Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω πάρει μειωτηρα γιατί κάποιοι σε άλλο φόρουμ πρότειναν μήπως είναι πολύ δυνατό το σήμα. πάλι το έκανε. μετά ΠΗΡΑ ενισχυτή σήματος τα ίδια. όλοι στην πολυκατοικία δεν έχουν θέματα.

 

Aν έχεις επιλογή στο μενού "βελτίωση ψηφιακού σήματος" και είναι ενεργοποιημένο ή αυτόματο, δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις επιλογή στο μενού "βελτίωση ψηφιακού σήματος" και είναι ενεργοποιημένο ή αυτόματο, δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις.

όλες τις βελτιώσεις πάντα απενεργοποιημενες τις είχα! δεν έχω βγάλει άκρη από πέρσι τα χριστούγεννα που την έχω!

Link to comment
Share on other sites

όλες τις βελτιώσεις πάντα απενεργοποιημενες τις είχα! δεν έχω βγάλει άκρη από πέρσι τα χριστούγεννα που την έχω!

 

Και εγώ προτείνω να την δει κάποιος από τη Σάμμυ. Εϊναι κρίμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κάτοχος μίας 46F6500 απο τον Φεβρουάριο, εκτός απο την κλασική λειτουργία της σαν τηλεόραση, έχω δοκιμάσει όλες τις εξελιγμένες λειτουργίες της, smart TV, 3D, θέαση απο εξωτερικό σκληρό με USB, ή απο κοινή χρήση αρχείων απο δίκτυο υπολογιστών, χρήση ασύρματου πληκτρολογίου και ποντικιού, θέαση βίντεο και φωτογραφίες ασύρματα απο το Samsung s4 μέσω του Smart link, και άλλα πολλά, είμαι απόλυτα ικανοποιημενος, όλα δουλεύουν άψογα!
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ασχετος απο τηλεορασεις κ ζηταω την βοηθεια για την επιλογη της καινουργιας μιας κ αυτη που εχω τα εφτυσε χθες

Ειμαι αναμεσα σε

1:F&U FL3240GP

2:TOSHIBA 32W2434DG

3:SAMSUNG UE32EH4003

4:PHILIPS 32PHH4309

 

Δεκτη κ οποιαδηποτε αλλη προταση αλλα σε αυτο το μπατζετ πανω κατω

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ασχετος απο τηλεορασεις κ ζηταω την βοηθεια για την επιλογη της καινουργιας μιας κ αυτη που εχω τα εφτυσε χθες

Ειμαι αναμεσα σε

1:F&U FL3240GP

2:TOSHIBA 32W2434DG

3:SAMSUNG UE32EH4003

4:PHILIPS 32PHH4309

 

Δεκτη κ οποιαδηποτε αλλη προταση αλλα σε αυτο το μπατζετ πανω κατω

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Εγώ κατά πρώτον θα διάλεγα Samsung Που έχει πολύ καλύτερη εικόνα.

Δες αν μπορείς να πας σε αυτήν Samsung UE32H5030 που είναι κατά 30 ευρώ ακριβότερη αλλά είναι full HD.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ασχετος απο τηλεορασεις κ ζηταω την βοηθεια για την επιλογη της καινουργιας μιας κ αυτη που εχω τα εφτυσε χθες

Ειμαι αναμεσα σε

1:F&U FL3240GP

2:TOSHIBA 32W2434DG

3:SAMSUNG UE32EH4003

4:PHILIPS 32PHH4309

 

Δεκτη κ οποιαδηποτε αλλη προταση αλλα σε αυτο το μπατζετ πανω κατω

Ευχαριστω προκαταβολικα

samsung ή philips πάρε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατά πρώτον θα διάλεγα Samsung Που έχει πολύ καλύτερη εικόνα.

Δες αν μπορείς να πας σε αυτήν Samsung UE32H5030 που είναι κατά 30 ευρώ ακριβότερη αλλά είναι full HD.

 

ακριβως. κανε την υπερβαση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω μια ταινία στην τηλεόραση συνδεδεμένη με ταμπλετ κ να βάλω υπότιτλους;; η ταινία ανοίγει κανονικά αλλά τους υπότιτλους δεν ν τους εμφανίζει. ..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4 μέρες είμαι κάτοχος της smartTV SONY 50W829B 800hz , wifi και όλα τα καλούδια πάνω!!

Πραγματικά το μηχάνημα φυσάει , έχει την καλύτερη εικόνα και ρολάρισμα από κάθε άλλη κατ' εμέ στην κατηγορία της.

 

 

Υπάρχει όμως ένα μικρό ΑΛΛΑ... μου έχει απενεργοποιηθεί ή ίσως και καεί ένα pixel. Το προσπέκτους γράφει μέσα πως κάτι τέτοιο ενδέχεται να συμβαίνει καμιά φορά και σε συνδυασμό με το ότι δεν το παρατηρείς αν δεν πας κοντά να το δεις με έκανε να μην πάρω τηλέφωνο τον Κωτσόβολο να το αναφέρω. Η τιβι είναι των 1000Ε με δόσεις παρακάλω. Τι λέτε να κάνω; Να ζητήσω αντικατάσταση;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει κ με το ίδιο όνομα αλλά δεν γίνετε κατι

Την ωρα ππυ ξεκιναει η ταινια επιλεγεις τους υποτιτλους απο το μενου το mx?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4 μέρες είμαι κάτοχος της smartTV SONY 50W829B 800hz , wifi και όλα τα καλούδια πάνω!!

Πραγματικά το μηχάνημα φυσάει , έχει την καλύτερη εικόνα και ρολάρισμα από κάθε άλλη κατ' εμέ στην κατηγορία της.

 

 

Υπάρχει όμως ένα μικρό ΑΛΛΑ... μου έχει απενεργοποιηθεί ή ίσως και καεί ένα pixel. Το προσπέκτους γράφει μέσα πως κάτι τέτοιο ενδέχεται να συμβαίνει καμιά φορά και σε συνδυασμό με το ότι δεν το παρατηρείς αν δεν πας κοντά να το δεις με έκανε να μην πάρω τηλέφωνο τον Κωτσόβολο να το αναφέρω. Η τιβι είναι των 1000Ε με δόσεις παρακάλω. Τι λέτε να κάνω; Να ζητήσω αντικατάσταση;

Δεν γνωρίζω αν έχει 0 pixel εγγύηση η Sony. Νομίζω έχει μόνο η LG.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει 0 pixel εγγύηση η Sony. Νομίζω έχει μόνο η LG.

 

Τι να κάνω; Να τους πάρω τηλ; Ή να μην δώσω σημασία;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω; Να τους πάρω τηλ; Ή να μην δώσω σημασία;

Δες τι γράφει το χαρτί της εγγύησης, θα αναφέρεται εκεί αν σε καλύπτει σε τέτοια περίπτωση..

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω; Να τους πάρω τηλ; Ή να μην δώσω σημασία;

 

Εγώ πάντως θα το έψαχνα και στο Κωτσόβολο και στη Sony.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το έψαχνα και στο Κωτσόβολο και στη Sony.

 

Οκ σας ευχαριστώ πολύ, επειδή είμαι εκτός βάσης την παρασκευη θα τους παρω τηλ και μετα θα ενημερώσω και εδώ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ πολύ, επειδή είμαι εκτός βάσης την παρασκευη θα τους παρω τηλ και μετα θα ενημερώσω και εδώ.

 

Μην αφήσεις να περάσουν οι ημέρες DOA, μπας και σε καλύψουν με αυτό τον τρόπο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μην αφήσεις να περάσουν οι ημέρες DOA, μπας και σε καλύψουν με αυτό τον τρόπο.

 

Ούτε που ξέρω αν έχουν DOA αυτοί.. την Τετάρτη την φέρανε την Παρασκευή πήγα και την πήρα.. οπότε αν έχουν 7 ημέρες θα ισχύει μέχρι τότε; Την ερχόμενη παρασκευή δηλαδή; Δεν πιστεύω να μου την αλλάξουν γιατί όπως και να το κάνουμε ένα πιξελ σε μια τηλεόραση των 50 ιντσών δεν το βλέπεις καν.. είδωμεν..

Θα κοιτάξω να κάνω και κανένα πίξελ τεστ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...θελω να αγορασω μια καλη τηλεοραση και ημουν ψιλοασχετος...μεχρι που διαβασα πολλα εδω μεσα και αλλου και καταλαβα καποια πραγματα...ασχολουμαι πολυ με υπολογιστες οποτε δεν ηταν και δυσκολο...λοιπον θελω μια τηλεοραση η οποια να εχει τελεια εικονα οπως μερικες που βλεπουμε στα καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων και μενουμε αφωνοι με την ποιοτητα εικονας λες και εισαι μεσα και εσυ....

εχω οτε tv δορυφορικο(με τα ΗD καναλια δλδ) οποτε βλεπω απειρο ποδοσφαιρο...ντοκιμαντερ.movies. ηθελα επισης να ειναι smart tv γτ θα την χρησιμοποιω σιγουρα για ιντερνετ,να συνδεω το nexus 5 επισης...το 3d δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ αλλα αν υπαρχει δεν θα ελεγα οχι :) !!η αποσταση που θα βλεπω ειναι 2-3μετρα..εκει αναμεσα ακριβως....για οτιδηποτε αλλες πληροφοριες παραλειπω και ειναι απαραιτητες ρωτηστε και θα σας τις αναφερω αμεσα!!τα χρηματα που μπορω να διαθεσω που ειναι και το σημαντικοτερο για να με βοηθησετε ειναι ενα ποσο στα 600 ευρω πανω κατω!

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα ολους!!!

Edited by mak0s

Smartphone: Google Nexus 5 16GB black

Stock rom,Stock kernel

Xposed modules:gravity,greenify

Nova Launcher Prime

dalvik and bionic libraries from z2

Link to comment
Share on other sites

κατα βαση θα κοιταγα για σαμσουνγκ και μετα lg. σε 3D και αν γινοταν με 800Mz.

πχ http://www.skroutz.gr/s/4992534/LG-42LB700V.html

http://www.skroutz.gr/s/4765938/LG-42LB730V.html

 

http://www.skroutz.gr/s/3006618/Samsung-UE46F6800.html

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλύτερα να κοιτάξεις τις Sony.. πραγματικά φοβερη εικόνα ρολαρει απιστευτα και με ωραια ζωντανα χρωματα..

 

Εγώ έχω την 50W829 θα βγαινει και σε 42'' λογικά

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε κοπεί το μισό κείμενο... Ξαναπροστεθηκε πάνω Edited by mak0s

Smartphone: Google Nexus 5 16GB black

Stock rom,Stock kernel

Xposed modules:gravity,greenify

Nova Launcher Prime

dalvik and bionic libraries from z2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού η samsung μας άφησε χρόνους αγόρασα αυτή http://www.skroutz.gr/s/4836910/LG-42LB5500.html?from=autocomplete&keyphrase=42lb5500 όχι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά από 32 σε 42 είναι (για μένα) μεγάλη διαφορά. :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...