swstes ry8miseis)ektos apo mms(syntoma kai ayta).

Na htan kai h poiothta olwn twn 6600 h idia(den akouw tipota ep'aytou.H nokia fainetai gia allh mia fora oti exei xamhla stantar poiothtas.Kai o nown noeitw...)

Link to comment
Share on other sites

Κατι το οποιο δεν εχει αναφερθει καθολου. Ρωτησε κανεις αν υπαρχει διαθεσιμο σε vodafone? Ο kinitoneidimonas ειχε πει οτι σημερα θα ειναι διαθεσιμο και οτι χθες κανανε παραλαβη στις αποθηκες. Εγω σε ενα που ρωτησα στον Κορυδαλλο και ο πωλητης δεν ειχε ιδεα. Κανενας αλλος απο αλλη περιοχη?

 

@Mrsymbian: Απο που το πηρες? Υποθετω πως δεν αναφερεις τον αριθμο που λεει πριν στειλεις το sms αλλα αν το στελνει κανονικα αφου πατησεις αποστολη..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά είπε και πάλι ο Kinitoneidimonas, στη Vodafone θα παραλάμβαναν χθές (Τετάρτη). Αυτό δε σημαίνει ότι θα ήταν διαθέσιμο άμεσα όμως!!! Οι κεντρικές αποθήκες παραλαμβάνουν και κατόπιν διανέμουν στα καταστήματα. Σε 1-2 ημέρες λογικά θα είναι διαθέσιμο και σε αυτά (εάν βέβαια παρέλαβαν όπως ήταν προγραμματισμένο!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον symplektis

 

Κατι το οποιο δεν εχει αναφερθει καθολου. Ρωτησε κανεις αν υπαρχει διαθεσιμο σε vodafone? Ο kinitoneidimonas ειχε πει οτι σημερα θα ειναι διαθεσιμο και οτι χθες κανανε παραλαβη στις αποθηκες. Εγω σε ενα που ρωτησα στον Κορυδαλλο και ο πωλητης δεν ειχε ιδεα. Κανενας αλλος απο αλλη περιοχη?

 

@Mrsymbian: Απο που το πηρες? Υποθετω πως δεν αναφερεις τον αριθμο που λεει πριν στειλεις το sms αλλα αν το στελνει κανονικα αφου πατησεις αποστολη..

 

 

στο vodashop εδω στην Λιβαδεια σημερα μου ειπε το παιδι εκει που ναι μεν ειναι ανταγωνιστης μου αλλα παρα πολυ καλος φιλος , οτι θα παραλαβουνε μαλλον δευτερα σιγουρα τριτη απο κεντρικες αποθηκες

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλλω οτι παρελαβαν απο την στιγμη που ο Kinitoneidimonas ηταν σιγουρος. Ο λογος της ερωτησης ειναι για να μαθω αν σε καποιο vodafone shop εχουν παραλαβει η εχουν καποια καλυτερη ενημερωση απο αυτα που εχω ρωτησει γιατι εχω κουραστει οι πωλητες να με αντιμετωπιζουν σαν οτιδηποτε αλλο παρα σαν ενα πελατη ο οποιος προκειται να τους "ακουμπησει" ενα σεβαστο ποσο οταν ακουν την ερωτηση αν εχουν καποιο νεοτερο για το 6600.

 

Ενδεικτικα αναφερω πως σε ενα vodafone του Κορυδαλλου η απαντηση του πωλητη οταν τον ρωτησα για το 6600 ηταν: "Το περιμενουμε τελος του μηνα" Ενω οταν του ειπα οτι εγω ακουσα οτι αυτες τις μερες θα παραλαβουν, μου ειπε: "Τι να σου πω, μερικες φορες δεν μας ενημερωνουν".

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

Ναι 160, αλλά εγώ δεν έχω (ακόμα) Ελληνικά... :(

 

 

signomi an katalava kala les stelni kanonika ala den exis akoma elinika.

emis kai idika ego eipa oti to diko mou pou exi ellinika den stelni pano apo 70 ana minima diladi an grapsis 160 xaraktires(kai parapano grafi)tha staloun antistixa minimata.

a kai to elliniko 6600 exi ellinika kai aglika gramata α,β,γ,a,b,c kai ta lipa.

 

kai pali signomi an den katalava ala to thema einai an kapios me "elliniko"kinito katafere na grapsi pano apo 70 me i xoris t9,den pezi distixos kanena apolitos rolo,kai oxi kapios pou to pire apo ekso kai grafi me greeklish opos kai ego kai den exo to provlima.

Link to comment
Share on other sites

apo kapia pigi ematha oti to software pou diathetoun ta service centers

einai to 3.42.1 alla den einai se thesi na perasoun ta ellhnika epidi den yparxei akoma o ypoloipos exoplismos (diladi kapoio adaptor to opoio xrisimopoiitai gia syndesi me to computer). auto simenei oti gia autous pou den exoun ellhnika me thn anavathmisi tha perastei i idia version

mono pou tha periexei to 'ellhniko paketo' gloswn... an kai mesa stis epomenes meres ola ta service centers tha ta exoun paralavei i opoios visazetai paei kateuthian sto kentriko pou ekei panta exoun apo pio noris

olo ton exoplismo.. auta...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε στο πλαισιο! Τιμες 570 σκετο και 339,84 με συνδεση και πιστωτικη στο Vodafone 120-180-240-420. Υπαρχει στο πλαισιο μεταμορφωσης και στουρναρη. Στα vodafone shops δεν ηρθε ακομα, αλλα βγηκαν οι τιμες του: 545 σκετο και 326,86 με συνδεση και πιστωτικη στο 120-180-240-420.

Πετραν, απο εβδομαδα θα ειναι διαθεσιμο στα περισσοτερα Voda Shops!

Link to comment
Share on other sites

To oti to kinhto stelnei sms 160 xarakthrwn se 3 merh to epibebewnw kai egw :( .Pantws to pws akougontai oi hxoi den me en8ousiase kai toso.H anoikth akroash foberh.Akougetai pentaka8ara :rolleyes: .
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Για οσους ενδιαφερονται για αγορα του 6600,με τα τις 14:00` το μεσημερη θα βρισκετε στα καταστηματα exclucive της TELESTET (100%) και ισως στα TELESTET centers.

 

Ελπιζω να βοηθησα.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...