Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΕΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΙΛΟΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΟ...ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ;EYΧΑΡΙΣΤΩ...

 

 

LG 42LB700V

ή

Smart LED TV Panasonic viera 42'' TX-L42FT60

Link to comment
Share on other sites

Θα επέλεγα την 40αρα

 

Σύμφωνοι και ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά, αν μπορείς, αιτιολόγησέ το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια 40άρα TV με 300€, λόγω λιτότητας και του ότι χάλασε η παλιά, καλή CRT και δεν λέει να τη φτιάξεις πια. Τη θέλω για λίγο τηλεοπτικό πρόγραμμα, καμιά ταινία και κανέναν αγώνα F1. Γενικά δεν χρησιμοποιείται πολύ. Η απόσταση παρακολούθησης είναι 4μ περίπου (για την ανάλυση το γράφω). Το θέμα είναι 42΄΄ Plasma HD Ready ή 40΄΄Led full HD; Δηλαδή

αυτή http://www.you.gr/proionta/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/plasma-tv-lg-42pn450

ή αυτή http://www.you.gr/proionta/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/tv-bitmore-40-smart

Όποιος μπορεί βοηθάει.

 

Μπέρδεμα! Η μια είναι plasma(ειδος προς εξαφανιση πια) και η αλλη full hd amoled και smart!!

 

Η plasma εχει 600hz ενω η Oled 200hz (οσο μεγαλύτερο τοσο καλύτερο)

 

Η μια ειναι επώνυμη(LG) την αλλη εταιρια(bitmore) δεν την ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Για ταινιες θεωρω την Plasma οτι καλυτερο, τις λατρευω! Ομως θεωρω την 720 αρκετα μικρη ως αναλυση για 42"...

 

Μια αρκετα αξιολογη ειναι αυτη , απο γνωστη εταιρεια που οτι εχω παρει μου εχει βγει σκυλι (οθονη υπολογιστη, τηλεοραση CRT μεχρι αμαξι)... Υπαρχει σε μεγαλα καταστηματα οποτε μπορεις να την δεις απο κοντα για να κρινεις ποιοτητα εικονας κτλ

 

ειναι +30€ αλλα ειναι και Smart, για dlna κτλ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω τηλεόραση στις 50" με 55" και με budget στα 800 με 900€.

Έχω βρει αυτήν

Samsung UE55F6470 138 cm (55 Zoll) 3D-LED-Backlight-Fernseher, EEK A+ (Full HD, 200Hz CMR, DVB-T/C/S2, CI+, WLAN, Smart TV, HbbTV, Sprachsteuerung) schwarz

http://www.billiger.de/show/produkt/352028840-Samsung-UE55F6470.htm

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτήν την τιμή;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τηλεόραση στις 50" με 55" και με budget στα 800 με 900€.

Έχω βρει αυτήν

Samsung UE55F6470 138 cm (55 Zoll) 3D-LED-Backlight-Fernseher, EEK A+ (Full HD, 200Hz CMR, DVB-T/C/S2, CI+, WLAN, Smart TV, HbbTV, Sprachsteuerung) schwarz

http://www.billiger.de/show/produkt/352028840-Samsung-UE55F6470.htm

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτήν την τιμή;

 

Για τσεκαρε αυτη. Ολοφρεσκο μοντέλο, Ultra HD http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/138698-samsung-ue50hu6900?cmicc=skroutz

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε αυτη. Ολοφρεσκο μοντέλο, Ultra HD http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/138698-samsung-ue50hu6900?cmicc=skroutz

Ωραία η πρόταση και θα την σκεφτώ σοβαρά.

Σίγουρα το ultra HD μετράει πολύ!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 3 ντι όμως

 

Πόσο θα το χρησιμοποιησεις το 3D;;;. Κι εγω στην αρχή το δοκίμασα, πλακα ειχε, αλλα πλεον ειναι σε αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η πρόταση και θα την σκεφτώ σοβαρά.

Σίγουρα το ultra HD μετράει πολύ!

 

To ultra HD εχει νοημα μονο εαν κατεβαζεις και βλεπεις ταινιες σε ultra HD που υπαρχουν πολυ λιγες.Στο τηλεοπτικο προγραμμα δεν εχει καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

To ultra HD εχει νοημα μονο εαν κατεβαζεις και βλεπεις ταινιες σε ultra HD που υπαρχουν πολυ λιγες.Στο τηλεοπτικο προγραμμα δεν εχει καμια διαφορα.

 

Ισχύει αλλά μια tv δεν τημ αλλαζεις καθε χρονο, οποτε ειναι επένδυση. Προσωπικά μια 46" samsung smart full hd που πηρα τα Χριστούγεννα, θα μεινει σιγουρα μια 5ετια και το αποτελεσμα θα συνεχισει να είναι εξαιρετικό, παροτι τα επομενα 2 χρονια θα χει γεμισει ο τοπος Ultra HD τηλεοράσεις.

 

Κατεβάζω σε 1080p ταινίες, τις "πεταω" στην tv και ευχαριστιεμαι ποιοτητα. Αν πάρεις μια τετοια tv για να βλεπεις mega/ant/alpha, δεν θα ανακαλύψεις ποτε την πραγματική εικονα που μπορει να σου προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

ποια μαρκα ειναι ηκαλυτερη για καινουρια τηλεοραση? ελεγα για samsung και ποια συγκεκριμενα? θελω να ειναι 40 ή 42 ιντσων. προτιμω 40 .
Link to comment
Share on other sites

εχει σε crazy sundays το e-shop SAMSUNG UE50HU6900 50'' ULTRA HD 4K στα 949Ε.

Υ.Γ. ελπιζω να μην θεωρειται διαφημηση. αν ναι, καποιος mοd ας το σβησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει σε crazy sundays το e-shop SAMSUNG UE50HU6900 50'' ULTRA HD 4K στα 949Ε.

Υ.Γ. ελπιζω να μην θεωρειται διαφημηση. αν ναι, καποιος mοd ας το σβησει.

 

κοιτα ωραια τηλεοραση αλλα θελω 40..ιντσων..

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη μάρκα δεν υπάρχει. Κάθε μια έχει τα καλά της και τα κακά της, και εξαρτάται το budget κα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ωραια τηλεοραση αλλα θελω 40..ιντσων..

 

δεν το ποσταρα για σενα! γενικα το εβαλα μηπως ενδιαφερεται καποιος! για 40αρα εγω θα σου προτεινα σε samsung και συγγεεκριμενα αυτη. την εχω ηδη 6-7 μηνες και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο. παιζει απο usb/lan τα παντα.

παντως επειδη οι καινουριες tv δεν εχεις θεμα το ποσο κοντα βλεπεις εννοω οτι και σε 50αρα βλεπεις στα 2 μετρα σκεψου το εκτος και αν εχεις προβλημα χωρου. φυσικα δεν λεω για την 4k που ποσταρα γιατι παει ψηλα. αλλα γενικως πχ 48'' shammy με 3d/lan/smart/led βρισκεις με 600Ε.

κοιτα και αυτο να εχεις υποψη σου τι παιζει.

 

32”1 - 1,5m

37”1,2 - 1,8m

42” - 47"1,5 - 2,5m

50” - 55"1,8 - 2,7m

60”+2m τουλάχιστον

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το ποσταρα για σενα! γενικα το εβαλα μηπως ενδιαφερεται καποιος! για 40αρα εγω θα σου προτεινα σε samsung και συγγεεκριμενα αυτη. την εχω ηδη 6-7 μηνες και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο. παιζει απο usb/lan τα παντα.

παντως επειδη οι καινουριες tv δεν εχεις θεμα το ποσο κοντα βλεπεις εννοω οτι και σε 50αρα βλεπεις στα 2 μετρα σκεψου το εκτος και αν εχεις προβλημα χωρου. φυσικα δεν λεω για την 4k που ποσταρα γιατι παει ψηλα. αλλα γενικως πχ 48'' shammy με 3d/lan/smart/led βρισκεις με 600Ε.

κοιτα και αυτο να εχεις υποψη σου τι παιζει.

 

32”1 - 1,5m

37”1,2 - 1,8m

42” - 47"1,5 - 2,5m

50” - 55"1,8 - 2,7m

60”+2m τουλάχιστον

 

οκ σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ποια μαρκα ειναι ηκαλυτερη για καινουρια τηλεοραση? ελεγα για samsung και ποια συγκεκριμενα? θελω να ειναι 40 ή 42 ιντσων. προτιμω 40 .

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/tv/tileoraseis/Panasonic-TV-42-TX-42AS750E.htm

τρεχα να προλαβεις :D

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια τηλεόραση 40-42 ιντσών;

 

samsung led 40

http://www.skroutz.gr/s/4639689/Samsung-UE40H6400.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρόταση στις 24-27 ίντσες? Θα χρησιμοποιεται τόσο για gaming όσο και ως tv, οπότε απαραίτητα να έχει 1080p. Καλοδεχουμενο το να είναι λεπτή.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...