Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος houla ( 3 Φεβ. 2004 , 14:17)

 

Δεν σβηνουν με κανεναν file manager εχουν μουλαρωσει :confused:

Οποτε με βλεπω για φορματ :!:

 

 

Γενικά στο κινητό όταν ένα αρχείο (τραγούδι, εικόνα, βίντεο είτε οτιδήποτε άλλο) έχει την ιδιότητα Read only στην κατάσταση yes (ή αλλιώς την κατάσταση "Μόνο για ανάγνωση" σε ναι)

δέν μπορεί να διαγραφεί με τίποτα.

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον Extended file manager (Υπάρχει στο Aivanet), να βρείτε το αρχείο που θέλετε,

να κάνετε Αρχείο-->ιδιότητες και στην καρτέλα να αλλάξετε την ιδιότητα "Μόνο για ανάγνωση" σε "κλειστό".

Μετά μπορείτε να διαγράψετε το αρχείο.

Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει. Αν δεν τα καταφέρετε ενημερώστε με.

 

Φιλικά

Dj TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

2 provlimata me nokia 6600 kai efarmoges + 1 provlima 'donisis':

 

1.egkatestisa ena programma stin mmc to opoio mou kleinei aftomata oles tis efarmoges kai to mono pou mou epitrepei na kano einai na kleiso t siskevi.eftixos otan vgazo tin mmc doulevoun ola sosta.pos omos mporo na tin soso tin mmc mou?

 

2.egkatestisa ena paixnidi (sigkekrimena tomb rider - alla mono paixnidi den itan! ) to opoio apo tin ora pou to etreksa,den mporo na sviso kanena programma apo tin diaxeirisi.molis pao na kano diagrafi mou leii ' i efarmogi childinstall ekleise ' kai den kanei tipota apo thema diagrafis.to programma-paixnidi to egkatestisa stin mnimi tou kinitou...kapos na to ksefortotho?kati akousa gia format...exo kratisei backup meso nokia pc-suite.ti na kano? sinexisi tou idiou provlimatos: opote pao na kano egkatastasi nea efarmogi,mou vgazei pali to minima ' i efarmogi childinstall ekleise ' kai fisika den kanei katholou install, ENW opote pao na trekso kapoia efarmogi apo aftes pou exo egkatastisei mou leei ' efarmogi ekleise AppArcServerThread ' kai meta kolaei...

 

3. asxeto me ta proigoumena: den exo donisi otan mou erxetai sms kai to kinito to exo athorivo...

 

plz help me!!!!!!! email: mikephoenix@in.gr

Link to comment
Share on other sites

mike.p μάλλον θα πρέπει να κάνεις format το κιηνητό (θα βρεις πληροφορίες γι αυτό στο παρόν thread αρκεί να ψάξεις. Για την MMC, θα μπορούσες να σώσεις κάποια πράγματα στο PC με έναν usb MMC reader.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

TonyK:Φίλε μου πρίν μια εβδομάδα είχα πρόβλημα με το joystick.Κολλούσε στην

κάτω θέση και επανέφερε μεν αλλα αργούσε λίγο.Το πήγα στη Nokia, και μετα απο 4 μέρες μου το επέστρεψαν με καινούργια πρόσοψη.Ηταν λέει λίγο στραβωμένη και έβρισκε το joystick και κολλούσε.

Στην αρχή φαινόταν εντάξει αλλα μετα απο 1-2 ώρες διαπίστωσα οτο υπήρχε πάλι το ίδιο πρόβλημα, λιγότερο μέν αλλα υπήρχε.Τώρα θ ατο στείλω ξανά.Απ'οτι μου είπαν θα γίνει αλλαγή joystick.

Εσένα το ίδιο σου έτυχε ????

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω μόνο που εμένα κολλά στην αριστερή θέση αν και σιγά σιγά επανέρχεται κάπως στην κανονική με κάποια κλίση προς τα αριστερά.Πάντως είναι πολύ σπαστικό ειδικά αν θέλω να παίξω κάποιο παιχνίδι :p

Link to comment
Share on other sites

me tosa themata exo xathei edo mesa!me to format tha xaso oti exo mesa sto kinito?ennow apo to logismiko tou-oxi minimata kai epafes.i to epanaferei stin arxiki tou katastasi?tin mmc tha tin sviso olokliri meso mmc reader.plz help me gia to format.ekana search kai vrike 80 selides...
Link to comment
Share on other sites

me to programataki send fax to opio to katebazeis apo to aivanet

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυσάρεστα νέα βγηκε το 6600i αναβαθμισμένο.....και επίσης υπάρχει MMC 512mb xd με 189 ευρώ και επίσης 1024mb cf με 159 ευρώ απο γερμανία μόνο αλλά σύντομα κοντά μας.Και οι 2 κάρτες δουλεύουν στο απλό 6600 κανονίκά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 4 Φεβ. 2004 , 12:29)

 

Εχω δυσάρεστα νέα βγηκε το 6600i αναβαθμισμένο.....και επίσης υπάρχει MMC 512mb xd με 189 ευρώ και επίσης 1024mb cf με 159 ευρώ απο γερμανία μόνο αλλά σύντομα κοντά μας.Και οι 2 κάρτες δουλεύουν στο απλό 6600 κανονίκά.

 

 

Και πού ακριβως το ειδες...?

Ενα link ισως θα βοηθουσε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Μόλις άνοιξα και εγώ για πρώτη φορά το 6600 μου και αφου διαπίστωσα τα γνωστα προβληματα με τα μηνύματα,ειδα μετα λύπης μου οτι το δικο μου πασχει και απο μεγάφωνο!δεν λειτουργει καθολου!εχει συμβει σε κανεναν αλλο? :cry:
Second is the first of the losers...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 4 Φεβ. 2004 , 12:29)

 

Εχω δυσάρεστα νέα βγηκε το 6600i αναβαθμισμένο.....και επίσης υπάρχει MMC 512mb xd με 189 ευρώ και επίσης 1024mb cf με 159 ευρώ απο γερμανία μόνο αλλά σύντομα κοντά μας.Και οι 2 κάρτες δουλεύουν στο απλό 6600 κανονίκά.

 

 

Αυτό δεν είναι το 6600 αναβαθμισμένο! Είναι το 6620 που είναι ΜΟΝΟ για την Αμερικάνικη αγορά :lol:

 

Τα έχουν πει εδώ και πολλές μέρες άλλοι φίλοι στο forum :confused:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το 6620 και το 6600i.Tο i κάνει την διαφορά και άμα δεις την σελίδα http://www.6600.info/ θα δείς οτι υπάρχει θέμα για το 6620 που όντως είναι για την Αμερική και το 6600i που θα βγεί στην αγορά τον Μάρτιο στην Ευρώπη, επισης στην γερμανική σελίδα που έδωσα γράφει ανλυτικά και τα στοιχεία του 6600i.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 4 Φεβ. 2004 , 14:23)

 

Υπάρχει το 6620 και το 6600i.Tο i κάνει την διαφορά και άμα δεις την σελίδα http://www.6600.info/ θα δείς οτι υπάρχει θέμα για το 6620 που όντως είναι για την Αμερική και το 6600i που θα βγεί στην αγορά τον Μάρτιο στην Ευρώπη, επισης στην γερμανική σελίδα που έδωσα γράφει ανλυτικά και τα στοιχεία του 6600i.

 

 

Λεει ομως και μια αλλη λεξη που δεν ξερω αν σου ξεφυγε...

 

Rumors about 6600i :rolleyes: :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 4 Φεβ. 2004 , 14:23)

 

Υπάρχει το 6620 και το 6600i.Tο i κάνει την διαφορά και άμα δεις την σελίδα http://www.6600.info/ θα δείς οτι υπάρχει θέμα για το 6620 που όντως είναι για την Αμερική και το 6600i που θα βγεί στην αγορά τον Μάρτιο στην Ευρώπη, επισης στην γερμανική σελίδα που έδωσα γράφει ανλυτικά και τα στοιχεία του 6600i.

 

 

Ναι, και σε αυτό το site λέει ότι εάν βγει στην αγορά η μόνη διαφορά θα είναι η μνήμη αντί για 6MB θα είναι 10 MB. :blink:

 

Όλα τα χαρακτηριστικά που αναφέρει είναι ακριβώς ίδια με του 6600 :wacko:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

To οτι είναι rumors το διάβασα και εγω αφού όμως αρχίζουν να βγάζουν site και αναλυτικά το τι θα έχει τότε δεν είναι λογικό το ότι είναι σχεδόν έτοιμο να το βγάλουν στην αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 4 Φεβ. 2004 , 14:37)

 

To οτι είναι rumors το διάβασα και εγω αφού όμως αρχίζουν να βγάζουν site και αναλυτικά το τι θα έχει τότε δεν είναι λογικό το ότι είναι σχεδόν έτοιμο να το βγάλουν στην αγορά?

 

 

Προσωπικα θα περιμενω να το δω πρωτα στο Nokia.com και μετα... :worry: :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity ( 4 Φεβ. 2004 , 12:22)

 

me to programataki send fax to opio to katebazeis apo to aivanet

 

 

kai gia na stilw 8elei gprs?????ena pou eixa katyebasei kati tetoia elege

Link to comment
Share on other sites

Xαίρετε. Λοιπόν επειδή κι εγώ εχω ξενερώσει πολύ αγρια με τα Ελληνικά (αν και υπάρχει τρόπος για να στέλνεις SMS κανονικά με Ελληνικά, αλλά είναι απίστευτα χρονοβόρος) και μια και είναι φίσκα στα bugs σκέφτομαι "να το δώσω το ρολόι και να πάρω κομπολόι". Πάντως είναι πολύ άσχημο για την εταιρεία να έχει ένα τόσο καλό κινητό και να είναι τόσο προβληματικό, και δε μιλάω για δευτερεύουσης σημασίας θέματα όπως οι φωνητικές εντολές, αλλά BUGS όπως αυτό με τα ελληνικά. Δηλαδή όποιος εχει καλομάθει από Τ9 αλλά και να στέλνει μήνυμα σε 2 λεπτά γιατί πρέπει να κάνει 10-15 λεπτά να γράψει ένα μήνυμα ή να το γράφει σε Greeklish; Κρίμα...
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Montechristo ( 4 Φεβ. 2004 , 14:50)

 

Xαίρετε. Λοιπόν επειδή κι εγώ εχω ξενερώσει πολύ αγρια με τα Ελληνικά (αν και υπάρχει τρόπος για να στέλνεις SMS κανονικά με Ελληνικά, αλλά είναι απίστευτα χρονοβόρος) και μια και είναι φίσκα στα bugs σκέφτομαι "να το δώσω το ρολόι και να πάρω κομπολόι". Πάντως είναι πολύ άσχημο για την εταιρεία να έχει ένα τόσο καλό κινητό και να είναι τόσο προβληματικό, και δε μιλάω για δευτερεύουσης σημασίας θέματα όπως οι φωνητικές εντολές, αλλά BUGS όπως αυτό με τα ελληνικά. Δηλαδή όποιος εχει καλομάθει από Τ9 αλλά και να στέλνει μήνυμα σε 2 λεπτά γιατί πρέπει να κάνει 10-15 λεπτά να γράψει ένα μήνυμα ή να το γράφει σε Greeklish; Κρίμα...

 

 

Γειά σου και σε σένα. :)

Ποιός είναι αυτός ο χρονοβόρος τρόπος για να στέλνουμε κανονικά Ελληνικά SMS; :confused:

Μπορείς να μας τον περιγράψεις σε παρακαλώ;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel ( 4 Φεβ. 2004 , 14:58)

 

Γειά σου και σε σένα. :)

Ποιός είναι αυτός ο χρονοβόρος τρόπος για να στέλνουμε κανονικά Ελληνικά SMS; :confused:

Μπορείς να μας τον περιγράψεις σε παρακαλώ;

 

Aπλούστατα λες σε κάποιον γνωστό σου να σου στείλει SMS με όσο το δυνατον περισσότερους χαρακτήρες ή την αλφαβήτα (βέβαια εννοείται οτί αυτός πρέπει να μπορεί να στείλει κανονικά ελληνικά SMS π.χ. κάτοχος ενός αλλού ΝΟΚΙΑ κλπ). Κρατάς το μήνυμα και κάθε φορά που θες να γράψεις ανοίγεις το μήνυμα και επιλέγεις προώθηση και στη συνέχεια απλά γράφεις κεφαλαία Aγγλικά και τα γράμματα που δεν υπάρχουν στα Αγγλικά (π.χ. Γ,Θ,Φ,Ω,Ψ κλπ) τα κάνεις COPY PASTE. Εν συνεχεία σβήνεις τα περιττά γράμματα και στέλνεις το SMS. Το βρήκα τυχαία. Πάντως αν και θεωρητικά είναι καλό μετά από καμμιά 10ριά μηνύματα θα βαρεθείς (εγώ τουλάχιστον εκνευρίστηκα).

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

(Μπορείς να κάνεις & Copy Paste όλα τα γράμματα αλλά τότε θα κοιμηθείς γράφωντας ένα μήνυμα)
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Aπό το μήνυμα που σου'χουν στείλει. Το ανοίγεις, επιλέγεις πρόώθηση, γράφεις, και όταν θές να κάνεις Copy κάποιο γράμμα μετακινείς τον κέρσορα στο γράμμα, επιλέγεις το γράμμα που θες (πατημένο μολύβι, joystic 1 θέση δεξιά ή αριστερά ανάλογα με το που είναι το γράμμα και στη συνέχεια πατάς Αντιγραφή), το κάνεις Cοpy στη συνέχεια μετακινείς τον κέρσορα στη θέση που θες να το βάλεις και κάνεις Paste (με ανάλογο τρόπο πας στη θέση που θές, κρατάς το μολύβι πατημένο και επιλέγεις επικόλληση).

 

Γι αυτό κι εγώ μετά από καμμιά 10αριά μηνύματα γύρισα στα Greeklish. :angry: :angry:

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά εγώ αν δε δώ δεν πιστεύω. Οχι οτι δεν πιστεύω εσένα, απλά αυτή την ελπίδα ένας γνωστός μου την έχει πριν από τα Χριστούγεννα (10/12 περίπου) :( .Πάντως εάν τελικά δε διορθωθεί θά 'ναι απαράδεκτη ενέργεια της ΝΟΚΙΑ. :angry: :angry:
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...