Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εικονα της ειναι το κατι αλλο..η κινηση ειναι απιστευτη...με ξενερωνει λιγο που κολλαει το hub και που οι φωνητηκες καμια φορα ανοιγουν μονες του και επιλεγουν οτι να ναι..αλλα σαν tv τα σπαει πραγματικα..θα σου στεθλω πμ μετρητης σου κανουν πολυ καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακουσει ή διαβασει κατι για τα μικροπροβληματα που αναφερεις ,περιμενω pm με περισσοτερες πληροφοριες και εντυπωσεις , απο Δευτερα λεω να φερω βολτα ολα τα καταστηματα που την εχουν για να δω τι καλυτερο μπορει να γινει απο τιμη - αποθεμα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι σε αναζητηση τηλεορασης για το δωματιο και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Μαλλον εχω καταληξει σε αυτη Samsung UE40ES6710 White.

Εχω την απορια ομως αν μπορει να παιξει απο to usb 3D ταινιες,οχι να τις μετατρεψει σε 3d αλλα να αναπαραγει mkv 3d.

Επισης αν βαλουμε σε 3δ ταινια απλους υποτιτλους υπαρχει προβλημα?Γιατι καπου εχω διαβασει οτι εαν τους κανεις μετατροπη σε 3δ δεν παιζει η ταινια.

Γνωριζει κανεις? Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι σε αναζητηση τηλεορασης για το δωματιο και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Μαλλον εχω καταληξει σε αυτη Samsung UE40ES6710 White.

Εχω την απορια ομως αν μπορει να παιξει απο to usb 3D ταινιες,οχι να τις μετατρεψει σε 3d αλλα να αναπαραγει mkv 3d.

Επισης αν βαλουμε σε 3δ ταινια απλους υποτιτλους υπαρχει προβλημα?Γιατι καπου εχω διαβασει οτι εαν τους κανεις μετατροπη σε 3δ δεν παιζει η ταινια.

Γνωριζει κανεις? Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

 

Ειχα διαβασει οτι αν τους μετατρεψεις σε 3d δεν παιζουν. Αν ειναι 2D οι υποτιτλοι παιζουν κανονικα. δεν την εχω για να σου πω με σιγουρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Αρχικά , θα ήθελα να μου πείτε την άποψή σας για την Samsung UE32D6100 .

 

2. Θα ήθελα να μου πείτε ποιες ρυθμίσεις πρέπει να τροποποιήσω στην εν λόγω τηλεόραση για να δείχνει τους υπότιτλους κανονικά. Μέχρι στιγμής , ό,τι ταινία κι αν έχω βάλει απευθείας από USB , τους υπότιτλους μου τους δείχνει ως αλαμπουρνέζικα.

 

3. Οι υπότιτλοι , εάν έχω καταλάβει καλά , θα πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με το αρχείο της ταινίας; Ρωτάω, διότι αυτό που πρόσεξα ήταν ότι αν οι υπότιτλοι μιας ταινίας "Χ" σε φάκελο ονόματι "Χ" ήταν σε ξεχωριστό φάκελο "Subs" μέσα στο φάκελο "Χ" ενώ το αρχείο της ταινίας ήταν πεταμένο στο φάκελο "Χ" (ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :O ) , δεν τους έπαιζε καν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

1. Αρχικά , θα ήθελα να μου πείτε την άποψή σας για την Samsung UE32D6100 .

 

2. Θα ήθελα να μου πείτε ποιες ρυθμίσεις πρέπει να τροποποιήσω στην εν λόγω τηλεόραση για να δείχνει τους υπότιτλους κανονικά. Μέχρι στιγμής , ό,τι ταινία κι αν έχω βάλει απευθείας από USB , τους υπότιτλους μου τους δείχνει ως αλαμπουρνέζικα.

 

3. Οι υπότιτλοι , εάν έχω καταλάβει καλά , θα πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με το αρχείο της ταινίας; Ρωτάω, διότι αυτό που πρόσεξα ήταν ότι αν οι υπότιτλοι μιας ταινίας "Χ" σε φάκελο ονόματι "Χ" ήταν σε ξεχωριστό φάκελο "Subs" μέσα στο φάκελο "Χ" ενώ το αρχείο της ταινίας ήταν πεταμένο στο φάκελο "Χ" (ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :O ) , δεν τους έπαιζε καν.

 

2. λογικα καπου στις ρυθμισεις ψαξε να βρεις κωδικοποιηση υποτιτλων και βαλε ελληνικα.

3. σωστα. στον ιδιο φακελο με ιδιο ακριβως ονομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι σε αναζητηση τηλεορασης για το δωματιο και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Μαλλον εχω καταληξει σε αυτη Samsung UE40ES6710 White.

Εχω την απορια ομως αν μπορει να παιξει απο to usb 3D ταινιες,οχι να τις μετατρεψει σε 3d αλλα να αναπαραγει mkv 3d.

Επισης αν βαλουμε σε 3δ ταινια απλους υποτιτλους υπαρχει προβλημα?Γιατι καπου εχω διαβασει οτι εαν τους κανεις μετατροπη σε 3δ δεν παιζει η ταινια.

Γνωριζει κανεις? Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

3D ταινιες παιζει κανονικα.Για τους υποτιτλους δεν χρειαζεται καμια μετατροπη.Βαζεις κανονικους srt υποτιτλους και τους κανει η τηλεοραση 3D.

1. Αρχικά , θα ήθελα να μου πείτε την άποψή σας για την Samsung UE32D6100 .

 

2. Θα ήθελα να μου πείτε ποιες ρυθμίσεις πρέπει να τροποποιήσω στην εν λόγω τηλεόραση για να δείχνει τους υπότιτλους κανονικά. Μέχρι στιγμής , ό,τι ταινία κι αν έχω βάλει απευθείας από USB , τους υπότιτλους μου τους δείχνει ως αλαμπουρνέζικα.

 

3. Οι υπότιτλοι , εάν έχω καταλάβει καλά , θα πρέπει να είναι στον ίδιο φάκελο με το αρχείο της ταινίας; Ρωτάω, διότι αυτό που πρόσεξα ήταν ότι αν οι υπότιτλοι μιας ταινίας "Χ" σε φάκελο ονόματι "Χ" ήταν σε ξεχωριστό φάκελο "Subs" μέσα στο φάκελο "Χ" ενώ το αρχείο της ταινίας ήταν πεταμένο στο φάκελο "Χ" (ελπίζω να μην σας μπέρδεψα :O ) , δεν τους έπαιζε καν.

 

1.Εγω που εχω την UE40D6530 ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Η UE40D6100 πρεπει να΄ναι το αμεσως προηγουμενο μοντελο.

2.Πατας το κουμπι tools την ωρα που παιζει η ταινια και επιλεγεις απο την μπαρα που θα εμφανιστει κατω τις ρυθμισεις υποτιτλων.Αλλαζεις την γλωσσα σε Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λετε να προχωρησω στην αγορα?

Το λαπτοπ μου κανει νουμερα και μαλλον θα τα παιξει συντομα αν το ζοριζω.Ηδη κλεινει για πλακα μολις το πιεζω ελαφρως .

Αποσταση θεασης 2,5 με 3 μετρα.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.....

Edited by gbaladi
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τηλεόραση για προβολή ποδοσφαιρικών αγώνων σε πρακτορείο οπαπ.

 

Έχω δει Plasma 50' HD ready στα 550 ευρώ με 600Hz frame rate και

42' LED FullHD στα 100Hz στα ίδια χρήματα.

 

Τι από τις δύο επιλογές προτείνετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω τηλεόραση για προβολή ποδοσφαιρικών αγώνων σε πρακτορείο οπαπ.

 

Έχω δει Plasma 50' HD ready στα 550 ευρώ με 600Hz frame rate και

42' LED FullHD στα 100Hz στα ίδια χρήματα.

 

Τι από τις δύο επιλογές προτείνετε;

 

Αν ήταν για σπιτι θα σου έλεγα παρότι μικρότερη την full HD! Καμία σχέση με HD ready!αλλά στο πρακτορείο όλοι κοιτάνε αν κέρδισαν όχι αν είναι καλή η τέλεια η εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν για σπιτι θα σου έλεγα παρότι μικρότερη την full HD! Καμία σχέση με HD ready!αλλά στο πρακτορείο όλοι κοιτάνε αν κέρδισαν όχι αν είναι καλή η τέλεια η εικόνα!

 

Συμφωνώ. Επιπλέον επειδή είναι και για μαγαζί, καλύτερα να είναι και πιο μεγάλη η οθόνη. Άρεσει αυτό στον κόσμο. Οπότε η πενηντάρα είναι καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μηνες συμβιωσης με την Panasonic TX-L47ET50E, εχω να πω οτι η τηλεοραση ειναι απλα απιστευτη

 

Τρομερη ζωντανια και χρωμα στην εικονα, λειτουργικοτατη με παρα πολλες λειτουργιες, ενω το 3D της ειναι απικτο, απο τα καλυτερα που εχω δει σε LED TV

 

Την συνιστω ανεπιφυλαχτα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι ενα μόνιτορ απο 25 η και 27 ίντζες 3d led,mpg4. Υπάρχουν προτάσεις; Απο οικονομικές έως και τα 450 ευρώ για ταβάνι! Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει μια samsung τηλεοραση και απο το flashακι δεν μου παιζει τους υποτιτλους της ταινιας.

ας μου θυμισει καποιος την λυση.

η τηλεοραση ειναι καινουργιο μοντελο της samsung.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο των υποτίτλων θα πρέπει να έχει το ίδιο ακριβώς όνομα με το αρχείο της ταινίας και να βρίσκονται στον ίδιο φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για 40-42' LED με 100Hz μέχρι 600 ευρω

 

Καλησπέρα σας.

Ψάχνω για LED TV στις 40-42' στα 100Hz και πάνω και με κόστος μέχρι 600 ευρώ.

Ποια μοντέλα προτείνετε;

Αν είναι και 3D σε αυτά τα χρήματα ακόμη καλύτερα.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Θα προτυνα καποια απο τις καινουριες samsung smart tv.Υπαρχουν μοντελα σε διαφορες τιμες.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα και σε Panasonic... εχουν μεχρι και 50ρες αν θυμαμαι καλα σε αυτα τα λεφτα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω δυο τηλεορασεις μια 32 και μια 24 ως 29 ιντσες αυτα που θελω ειναι πολλα, (pvr, 3d, smart, τουλαχιστον 100 xrz να παιζει τα παντα απο ταινιες ιντερντετ κ.α.) δεν ειναι πολλα ομως και τα χρηματα που διαθετω περιπου στα χιλια ευρω και για τις δυο. διαβασα εδω στο φορουμ πως παρα πολοι προτεiνετε την samsung και δε με χαλαει καθολου, ομως ειδα αυτην LG 32LM620S 535 ευρω και εντυπωσιαστικα, τι εχετε να πειτε οι γνωστες? δειτε μερικα χαρακτηριστικα της εδω

32" τύπου CINEMA

3D LED, Smart TV,

Netcast 3.0, Full Web Browser, αυτο ειδικα νομιζω δε το κανουν αλλες τηλεορασεις κανω λαθος?

Ανάλυση εικόνας 1920 x 1080, MCI 400Hz

και λεπτομεριες εδω http://www.lg.com/gr/tv-audio-video/television/LG-3d-tv-32LM620S.jsp

ποια ειναι η αποψη σας?

επισης θα ηταν χρησιμη η απαντηση καποιου που γνωριζει το συγκεκριμενο μοντελο.

 

υ.γ απ οτι ειδα η συγκεκριμενη δεν υποστιριζει εγγραφη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω δυο τηλεορασεις μια 32 και μια 24 ως 29 ιντσες αυτα που θελω ειναι πολλα, (pvr, 3d, smart, τουλαχιστον 100 xrz να παιζει τα παντα απο ταινιες ιντερντετ κ.α.) δεν ειναι πολλα ομως και τα χρηματα που διαθετω περιπου στα χιλια ευρω και για τις δυο. διαβασα εδω στο φορουμ πως παρα πολοι προτεiνετε την samsung και δε με χαλαει καθολου, ομως ειδα αυτην LG 32LM620S 535 ευρω και εντυπωσιαστικα, τι εχετε να πειτε οι γνωστες? δειτε μερικα χαρακτηριστικα της εδω

32" τύπου CINEMA

3D LED, Smart TV,

Netcast 3.0, Full Web Browser, αυτο ειδικα νομιζω δε το κανουν αλλες τηλεορασεις κανω λαθος?

Ανάλυση εικόνας 1920 x 1080, MCI 400Hz

και λεπτομεριες εδω http://www.lg.com/gr/tv-audio-video/television/LG-3d-tv-32LM620S.jsp

ποια ειναι η αποψη σας?

επισης θα ηταν χρησιμη η απαντηση καποιου που γνωριζει το συγκεκριμενο μοντελο.

 

υ.γ απ οτι ειδα η συγκεκριμενη δεν υποστιριζει εγγραφη.

 

Κατα τη γνωμη μου αυτη http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE32ES5500-LED-TV-32-UE32ES5500WXXH.htm

Δεν ειναι 100 hz αλλα στα λεφτα της αριστη σε ολα(εικονα-media player-smart tv-ο browser υποστηριζει και flash,οι θυρες usb και ποντικια/πληκτρολογια ενσυρματα η'ασυρματα.

Το 3D τι να το κανεις σε 32 ιντσες δε λεει καθολου ασε που ειναι ανωριμη η τεχνολογια.

Επισης τα 100 πραγματικα hz αν βλεπεις πολυ μπαλα,αλλιως δεν εχει νοημα σε ταινιες-παιχνιδια

Αν παλι θες 100 hz δες και στην τα ιδια σε ολα με την απο πανω που σου ειπα,αλλα μου φαινεται ειναι ελαφρως πιο μπαουλο στυλ πισω απο τη 5500

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE32EH6030-3D-LED-TV-32-UE32EH6030.htm

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω δυο τηλεορασεις μια 32 και μια 24 ως 29 ιντσες αυτα που θελω ειναι πολλα, (pvr, 3d, smart, τουλαχιστον 100 xrz να παιζει τα παντα απο ταινιες ιντερντετ κ.α.) δεν ειναι πολλα ομως και τα χρηματα που διαθετω περιπου στα χιλια ευρω και για τις δυο. διαβασα εδω στο φορουμ πως παρα πολοι προτεiνετε την samsung και δε με χαλαει καθολου, ομως ειδα αυτην LG 32LM620S 535 ευρω και εντυπωσιαστικα, τι εχετε να πειτε οι γνωστες? δειτε μερικα χαρακτηριστικα της εδω

32" τύπου CINEMA

3D LED, Smart TV,

Netcast 3.0, Full Web Browser, αυτο ειδικα νομιζω δε το κανουν αλλες τηλεορασεις κανω λαθος?

Ανάλυση εικόνας 1920 x 1080, MCI 400Hz

και λεπτομεριες εδω http://www.lg.com/gr/tv-audio-video/television/LG-3d-tv-32LM620S.jsp

ποια ειναι η αποψη σας?

επισης θα ηταν χρησιμη η απαντηση καποιου που γνωριζει το συγκεκριμενο μοντελο.

 

υ.γ απ οτι ειδα η συγκεκριμενη δεν υποστιριζει εγγραφη.

Full web browser εχουν και οι samsung.Επισεις οι samsung εχουν καλυτερο 3D απο τις LG αφου οι samsung χρησημοποιουν ενεργητικη τεχνολογια ενω οι lg παθητικη.Το μονο μειονεκτημα ειναι τα ακριβα γυαλια.

 

Κατα τη γνωμη μου αυτη http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE32ES5500-LED-TV-32-UE32ES5500WXXH.htm

Δεν ειναι 100 hz αλλα στα λεφτα της αριστη σε ολα(εικονα-media player-smart tv-ο browser υποστηριζει και flash,οι θυρες usb και ποντικια/πληκτρολογια ενσυρματα η'ασυρματα.

Κανεις λαθος.Εχει 100 hz.

Link to comment
Share on other sites

Full web browser εχουν και οι samsung.Επισεις οι samsung εχουν καλυτερο 3D απο τις LG αφου οι samsung χρησημοποιουν ενεργητικη τεχνολογια ενω οι lg παθητικη.Το μονο μειονεκτημα ειναι τα ακριβα γυαλια.

 

 

Κανεις λαθος.Εχει 100 hz.

 

50hz πραγματικα ειναι μη βλεπεις που λεει 100hz CMR;)

Εχω την 5700 και αυτη 50 ειναι πραγματικα ας λεει 100 CRM

Και η LG που παραθετει ο φιλος ειναι 200 Hz πραγματικα.μη σου πω οτι αναφορες σε αλλο forum πιο εξειδικευμενο σε tv λεγεται για 100Hz πραγματικα,ασε κολπα μαρκετινγκ ειναι και εχει γινει ψιλοχαμος με την LG αρνητικα εννοω απο τους χρηστες της συγκεκριμενης tv.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

50hz πραγματικα ειναι μη βλεπεις που λεει 100hz CMR;)

E τοτε καλυτερα να προτιμησει μια των 200 Hz CMR.Tα 100 Ηz εχουν αισθητα καλυτερη εικονα και καθαροτερη κινηση απο τα 50.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντήσεις.

ειχα προβλημα και μολις τωρα μπορεσα να μπω και να γραψω.

για την 32 ιντσων κατεληξα σ αυτην

http://www.samsung.com/gr/consumer/tv-audio-video/television/smart-tv/UE32ES6100WXXH

SAMSUNG UE32ES6100 32'' 3D LED TV FULL HD BLACK

στα 484 ευρώ. πιστέυω πως ειναι η καλυτερη επιλογη.

για την μικροτερη ακομη ειμαι στο ψαξιμο,

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...