Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρα παιδια κοιταξα στο site και δενν βρηκα την 26V2000. δεν κοιταω για 32'' γιατι η αποσταση ειναι γυρω 2 με 2,5 μετρα για αυτο.

 

26V2000 δεν υπαρχει , υπαρχει η 26S2010 η οποια εχει Bravia Engine αλλα δεν εχει το S-PVA πανελ που εχει η 32V2000 και η 32S2010 αλλα PVA , με αποτελεσμα η εικονα να ειναι λιγο υποδιεστερη κυριως ως προς την γωνια θεασης.

Αν η αποσταση ειναι 2.5 μετρα τοτε μπορεις να παρεις και 32 παντως χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειχεις δικιο σε αυτο. Η αληθεια ειναι οτι στα καταστηματα ολες οι τηλεορασεις δειχνουν χαλια λογω κακων ρυθμισεων και αδυναμου σηματος. Εγω απορω πως πουλανε τηλεορασεις με αυτα τα χαλια. Την πρωτη φορα που πηγα σε καταστημα να δω LCD κοντεψα να παθω ανακοπη, απο ενα DVD player εδιναν σε 20 τηλεορασεις σημα χωρις ενισχυση και με απλα σπλιτερ.:wacko:

 

Ευτυχως που εχω φιλους με LCD και plasma και ηξερα οτι αποκλειεται η εικονα να ειναι τοσο κακη.

 

Για την ΑΜΟΙ συγκεκριμένα το ξέρω γιατί έχει γίνει μεγάλη συζήτηση στο Avsite.gr

Εδώ στα Carrefour τις έχουν συνδέσει με... RF και με 10πλο είδωλο! :X

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι και εγώ την βοήθεια σας, για lcd 32"

είμαι ανάμεσα σε Samsung 32R71 (1.100€) (την S71 την αποκλείω), και σε χαμηλότερου κόστους προτάσεις όπως Sony 32U2000 (900€) για την οποία έχω ακούσει αντιφατικά σχόλια και φοβάμαι και στις α) Panasonic Viera TX32LX60F (950€) και Toshiba 32WL66Z (900€) για τΙς οποίες δεν ξέρω πολλά.

Δεδομένου ότι την θέλω 50/50 για tv και dvd (όχι HD και λοιπά) τί προτείνετε ??

p.s. το οικονομικό θέμα με ενδιαφέρει γιατί δεν είμαι διατεθημένος να χρυσοπληρώσω μια τεχνολογία που αλάζει ραγδαία, και που δεν είναι και η ζωή μου το home cinema όπως βλέπετε.

Κανείς ???

Link to comment
Share on other sites

για τη η viera που κοιταω στα specs εχει το component video στα analog inputs.

αυτο ειναι που μας ενδιαφερει?αλλα analog?ψηφιακο δεν θα επρεπε να ειναι?

μην την παρω και την παντρευτω!

 

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030217,49264718,00.htm

 

Αναλογικό είναι το component, δε λένε κάτι περίεργο. Το ίδιο και το "VGA" (D-Sub). Η μοναδική ψηφιακή σύνδεση εικόνας είναι το HDMI, άντε και το -σχεδόν εξαφανισμένο πια σε συσκευές A/V- DVI. Η εικόνα που μεταφέρει το component είναι εξαιρετική, μη σε απασχολεί.

 

Αν η αποσταση ειναι 2.5 μετρα τοτε μπορεις να παρεις και 32 παντως χωρις προβλημα.

 

Πες τα Χρυσόστομε! Εγώ που βλέπω σε 42'' από τρία μέτρα και κάτι θα έπρεπε να είχα στραβωθεί. Αυτοί δε που έχουν προτζέκτορα θα έπρεπε να βγαίνουν στον κήπο για να δούν :p Το έχω ξαναγράψει, μεγάλη τηλεόραση παίρνουμε για να βλέπουμε μεγάλη εικόνα, όχι για να κάνουμε τεστ όρασης από απόσταση. Επιμένω για τις 32'' διότι οι 26'' είναι πολύ λίγες ενώ πλέον υπάρχουν συμπαθέστατες 32ρες από εταιρείες όπως η Panasonic, η Toshiba και άλλες που κοστίζουν κάτω από 1000 ευρώ και δίνουν πολύ καλύτερο value for money από τις 26ρες.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα να παίρνει κανείς HD τηλεόραση 26 ιντσών, για να δει τη διαφορά θα του βγούν τα μάτια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι και εγώ την βοήθεια σας, για lcd 32"

είμαι ανάμεσα σε Samsung 32R71 (1.100€) (την S71 την αποκλείω), και σε χαμηλότερου κόστους προτάσεις όπως Sony 32U2000 (900€) για την οποία έχω ακούσει αντιφατικά σχόλια και φοβάμαι και στις α) Panasonic Viera TX32LX60F (950€) και Toshiba 32WL66Z (900€) για τΙς οποίες δεν ξέρω πολλά.

 

Απο οτι εχω ακουσει και διαβασει η Panasonic εχει πιο καλη τηλεοπτικη εικονα απο την R71 ομως υστερει λιγο σε χρωματα και γωνια θεασης οποτε μαλον κοιταξε για μια απο αυτες. Σε Sony δες την 32S2010 η οποια εχει το ιδιο πανελ και επεξεργαστη εικονας (Bravia engine) με την βραβευμενη 32V2000.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω ακουσει και διαβασει η Panasonic εχει πιο καλη τηλεοπτικη εικονα απο την R71 ομως υστερει λιγο σε χρωματα και γωνια θεασης οποτε μαλον κοιταξε για μια απο αυτες. Σε Sony δες την 32S2010 η οποια εχει το ιδιο πανελ και επεξεργαστη εικονας (Bravia engine) με την βραβευμενη 32V2000.

το μόνο κακό για την panasonic είναι οτι δεν συνδέεται με pc εκτός αν της δωσεις σήμα μέσω s-video (που έχει εξοδο η vga μου). τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στην ποιότητα της εικόνας?

Για toshiba ξέρεις κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κοιτάξει για αγορά μιας TFT τηλεόρασης και έχω δει την philips 32" 5321 (κωδικός) ,φυσικά αυτά που έχει στα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν τα κατάλαβα όλα (γιατι τα αναλύει κιόλας) πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά της ή να κοιτάξω για κάτι άλλο;;; (μιας και γνωρίζετε καλύτερα) :)

 

http://www.consumer.philips.com/catalog/32/32PF5321_12_webImage370.jpg

 

Είχα δει βέβαια και την 5331 , την οποία τώρα πλέον δεν τη βλέπω και μ'άρεσε καλύτερα.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων σας με βοηθήσατε πάρα πολυ στην επιλογή της τηλεόρασης που θα αγοράσω..:whistle: :help: :ban: :D

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων σας με βοηθήσατε πάρα πολυ στην επιλογή της τηλεόρασης που θα αγοράσω..:whistle: :help: :ban: :D

 

Κάτσε ρε συ, δε μπορούμε να ξέρουμε όλα τα μοντέλα απ' έξω - ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με εταιρείες με περίεργη ονοματοδοσία σαν τη Philips.

 

Κάτι μου θύμιζε η συγκεκριμένη και τελικά υπάρχει στο τεστ του Hitech αυτού του μήνα. Δυστυχώς βγαίνει τελευταία, 16η στις 16. Τα βασικά χαρακτηριστικά της (ανάλυση, συνδέσεις κλπ.) είναι τα τυπικά οποτε μέχρι εδώ καλώς. Οι βαθμολογίες που παίρνει είναι 8,5 στην εικόνα, 7 στον ήχο και 9,2 στην απόδοση/τιμή, συνολικά 8,5.

Αντιγράφω τα βασικά σημεία της κριτικής:

1. "Όπως τα οικονομικά μοντέλα....θυσιάζει μεγάλο μέρος των συστημάτων βελτίωσης εικόνας και μερικές ευκολίες προκειμένου να αποτελέσει μια προσιτή αγορά."

2. "Δεν προσφέρει ανεκτή γωνία θέασης"

3. "Δεν θυσιάζει την ευκρίνεια στο όνομα της οικονομίας αλλά είναι αναμενόμενα αδύναμη στα σκοτεινά πλάνα".

4. "Συνολικά πρόκειται για μια βασική πρόταση που αν είχε χαμηλότερη τιμή θα αποσπούσε ίσως κάποια διάκριση" (καλής αγοράς προφανώς)

 

Ως συνήθως, τα καλά μοντέλα της Philips είναι από αρκετά (32PF9631D, 1700 ευρώ) εώς εξωφρενικά ακριβά (32PF9731D, 2500 ευρώ), ενώ τα προσιτά της μοντέλα είναι μετριότατα.

Καλύτερα να κοιτάξεις άλλα μοντέλα σ' αυτό το εύρος τιμής, όπως είναι η Panasonic Viera TX-32LX60F (εικόνα 9, ήχος 8, 950 ευρώ) που έχει αναφερθεί στο τόπικ πολλές φορές, η Toshiba 32WL66Z (εικόνα 9,1, ήχος 7, 899 ευρώ) ή ακόμη η Sony 32U2000 (εικόνα 8,9, ήχος 8, 1050 ευρώ). Το Hitech βγάζει ως άριστη αγορά την Toshiba, εγώ θα έπαιρνα την Panasonic. Καλό θα είναι να πας να τις δεις από κοντά βέβαια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.xbox.com/5944051/ShowPost.aspx

Xbox.com | United Kingdom and Ireland - My HDTV recommendation for X360 ***> UPDATED <***

 

ιδου ολες οι προτεινομενες τηλεορασεις για το 360,περιλαμβανεται κ η σειρα vierra της panasonic

 

πηγα απο κωτσοβολο(στο media marct μουφα η δουλεια,δεν εχουν τιποτα)και χτυπησα την 32αρα vierra 950ε,κ με το ποσο των 150ε εξτρα δινουν 5! χροννια εγγυηση με καλυψη τεχνικου στο σπιτι (για ολες τις lcd ανω των 25")

 

 

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους τους φιλους που βοηθησαν στο ψαξιμο(που τελικα ηθελε πολυ)

εντυπωσεις απο πεμπτη!

Link to comment
Share on other sites

Ως συνήθως, τα καλά μοντέλα της Philips είναι από αρκετά (32PF9631D, 1700 ευρώ) εώς εξωφρενικά ακριβά (32PF9731D, 2500 ευρώ), ενώ τα προσιτά της μοντέλα είναι μετριότατα.

 

Συμφωνω 100%.

 

Δες Panasonic αν δεν ενδιαφερεσαι για συνδεση με PC. Αλλιως Samsung R71 με κατι παραπανω. Toshiba δεν συνιστω λογω προβληματων αξιοπιστιας (που αφορουν ομως περισοτερο την 37αρα).

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα βοηθησετε και εμενα για αγορα τηλεορασης.. Λοιπον.. αποσταση θεασης 5,5 μετρα.

Για ταινιες θα βαλω προβολεα αλλα θα περιμενω να διαμορφωθουν ετσι οι τιμες ωστε να μπορεσω να αγορασω 1080p(αν δεν αντεξω την αναμονη θα παρω αναγκαστικα 720p). Οποτε ψαχνω για μια τηλεοραση που θα μπορω να δω πολυ καλο τηλεοπτικο σημα και στην οποια θα συνδεσω και nova . Αφου λοιπον εχουμε "λυσει" το θεμα των ταινιων εστω και με μια μικρη ή μεγαλη αναμονη , αποφασισα πως δε χρειαζομαι τηλεοραση 1080p για να βλεπω mega ή nova. Eτσι λοιπον θα στραφω σε μια χαμηλοτερη αναλυση hd ready. Επειδη θα ξοδεψω χρηματα για προβολεα θελω να δωσω οσο γινεται λιγοτερα για τηλεοραση 42'' γιατι παραπανω (46 ή 50)ανεβαινουμε οικονομικα. Δε με νοιαζει αν θα ειναι plasma ή lcd.Απο τη μια λεω plasma γιατι ειναι πιο φθηνες αλλα απο την αλλη με χαλαει η υψηλη καταναλωση ρευματος που εχουν. Ως μια καλη επιλογη πιστευω πως ειναι η panasonic plasma 42pv60e που εχει πολυ καλη εικονα (1700-1800 ευρω) αλλα θα ηθελα τις δικες σας προτασεις μηπως κατεβασουμε την τιμη με αλλη τηλεοραση ισαξιας ή καλυτερης επιδοσης στην εικονα..

 

με την ευκαιρια να κανω και μια αλλη ερωτηση που αφορα τα πανελ Hd ready.

εχουμε 1366χ768,1024χ768,1280χ720,1024χ1024. Ολα αυτα τα πανελ ειναι hd ready? τι μετραω για να καταλαβω ποια αναλυση ειναι καλυτερη? το γινομενο των pixel? το αν ενα πανελ εχει περισσοτερες pixels ανα γραμμη; αν εχει περισσοτερες γραμμες και οχι pixels ανα γραμμη? sorry αλλα εχω μπερδευτει με ολες αυτες τις αναλυσεις.

Και μια αλλη ερωτηση παιδια.. βλεπω σε διαφορα sites εταιρειων αλλα και σε e-shops παρουσιασεις τηλεορασεων με αναλυση π.χ. 1024χ768 και δεν αναφερει πουθενα το hd ready αλλα εχει σε παρεvθεση (hdmi).δεν ειναι δηλαδη hd ready αλλα εχει hdmi εξοδο απλα? τι σημαινει αυτο? μπηκα σημερα στο site της lg και ειδα το μοντελο 42PC3R αλλα πουθενα δεν αναφερει hd ready οπως το λεει για παραδειγμα στο αλλο μοντελο 42PC1RR. Και οι δυο ομως εχουν αναλυση 1024χ768. Μπορει καποιος να μου πει γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τοσο η Panasonic 42PV60 οσο και η 42PC1RR ειναι HD ready. Για να ειναι μια τηλεοραση HD ready αρκει να εχει συνδεση HDMI και να μπορει να δειξει 720p η 1080i.

 

Πρακτικα οποιαδηποτε συγχρονη τηλεοραση ειναι HD Ready εκτος απο καποιες Plasma που εχουν αναλυση 852x480 οι οποιες μπορουν να δειξουν σημα 720p αλλα αφου το κανουν doοwnscale. Αυτες οι τηλεορασεις λεγονται HD compatible.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ειμαι και εγω ενα βημα πριν τιν αγορα τηλεορασης και θα ηθελα την βοηθεια σας.Μετα απο αρκετο ψαξιμο ειμαι αναμεσα στις

 

SONY KDL-32S2010

PANASONIC VIERA TX32LX60F

SAMSUNG LE32R72B

TOSHIBA 32WL66Z

LG 32LB1R

 

 

Με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο η ποιοτητα εικονας στο dvd παρα στο τηλεοπτικο σημα σε αναλογια 90/10.Ο ηχος δεν με απασχολει διοτι εχω σκοπο την αγορα ενος home cinema.επισης με ενδιαφερει να υπαρχει δυνατοτητα συνδεσης με το PC αλλα αν σε καποια απο αυτες δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα ειναι καλυτερη η ποιοτητα της εικονας της τοτε θα την προτιμησω.και ο ενσωματομενος ψηφιακος δεκτης δεν με απασχολει και τοσο.

Μου προτειναν την SAMSUNG LE32R72BX ως καινουργιο μοντελο αλλα δεν ξερω τπτ για αυτη.εχει ακουσει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Τοσο η Panasonic 42PV60 οσο και η 42PC1RR ειναι HD ready. Για να ειναι μια τηλεοραση HD ready αρκει να εχει συνδεση HDMI και να μπορει να δειξει 720p η 1080i.

 

Πρακτικα οποιαδηποτε συγχρονη τηλεοραση ειναι HD Ready εκτος απο καποιες Plasma που εχουν αναλυση 852x480 οι οποιες μπορουν να δειξουν σημα 720p αλλα αφου το κανουν doοwnscale. Αυτες οι τηλεορασεις λεγονται HD compatible.

Αν ειναι 1024*768 τι γινεται με τα υπολοιπα πιξελς; Το 1024*768 ειναι 4:3. Πως θα ειναι η εικονα; Δεν θα κοβουν απο τις πλευρες;

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά θέλω να ρωτήσω... Yπάρχει αυτή τη στιγμή τηλεόραση που να μπορεί να δείξει 1080p; Εάν ναι, ποιά και πόσο κοστίζει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά θέλω να ρωτήσω... Yπάρχει αυτή τη στιγμή τηλεόραση που να μπορεί να δείξει 1080p; Εάν ναι, ποιά και πόσο κοστίζει;

 

Yπάρχουν μερικές. Ανάμεσά τους οι καινούριες X της Sony, στις 40 και 46 ίντσες. Η 46Χ2000 κάνει 5.000+, για τη 40ρα δεν έχω δει τιμές. Επίσης η πολυτραγουδισμένες στο τόπικ αυτό AMOI για τις οποίες ξέρω ελάχιστα, πέραν του ότι είναι συγκριτικά φθηνές, στις 37 και 42 ίντσες.

Η Pioneer έχει μια εκπληκτική 50ρα Plasma που κοστίζει μόλις 9.000 :p

Τέλος η Toshiba έχει παρουσιάζει νέες LCD της γραμμής REGZA (δε θυμάμαι μοντέλα) με τέτοιο πάνελ.

Πρέπει να υπάρχουν και άλλες. Μέχρι τα Χριστούγεννα θα πρέπει να έχουν παρουσιάσει όλες οι εταιρείες τα μοντέλα τους με πάνελ 1080p, και σιγά σιγά οι τιμές θα έρθουν σε φυσιολογικά επίπεδα.

Πάντως θα δίσταζα ακόμα να πάρω full HD τηλεόραση. Αυτή τη στιγμή, το 90%

της ώρας θα δουλεύει με SD περιεχόμενο και ο scaler θα πρέπει να κάνει μαγικά για να δείξει π.χ. ελληνικά κανάλια αξιοπρεπώς σε πάνελ 1080p. Aπό την άλλη με ένα καλό upconverting DVD player (γιατί τα Blu-Ray/HD-DVD players θα είναι απλησίαστα αρχικά και οι ταινίες ελάχιστες) οι τηλεοράσεις αυτές θα πρέπει να "ζωγραφίζουν".

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ειμαι και εγω ενα βημα πριν τιν αγορα τηλεορασης και θα ηθελα την βοηθεια σας.Μετα απο αρκετο ψαξιμο ειμαι αναμεσα στις

 

SONY KDL-32S2010

PANASONIC VIERA TX32LX60F

SAMSUNG LE32R72B

TOSHIBA 32WL66Z

LG 32LB1R

 

 

Με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο η ποιοτητα εικονας στο dvd παρα στο τηλεοπτικο σημα σε αναλογια 90/10.Ο ηχος δεν με απασχολει διοτι εχω σκοπο την αγορα ενος home cinema.επισης με ενδιαφερει να υπαρχει δυνατοτητα συνδεσης με το PC αλλα αν σε καποια απο αυτες δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αλλα ειναι καλυτερη η ποιοτητα της εικονας της τοτε θα την προτιμησω.και ο ενσωματομενος ψηφιακος δεκτης δεν με απασχολει και τοσο.

Μου προτειναν την SAMSUNG LE32R72BX ως καινουργιο μοντελο αλλα δεν ξερω τπτ για αυτη.εχει ακουσει κανεις κατι?

Φίλε στην ιδια αναζήτηση είμαι και εγώ, επομένως θα σου πω τι έχω βρει εως τώρα:

αν μπορείς να δώσεις πάνω απο €1000 σίγουρα επικεντρώσου στις Sony και Samsung. Χρησιμοποιούν το ίδιο panel και επειτα προσθέτει η κάθε μία τα υποσυστήματα της. H Sony έχει το πολύ καλό Bravia Engine που χρησιμοποιεί και στην καλύτερη σειρά V, ενώ η Samsung σίγουρα είναι μια overall πολύ κάλη tv από έναν ιδιαίτερα καταξιωμένο κατασκευαστή στο συγκεκριμένο είδος.

Αν θες κάτω από €1000 δηλαδή Toshiba και panasonic εναι δυσκολα τα πράγματα. H Toshiba είναι σε περίοδο αλλαγής μοντέλου (32WL68 το νέο) και για το υπάρχον από ένα διακοσίων σελίδων Αγγλικό forum κατάλαβα ότι ναι μεν είναι πολύ καλή ως αναφορά την είκόνα της, όμωςέχουν παρατηρηθεί σε κάποιες προβλήματα απεικόνησης όταν συνδέουν RGB στο SCART, και για κάποιο βουητό όταν είναι σε mute. Για την Panasonic δεν ξέρω για ιδιαίτερα προβλήματα (το αντίθετο) αλλά δεν αναφέρεται στο επίσημο site η γωνία θέασης και αυτό με βάζει σε υποψίες, όπως με ενοχλεί επίσης η έλλειψη συνδεσης με pc (δεν ξέρω όμως αν υπάρχει κάποιος DVI to HDMI μετατροπέας).

Για την Lg δεν ξέρω να σου πω.

Τέλος για Tohiba & Panasonic πλεονέκτημα οι 2 HDMI συνδέσεις.

Ελπίζω να βοήθησα, και όποιος ξέρει κάτι παραπάνω να με διορθώσει παρακαλώ .

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις τιμές:

Sony : KDL-46X2000 4.780 ευρώ

Sony KDL-40X2000 2.950 ευρώ

Για κοντά στο χιλιάρικο θα συνιστουσα:

Samsung LE32R71B 1.120 ευρώ

Sony : KDL-32S2010 1.080 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να θέσω ένα ερώτημα.

 

Μέσα στους επόμενους δύο μήνες πρόκειται να αγοράσουμε μία HDTV. Σκεφτόμαστε κάτι στις 37" έως 40", αλλά δεν ψάχνω ακόμα για συγκεκριμένο μοντέλο (αφού οι εξελίξεις είναι συνεχόμενες και τα price drops αλλεπάληλα).

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το θέμα της υποστήριξης. Από τις μεγάλες εταιρίες (Sony, Panasonic, LG, Samsung κλπ) ποιά έχει το καλύτερο after sales support;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

kostanen ευχαριστω για τις πληροφοριες.την toshiba την βρισκω 860 ευρω ενω την samsung 1080.αυτα τα 220 ευρω παραπανω αξιζουν?
Link to comment
Share on other sites

@wise

έλα ντε ??? και εγώ σε αυτό ακριβώς το σημείο βρίσκομαι, αν αξίζει.

Απο την μια αν την πάρεις με δόσεις δεν θα φανεί αλλά στο τέλος θα έχεις πάρει τελικά κάτι καλύτερο?? Σκέψου παράλληλα πόσο πέφτουν οι τιμές (η Toshiba τον Μαρτιο έκανε €1400), καλύτερα να κλαις 850-900 παρά 1100-1200.

σε παρακαλώ pm me που την βρίσκεις τόσο? το λιγότερο που βρήκα είναι 899 cash.

Θα διαβάσω και ένα περιοδικό ελπίζοντας να είναι αντικειμενικό για να βρω την απάντηση, αν έχει κανείς την απάντηση από τους ήδη κατόχους please...

Link to comment
Share on other sites

Ως συνήθως, τα καλά μοντέλα της Philips είναι από αρκετά (32PF9631D, 1700 ευρώ) εώς εξωφρενικά ακριβά (32PF9731D, 2500 ευρώ), ενώ τα προσιτά της μοντέλα είναι μετριότατα.

Καλύτερα να κοιτάξεις άλλα μοντέλα σ' αυτό το εύρος τιμής, όπως είναι η Panasonic Viera TX-32LX60F (εικόνα 9, ήχος 8, 950 ευρώ) που έχει αναφερθεί στο τόπικ πολλές φορές, η Toshiba 32WL66Z (εικόνα 9,1, ήχος 7, 899 ευρώ) ή ακόμη η Sony 32U2000 (εικόνα 8,9, ήχος 8, 1050 ευρώ). Το Hitech βγάζει ως άριστη αγορά την Toshiba, εγώ θα έπαιρνα την Panasonic. Καλό θα είναι να πας να τις δεις από κοντά βέβαια.

 

Σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση ,αν και παρήγγειλα ήδη την 5331. :)

Αφου δεν αξίζει όμως όπως λές..:(

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...