Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Πήρα κι εγώ το 6230i πρίν προχτές. Έχει κι εμένα την έκδοση 3.50.

 

Όμως επειδή είχα το 6220 για περίπου 2 χρόνια, θέλω να μεταφέρω όλα τα δεδομένα μου στο 6230i.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το κάνω? Εγώ το έκανα με το Oxygen, αλλά η τελευταία έκδοση 2.8.6 (που υποστηρίζει το 6230i), δεν ξέρω αν υπάρχει σε full ακόμη...

 

Περιμένω νέα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα. Πήρα κι εγώ το 6230i πρίν προχτές. Έχει κι εμένα την έκδοση 3.50.

 

Όμως επειδή είχα το 6220 για περίπου 2 χρόνια, θέλω να μεταφέρω όλα τα δεδομένα μου στο 6230i.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το κάνω? Εγώ το έκανα με το Oxygen, αλλά η τελευταία έκδοση 2.8.6 (που υποστηρίζει το 6230i), δεν ξέρω αν υπάρχει σε full ακόμη...

 

Περιμένω νέα..

Νομίζω πως το θέμα σου είχε απασχολήσει και έναν άλλο φίλο με παρόμοιο πρόβλημα...ορίστε λοιπόν τι μπορείς να κάνεις..

Αν μιλάμε για contacts μπορείς να τα κάνεις synch με το outlook/lotus από το παλιό κινητό και πάλι synch με το καινούριο για να τα φέρεις πίσω.

Αν μιλάμε για αρχεία τα πράγματα είναι πιο απλά...με το pc suite μπορείς να τα αντιγράψεις κάπου στο δίσκο του υπολογιστή και να τα μεταφέρεις στο νέο κινητό...

Πιστεύω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησε με λίγο ακόμα. Τι είναι το outlook/lotus?

 

Και με τα αρχεία, το pc suite του 6230i θα δουλεύει και με το 6220?

Link to comment
Share on other sites

outlook & lotus είναι προγράμματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail) με τα οποία μπορείς να συγχρονίσεις τις επαφές σου (μεταξύ άλλων). Το πρώτο είναι μέσα στο microsoft office ενώ το allo είναι στο Lotus Notes suite της ΙΒΜ. Δες ποιο έχεις από τα δύο...και τα δύο υποστηρίζονται από το pc suite.

Το pc suite είναι το ίδιο και για τα δύο τηλέφωνα, τελευταία έκδοση 6.7.22, τη βρίσκεις στο http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,72026,00.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα αν η λειτουργία αναγνώρισης κλήσης bluetooth ακουστικών με οθόνη όπως αυτό

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=262250&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

της SE υποστηρίζεται από το 6230i; Τα έχει δει ποτέ κανείς να συνεργάζονται;

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Μην απολογισαι φιλε Frogus...το 8υμα ειναι παντα ο καταναλωτης και στο χερι μας ειναι να αλλαξει αυτο κανοντας επανασταση???μαλλον οχι!επιδοκιμαζοντας του επαγγελματιες και αποδοκιμαζοντας αυτους που υποτιμουν την νοημοσυνη μας ;) κανουμε δουλεια ετσι πιστευω...

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

outlook & lotus είναι προγράμματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail) με τα οποία μπορείς να συγχρονίσεις τις επαφές σου (μεταξύ άλλων). Το πρώτο είναι μέσα στο microsoft office ενώ το allo είναι στο Lotus Notes suite της ΙΒΜ. Δες ποιο έχεις από τα δύο...και τα δύο υποστηρίζονται από το pc suite.

Το pc suite είναι το ίδιο και για τα δύο τηλέφωνα, τελευταία έκδοση 6.7.22, τη βρίσκεις στο http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,72026,00.html

 

Να'σαι καλά! Τα κατάφερα με το outlook. Βέβαια, δυστυχώς δεν κράτησε το default νούμερο κάθε επαφής, οπότε θα πρέπει να τα ορίσω ξανά ένα-ένα...

 

Ξέρει κανείς αν αυτό αποφεύγεται με το Nokia Content Copier? Σε μερικά νούμερα είχα και εικόνες μέσα.

 

Επίσης, θέλω να περάσω ενα λογότυπο, στη θέση του vodafone GR. Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, θέλω να περάσω ενα λογότυπο, στη θέση του vodafone GR. Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω ?
Αυτό ενδιαφέρει και εμένα, για την COTE βέβαια, αλλά δεν πειράζει φαντάζομαι... :p Από μια ματιά που έριξα στο θέμα, είδα πως να σβήνουμε τελείως το λογότυπο, όχι πως να το κάνουμε γραφικό (εκτός και αν μου ξέφυγε :O).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!:)

 

Πολύ καλό το θέμα και έχω να προσθέσω και εγώ τρία νοκια σοπς με πολύ θετικές εντυπώσεις από την εξπηρέτηση τους.

 

Αυτό έχει να κάνει : α) με τον χρόνο που εγκατέστησαν τις αναβαθμίσεις στα συστήματά τους (από τους πρώτους) β) με την ευγένεια και εξυπηρετικότητά τους και γ) από τον χρόνο που χρειάστηκε για να περαστούν οι αναβαθμίσεις, που ήταν κάτω της μισής ώρας!

 

Τα νόκια σοπς αυτά είναι :

 

1. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ. Αγ. Βασιλείου 3 Τηλ. 210 5726666 (Εκεί πέρασα την τελευταία αναβάθμιση στο Ν 70 μου)

 

2. ΑΙΓΑΛΕΩ. Θηβών 487 Τηλ. 210 5315280 (Εκεί αναβάθμισα το προηγούμενο καλοκαίρι το 6230 μου, το δε αυτό κατάστημα έχει ξανααναφερθεί σαν εξυπηρετικό, δεν έχει όμως προστεθεί στη λίστα.)

 

3. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ. Κατεχάκη 52 Τηλ. 210 6748797 (Εκεί πέρασα την πρώτη αναβάθμιση στο 6230i μου)

 

Και τα τρία ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και ΑΜΕΣΑ!

 

Ας προστεθούν στην λίστα και αυτά και ας σημειώνεται σ΄αυτή η εκάστοτε ημερομηνία ενημέρωσής της, ώστε να φαίνεται πως η λίστα ανανεώνεται συνεχώς.

 

edited by nervous : Done! :)

Link to comment
Share on other sites

Changes/improvement made from MCU SW version 3.50 to version 3.62:

-GPRS

-PAUSE is not send instead of RTSP TEARDOWN if streaming and it

ends RTSP connections right away.

-Applications

-Improvements in MIDlets, for use of Visual Radio.

-SW support for new Combo memory added

-Rights are updated correctly when a ring tone with interval constraints is

activated.

-Operator name list updated:

New operators:

"01" (002/01)

"HR TELE2" (219/02)

"BITE LV" (247/05)

"DIGICEL" (363/20)

"BRU-bmobile" (528/02)

"SI BREEZE" (540/01)

Name changed:

"Cosmorom" "RO COSMOTE" (226/03)

"JT GSM" "JT-Wave" (234/50)

"IR VALIACOM" "Iran Taliya" (432/32)

"smartone 3G" "454-15" (454-15)

"T3G" "VIBO" (466-89)

"SEYCEL" "C&W SEY" (633/01)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τρελή αναβάθμηση... αφού αν δεν ήταν κλειστά, θα πήγαινα σημερα! εγώ με την 3.30 είμαι και περιμένω ακόμα αυτή την αναβάθμηση που θα είναι πραγματικά χρήσιμη...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

παιδια όταν ενεργοποιεί κάποιος το κλείδωμα πληκτρολογίου μόνο με κωδ.ασφαλείας,υπάρχει περίπτωση σε επανηλλειμένες λάθος καταχωρήσεις να κλειδώσει εντελώς το κινητό?βάζω τον σωστό κωδικό μετά από 5-6 λάθος, και συνεχίζει να μου λεει λάθος κωδικός!τι να κάνω?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια όταν ενεργοποιεί κάποιος το κλείδωμα πληκτρολογίου μόνο με κωδ.ασφαλείας,υπάρχει περίπτωση σε επανηλλειμένες λάθος καταχωρήσεις να κλειδώσει εντελώς το κινητό?βάζω τον σωστό κωδικό μετά από 5-6 λάθος, και συνεχίζει να μου λεει λάθος κωδικός!τι να κάνω?ευχαριστώ
Αυτό είναι και δική μου ερώτηση (μαζί με την άλλη με το λογότυπο, την οποία δεν απαντά κανείς :(). Υπάρχει αριθμός λάθος κωδικών που να κλειδώνει εντελώς το τηλέφωνο; Το βιβλιαράκι (σελ. 84) δεν γράφει τίποτα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και δική μου ερώτηση (μαζί με την άλλη με το λογότυπο, την οποία δεν απαντά κανείς :(). Υπάρχει αριθμός λάθος κωδικών που να κλειδώνει εντελώς το τηλέφωνο; Το βιβλιαράκι (σελ. 84) δεν γράφει τίποτα...

 

Χρονια Πολλα :)

Καταρχην για το λογοτυπο ,μπορεις να βρεις την εφαρμογη mobile media browser (κοιταξε στο iphone-forum.org ,υπαρχει) για να βαλεις οτι λογοτυπο θελεις .

 

Για τον κωδικο απο οσο ξερω δεν κλειδωνεται ο κωδικος οσες φορες και

να βαλεις λαθος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα αν η λειτουργία αναγνώρισης κλήσης bluetooth ακουστικών με οθόνη όπως αυτό

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=262250&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

της SE υποστηρίζεται από το 6230i; Τα έχει δει ποτέ κανείς να συνεργάζονται;

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους

 

edw douleuei me ta renault autokinita pou exoun enswmatomeno BTooth me ekeino den tha doulepsei? :P

Link to comment
Share on other sites

τρελή αναβάθμηση... αφού αν δεν ήταν κλειστά, θα πήγαινα σημερα! εγώ με την 3.30 είμαι και περιμένω ακόμα αυτή την αναβάθμηση που θα είναι πραγματικά χρήσιμη...

 

Μπορείς να μου πεις ποιο καινούργιο χαρακτηριστικό στην 3.62 σε ξετρέλανε?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα :)

Καταρχην για το λογοτυπο ,μπορεις να βρεις την εφαρμογη mobile media browser (κοιταξε στο iphone-forum.org ,υπαρχει) για να βαλεις οτι λογοτυπο θελεις .

 

Για τον κωδικο απο οσο ξερω δεν κλειδωνεται ο κωδικος οσες φορες και

να βαλεις λαθος .

Χρόνια Πολλά και σε'σένα! :D

 

Είσαι σίγουρος για τον κωδικό; Είναι πολύ χρήσιμο το να κλειδώνει με κωδικό για να μην μου ψαχουλεύουν το κινητό διάφοροι και διάφορες, αλλά επικίνδυνο αν κλείδωνε εντελώς μετά από μερικές προσπάθειες... :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερει κανεις αν η vodafone live σησκευη παιρνει mp3 ως ηχους κλησης?

Ναι δέχεται φιλαράκο:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια όταν ενεργοποιεί κάποιος το κλείδωμα πληκτρολογίου μόνο με κωδ.ασφαλείας,υπάρχει περίπτωση σε επανηλλειμένες λάθος καταχωρήσεις να κλειδώσει εντελώς το κινητό?βάζω τον σωστό κωδικό μετά από 5-6 λάθος, και συνεχίζει να μου λεει λάθος κωδικός!τι να κάνω?ευχαριστώ
Αυτό είναι και δική μου ερώτηση. Υπάρχει αριθμός λάθος κωδικών που να κλειδώνει εντελώς το τηλέφωνο; Το βιβλιαράκι (σελ. 84) δεν γράφει τίποτα...
Τελικά, επειδή είμαι τολμηρό παλληκάρι :p, το δοκίμασα μόνος μου... :wacko: Όντως κλειδώνει όπως το περιέγραψες Δημήτρη μετά από 5 λάθος προσπάθειες και ακόμα και αν βάλεις το σωστό κωδικό δεν τον δέχεται. Όμως μετά από 5 λεπτά δέχεται το σωστό κωδικό. Τελικά το έγραφε στο βιβλιαράκι οδηγιών εκεί που αναφέρεται στο κωδικό ασφαλείας. Ενδιαφέρον... Τέρμα το ψαχούλεμα του κινητού μου λοιπόν! :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά γεμάτα υγεία. Αγόρασα από Γερμανό το Plantronics Discovery 640 αλλά έχω προβλήματα στο να το βρεί το κινητό. Εχω ver. 3.4 ξέρει κανείς κάτι για βοήθεια? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Gia sas eimai katoxos enos 6600 kai prosfata apektisa ena 6230i.Thelo kapoies apadisis stis apories mou gia to 6230i?

 

1.To 6230i dexete arxia sys,jar,jad ?

2.Axizei na valo tin teleutea anavathmish ?

3.Ta mp3 kai genika ola ta axeia ta diavazei mono ama ta peraso apo to nokia suite kai oxi apo bluetooth?

4.Pou boro na vro themes , apps kia games gia to 6230i?

5.H poiotita video kai fotografion tou 6230i einai esthita kaliteri apo tou 6600?

 

 

Manoli Mine edo pou sagapane !!!

http://www.teikal.gr

Link to comment
Share on other sites

1.To 6230i dexete arxia sys,jar,jad ?

2.Axizei na valo tin teleutea anavathmish ?

3.Ta mp3 kai genika ola ta axeia ta diavazei mono ama ta peraso apo to nokia suite kai oxi apo bluetooth?

4.Pou boro na vro themes , apps kia games gia to 6230i?

5.H poiotita video kai fotografion tou 6230i einai esthita kaliteri apo tou 6600?

 

1. jar, jad ναι, sis όχι.

2. Αν έχεις την 3.40 ή την 3.50 δεν χρειάζεται, η 3.62 δε βελτιώνει τίποτα σημαντικό.

3. Εγώ τα περνάω και με τους δύο τρόπους και τα δέχεται κανονικότατα.

4. Ψάξε στο αντίστοιχο θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=67398

5. Κατά τη γνώμη μου αισθητά καλύτερη δεν είναι, καλύτερη σίγουρα είναι.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...