Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανένας κανένα theme editor για το 6230i? Δεν βρίσκω πουθενά

 

Έχει μεγάλε στο site της nokia δες εδώ http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-601,00.html αλλά χρειάζεται πρώτα να κάνεις register και το αρχείο είναι και μεγάλο.

 

Παιδιά έκανα αναβάθμιση σήμερα σε ver 3.30, πλήρωσα και 10€ (θα έπρεπε? ή όχι μιας και έχει 2 χρόνια εγγύηση) (α! ρε Siemens! ποτέ δεν πλήρωσα για τις αναβαθμίσεις) και μετά την αναβάθμιση μου χάθηκαν τα πάντα (ρυθμίσεις, ρυθμίσεις πορτοφολιού, σημειώσεις κ.λ.π και ξανά α!! ρε Siemens!! παρά τις αναβαθμίσεις δεν χάνονταν τίποτα) εκτός αυτά βέβαια που είχα στην sim και στην κάρτα μνήμης. Είχα δημιουργήσει βέβαια με το Pc suite αντίγραφα ασφαλείας αλλά όταν πήγα να τα ξαναβάλω στο τηλ. η μεταφορά σταματούσε στην μέση περίπου και προφανώς μου μετέφερε μόνο τα μισά αρχεία. Ξέρει κανείς τι παίζει?????

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλε στο site της nokia δες εδώ http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-601,00.html αλλά χρειάζεται πρώτα να κάνεις register και το αρχείο είναι και μεγάλο.

 

Παιδιά έκανα αναβάθμιση σήμερα σε ver 3.30, πλήρωσα και 10€ (θα έπρεπε? ή όχι μιας και έχει 2 χρόνια εγγύηση) (α! ρε Siemens! ποτέ δεν πλήρωσα για τις αναβαθμίσεις) και μετά την αναβάθμιση μου χάθηκαν τα πάντα (ρυθμίσεις, ρυθμίσεις πορτοφολιού, σημειώσεις κ.λ.π και ξανά α!! ρε Siemens!! παρά τις αναβαθμίσεις δεν χάνονταν τίποτα) εκτός αυτά βέβαια που είχα στην sim και στην κάρτα μνήμης. Είχα δημιουργήσει βέβαια με το Pc suite αντίγραφα ασφαλείας αλλά όταν πήγα να τα ξαναβάλω στο τηλ. η μεταφορά σταματούσε στην μέση περίπου και προφανώς μου μετέφερε μόνο τα μισά αρχεία. Ξέρει κανείς τι παίζει?????

 

Το αντίγραφο ασφαλείας είχε ολοκληρωθεί με επιτυχία όταν το κράτησες στον υπολογιστή σου? Και εγώ ήθελα να κάνω την αναβάθμιση, αλλά δεν πήγα ακόμη... Καλύτερα να περιμένω λίγο..

 

Χρήματα νομίζω ότι δεν έπρεπε να σου πάρει!!!

Ελπίζω το κινητό να το έχεις πάρει από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για να ισχύει η εγγύηση...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Το αντίγραφο ασφαλείας είχε ολοκληρωθεί με επιτυχία όταν το κράτησες στον υπολογιστή σου? Και εγώ ήθελα να κάνω την αναβάθμιση, αλλά δεν πήγα ακόμη... Καλύτερα να περιμένω λίγο..

 

Όταν έκανα το αντίγραφο δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα. Τώρα τι συνέβει δεν ξέρω!! Έτσι το έγραψα για να το ξέρετε.

 

Χρήματα νομίζω ότι δεν έπρεπε να σου πάρει!!!

Ελπίζω το κινητό να το έχεις πάρει από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για να ισχύει η εγγύηση...

 

Από την Λάρισα πριν το Πάσχα. Τώρα για τα χρήματα δεν ξέρω τι να πώ. Μάλιστα μου είπε να λέω για 15€ και όχι για 10€. Αλλά που μπορεί κανείς να βρεί το δίκιο του (γειά σου Ελλάδα). Ερώτηση έκανα (e-mail) στην ΝΟΚΙΑ για τον ήχο (το γνωστό πρόβλημα) και με έχουν γράψει στα π...... τους. Πόσο μάλλον αν πρέπει να πληρώνουμε στην αναβάθμιση. Έκανε κανένας τέτοια ερώτηση άραγε στην ΝΟΚΙΑ? Ας μας ενημερώσει. Την επόμενη φορά θα πάω σε άλλο ΝΟΚΙΑ shop (ίσως και σε άλλη πόλη) για να δώ τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, συγχαρητήρια σε όλους για τις πολύτιμες απαντήσεις που δίνετε στο forum!

 

Για το 6230i, ομολογώ ότι απογοητεύτηκα λιγάκι με την δυσκολία στο άνοιγμα στο καπάκι (κόντεψα να το χαράξω στην άκρη αφού δεν έβγαινε), και με το γεγονός ότι όταν συνδεέις σε ένα contact μία εικόνα, όταν αυτός σε πάρει τηλ, εμφανίζεται μια ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ικονούλα κάτω δεξιά! Γιατί ρε γμτο? Τέτοια κάμερα και τέτοια ανάλυση έχει, γιατί να μην δείχνει σε κανονικό σχήμα την ικόνα;

 

Πάντως η ποιότητα κατασκευής φαίνεται πολύ καλή, οι δυνατότητες της μνήμης επίσης (ΑΝ καταφέρεις να ανοίξεις το καπάκι βέβαια!), η κάμερα πολύ καλή, και το μενού επίσης φανερά βελτιωμένο! Τώρα, το ότι η μπαταρία μου κράτησε μόνο 1 ημέρα μάλλον θα οφείλεται στο ότι το ξέσκισα στη χρήση (ρυθμίσεις, παιχνίδια, ηχογράφηση 30min κλπ) και στο ότι είναι η πρώτη φόρτιση της μπαταρίας.

 

Ξέρει κανείς ποιό καλώδιο σύνδεσης είναι καλύτερο να πάρει κανείς για να το συνδέσει με PC και πόσο κοστίζουν αυτά; Γύρω στα 30 eur?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό καλώδιο σύνδεσης είναι καλύτερο να πάρει κανείς για να το συνδέσει με PC και πόσο κοστίζουν αυτά; Γύρω στα 30 eur?

 

Το Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKU-2 ειναι συμβατο με το κινητο αυτο και απο οσο θυμαμαι το ειχα παρει περιπου 26 ευρω απο Nokia Shop.

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Από την Λάρισα πριν το Πάσχα. Τώρα για τα χρήματα δεν ξέρω τι να πώ. Μάλιστα μου είπε να λέω για 15€ και όχι για 10€. Αλλά που μπορεί κανείς να βρεί το δίκιο του (γειά σου Ελλάδα). Ερώτηση έκανα (e-mail) στην ΝΟΚΙΑ για τον ήχο (το γνωστό πρόβλημα) και με έχουν γράψει στα π...... τους. Πόσο μάλλον αν πρέπει να πληρώνουμε στην αναβάθμιση. Έκανε κανένας τέτοια ερώτηση άραγε στην ΝΟΚΙΑ? Ας μας ενημερώσει. Την επόμενη φορά θα πάω σε άλλο ΝΟΚΙΑ shop (ίσως και σε άλλη πόλη) για να δώ τι γίνεται.

 

Σε 2 NOKIA shops που είχα ρωτήσει στην Αθήνα πριν μερικές εβδομάδες μου είπαν ό,τι η τιμή για την αναβάθμιση είναι 15€ μόνο αν η συσκευή δεν καλύπτεται από εγγύηση, δηλαδή αν έχει αγοραστεί από χώρες εκτός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Άρα τα χρήματα τα πήρε εκβιαστικά ο "φίλος" σου στο ΝΟΚΙΑ shop...

 

Ερώτηση έχω κάνει και εγώ στη ΝΟΚΙΑ για τις αναβαθμίσεις κτλ αλλά τηρούν σιγή ιχθύος (κοινώς με έχουν γράψει)...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό καλώδιο σύνδεσης είναι καλύτερο να πάρει κανείς για να το συνδέσει με PC και πόσο κοστίζουν αυτά; Γύρω στα 30 eur?

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα Bluetοoth adaptor. Θα σου κοστίσει τα ίδια χρήματα (ίσως και λιγότερα), θα γλιτώσεις από τη μακαρονάδα των καλωδίων και θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις και με κάποιο επόμενο τηλέφωνο που θα αγοράσεις στο μέλλον :wink:.

 

Τώρα μάλιστα που δεν μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση "σπιτική", για μένα το καλώδιο είναι εντελώς άχρηστο. Έγω ένα ΒΤ με εμβέλεια 100 μέτρα και κάνω backup, φορτώνω τραγούδια, ήχους κλπ ασύρματα στο τηλέφωνο χωρίς κανένα πρόβλημα με το PC στο ένα δωμάτιο και το τηλέφωνο σε άλλο. Άκου με που σου λέω!!! ;)

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σε phone oxyzen manager που να υποστηρίζει το 6230i βρε παιδιά υπάρχει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το push to talk στην Ελλαδα δεν υποστηριζεται ετσι δεν ειναι?τι ακριβως χρησιμευει στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το push to talk στην Ελλαδα δεν υποστηριζεται ετσι δεν ειναι?τι ακριβως χρησιμευει στο κινητο?

 

Nαι ,ακομα δεν υποστηριζεται απο τα δικτυα .

Με λιγα λογια, walkie talkie μεσω gprs .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό καλώδιο σύνδεσης είναι καλύτερο να πάρει κανείς για να το συνδέσει με PC και πόσο κοστίζουν αυτά; Γύρω στα 30 eur?

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα Bluetοoth adaptor. Θα σου κοστίσει τα ίδια χρήματα (ίσως και λιγότερα), θα γλιτώσεις από τη μακαρονάδα των καλωδίων και θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις και με κάποιο επόμενο τηλέφωνο που θα αγοράσεις στο μέλλον .

 

Τώρα μάλιστα που δεν μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση "σπιτική", για μένα το καλώδιο είναι εντελώς άχρηστο. Έγω ένα ΒΤ με εμβέλεια 100 μέτρα και κάνω backup, φορτώνω τραγούδια, ήχους κλπ ασύρματα στο τηλέφωνο χωρίς κανένα πρόβλημα με το PC στο ένα δωμάτιο και το τηλέφωνο σε άλλο. Άκου με που σου λέω!!!

 

Κι εγώ το ίδιο θα σου πρότεινα! Έχω ένα της MSI 30€ (+ 5.5€ μεταφορικά) απόσταση 100m, ένα χρόνο εγγύηση! Έχει δικό του πρόγραμμα επικοινωνίας αλλά το χρησιμοποιείς και με PC Suite και με Oxygen Phone Manager II και κάνεις την ζωή σου εύκολη!Το παράγγειλα από το http://www.e-shop.gr, αλλά απότι΄είδα στο site δεν έχει αλλο ίδιο διαθέσιμο. Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://msicomputer.co.uk/products.aspx?product_id=703469

 

 

Τίποτα σε phone oxyzen manager που να υποστηρίζει το 6230i βρε παιδιά υπάρχει?

 

Έχω την έκδοση 2.8 του oxygen και δουελύει μια χαρά! Τώρα βγήκε και 2.8.2!

Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidh exw ena s700ι to skeftomai ligo

 

Παιζει ραδιο και mp3 τοσο δυνατα οσο και το sx1?Κυριως για οταν εχεις συνδεσει τα ακουστικα νοιαζομαι γιατι καποιοι πριν παραπονεθηκαν

Το ηχειο του βαραει οσο και το sx1 ειναι ψοφιο οπως τα περισσοτερα της νοκια(επιπεδο π.χ7610)?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 2.8 του oxygen και δουελύει μια χαρά! Τώρα βγήκε και 2.8.2!

 

Τι κάνει το oxygen manager και που μπορούμε να το βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το oxygen manager και που μπορούμε να το βρούμε?

 

Ότι και το PC Suite μόνο που είναι πολύ καλύτερο, κατά την γνώμη μου! Σου εμφανίζει τι ακριβώς περιέχει η συσκεύη που έχεις πχ. τηλεφωνικό κατάλογο, ραδιόφωνο κτλ. κάνεις ότι τροποιήσεις θες μεταφέρεις μηνύματα, παιχνίδια, εφαρμογές κτλ. κτλ. ;) :)

Το κακό είναι ότι είναι trial και δεν βρίσκεις c_r_a_c_k για τις νέες εκδόσεις!

 

Οι αρχικές διευθύνσεις...

http://www.opm-2.com ή http://www.oxygenphonemanager.com

 

Και για download...

http://www.oxygensoftware.com/download/OPM2.zip

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο forum.nokia ΒΡΗΚΑ emulator για το κινητό μας οπότε μπορούμε πλέον να "τσεκάρουμε" όλες τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που έχουμε Όλε, Όλε, Όλε :w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο forum.nokia ΒΡΗΚΑ emulator για το κινητό μας οπότε μπορούμε πλέον να "τσεκάρουμε" όλες τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που έχουμε Όλε, Όλε, Όλε :w00t: :w00t:

Τι εννοεις να τσεκαρουμε; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο forum.nokia ΒΡΗΚΑ emulator για το κινητό μας οπότε μπορούμε πλέον να "τσεκάρουμε" όλες τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που έχουμε Όλε, Όλε, Όλε :w00t: :w00t:

 

Προφανώς μιλάς για Αυτό ? Αν όχι δώσε μας το σωστό Link... :cool:

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνατε στις αρχικές φορτίσεις, αλλά στο δικό μου 6230i η μπαταρία κρατά μόλις 1,5 μέρα :cry: . Κυριολεκτικά ρουφάει την μπαταρία. Έχω την 3.30 αλλά δε νομίζω να άλλαξε κάτι στη συμπεριφορά της μπαταρίας.

 

Λέω να πάρω μια καινούργια (original φυσικά). Μπορείτε να μου πείτε πως πρέπει να γίνουν οι πρώτες φορτίσεις; Απ' ό,τι βλέπω οι γνώμες πολλές και δεν καταλήγουμε πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την χρήση.

Εάν το χρησιμοποιείς μόνο για μηνύματα και ομιλία σε λογικά πλαίσια τότε ΔΕΝ είναι φυσιολογικός ο χρόνος που μας δίνεις.

Εάν όμως ακούς πολύ μουσική (mp3 & radio) τραβάς βιντεάκια & φωτό τότε ΕΙΝΑΙ φυσιολογικός ο χρόνος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καποια αρχεια wav που εχω, πως μπορω να τα βαλω για ηχο κλησης; Νομιζω πρεπει να τα κανω mid αλλα με τι τα κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για Αυτό ? Αν όχι δώσε μας το σωστό Link... :cool:

 

Πολύ σωστά. Όταν το εγκαταστήσεις θα σου βγάλει ένα 6230i στο οποίο μπορείς να φορτώσεις themes, games κ.λ.π. και να δεις αν "τρέχουν". Ωραίο ε? :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να τσεκαρουμε; :)

 

Τις φορτώνεις στον emulator και βλέπεις αν δουλεύουν ή πως φαίνεται το κινητό σου με τα διάφορα themes που θα του έβαζες χωρίς όμως να τις βάλεις στη συσκευή και να καις και μπαταρία! Είναι ένα εικονικό 6230i.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...