Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή τιμή και με πολλές δυνατότητες, όπως η ενσωμάτωση λειτουργίας PIP, ενσωματωμένος ψηφιακός δέκτης, αρκετά δυναμική αντίθεση και 2xHDMI. Μια χαρά επιλογή φίλε μου για 160 ευρώ και φέρει την υπογραφή της Samsung! :)

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.. Κατεληξα σ αυτην τελικα ( βασικα η ιδια αλλα 20 ιντσων ) :) Πιστευω να μπορω να παιξω καλα με το ps3 :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα το xbox σε τέτοια τηλεόραση και πραγματικά ήταν ικανοποιητικό το αποτέλεσμα ( σε λογικά πλαίσια χωρίς τρελές απαιτήσεις).

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω ειναι HD Ready? (720p)

 

μια χαρα ειναι , και εγω το Χ360 (παλιοτερα) και το PS3 μου σε μια Philips 720p τα εχω και ειναι σουπερ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Στις samsung πρεπει κι εκει να το αγορασω εξτρα ή υπαρχει ενσωματομενο?Γιατι αμα ειναι να γλιτωσω το εξοδο του transmitter σκευτομαι να αγορασω την συγκεκρειμενη:http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Samsung-UE37D6530-LED-3D-TV-37-UE37D6530WSXXH.htm που εχει πολυ καλα τεχνικα χαρακτηριστικα και μετατροπη 2D σε 3D

 

Την αγορασα σημερα τελικα.Δεν χρειαζεται κανενα transmitter,και πηρα και 2 ζευγαρια γυαλια 3D δωρο.Πολυ καλη τηλεοραση.Επαθα πλακα απο την ποιοτητα της εικονας και το χρωμα στα ψηφιακα,αλλα και στα αναλογικα καναλια.Επιτελους πιανω ERT HD:).Θα ηθελα να ρωτησω αμα γινεται να κατεβαζω ταινιες 3D απο τον υπολογιστη και με εξωτερικο σκληρο δισκο να τις παιζω στην TV.To εχει κανει κανεις απο εσας?Οταν παταω το πληκτρο info για τις πληροφοριες προγραμματος στην ψηφιακη λειτουργεια,μου βγαζει κατω δεξια ενα πραγμα κατι σαν μετρητη με βελονα(σαν τον μετρητη βενζινης των αυτοκινητων) που εχει ενδειξεις LED TV και conventional tv και αλλαζει αναλογα με την φωτεινοτητα,και μια ενδειξη μπαταριας.Τι ακριβως δειχνει αυτο?

 

P.S.Αυτο ειναι το 1000οστο μου Post :)

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα σημερα τελικα.Δεν χρειαζεται κανενα transmitter,και πηρα και 2 ζευγαρια γυαλια 3D δωρο.Πολυ καλη τηλεοραση.Επαθα πλακα απο την ποιοτητα της εικονας και το χρωμα στα ψηφιακα,αλλα και στα αναλογικα καναλια.Επιτελους πιανω ERT HD:).Θα ηθελα να ρωτησω αμα γινεται να κατεβαζω ταινιες 3D απο τον υπολογιστη και με εξωτερικο σκληρο δισκο να τις παιζω στην TV.To εχει κανει κανεις απο εσας?Οταν παταω το πληκτρο info για τις πληροφοριες προγραμματος στην ψηφιακη λειτουργεια,μου βγαζει κατω δεξια ενα πραγμα κατι σαν μετρητη με βελονα(σαν τον μετρητη βενζινης των αυτοκινητων) που εχει ενδειξεις LED TV και conventional tv και αλλαζει αναλογα με την φωτεινοτητα,και μια ενδειξη μπαταριας.Τι ακριβως δειχνει αυτο?

 

P.S.Αυτο ειναι το 1000οστο μου Post :)

 

καλοριζικη, νομιζω οτι θελεις blueray dvd η ps3 για να παιξεις 3d χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. εγω εχω ps3 που μπορει να παιξει 3d.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη, νομιζω οτι θελεις blueray dvd η ps3 για να παιξεις 3d χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. εγω εχω ps3 που μπορει να παιξει 3d.

 

Θα παρω blu ray συντομα,αλλα εχω δει οτι υπαρχουν και ταινιες 3d για κατεβασμα σε καποια "παρανομα"sites αλλα ειναι πολυ μεγαλα αρχεια.Θελω να δοκιμασω να μεταφερω μια ταινια 3D στον εξωτερικο σκληρο,να τον συνδεσω με την TV και να δω αμα θα το παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το ποστάρω εδώ για να μην ανοίγω νέο θρεντ

 

Διαβάζω ότι πλέον είναι καλύτερες οι Plasma από τις LCD, έχουν καλύτερη εικόνα από οποιαδήποτε γωνία θέασης. Ισχύει κάτι τέτοιο? Έχω βρει αυτή από Getitnow http://www.getitnow.gr/prod/eikona-ihos/tileoraseis/panasonic-tx-p42u30e/prod1140369pp/ που παίρνει και πολύ καλές αξιολογήσεις. Να τo χτυπήσω το πλασματάκι?? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το ποστάρω εδώ για να μην ανοίγω νέο θρεντ

 

Διαβάζω ότι πλέον είναι καλύτερες οι Plasma από τις LCD, έχουν καλύτερη εικόνα από οποιαδήποτε γωνία θέασης. Ισχύει κάτι τέτοιο? Έχω βρει αυτή από Getitnow http://www.getitnow.gr/prod/eikona-ihos/tileoraseis/panasonic-tx-p42u30e/prod1140369pp/ που παίρνει και πολύ καλές αξιολογήσεις. Να τo χτυπήσω το πλασματάκι?? :p

 

Αμα παρεις καινουρια τηλεοραση καλυτερα να παρεις LED.Εχουν καλυτερη εικονα και απο τις LCD και απο τις Plasma.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η δικια μου δεν παιζει καλα και θελω να την παω σε service η να ζητησω αντικατασταση.τι κανω;;service θεσσαλονικη η δραμα;;η να μιλησω με κοτσοβολο;;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δες μας ειπες μαρκα.

Στον Κωτσοβολο θα την πας μονο αν την εχεις εφτα μερες ή εχεις πληρωσει μια εγγυηση που δινει ο Κωτσοβολος, αλλιως service.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτές οι επεκτάσεις εγγύησης αξίζουν μου φαίνεται. Και γω σκέφτηκα Getitnow γιατί ξέρω για τη 2ετη εγγύηση που δίνουν. Ο Κωτσόβολος τι δίνει?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η samsung ue5003d40.πηρα σημερα στα κεντρικα και μου ειπανε οτι σε δυο μερες θα ερθει τεχνικος.μιλησα με ενα συναδερφο που εχει προβλημα σε αναλογικο και μου ειπε οτι ειναι χαλια ο αναλογικος τους οππτε αυτος την συνδεσε με ενα βιντεο και βλεπει μεσω εκεινου αναλογικα και ολα καλα.οποτε εαν εχετε κανενα βιντεο που δεν χρειαζεστε να λειτουργει ο δεκτης περιμενω..

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρεις καινουρια τηλεοραση καλυτερα να παρεις LED.Εχουν καλυτερη εικονα και απο τις LCD και απο τις Plasma.

Φίλε μου αυτά που λες, το έχεις ψάξει καθόλου ή τα λες βασισμένος σε ό,τι έχεις δει σε μαγαζιά?

Γιατί αυτό που ισχύει για τις PLASMA είναι ότι αποτελούν την καλύτερη επιλογή για άτομα που ενδιαφέρονται να βλέπουν ταινίες όσο γίνεται πιο κινηματογραφικά, ενώ οι LCD και LED είναι γενικότερης χρήσης, πχ να βλέπουμε κανένα πρωϊνάδικο, ειδήσεις και καμιά ταινιούλακλπ.

Οι LED που πραγματικά αξίζουν είναι της κατηγορίας τιμής από 1.000€ και πάνω.

Αυτές οι LED που παίζουν στις προσφορές με 400-600€ είναι ίδιας ποιότητας με τις παλιότερες LCD και σίγουρα χειρότερες από PLASMA που παίζουν σε αντίστοιχα χρήματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αρα στην κατηγορία χρημάτων 400-600 να κινηθεί κάποιος σε πλάσμα καλύτερα;

Κοίτα φίλε μου το ψάχνω κανένα μήνα και εγώ.

Ξεκίνησα για LED κοντά στις 42 ίντσες, έμαθα τι παίζει και με τις PLASMΑ, αλλά επειδή εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει κυρίως για ταινίες στην καλύτερη δυνατή ποιότητα και όχι για να βλέπω Μενεγάκη, προσανατολίζομαι στην αγορά PLASMA μέχρι τα 600€ και μέχρι 50 ίντσες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά που λες, το έχεις ψάξει καθόλου ή τα λες βασισμένος σε ό,τι έχεις δει σε μαγαζιά?

Γιατί αυτό που ισχύει για τις PLASMA είναι ότι αποτελούν την καλύτερη επιλογή για άτομα που ενδιαφέρονται να βλέπουν ταινίες όσο γίνεται πιο κινηματογραφικά, ενώ οι LCD και LED είναι γενικότερης χρήσης, πχ να βλέπουμε κανένα πρωϊνάδικο, ειδήσεις και καμιά ταινιούλακλπ.

Οι LED που πραγματικά αξίζουν είναι της κατηγορίας τιμής από 1.000€ και πάνω.

Αυτές οι LED που παίζουν στις προσφορές με 400-600€ είναι ίδιας ποιότητας με τις παλιότερες LCD και σίγουρα χειρότερες από PLASMA που παίζουν σε αντίστοιχα χρήματα.

 

To εχω ψαξει.Αυτο για την διαρκεια ζωης ισχυει σιγουρα.Δεν λεω οτι ειναι ασχημες οι Plasma απλως ειναι περισσοτερο για ταινιες (ειτε απο DVD ή Blu-Ray ειτε απο σκληρο δισκο)ή ποδοσφαιρικους αγωνες και γενικα για εικονες με αρκετη δραση και κινηση και οχι για τηλεοπτικες εκπομπες ,σηριαλ κ.τ.λ.,ενω οι LED κανουν για ολα.Οσο για την συγκριση μεταξυ LED και LCD απο τοτε που πηρα την καινουρια 3D LED(στα 900€) ειδα τεραστια διαφορα σε ποιοτητα εικονας και χρωμα σε σχεση με την παλια LCD και στην τηλεοπτικη εικονα των καναλιων και σε ταινιες που ειδα απο τον σκληρο δισκο.Οι LCD θα καταργηθουν σε μερικα χρονια.Ακομα και οι φθηνες LED ειναι σαφως καλυτερες απο αντιστοιχες LCD.Τωρα το αμα παρει καποιος LED ή Plasma εξαρταται κυριως απο το τι θελει να βλεπει στην τηλεοραση.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε η 50άρα σήμερα!!

Πραγματικά τέρας. :) :) :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε η 50άρα σήμερα!!

Πραγματικά τέρας. :) :) :)

 

Plasma?Τι μαρκα?Εχει 3D?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν μαρκετινιστικα tricks όπως το 3D.

Πλάσμα πήρα, την LG 50Lv350.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά από MEDIAMARKT

http://utf.rdir.de/form.do?agnCI=587&agnFN=fullview&agnUID=gb.29rs.15wl.9fkeq.jg3zy8qf4t

 

είναι philips 32PFL5206H

279 ευρώ!

 

μου φαίνεται πολύ καλή για την τιμή!

 

ποιά η γνώμη σας??????

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο mol.

Πρόκειται πραγματικά για μια καλή προσφορά, αλλά πλέον απαραίτητη προϋπόθεση για αγορά lcd tv είναι η δυνατότητα υποστήριξης ανάλυσης Full HD. Φυσικά μιλάμε και για άλλες τιμές ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά από MEDIAMARKT

http://utf.rdir.de/form.do?agnCI=587&agnFN=fullview&agnUID=gb.29rs.15wl.9fkeq.jg3zy8qf4t

 

είναι philips 32PFL5206H

279 ευρώ!

 

μου φαίνεται πολύ καλή για την τιμή!

 

ποιά η γνώμη σας??????

 

Ειναι παλιο μοντελο.Καλυτερα μην παρεις HD Ready.Θα το μετανιωσεις αργοτερα.Μονο Full HD.

Link to comment
Share on other sites

πάπαλα η Philips απο τις τηλεορασεις παιδια.

 

αποσυρεται απο την αγορα εικονας

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...