Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Headset HDD-1 είναι stereo (για mp3 playback μιλάω);

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vangel161

 

παιδια βρηκα αυτη την σελιδα και κατι εχει για themes

 

 

 

http://translate.google.com/translate?sourceid=navclient&hl=en&u=http%3A//www.puffo83.altervista.org/index2.htm

 

 

 

Αντιγράφω από τη σελίδα του Ιταλού..

 

"the commercialization of this program is previewed for the November end 2003/beginning December 2003."

 

 

Το πρόγραμμα, το οποίο παραμπιπτώντως φαίνεται πολύ καλό, δεν διατίθεται για download, αλλά θα διατίθεται για πώληση αρχές Δεκεμβρίου..όπως μπορεί ίσως κανείς να καταλάβει από τα απαίσια Αγγλικά του :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

εγω μπαινω κανονικα με STET GPRS wap.myphone.gr

 

μπαινω κανονικα εως εκει που ζηταει pass και user τα γραφω αλλα μου λεει λαθος :cry: μη χεσω!!!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

μπαινω κανονικα εως εκει που ζηταει pass και user τα γραφω αλλα μου λεει λαθος :cry: μη χεσω!!!! :wacko:

 

kai egw to idio problem exw...

den mou anagnwrizei to password me tipota.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

και τι κάνουμε αν ανακαλύψουμε καμμένο pixel?!!!!! :mad: :mad: :mad: μόλις πήρα το κινητό και βρήκα ένα pixel που βγάζει μάτι! συγκεκριμένα πήγα να βγάλω μια φωτογραφία και καταλάθος έβαλα το δάχτυλο μου στο πλάνο και φάνηκε η άσπρη καταραμένη κουκίδα και μου χαμογελούσε!!! ΑΡΓΚ!!! είναι όντως καμμένο pixel? επίσης ενώ μετέφερα τη φωτογραφία στο πι σι μου η κουκίδα ήταν ανύπαρκτη! κλαπς! :cry:
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την mobo

http://6600themes.cjb.net/ ΤΟ CRYSTALLIZED THEME. ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ ;)

 

Giati den to postaris sto thread ton thematon tou 6600 na ta exoume ola mazemena?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για GPRS Vodafone. Μόλις μου τις έστειλαν:

 

NOKIA 6600 INTERNET SETTINGS - GPRS

 

Aπό το κεντρικό μένου της συσκευής θα ακολουθήσετε διαδοχικά τα παρακάτω βήματα:

 

Γυρίστε τη γλώσσα στα Αγγλικά.

 

1. Από το κεντρικό μενού επιλέξτε "Tools".

 

2. Επιλέξτε "Settings" και στη συνέχεια "Connection settings".

 

3. Επιλέξτε "Access points" και στη συνέχεια "Options".

 

4. Επιλέξτε "New access point" και στη συνέχεια "Use default settings" εφόσον σας ζητηθεί.

 

5. Στο πεδίο "Connection name" συμπληρώστε "Internet".

 

6. Στο "Data bearer" επιλέξτε "GPRS".

 

7. Στο πεδίο "Access point name" συμπληρώστε "internet.vodafone.gr".

 

8. Στο πεδίο "Username" συμπληρώστε τη λέξη "user".

 

9. Στο πεδίο "Prompt Password" επιλέξτε "No".

 

10. Στο πεδίο "Password" συμπληρώστε τη λέξη "pass".

 

11. Βγείτε με το "Back".

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mobo

 

Τι εννοείς να το postaro?

 

 

φιλε mobo καλησπερα και σ ευχαριστουμε για το site με τ theme!

 

για πες μου το κατεβασες κανονικα το εγκτεστισες στο τηλ και ειναι ο.κ?

 

υπαρχει προβλημα που εχω στο τηλ. το γωστο climper? δηλ. ενοω μπορουμε να εχουμε και τα δυο και να επιλουγουμε οποιο θελουμε η οχι?

 

αν εχεις χρονο απαντησε μου

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maevius

 

και τι κάνουμε αν ανακαλύψουμε καμμένο pixel?!!!!! :mad: :mad: :mad: μόλις πήρα το κινητό και βρήκα ένα pixel που βγάζει μάτι! συγκεκριμένα πήγα να βγάλω μια φωτογραφία και καταλάθος έβαλα το δάχτυλο μου στο πλάνο και φάνηκε η άσπρη καταραμένη κουκίδα και μου χαμογελούσε!!! ΑΡΓΚ!!! είναι όντως καμμένο pixel? επίσης ενώ μετέφερα τη φωτογραφία στο πι σι μου η κουκίδα ήταν ανύπαρκτη! κλαπς! :cry:

 

μπουάααα! πείτε μου γιατρεεεε!! :cry: πρέπει να πάω τη συσκευή στο μαγαζί που την αγόρασα ή μπορώ να πάω σε κάποιο club nokia? :(

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον COCOMAT

 

φιλε mobo καλησπερα και σ ευχαριστουμε για το site με τ theme!

 

για πες μου το κατεβασες κανονικα το εγκτεστισες στο τηλ και ειναι ο.κ?

 

υπαρχει προβλημα που εχω στο τηλ. το γωστο climper? δηλ. ενοω μπορουμε να εχουμε και τα δυο και να επιλουγουμε οποιο θελουμε η οχι?

 

αν εχεις χρονο απαντησε μου

 

φιλικα

 

 

 

Δεν το έχει ολοκληρώσει 100% όπως λέει ο τύπος που το έκανε, στα 80% είναι.Κατά συνέπεια, δεν είναι διαθέσιμο για download.Μάφησε πάραυτα να το κατεβάσω, αλλά μου βγάζει το rar οτι το αρχείο είναι corrupted..

 

Λίγη υπομονή θέλει εικάζω, και ο κόσμος θα γεμίσει απο δαύτα!

 

Κι αν πέσει στα χέρια μας και κανας theme editor..εκεί να δεις σουξε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον COCOMAT

 

φιλε mobo καλησπερα και σ ευχαριστουμε για το site με τ theme!

 

για πες μου το κατεβασες κανονικα το εγκτεστισες στο τηλ και ειναι ο.κ?

 

υπαρχει προβλημα που εχω στο τηλ. το γωστο climper? δηλ. ενοω μπορουμε να εχουμε και τα δυο και να επιλουγουμε οποιο θελουμε η οχι?

 

αν εχεις χρονο απαντησε μου

 

φιλικα

 

Το εγκατέστησα στο τηλέφωνο και λειτουργεί μια χαρά. Τελικά μοιάζει πολυ με το theme του Γιάννη, αλλα αυτό έχει μια πανέμορφη γαλάζια μπάρα στο επάνω μέρος της οθόνης, και ένα ωραίο αναλογικό ρολόι. Δεν δοκίμασα να κρατήσω και το αρχικό climber γιατί δεν μου άρεσε καθόλου. Απλά το μετονόμασα σε climber 1 για να μην το χάσω. Πάντως νομίζω οτι δεν γίνεται να διαλέγεις κάθε φορά, γιατί το crystallized είναι modification του αυθεντικού climber. Υπομονή, σε λίγο θα είναι έτοιμο και το theme editor. Οπότε θα μπορούμε να κάνουμε οτι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον annabis

 

Ρυθμίσεις για GPRS Vodafone. Μόλις μου τις έστειλαν:

 

NOKIA 6600 INTERNET SETTINGS - GPRS

 

................................................................................

 

10. Στο πεδίο "Password" συμπληρώστε τη λέξη "pass".

 

11. Βγείτε με το "Back".

 

 

 

Μηπως υπαρχουν πουθενα οι ρυθμισεις για Cosmote GPRS;

Πηρα τηλ. στην Cosmote και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αυτη την στιγμη δυνατοτητα να συνδεθει το 6600 με GPRS γιατι χρησιμοποιει WAP 2.0 και οχι 1.2 οπως ολα τα αλλα τηλ. και οτι θα υπαρχουν οι ρυθμισεις μετα τα Χριστουγεννα........... ΜΑΜΑΚΙΑ δεν ειναι αυτο;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την gnkgr

Αρχικό Μήνυμα από τον annabis

 

Ρυθμίσεις για GPRS Vodafone. Μόλις μου τις έστειλαν:

 

NOKIA 6600 INTERNET SETTINGS - GPRS

 

................................................................................

 

10. Στο πεδίο "Password" συμπληρώστε τη λέξη "pass".

 

11. Βγείτε με το "Back".

 

 

 

Μηπως υπαρχουν πουθενα οι ρυθμισεις για Cosmote GPRS;

Πηρα τηλ. στην Cosmote και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει αυτη την στιγμη δυνατοτητα να συνδεθει το 6600 με GPRS γιατι χρησιμοποιει WAP 2.0 και οχι 1.2 οπως ολα τα αλλα τηλ. και οτι θα υπαρχουν οι ρυθμισεις μετα τα Χριστουγεννα........... ΜΑΜΑΚΙΑ δεν ειναι αυτο;

 

Paidia kapoios gia rithmiseis wap kai mms?

Stin cosmote panta!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dpapa

 

lipon epitelous mpika sto wap kai katevasa kai to neo themes Climber!!...for free!..lipon opios theli na mpi wap..pare tilefono sto 1266 me xrewsi..kai 8a sas voithisoun!..

 

 

 

 

apo pou to katevases?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ili

 

Καλησπερα σε ολους...

 

Εχω να κανω μια ερωτησουλα, ο OPERA ηταν try and buy για την Ελληνικη αγορα η ηταν δωρεαν? :confused:

 

Εγω ειχα την εντυπωση οτι ηταν δωρεαν αλλα εκανα format στην καρτα και το απεγκατεστησα και αυτο μαζι, και οταν κατευασα την εκδοση για 6600 απο το site της opera μου λεει οτι μου εμειναν 3 μερες για δοκιμη μονο... :confused:

 

Λοιπον, ηταν try and buy μηπως τελικα?

 

den nomizw giati proton den einai mesa sto fakelo try&buy

kai deyteron den sou leei poses fores akoma mporeis na to xrisimopoihseis san to photografer paradigma.

kakws to esbises, den 3erw distixws pou yparxei na to katebaseis

Link to comment
Share on other sites

Νακανω δυο ερωτησεις:

1. Πως μπορω να αλλαξω το λογοτυπο του δικτυου; Εχω Cosmote.

2. Το Photo Editor που υπαρχει στο Avianet ειναι συμβατο με το 6600;

3. Τελος στο Avianet υπαρχει το Photographer cracked αν δεν κανω λαθος. Ειναι συμβατο με το 6600 και αν οχι γιατι αφου ηταν εγκατεστημενο στην MC οταν πηραμε το τηλ;

Ευχαριστω

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gnkgr

 

Νακανω δυο ερωτησεις:

1. Πως μπορω να αλλαξω το λογοτυπο του δικτυου; Εχω Cosmote.

2. Το Photo Editor που υπαρχει στο Avianet ειναι συμβατο με το 6600;

3. Τελος στο Avianet υπαρχει το Photographer cracked αν δεν κανω λαθος. Ειναι συμβατο με το 6600 και αν οχι γιατι αφου ηταν εγκατεστημενο στην MC οταν πηραμε το τηλ;

Ευχαριστω

 

gia tin proti erotisi mporo na se boithiso! :whistle:

einai to opman. :D

einai sta myfiles tou site(myphone) ;)

Link to comment
Share on other sites

HRTHE ANAVATHMISH!!!!

Exei thn idia onomasia me thn prohgoymenh alla polla ftiaximata...epiteloys...ayrio kiolas paw na thn kanw...

Einai eidhsh apo atomo poy doyleyei se clubnokia...:D

ante trexte akoma edw eiste??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iliasp

 

HRTHE ANAVATHMISH!!!!

Exei thn idia onomasia me thn prohgoymenh alla polla ftiaximata...epiteloys...ayrio kiolas paw na thn kanw...

Einai eidhsh apo atomo poy doyleyei se clubnokia...:D

ante trexte akoma edw eiste??

 

 

Τι εννοείς ότι έχει ονομασία ίδια με την προηγούμενη; Ιδιο νούμερο version? Τότε πώς είναι διαφορετική; :rolleyes:

 

Αντε, πάνε βάλτην με το καλό , και πες μας τι διορθώνει και κυρίως, αν λύνεται το πρόβλημα με τα sms και τα Ελληνικά. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

paides mia erwthsoula...

gratzounisthke h o8onh mou-ligo eutuxws-(alla emena estw kai auto me xalaei) kai 8a 8ela na rwthsw...

an paw na mou to ftiaksoun 8a mou allaksoun apla to tzamaki h oloklhrh thn o8onh??

kako pragma pantws na mhn allazei h prosopsh...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MetaLMaN

 

paides kalispera. entaksei to xoume pei oti grafei mexri 70 ellinikous xaraxtires sto sms. Alla mia erwthsi (borei &ilithia): 70 grafei me T9? 'h kai xwris T9?! dhl grafeis 160 me kanonikh grafh?

 

 

Αν έκανες τον κόπο και διάβαζες το προηγούμενα 123452 μηνύματα του συγκεκριμένου φορα (σικ), θα καταλάβαινες πώς, είτε με Τ9 είτε όχι, από τη στιγμή που γράφεις Ελληνικά στα μηνύματα, αν ξεπεράσεις τους 70 χαρακτήραι, πάει να το στείλει σε περισσότερα από ένα μηνύματα.

 

Αυτό φαίνεται όταν πας να το στείλεις, που σε ρωτάει ευγενικά, αν θέλεις να το στείλεις καθότι θα το κάμει σπάζοντας το σε 2 ή και 3 μηνύματα, μη ξεπαραδιασθόμαν κιόλα, και ουχί κατά τη στιγμή που γράφεις το μήνυμα. Εκεί, κάνει την πάπια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...