Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το μύνυμα ειναι για εδώ ή για τις εφαρμογές, αλλά εχω το εξής "προβλημα": Είχα εγκατεστημένο το Psiloc eSuite (eFile Manager, Task Manager, Extended Profiles, World Clock) original εκδοση 2.11 ή 2.12 το οποίο και απεγκατέστησα.... Το πρόβλημα είναι οτι είχα ορίσει μερικά alarms στο World Clock και τώρα μου δείχνει συνεχώς οτι έχω το alarm ενεργοποιημένο, χωρίς να είναι. Καμμιά ιδέα?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το μύνυμα ειναι για εδώ ή για τις εφαρμογές, αλλά εχω το εξής "προβλημα": Είχα εγκατεστημένο το Psiloc eSuite (eFile Manager, Task Manager, Extended Profiles, World Clock) original εκδοση 2.11 ή 2.12 το οποίο και απεγκατέστησα.... Το πρόβλημα είναι οτι είχα ορίσει μερικά alarms στο World Clock και τώρα μου δείχνει συνεχώς οτι έχω το alarm ενεργοποιημένο, χωρίς να είναι. Καμμιά ιδέα?

Ίσως αν με έναν file manager αν έσβηνες όλα τα αρχεία περί αυτού του προγράμματος να λυνόταν το πρόβλημα. Αλλιώς...τι πιο σίγουρο...φορμάτ!!! ;)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μολις πριν λιγο επεσε στα χερια μου ενα καλωδιο για το 6600 το οποιο δεν ειναι ουτε με υπερυθρες ουτε με μπλουτουθ.Συνδεεται στον υπολογιστη στις com1 η com2.Το συνδεσα κανονικα με το κινητο μου αλλα δεν ξερω τι προγραμμα χρειαζεται για να το κανω να λειτουργησει.το καλωδιο λεει πανω GS-AM603.BTW πολυ ωραιο το site σας :)
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω φιλε μου τι καλωδιο ειναι αφου το 6600 δε συνδεεται απευθειας με το pc με καλωδιο παρα μονο με ir και bt.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.εχω ενα προβλημα.εγκατεστησα το guitartuner απο flyfire αλλα δεν γινεται register τι να κανω?το εχει περασει καποιος απο εσας?
Link to comment
Share on other sites

τι πατεντα ειναι αυτη; δεν ηξερα οτι υπαρχει. sorry τοτε. καταλαβα απλο καλωδιο...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κανούργια κάρτα για το 6600. Και έναν αναγνώστη κάρτων.

Έβαλα την παλιά στον αναγνώστη και πήρα όλα τα άρχεια στον υπολογιστή.

Μέτα τα έβαλα στην κανούργια αλλά δεν μου έβγαλε όλα τα προγράμματα.

Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

αυτα που δεν εβγαλε εισαι σιγουρος οτι ηταν εγκατεστημενα στην καρτα; εχεις επιλεξει απο τις επιλογες φακελων των windows να εμφανιζει τους κρυφους φακελους; αντεγραψες ολους τους φακελους που υπηρχαν στην παλια; ολους ομως. τι αλλο;χμ..
Link to comment
Share on other sites

Τα *.rar δεν ειναι αρχεια εγκαταστασης. Ειναι συμπιεσμενα αρχεια σαν τα *.zip. Τα ανοιγεις με το WinRAR, βρισκεις το καταλληλο αρχειο και μετα κανεις οτι ξερεις... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

pos ginete na egkatastiso sto kinito arxeia me kataliksi .rar!ta .sis kai .jar ta dexete.sta .rar pos? exo brei polla games kai programata kai einai rar

 

Τα rar αρχεια τα κανεις πρωτα extract στο pc σου πρωτα με το winrar (κατι αντιστοιχο του winzip).

Kυκλοφορει βεβαια και εφαρμογη για το κινητο το ZipMan με RAR Extension. ;) ,

το οποιο να σου πω την αληθεια ,δεν το εχω δοκιμασει.

http://www.wildpalm.co.uk/ZipMan7650.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά RS-MMC κάρτα μνήμης παίρνει κανονικά το 6600; Το ρώτησα σε έναν πωλητή και μου είπε δεν σου εγγυώμαι ότι θα λειτουργεί κανονικά και δεν θα ισχύει η εγγύηση αν το πάρεις και δεν κάνει. :mad: Και το ίδιο ακριβώς μου είπε και για την 512 μνήμη. Το 6600 επισήμως δέχεται λέει μέχρι 256. Τι απόλα ισχύει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά RS-MMC κάρτα μνήμης παίρνει κανονικά το 6600; Το ρώτησα σε έναν πωλητή και μου είπε δεν σου εγγυώμαι ότι θα λειτουργεί κανονικά και δεν θα ισχύει η εγγύηση αν το πάρεις και δεν κάνει. :mad: Και το ίδιο ακριβώς μου είπε και για την 512 μνήμη. Το 6600 επισήμως δέχεται λέει μέχρι 256. Τι απόλα ισχύει; :confused:

 

Σιγουρα δεν ισχυουν παντως αυτα που ειπε.Εγω ειχα βαλει και δουλευε μια χαρα σε ενα 6600 μια 512Mb rs-mmc της ATP. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ισχυουν παντως αυτα που ειπε.Εγω ειχα βαλει και δουλευε μια χαρα σε ενα 6600 μια 512Mb rs-mmc της ATP. ;)

Ωραία τότε. Ευχαριστώ πολύ. Μ@λ@κες πωλητές του ΠΛΑΙΣΙΟΥ. Πλαίσιο sucks. :p

 

Μια άλλη ερώτηση: Μπορεί να πάρει και τις κάρτες μνήμης που είναι και Highspeed; Ή πρέπει μόνο τις κανονικές;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυθεντικη δεν υπαρχει. Υπαρχουν ''μουφες'' αλλα δεν σου συνηστω να παρεις. Υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις εκρηξης... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το μύνυμα ειναι για εδώ ή για τις εφαρμογές, αλλά εχω το εξής "προβλημα": Είχα εγκατεστημένο το Psiloc eSuite (eFile Manager, Task Manager, Extended Profiles, World Clock) original εκδοση 2.11 ή 2.12 το οποίο και απεγκατέστησα.... Το πρόβλημα είναι οτι είχα ορίσει μερικά alarms στο World Clock και τώρα μου δείχνει συνεχώς οτι έχω το alarm ενεργοποιημένο, χωρίς να είναι. Καμμιά ιδέα?

 

Λύση: Υπάρχει κάποιο αρχείο AlarmServer.ini στο C:\System\Data. Διαγραφή ή μετακίνηση αυτού λύνει το πρόβλημα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια architect- duth

:wink:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κανούργια κάρτα για το 6600. Και έναν αναγνώστη κάρτων.

Έβαλα την παλιά στον αναγνώστη και πήρα όλα τα άρχεια στον υπολογιστή.

Μέτα τα έβαλα στην κανούργια αλλά δεν μου έβγαλε όλα τα προγράμματα.

Τι πρέπει να κάνω?

Μάλλον δεν έβαλες τα αρχεία που είναι στο system. Για να δείς αυτά τα αρχεία πρέπει να κάνεις show hidden files and folders στα windows

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Εχω ενα 6600 και μέσα απο την οθόνη έχει πιάσει σκόνη και με σπάει τα νεύρα όταν είναι στον ήλιο. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να το ανοίξω και να την καθαρίσω; Καμιά συμβουλή;

Βίδες έχει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Εχω ενα 6600 και μέσα απο την οθόνη έχει πιάσει σκόνη και με σπάει τα νεύρα όταν είναι στον ήλιο. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να το ανοίξω και να την καθαρίσω; Καμιά συμβουλή;

Βίδες έχει;

 

Οδηγιες για το πως θα το ανοιξεις θα βρεις εδω

http://www.gbnetwork.co.uk/6600/disassembly/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρετε καποιο τρόπο ή ξένο site που να προσφερει unlock codes για το 6600? Το κλειδωσε κατα λάθπς η κοπελα μου όταν αλλαξε σιμ και δεν θυμαται τι κωδικο έχει βαλει...

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

hi sto forum!

re paidia na rotiso kati? exw ena nokia 6600 kai exw problima me ta sms. otan grapso ena sms kai paw na to steilo eno epano leei oti to sms pou egrapsa einai 2 meri, otan pataw apostoli mou leei oti to minima tha stalei se 4 meri!!!! yparxi kapoia rithmisi gia na bgalo tous xaraktires unicode kai na balw tous xaraktires gsm??? giati twra stelnw minima kai to plirono diplo...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πας για αναβάθμιση. Μια προσωρινή λύση μέχρι να την κάνεις την αναβάθμιση, είναι να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα smstimer έκδοση 1.20 και πάνω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρετε καποιο τρόπο ή ξένο site που να προσφερει unlock codes για το 6600? Το κλειδωσε κατα λάθπς η κοπελα μου όταν αλλαξε σιμ και δεν θυμαται τι κωδικο έχει βαλει...

 

Ευχαριστώ...

αν αλλαξε τον κωδικο μονη της τοτε δοκιμασε να κανεις ενα φορματ αν και το πιο σιγουρο ειναι οτι χρειαζεται αναβαθμηση λογισμικου σε ενα νοκια κλαμπ με 15 euros.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...