Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι. Το αρχείο με τους υπότιτλους και του βίντεο πρέπει να έχουν ακριβώς την ίδια ονομασία. Την LG LED SL9000 42" έχω εγώ και αναγνωρίζει μια χαρά τους υπότιτλους.
Link to comment
Share on other sites

παντως για τισ 3d που λετε εγω εχω βαλει στο ματι μια 46αρα philps με ambilight αλλα τωρα να βγουν με τα απο καιρο χωρισ γυαλια κ να πεταξεισ τα λεφτα τσαμπα τωρα εχω αυτη http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL9703D%2F10&dct=FAQ&faqview=1&new_tmpl=1&refdisplay=UP_A_TV522_DNLAWIRELESS_67433&refnr=0067433&scy=GR&slg=ENG

 

και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αν κ την ηθελα σε 46αρα αλλα τοτε δεν ειχε κυκλοφορησει ακομα τοτε στοιχηζε 2700 τωρα 1200

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ηρθε η ωρα για νεα τηελοραση και αφου δεν εχω ιδεα ειπα να ρωτησω εγω η αποσταση ειναι γυρω στα 5μ...Εκανα μια αναζητηση και χαθηκα....τα πρωτα ερωτηματα που γεννηθηκαν στο μυαλο μου ειναι:Πλασμα ή LCD ή LED ή 3D, ποσες ιντζες και τι μαρκα....To budjet ειναι γυρω στ 1000 ευρω... Παρακαλω τα φωτα σας

 

3D φυσικά!

Εκτός αν είσαι σίγουρος οτι σε 2 χρόνια θα πάρεις ξανά καινούρια τηλεόραση.

Οτι εφφετζίδικη ταινία βγαίνει πλέον είναι 3D και πραγματικά αξίζει!

...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στις samsung υπάρχει επιλογή για αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο κλπ από dvd player?

Σήμερα σύνδεσα ένα dvd player σε μία samsung, αλλά έπρεπε κάθε φορά να κάνω χειροκίνητη αλλαγή TV-AV.

 

Μήπως παίζει ρόλο το καλώδιο και όχι η τηλεόραση?

Έβαλα αυτό που είχε στην συσκευασία, RCA. Αν βάλω καλώδιο scart θα παίζει αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Στις samsung υπάρχει επιλογή για αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο κλπ από dvd player?

Σήμερα σύνδεσα ένα dvd player σε μία samsung, αλλά έπρεπε κάθε φορά να κάνω χειροκίνητη αλλαγή TV-AV.

 

Μήπως παίζει ρόλο το καλώδιο και όχι η τηλεόραση?

Έβαλα αυτό που είχε στην συσκευασία, RCA. Αν βάλω καλώδιο scart θα παίζει αυτόματα?

 

Στην δική μου samsung 6, παίζει αυτόματα από το dvd αλλά είναι HDMI το καλώδιο. Αν δεν κάνω λάθος μόνο με hdmi έχεις τέτοια δυνατότητα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Για το HDMI είχα διαβάσει κάπου ότι δεν παίζει αυτόματα, γι' αυτό και δεν το ανέφερα. Ίσως να ήταν περίπτωση..

Στην τηλεόραση του σπιτιού μου (lg), το dvd player είναι συνδεδεμένο με scart και παίζει αυτόματα. Απλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει να κάνει με την τηλεόραση ή το καλώδιο γι' αυτό ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

Για το HDMI είχα διαβάσει κάπου ότι δεν παίζει αυτόματα, γι' αυτό και δεν το ανέφερα. Ίσως να ήταν περίπτωση..

Στην τηλεόραση του σπιτιού μου (lg), το dvd player είναι συνδεδεμένο με scart και παίζει αυτόματα. Απλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει να κάνει με την τηλεόραση ή το καλώδιο γι' αυτό ρωτάω!

 

Όταν λες αυτόματα εννοείς να ανοίξει και η TV αυτόματα ή να γυρίσει από τηλεόραση σε DVD; Με HDMI πάντως εμένα και τελείως κλειστή αν την έχω την τηλεόραση ανοίγει μόνη της αν ανοίξω το dvd player και προβάλει κανονικά; Για τους άλλους τύπους σύνδεσης εκτός hdmi δεν ήξερα ότι πάει αυτόματα.

 

Εμένα με έχει προβληματίσει κάτι άλλο πλέον. Όταν ανοίγω τα φώτα του δωματίου 8 στις 10 φορές ανοίγει και το dvd και η τηλεόραση και αρχίζουν την προβολή.... θέλει ψάξιμο το θέμα πως γίνεται αυτό....:blink::lol::blink::lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γυρίζει αυτόματα κατά την ενεργοποίηση της συσκευής DVD (τουλάχιστον αυτό, ίσως το κάνει και με την έναρξη αναπαραγωγής αν έχεις αλλάξει Input εν τω μεταξύ). Με RCA δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και ίσως να μην παίζει, με scart θα πρέπει να λειτουργήσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γυρίζει αυτόματα κατά την ενεργοποίηση της συσκευής DVD (τουλάχιστον αυτό, ίσως το κάνει και με την έναρξη αναπαραγωγής αν έχεις αλλάξει Input εν τω μεταξύ). Με RCA δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και ίσως να μην παίζει, με scart θα πρέπει να λειτουργήσει.

 

Από προσωπική εμπειρία γυρίζει αυτόματα όταν η σύνδεση έχει γίνει με HDMI ή scart.

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ με RCA.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα θελα να ρωτήσω ποιά κατα την γνώμη σας είναι η καλύτερη τηλεόραση Led 3D 55' Ιντσών και αν μπορείτε να μου προτείνετε μερικές για να κάνω την καλύτερη αγορά! Εγω βρίσκομαι ανάμεσα στις παρακατω 2 τηλεοράσεις! Αν μπορείτε κρίνετέ τις και αν δεν τις βρίκσετε κατάλληλες προτείνετέ μου άλλες,αλλά σ'αυτές τις τιμές...!

Samsung UE55C8000 55'' και Sony KDL-55NX810 55" !

 

 

Σας Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα θελα να ρωτήσω ποιά κατα την γνώμη σας είναι η καλύτερη τηλεόραση Led 3D 55' Ιντσών και αν μπορείτε να μου προτείνετε μερικές για να κάνω την καλύτερη αγορά! Εγω βρίσκομαι ανάμεσα στις παρακατω 2 τηλεοράσεις! Αν μπορείτε κρίνετέ τις και αν δεν τις βρίκσετε κατάλληλες προτείνετέ μου άλλες,αλλά σ'αυτές τις τιμές...!

Samsung UE55C8000 55'' και Sony KDL-55NX810 55" !

 

 

Σας Ευχαριστω! :)

 

 

θα ελεγα αναμεσα στις 2 την σονυ αλλα νομιζω οτι μονο ι samsung αμα της δωσει κανονικο σημα το δειχνει καπως 3d ας με διωρθωσει καπιοσ αν κανω λαθος:)

 

απο την αλλη θα ελεγα να δεις κ καμια philips;)

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

γεια σας,

θέλω να πάρω μια led samsung 40 και μία 32

έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτά τα μοντέλα!

αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τις διαφορές!

 

μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει???

 

 

UE40C6000

799 euro

UE40C6510

1020 euro

UE40C6500

970 euro

 

 

32

 

UE32C662

680 euro

UE32C6510

785 euro

UE32C6500

740 euro

Link to comment
Share on other sites

Από τις 32αρες που προτείνεις θα σου έλεγα να διαλέξεις την Samsung UE32C6510 έχει πολλά καλούδια και πραγματικά είναι πανέμορφη. Και οι τρείς που προτείνεις είναι ίδιες σε χαρακτηριστικά, μόνο που η c6510 λεχει την πιο ωραία απόχρωση και βάση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω την hitachi L37V01 EA και σκεφτομαι να αγορασω το NEOTION NP4+ POCKET CAM FTA(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807404) για να δω τα ψηφιακα καναλια,ξερει κανενας φιλος αν υπαρχει συμβατοτητα?η αν εφοσον εχει ιδια tv εχει δοκιμασει καποιο αλλο module οπου δουλευει σωστα?

στις συμβστοτητες μοντελων αναγραφει οτι ειναι συμβατη με το

μοντελο L37X01 E,ξερει κανεις τις διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω την hitachi L37V01 EA και σκεφτομαι να αγορασω το NEOTION NP4+ POCKET CAM FTA(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.807404) για να δω τα ψηφιακα καναλια,ξερει κανενας φιλος αν υπαρχει συμβατοτητα?η αν εφοσον εχει ιδια tv εχει δοκιμασει καποιο αλλο module οπου δουλευει σωστα?

στις συμβστοτητες μοντελων αναγραφει οτι ειναι συμβατη με το

μοντελο L37X01 E,ξερει κανεις τις διαφορες?

 

εγω παντως πηρα εξωτερικο αποκωδικοποιητη ο οποιος εχει εισοδο usb (media player)και παιζει και ταινιες απο εκει κανονικα με υποτιτλους. πολυ χρησιμο

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει και εγω αλλα θελω module για γλιτωσω καλωδια,τηλεκ. κτλ. ασε που εχω hdmi,scart ολα γεματα!
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι αυτον τον καιρο στο ψαξιμο για τηλεοραση για το δικο μου σπιτι μιας και σε λιγο καιρο θα παιξει κρεμαλα.:lol:

 

Κοιταζω αρκετα μοντελα και πραγματικα εχω χαθει,μιλαμε για 42 εως 50 ιντσες μιας και κατι λιγοτερο η περισσοτερο δεν θα δειχνει καλα στον χωρο που θελω να μπει.:)

Κοιταζω αποκλειστικα σε πρωτη Samsung + Δευτερη LG μιας και ειχα (μεχρι τωρα) αποκλεισει την Sony λογω κατωτερης εικονας σε σχεση με τις αλλες δυο εταιρειες σε πιο παλια της μοντελα Bravia.

 

Σημερα στην Ηλεκτρονικη που περασα να τσεκαρω και εκει βρηκα ενα καλο παληκαρι που μου ειπε αρκετα πραγματα σχετικα με τις 3D και τις 3D ready.Εχω βασικα απολεισει και τις 3D λογω τιμής πρωτιστως και κατα δευτερον λογω του οτι δεν εχουν ακομα βγει ταινιες και θα αργησουν απο οτι μου ειπε.Μου ειπε να παρω καποια που να ειναι 3D ready να να μπορεσω οταν βγουν ταινιες με ενα 3D blue ray να βλεπω ικανοποιητικα.Αυτο που με απογοητευσε ειναι οτι μονο η Sony εχει τετοιες τηλεορασεις μεχρι στιγμης.:(

 

Επισης ειχα αποκλεισει και τις Plasma αλλα με διαβεβαιωσε οτι η καινουργιες δεν εχουν καμια σχεση με τις παλιες και οτι αυτο που ακουγοταν ηταν λιγο πολυ μυθος για την οθονη που καιγοτανε σε καποια σημεια και εμεναν σημαδια απο σηματα κτλ (πχ σηματα τηλεοπτικων σταθμων πανω αριστερα).Η μονη διαφορα σε σχεση με τις LED στα αρνητικα ειναι οτι ειναι τρομερα ενεργοβορες και στα θετικα οτι εχουν πολυ καλυτερο λογω αντιθεσης στο μαυρο χρωμα (αυτο μου αρεσε γιατι πολυ μου την σπαει το βραδυ που ολα φαινονται γκριζα σε καποιες σκοτεινες σκηνες οσο και αν ρυθμιζω την LG LCD που εχω) και οτι ειναι αρκετα πιο φθηνες απο τις LED και με τα ιδια λεφτα παιρνω 50αρα plasma ενω στην αντιστοιχη LED στα ιδια χρηματα σε 40αρα.:blink:

 

Εννοειται οτι δεν προκειται να παρω εκθεσιακο μοντελο ειτε παρω LED ειτε Plasma.Καποιος που γνωριζει αρκετα περισσοτερα απο εμενα θα ηθελα να μου προτεινει τηλεορασεις η τι να προσεχω στα specifications ωστε να διαλεξω κατι καλο μεχρι 1.500E που ειναι το μπατζετ της.:X

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω σκοπο να αγορασω μια τηλεοραση για το υπνοδωματιο μου, το μεγεθος της τηλεορασης θελω να ειναι απο 22 μεχρι 32 ιντσες, αυτο που με ενδιαφερει ειναι η καλη αποδοση γραφικων του ps3. ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα και την προιγουμενη φορα που πηρα τηλεοραση στο σαλονι δεν με εντιποσιασε η ευκρινια της (οταν επαιζα ps3)
Link to comment
Share on other sites

Kανεις για το πιο πανω ποστ μου?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3495112#post3495112

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καποια γνωμη για αυτην εδω την τηλεοραση?Ευχαριστω.:)

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/SAMSUNG-UE46C6500-LED-TV-46-UE46C6500UWXXH.htm

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

θέλω βοήθεια για επιλογή τηλεοράσεων για Ξενοδοχείο σε 22" οπωσδήποτε με Hotel mode και τιμή μέχρι 200 ευρώ.

 

εχω βρεί telefunken 22" full hd me hotel mode sta 189 apo getitnow

 

kai LG 22" full hd me hotel mode στα 199 ευρώ

http://www.getitnow.gr/prod/ilektronika/tileoraseis/lg-m2262d-pc-22-intson/prod12295pp/

 

Υπάρχουν πολλές αξιόλογες προτάσεις μέχρι 200 ευρώ αλλα δεν έχουν δυστηχώς hotel mode που ειναι απαραίτητο.

 

περιμένω προτάσεις, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...