Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia na xrisimopoiisei kapoios to pc suite tou 6600 gia na kanei data import apo 7650 i 3650 prepei na ta exei kratisei k na ehei agorasei k to 6600...Kano lathos? An to exei poulisei idi ti kanei? Psaxnei daneiko 7650 gia na kanei tis metafores epafwn???
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

To vrisko ligo apithano na doulevei to pc suite tou 7650 (pou exei apomeinei ston pc parea me ta backup) me to 6600... Diorthoste me an kanw lathos... Episis giati tetoia diafora timwn (490-570)? Mas doulevoun mipws?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

@ diofot: Το buy & sell ειναι το τελευταιο στην αρχικη σελιδα του forum.

 

@ panosse: To 6600 που ειδες ανηκε σε καποιο γνωστο σου? Ξερεις τελικα τι εγινε?

 

Κανενας τροπος τελικα για να περαστουν τα μηνυματα απο 7650 σε 6600 δεν υπαρχει?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον symplektis

 

@ panosse: To 6600 που ειδες ανηκε σε καποιο γνωστο σου? Ξερεις τελικα τι εγινε?

 

 

 

einai tou kollitou mou, alla akoma den exei asxolithi me to thema.

mallon den ton peirazei kai poly. rwta, pantos, sto kentriko na deis ti tha sou poune... 210-8918700 (kentriko vouliagmenis)

Link to comment
Share on other sites

sto software market tipota.... re paidia diladi den boro na bro pouthena auta pou eixe eksarxis i memory card oxi den ginetai!!! to menu tou kinhtou mou tora einai adeio kai exei gemisei aprosopa eikonidia!!!

psaxno lisi alla tipota ...

kaneis?????

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους εχουν δουλεψει με το pc suite του 6600. Το προηγουμενο που ειχα (για το 7650) εκανε αντιστοιχηση στα αρχεια .sis οποτε το μονο που χρειαζοταν ηταν να τα τρεξεις για να εγκατασταθουν. Το τωρινο δεν μου κανει κατι τετοιο. Οσοι το εχουν φορτωσει εχουν το ιδιο προβλημα? Ψαχνοντας το φακελο εγκαταστασης του ειδα οτι εχει μερικες εφαρμογες. Αν το προβλημα που εχω δεν το εχω μονο εγω, ξερει κανεις ποια απο αυτες ειναι το program installer για να κανω χειροκινητα την αντιστοιχηση? Thanx.
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καλορίζικο το νεο κινητάκι σας...

Απο σήμερα θα είμαι κι εγω ένας (ευτυχής ελπίζω) κάτοχος

του 6600. Δύο απορίες μόνο ας μου λύσει όποιος ξέρει:

1. Έχω μια SD 256mb μπαίνει στο κινητό?

2. Επειδή θα το πάρω απο VF Αγγλίας, τα γράμματα στο πληκτρολόγιο το ελληνικό είναι στα ελληνικά (βλέπε 6610, 7210 κλπ.)?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλοριζικο! (6600)

 

Θελω να κανω μια ΕΡΩΤΗΣΗ,

Που να αποθηκευω τις εφαρνογες που βαζω;

στο τηλ. ή στην καρτα μνημης;

 

Πολλες εφαρμογες τις βαζω στην καρτα μνημης και δεν μου τις ανοιγει καν.Πως το εξηγειτε;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ολες τις εφαρμογες που εχω βαλει μεχρι στιγμης τις εχω βαλει στην καρτα μνημης και μου τις ανοιγει. Οποτε πιθανον αυτες που προσπαθεις να φορτωσεις να ειναι ασυμβατες με το 6600.
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

 

Αγορασα χθες το 6600, και σημερα το πρωι ανακαλυψα οτι η οθονη εχει ενα καμμενο pixel (μονιμα ασπρο). Επικοινωνησα με το service της Nokia στη Συγγρου, και μου ειπαν οτι η εγγυηση καλυπτει ακομα και 1 καμμενο pixel, μονο που αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν ανταλλακτικες οθονες.

Ευτυχως ομως, μεσα σε 24 ωρες απο την αγορα του κινητου, το καταστημα αγορας αντικαθιστα επιτοπου την ελλατωματικη συσκευη :D

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο καταστημα το πηρες? Ρωτησες αν θεωρειται ελλατωματικη συσκευη?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει αν το βιντεο κανει 1 ωρα για να αποθηκευτει σαν το 3650?Και παι ειναι η μεγιστη διαρκεια του βιντεο?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο καταστημα το πηρες? Ρωτησες αν θεωρειται ελλατωματικη συσκευη?

 

Νομιζω οτι δεν καταλαβα... Αφου το 1 καμμενο pixel καλυπτεται απο την εγγυηση, δεν θεωρειται ελλατωματικο το τηλεφωνο? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον symplektis

 

Εγω ολες τις εφαρμογες που εχω βαλει μεχρι στιγμης τις εχω βαλει στην καρτα μνημης και μου τις ανοιγει. Οποτε πιθανον αυτες που προσπαθεις να φορτωσεις να ειναι ασυμβατες με το 6600.

 

 

Σε παρακαλω ΠΑΡΑ πολυ μπορεις οσες εχεις βαλει εσυ και τρεχουν κανονικα να μου τις στειλεις στο cocomatpireas@ath.forthnet.gr και cocomatp@yahoo.gr

 

ΘΑ ΜΕΝΩ ΥΠΟΧΡΕΟΣ

 

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα να γραψω μηνυμα στα ελληνικα και μου το χωριζει σε 2 ή 3 μερη. Και μετα αλλαξα την γλωσσα γραφης στα αγγλικα και μου το χωρισε και παλι σε 3 μερη. Στο μηνυμα ειχα δυο με τρεις φορες το σηματακι του ευρω, οταν το εσβησα και δοκιμασα να το ξαναστειλω εφυγε κανονικα χωρις να χωριστει στα τρια. Anybody?????? (Μιλαω για το 6600)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον libelula

 

εγω δοκιμασα να γραψω μηνυμα στα ελληνικα και μου το χωριζει σε 2 ή 3 μερη. Και μετα αλλαξα την γλωσσα γραφης στα αγγλικα και μου το χωρισε και παλι σε 3 μερη. Στο μηνυμα ειχα δυο με τρεις φορες το σηματακι του ευρω, οταν το εσβησα και δοκιμασα να το ξαναστειλω εφυγε κανονικα χωρις να χωριστει στα τρια. Anybody?????? (Μιλαω για το 6600)

 

 

Ας δώσει κάποιος εξήγηση γι' αυτό! Είναι πραγματικά παράξενο!... :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Lew kai mono to diko mou exei kameno pixel???Me to pou to anoixa eida ena kokkino mesa sto aspro akribws sto kentro.Systhnw stous mellontikous katoxous na anoigoun ta kinhta otan ta paralambanoun gia na mh trexoun meta :cool:
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

sorry poy epanalamvanomai (sto software market tipota.... re paidia diladi den boro na bro pouthena auta pou eixe eksarxis i memory card oxi den ginetai!!! to menu tou kinhtou mou tora einai adeio kai exei gemisei aprosopa eikonidia!!!

psaxno lisi alla tipota ...

kaneis?????) alla den boro na vlepo to kinitaki moy adeio!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον libelula

 

εγω δοκιμασα να γραψω μηνυμα στα ελληνικα και μου το χωριζει σε 2 ή 3 μερη. Και μετα αλλαξα την γλωσσα γραφης στα αγγλικα και μου το χωρισε και παλι σε 3 μερη. Στο μηνυμα ειχα δυο με τρεις φορες το σηματακι του ευρω, οταν το εσβησα και δοκιμασα να το ξαναστειλω εφυγε κανονικα χωρις να χωριστει στα τρια. Anybody?????? (Μιλαω για το 6600)

 

Καταρχήν καλώς ώρισες στο forum!

Η λογική (?) εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η εξής: Όταν εισαχθούν στο κείμενο μή λατινικοί χαρακτήρες ( Ελληνικά ή το € ), τότε το κινητό χρησιμοποιεί unicode γραμματοσειρά στο SMS, πράγμα που σημαίνει ότι χωράει έως 70 χαρακτήρες και φυσικά τους παραπάνω τους βάζει σε δεύτερο και τρίτο μήνυμα. Για τα Ελληνικά, η συμπεριφορά αυτή είναι ήδη γνωστή (από προηγούμενα posts), ενώ αναμένεται να διορθωθεί σε επόμενη έκδοση του λογισμικού του (με μια απλή αναβάθμιση δηλαδή). Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε άλλα πρόσφατα κινητά ΝΟΚΙΑ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nlambros22

 

sorry poy epanalamvanomai (sto software market tipota.... re paidia diladi den boro na bro pouthena auta pou eixe eksarxis i memory card oxi den ginetai!!! to menu tou kinhtou mou tora einai adeio kai exei gemisei aprosopa eikonidia!!!

psaxno lisi alla tipota ...

kaneis?????) alla den boro na vlepo to kinitaki moy adeio!!!!

 

 

Μην τρελενεσαι.. Ουτως η αλλιως τα περισσοτερα ειχαν ημερομηνια ληξης. Περιμενε να αρχισουν να βγαζουν προγραμματα για να το γεμισεις αλλιως χρειαζεσαι εναν MMC reader και μια καρτα απο καινουριο 6600 για να κανεις την δουλεια σου. (αν βεβαια δεν υπαρχουν για να τα κατεβασεις απο το site της nokia, δεν το εχω ψαξει)

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (P800: Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Na kai to proto mou post apo to 6600 , to tilefonaki einai teleio paidia!

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

:) enas akomi katoxos 6600 apo germano sta 548euro.itan ena kommati to opoio to eferan simera sto katastima sto marousi.ta ypoloipa kommatia apo deytera.

twra kathete kleisto stin fortisi. :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nkmosch

 

Παιδιά καλησπέρα, καλορίζικο το νεο κινητάκι σας...

Απο σήμερα θα είμαι κι εγω ένας (ευτυχής ελπίζω) κάτοχος

του 6600. Δύο απορίες μόνο ας μου λύσει όποιος ξέρει:

1. Έχω μια SD 256mb μπαίνει στο κινητό?

2. Επειδή θα το πάρω απο VF Αγγλίας, τα γράμματα στο πληκτρολόγιο το ελληνικό είναι στα ελληνικά (βλέπε 6610, 7210 κλπ.)?

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Re de stamatate tis ekfraseis peri omorfias tou kinitou kai apantate stis erotiseis twn filwn?!?!?!.

 

1. SD den pernei to kinito, mono MMC.

 

2. Den gnorizw gia ta ellinika...emena einai proto apo FI.

Link to comment
Share on other sites

:wacko: ΠΑΙΔΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΔΥΟ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ SHARP...............

 

ΤΙ ΝΑ ΠΩ Η ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ........... :(

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....!!!! :mad:

 

ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΕΣ..........

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΩΤΟ........ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετέφερε κανείς τις επαφές του από 7650 σε 6600? Αν ναι, πώς ακριβώς?...Θεωρητικά το ξέρω πως γίνεται! Ας απαντήσουν όμως όσοι το έκαναν τώρα στην πράξη και ας μας πουν εν συντομία τον τρόπο!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...