Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα το 6600 μου για αναβαθμηση-εκδοση 3.48-αλλα θα το παρω αυριο.Ο υπαλληλος μου πε οτι το νεο firmware υποστηριζει σμσ των 160 χαρακτηρων.Μακαρυ, γιατι μεχρι τωρα αναγκαζομουν να παιρνω μονο τηλεφωνα....
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει κανενα hf νοκια με ραδιο(οχι pop-port, καρφι βεβαια)???

Και κατι αλλο,επειδη θα ανεβω Αθηνα για καποιες μερες και θελω αλλαγη οθονης στο 6600 πιο ειναι το κοντηνοτερο καταστημα Νοκια(θα μενω πλατεια ομονιας απεναντυ απ τα Ηοdos...αυτο ξερω μονο)?

 

Ας απαντησει καποιος γιατι αυριο φευγω.....Ευχαριστω

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (27 Ιαν. 2004 , 01:31)

 

Πηγα το 6600 μου για αναβαθμηση-εκδοση 3.48-αλλα θα το παρω αυριο.Ο υπαλληλος μου πε οτι το νεο firmware υποστηριζει σμσ των 160 χαρακτηρων.Μακαρυ, γιατι μεχρι τωρα αναγκαζομουν να παιρνω μονο τηλεφωνα....

 

 

περιμενουμε νεα σχετικα με το τι εγινε.....! :rolleyes: :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια εκδοση διορθωνει το προβλημα των μνματων αλλα υπαρχει μονο η αγγλικη.Η ελληνικη ερχεται εντος βδομαδας.Μου εδειξε εκει ενα αλλο 6600 με κανονικα μνματα αλλα αγγλικο ΜΟΝΟ μενου ετσι δεν εκανα την αναβαθμηση :cry: :cry: :mad:
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικο μονο μενου??? :wacko: :blink: :alien: .Και η αλλη αναβαθμιση θα ειναι διαθεσιμη την αλλη βδομαδα?Καλα τοσο αχρηστοι ειναι?Δεν μπορουσαν να τα κανουν ολα με μια αναβαθμιση.Τι να πω με αυτη τη Νοκια?? :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Jois για την οθονη τι σου είπαν ??? θα στην αλλάξουν?? Πόσα pixels είχες καμμένα ??? Γιατι θα ανέβω και εγώ οπου να ναι Αθήνα και θέλω να ξέρω αν είναι να το αφήσω και για αλλαγή οθόνης ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (27 Ιαν. 2004 , 13:27)

 

Η καινουρια εκδοση διορθωνει το προβλημα των μνματων αλλα υπαρχει μονο η αγγλικη.Η ελληνικη ερχεται εντος βδομαδας.Μου εδειξε εκει ενα αλλο 6600 με κανονικα μνματα αλλα αγγλικο ΜΟΝΟ μενου ετσι δεν εκανα την αναβαθμηση :cry: :cry: :mad:

 

 

dhladh stelnei mhnymata me ellhnikous xarakthres kai 160 xarakthres alla exei aggliko menou?

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Pitsi:NAI

Robben:Εδω που μενω δεν κανουν αλλαγες οθονης.Οταν θα παω Αθηνα θα ρωτησω....Εχν 2 καμμενα

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pitsi (27 Ιαν. 2004 , 13:50)

 

dhladh stelnei mhnymata me ellhnikous xarakthres kai 160 xarakthres alla exei aggliko menou?

 

 

Megalo la8os.... To provlima me ta ellinika sms yphrxe mono sto logismiko me ellhnikh glossa. 8ymamai oti kapoioi pu'xan to kin prin kikloforisi me aggliko menu... ellhnika estelne kanonika. Ara den eimai toso siguros gia to an apo vdomada 8a dior8o8ei.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο Club Nokia Καλαμαριας και ως ανεμενετο,καμια ενημερωση δεν υπηρχε για καινουρια εκδοση λογισμικου παρ'όλα αυτα ηταν ενημεροι για το προβλημα με τα sms και επισης ρωτησα και μου ειπαν οτι ακομη δεν εχουν οι ιδιοι διαθεσιμες οθόνες για αλλαγη αλλα θα φερουν και δε θα χρειαζεται αποστολη στα κεντρικα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Lete na kanoun kati gia na mproume na steiloume kanoniko sms me ellhnikous xarakthres??? Einai psilospastiko na grafeis greeklish eidina an eixes synh8isei kai to ellhniko T9 :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (27 Ιαν. 2004 , 01:31)

 

Πηγα το 6600 μου για αναβαθμηση-εκδοση 3.48-αλλα θα το παρω αυριο.Ο υπαλληλος μου πε οτι το νεο firmware υποστηριζει σμσ των 160 χαρακτηρων.Μακαρυ, γιατι μεχρι τωρα αναγκαζομουν να παιρνω μονο τηλεφωνα....

 

 

Σε Club Nokia πηγες? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ασχολούμαστε με ψεύτικα προβλήματα (για παράδειγμα SMS στα ελληνικά). Τα σημαντικά προβλήματα είναι η έλλειψη στερεοφωνικών ακουστικών για τα mp3 και δυστυχώς τα καμμένα pixelακια της οθόνης. Εγκαταλείπω το 6600 και πάω για sx1.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kpartsi (27 Ιαν. 2004 , 19:20)

 

Παιδιά μην ασχολούμαστε με ψεύτικα προβλήματα (για παράδειγμα SMS στα ελληνικά). Τα σημαντικά προβλήματα είναι η έλλειψη στερεοφωνικών ακουστικών για τα mp3 και δυστυχώς τα καμμένα pixelακια της οθόνης. Εγκαταλείπω το 6600 και πάω για sx1.

 

 

Φιλε μου μην μπερδευεις τα πραγματα...

Πρόβλημα αποτελει κατι το οποιο δεν επρεπε να συμβαινει και συμβαινει για καποιο χ,ψ λόγο και πρεπει να διορθωθει οπως ειναι το προβλημα με τα ελληνικα που μας εχει κανει να σκεφτομαστε το πως να γραφουμε με Greeklish,έλεος δλδ...!!!

Όπως και το προβλημα με τα Pixels που λες, κι αυτο αποτελει προβλημα...'

 

Η έλλειψη MP3 ομως δεν αποτελει προβλημα για καποιον κατοχο γιατι ο ιδιος πηγε και το αγορασε και ηξερε τι επαιρνε δεν τον παραπλάνησε κανενας...Επομενως ηξερε οτι δεν εχει στερεοφωνικο mp3....

Άρα αυτο αποτελεσε για αυτον λανθασμενη επιλογη και όχι πρόβλημα...

 

;) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kpartsi (27 Ιαν. 2004 , 19:20)

 

Παιδιά μην ασχολούμαστε με ψεύτικα προβλήματα (για παράδειγμα SMS στα ελληνικά). Τα σημαντικά προβλήματα είναι η έλλειψη στερεοφωνικών ακουστικών για τα mp3 και δυστυχώς τα καμμένα pixelακια της οθόνης. Εγκαταλείπω το 6600 και πάω για sx1.

 

Αν δεν θεωρείς σημαντικό το πρόβλημα με τα μηνύματα, κάτσε και πλήρωνε 1 sms σε 3πλάσια τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος g13Niog13 (27 Ιαν. 2004 , 17:32)

 

an 3erete kikloforise usb sirma i ine 100% sigouro oti den 8a bgaloun?

thnx

 

 

Καλωδιο usb δεν προκειται να κυκλοφορησει επισημα

απο την ΝΟΚΙΑ, τωρα αν κυκλοφορησει αργοτερα

απο καποια αλλη εταιρια δεν ξερω :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκεται να κυκλοφορησει ποτε γιατι δεν υπαρχει ειδικα θυρα...
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Πως γινεται να στειλεις εφαρμογη απο το ενα κινητο στο αλλο? Οταν στελνω το αρχειο μεσα απο τον φακελο Install στο αλλο τηλεφωνο μου λεει κατεστραμενο αρχειο και ετσι δεν γινεται εγκατασταση. Τι να κανω??? Κανενα προγραμμα???
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (27 Ιαν. 2004 , 20:56)

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Πως γινεται να στειλεις εφαρμογη απο το ενα κινητο στο αλλο? Οταν στελνω το αρχειο μεσα απο τον φακελο Install στο αλλο τηλεφωνο μου λεει κατεστραμενο αρχειο και ετσι δεν γινεται εγκατασταση. Τι να κανω??? Κανενα προγραμμα???

 

 

Στην περιπτωση αυτη εγω θα περναγα το sis αρχειο κατευθειαν στην

mmc με τον card-reader που εχω και μετα θα το εστελνα με το seleq

στο αλλο τηλεφωνο. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erotisi giati tha mas trelanei to 6600!!!otan leei oti to mynhma tha sta stalei se 2 i 3 merh tote kai i xreosi tha einai dipli i tripi antistoixa asxetos an to mynhma den ksepernaei tous 160 xarakthres?pera apo auto poia efarmogi kali proteinete kai pou tha tin vro? (ektos apo ta gnosta seleq,irremote,)kanena game?
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dennis82 (27 Ιαν. 2004 , 21:42)

 

re paidia mia erotisi giati tha mas trelanei to 6600!!!otan leei oti to mynhma tha sta stalei se 2 i 3 merh tote kai i xreosi tha einai dipli i tripi antistoixa asxetos an to mynhma den ksepernaei tous 160 xarakthres?pera apo auto poia efarmogi kali proteinete kai pou tha tin vro? (ektos apo ta gnosta seleq,irremote,)kanena game?

 

δυστυχως μεχρι να ερθει η αναβαθμιση ;) τωρα για εφαρμογες ειναι θεμα προσωπικο τι αρεσει και τι θελει ο καθενας, ριξε μια ματια στο aivanet ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (27 Ιαν. 2004 , 21:00)

 

Στην περιπτωση αυτη εγω θα περναγα το sis αρχειο κατευθειαν στην

mmc με τον card-reader που εχω και μετα θα το εστελνα με το seleq

στο αλλο τηλεφωνο. :)

 

Ναι αλλα εννοω να μην τα εχεις σαν *.sis files. Δεν γινεται καπως να τα στειλεις? π.χ. βλεπεις εναν φιλο σου και βλεπει στο κινητο σου μια εφαρμογη και σου λεει στειλε την μου εγω τι θα κανω?
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...