Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ανακαλυψα και αλλο ενα bug του 6600 :!:

Στις επαφες, οταν πας να μετονομασεις μια καρτελα του ονοματος (π.χ. να βαλεις μια καρτελα τηλεφωνου και να θελεις να την μετονομασεις ξερω εγω σε ''εξοχικο'') το κινητο δεν μπορει να γραψει με κεφαλαια γραμματα παρα μονο με μικρα (σε ολες τις γλωσσες :wacko: )

Δοκιμαστε το... Ενα ενα βγαινουν τα προβληματα!!! :o :( :confused: :eek: :mad:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (31 Ιαν. 2004 , 20:00)

 

Παιδια ανακαλυψα και αλλο ενα bug του 6600 :!:

Στις επαφες, οταν πας να μετονομασεις μια καρτελα του ονοματος (π.χ. να βαλεις μια καρτελα τηλεφωνου και να θελεις να την μετονομασεις ξερω εγω σε ''εξοχικο'') το κινητο δεν μπορει να γραψει με κεφαλαια γραμματα παρα μονο με μικρα (σε ολες τις γλωσσες :wacko: )

Δοκιμαστε το... Ενα ενα βγαινουν τα προβληματα!!! :o :( :confused: :eek: :mad:

 

 

κράτα πατημένο το # να αλλάξει σε αριθμούς, μετά ξανακράτα πατημένο το # να αλλάξει σε κεφαλαία...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kogos (31 Ιαν. 2004 , 21:23)

 

κράτα πατημένο το # να αλλάξει σε αριθμούς, μετά ξανακράτα πατημένο το # να αλλάξει σε κεφαλαία...

 

Συνεχιζει να ειναι bug παρ'ολο που υπαρχει λυση :(

Thanks kogos ;) :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μεσο card reader......Me diafora o pio grhgoros gia metaforqa megalwn arxeiwn.Πρεπει ομως να σβησεις το κινητο πρωτα.....!
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (31 Ιαν. 2004 , 22:11)

 

pedia pios ine o pio grigoros tropos metaforas arxion megalou megethous sto kinito?

 

O card reader οπου πρεπει να βαλεις την mmc μεσα σε αυτο το μηχανημα και να το περασεις αλλα οι ταχυτητες ειναι εκπληκτικες (ενα Mp3 σε περιπου 15 δευτερολεπτα) ;)

Τωρα παλι αν θες ασυρματη τεχνολογια και εισαι μεταξυ bluetooth και irDA διαλεξε bluetooth γιατι ειναι γρηγοροτερο με διαφορα :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Εεε με αυτο το pc και με αυτον τον reader πως θες να παει γρηγορα? :p

Πηγαινε παρε εναν. Μονο 17€ κανει εδω στην Αθηνα!

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

mhpos kserei kapoios na moy apanthsei giati otan vazo fonitiki entolh se ena programa den anoigei??? kai otan vazo se ena profil h kapoio onoma anoigei kanonika??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris2121 (31 Ιαν. 2004 , 23:04)

 

mhpos kserei kapoios na moy apanthsei giati otan vazo fonitiki entolh se ena programa den anoigei??? kai otan vazo se ena profil h kapoio onoma anoigei kanonika??? :blink:

 

ειναι προβλημα του 6600,το κανει σε ολα :mad: πιστευω να ειναι οκ σε μελλοντικη αναβαθμιση ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris2121 (31 Ιαν. 2004 , 23:04)

 

mhpos kserei kapoios na moy apanthsei giati otan vazo fonitiki entolh se ena programa den anoigei??? kai otan vazo se ena profil h kapoio onoma anoigei kanonika??? :blink:

 

Ειναι αλλο ενα απο τα bugs του 6600 :mad: :cry: :(
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ και μιας και έχω καιρό να γράψω ας εκτονωθώ μια και καλή.

Πριν από μερικές μέρες εμφανίστηκε στο 6600 μου το γνωστό πλέον πρόβλημα με τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων κάθε φορά που κάνεις restart.

Το πρόβλημα βέβαια έγινε αντιληπτό και ενοχλητικό συγχρόνως όταν παρατήρησα ότι δεν μου έδειχνε ότι είχα αναπάντητη κλήση.

Πανικόβλητος και εκνευρισμένος έτρεξα μετά την δουλειά μου στην Alpha Copy στην Μιχαλακοπούλου. Εκεί για όσους γνωρίζουν είναι συνήθως μία κοπέλα, για καλή μου τύχη όμως πέτυχα και έναν νεαρό. Ρωτάω και εγώ ο Χριστιανός τον νεαρό "μήπως ξέρετε από Nokia 6600?" Ο τυπάκος λοιπόν σκάει ένα ειρωνικό χαμόγελο (του στυλ εγώ δεν ξέρω?) και μου λέει «κάτι λίγα». Μεγάλε είσαι ο άνθρωπος μου του λέω εγώ με ανακούφιση. Το και το του λέω, δεν μου δείχνει τις αναπάντητες. Εκείνος δεν το πίστευε και μου έκανε αναπάντητη και πείρε μια έκφραση λες και ανακάλυψε την Αμερική. τι κάνουμε τώρα τον ρωτάω, να κάνω format? Αυτό με το #7370# ?

Αυτό λέει δεν το προτείνει η Nokia και μπορεί να χάσω και την εγγύηση. Και τι κάνουμε? αναβάθμιση μου λέει.

Και που να την βρούμε καλέ αφού δεν έχει βγει ακόμα?

Τώρα την κατεβάζω μου λέει και θα την έχω σε 10 λεπτά. Είναι λέει έκδοση για Ελλάδα με Vodafone live και μάλλον διορθώνει και το bug των sms. Να κάνω μια βόλτα και σε 15 λεπτά να ξανάρθω ρωτάω?

Τράβα κάνε ένα backup και γύρνα μου λέει. Θα σας προλάβω, ρωτάω και μου λέει μην ανησυχείς θα προλάβεις. Τρέχω και εγώ και μετά από μία ώρα είμαι εκεί…αυτός όμως όχι….το πρώτο εγκεφαλικό είναι γεγονός.

Αφού χοροπήδησα λίγο δίνω ραντεβού για την επομένη. Γυρνώντας στο σπίτι και μιας και δεν μπορούσα να το χωνέψω άρχισα να κάνω διάφορα με το κινητό μέχρι που γύρισα τα μηνύματα από την mmc στο κινητό. Εκεί ξεμπλόκαρε. Σιγά μην άφηνα όμως την νέα έκδοση να με περιμένει. Πάω το επόμενο πρωί και τον πετυχαίνω εκεί. Μας την έκανες εχτές του λέω. Μα δεν στο βάλανε, με ρωτάει….το δεύτερο εγκεφαλικό είναι και αυτό γεγονός.

Μα δεν τους το έδωσες του λέω και μου απαντάει ότι είχε αφήσει πληροφορίες για να μου το φορέσουν. Τέλος πάντων, δεν γα***ται λέω, τώρα όλα θα φτιάξουν. Του τραβάει την αναβάθμιση και χάνω ότι είχε η μνήμη του κινητού. (το backup του pc suite δεν είχε παίξει και δεν είχα πρόσφατο backup).

Το φέρνει λοιπόν και μου το δίνει. Πατάω να δω version “V 3.42.1 16-10-03 NHL-10”…. Το τρίτο εγκεφαλικό ήταν αναπόφευκτο. Ρε παλικάρι του λέω, την ίδια μου φόρεσες. Δεν είναι λέει η ίδια, απλά γράφει ότι είναι η ίδια.

Και που θα δω την διαφορά ρωτάω? Και μου απαντάει…εμένα ρωτάς? Εσύ θα μου πεις, βλέπεις τίποτα διαφορετικό?

Τι να του πεις. Τα sms φτιάχτηκαν? Ψελλίζω.

Για να δούμε μου λέει και πάει στα μηνύματα.

160 δεν λέει εδώ, αναφωνεί με καμάρι. Πάντα τόσα έλεγε του απαντάω εγώ που έχω αρχίσει να ζαλίζομαι και να αναθεωρώ τις απόψεις μου σχετικά με το πόσο σχετικός είναι με το άθλημα. Μόλις πέσει κάτω από το 90 λέει ότι θα το στείλει σε 2 μέρη.

Γράφει λοιπόν και με ενθουσιασμό μου λέει, φτάσαμε στα 50 και δεν έβγαλε μήνυμα ότι θα το σπάσει. Βουτάω το κινητό και πατάω αποστολή. Μαντέψτε…. Το μήνυμα περιέχει ειδικούς χαρακτήρες και θα σταλεί σε 2 μέρη. Τον βαράς η όχι?

Τι είναι αυτό ρε του λέω?

Εεεμ μάλλον δεν το φτιάξανε απαντάει.

Το τι επακολούθησε δεν θα σας το πω γιατί δεν βρίσκω λόγια κατάλληλα να ειπωθούν εδώ. Πάντως νέα version δεν υπάρχει και η Alpha copy είναι και αυτή και οι υπάλληλοι της για τον π**τσο.

Αυτά και sorry για το παραλήρημα αλλά ήθελα να τα πω κάπου να ξεσπάσω.

 

:angry: :down: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλε μου αν δεις εγω τι εγκεφαλικο κοντεψα να παθω οταν πηρα σε ενα CLub Nokia και μου λεει μα κυριε μουαυτο ειναι χαρ/κο της συσκευηης τι να της ελεγα που μου ηρθε να της σκασω τιποτα στα μουτρα...?

Καθοταν και μιλαγε για το 6600 λες και ηταν Heavy User ενω στην καλυτερη περιπτωση θα ειχε κανενα 3210 και θα χαιροταν...

:blink: :blink: :blink:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την kelfer

Και κάτι ακόμα… ο opera δεν μου κάνει connect…τι πρέπει να κάνω?

Του λέω να κάνει χρήση του vf mms (Vodafone mms settings)

 

:o

 

Thelei GPRS settings,kai oxi apo kartokinito(dld internet over gprs):)

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησα στο 6600 τον ορισμό λογότυπου απο το sTools...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να επαναφέρω το αρχικό λογότυπο του δικτύου...;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coco11 ( 1 Φεβ. 2004 , 11:30)

 

χρησιμοποίησα στο 6600 τον ορισμό λογότυπου απο το sTools...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να επαναφέρω το αρχικό λογότυπο του δικτύου...;

 

 

Ριξε και μία ματιά στις προϊγούμενες σελίδες :cool:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω με τη σειρά μου ένα ακόμη bug που παρατήρησα και θα ήθελα άπό κάποιον να το δοκιμάσει και ν μου πει τη γνώμη το. Στο ημερολόγιο αν βάλεις μία "σύσκεψη" να επαναλαμβάνεται κάθε 2 εβδομάδες αυτό την επαναλαμβάνει κάθε εβδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos ( 1 Φεβ. 2004 , 09:58)

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Thelei GPRS settings,kai oxi apo kartokinito(dld internet over gprs):)

 

 

Μα δεν έχω καρτοκινητό. Το gprs μου είναι ενεργοποιημένο…τι άλλο πρέπει να κάνω? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget ( 1 Φεβ. 2004 , 11:47)

 

Ριξε και μία ματιά στις προϊγούμενες σελίδες :cool:

 

που να δει ο χριστιανος? :eek: υπαρχουν 10000 post :wacko:θελει μια βδομαδα να τα διαβασει ολα :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coco11 ( 1 Φεβ. 2004 , 11:30)

 

χρησιμοποίησα στο 6600 τον ορισμό λογότυπου απο το sTools...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να επαναφέρω το αρχικό λογότυπο του δικτύου...;

 

μονο με καποιον file manager φιλε μου,βαλε το opman ειναι για λογοτυπα και κανει τα παντα,θα το βρεις στο aivanet ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coco11 ( 1 Φεβ. 2004 , 11:30)

 

χρησιμοποίησα στο 6600 τον ορισμό λογότυπου απο το sTools...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να επαναφέρω το αρχικό λογότυπο του δικτύου...;

 

Θα πας με εναν filemanager εδω

c:\\system\apps

Εκει θα βρεις εναν φακελο phone.

Θα τον σβησεις και θα κανεις ενα restart.

Μολις ξαναανοιξει το κινητο δεν θα υπαρχει λογοτυπο ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...