Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρεις καλώδιο HDMI για να συνδέεις το laptop κάθε φορά που θες να δεις ταινία; Είναι μία λύση κι αυτή.

 

Δεν εχω laptop... εχω 2 σταθερους σπιτι.. σε 10-12 μετρα αποσταση απ την tv :(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ξερει κανεις να μου πει αν αυτο γινεται και με την Samsung ? καποιος που να την εχει παρει και να το εχει λειτουργησει με ενδιαφερει , ειναι ολα οκ ? γιατι ψήνομαι πολυ να παω να πάρω μια , μεχρι 1200 τα δινω , καμια καλη προταση για Samsung σε αυτα τα χρηματα ?

 

Ευχαριστω παιδια

 

η D7000 καi D8000 samsung εχουν το ιδιο πανελ. παρε την 7000 για πιο οικονομια.

http://www.skroutz.gr/s/330160/Samsung-UE40D7000-40.html?keyphrase=Samsung+UE40D7000+

και εισαι στα 1100Ε για 40αρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ξερει κανεις να μου πει αν αυτο γινεται και με την Samsung ? καποιος που να την εχει παρει και να το εχει λειτουργησει με ενδιαφερει , ειναι ολα οκ ? γιατι ψήνομαι πολυ να παω να πάρω μια , μεχρι 1200 τα δινω , καμια καλη προταση για Samsung σε αυτα τα χρηματα ?

 

Ευχαριστω παιδια

 

Εγω που εχω την D6530 παιζει τα παντα,και υποτιτλους.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω τηλεοραση και προσανατολιζομαι σε panasonic ποια η γνωμη σας?

Προσανατολίσου σε SAMSUNG! Απλά γράψε το badget σου και θα σου βρούνε την καλύτερη τα παιδιά εδώ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτας για πλάσμα τεχνολογία με τα ίδια χρήματα θα πάρεις μια κορυφαία tv... αν κοιτάει για lcd,πάνε σε Samsung

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το μπατζετ μου θα ειναι απο 300 ευρω μεχρι 450 ευρω αντε 500 βαρια βαρια!!!!εγω προτιμω τις πανασονικ θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε την καλυτερη λυση απο καθε μαρκα ωστε να αποφασισω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το μπατζετ μου θα ειναι απο 300 ευρω μεχρι 450 ευρω αντε 500 βαρια βαρια!!!!εγω προτιμω τις πανασονικ θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε την καλυτερη λυση απο καθε μαρκα ωστε να αποφασισω!!!!

 

Για samsung μπορεις να βρεις αρκετες καλες επιλογες σε led σε αυτο το budget,οπως η D5000 ή η D5500.Απο panasonic δεν ξερω.Για τι μεγεθος ενδιαφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε ενα μαγαζι και τις δεις ολες ανοιχτες οι panasonic βγαζουν την καλυτερη εικονα.

πωλητης μου ειχε πει οτι ειναι καλυτερες απο samsung αλλα τις πληρωνεις και ακριβοτερα με τα ιδια χαρακτηριστηκα.

η samsung η 5500 ειναι πολυ καλη τηλεοραση αν και παλιο μοντελο (πασχα 2011) αν θυμαμαι καλα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Για Philips δεν λέει κανένας τίποτα; Όσες φορές τις έχω δει σε καταστήματα δίπλα σε Samsung, έχουν πολύ καλύτερη εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια κι εγω οσες φορες εχω παει ειτε στα media markt ειτε στο πλαισιο ειτε στο παμπλικ οι μοναδικες που εχουνε ισαξια εικονα με τις σαμσουνγκ ειναι οι πανασονικ εγω πιστευω προσωπικα οτι εχουνε καλυτερη μου αρεσουνε πολυ οι πανασονικ!!!και σαν τριτες βαζω τις φιλιπς!!τωρα θα ελεγα οτι ενδιαφερομαι για 37 μ,εχρι 42 ιντσων!!και οι 32 δεν με χαλανε αλλα θα προτιμουσα λιγο μεγαλυτερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω μια σωστά ρυθμισμενη Samsung να βγάλει χειρότερη εικόνα από Μία αντιστοιχεί Philips. Νομίζω ότι η Philips σταματάει να παράγει TVs κιόλας.Κοιτά για Panasonic γιατί στα χρήματα σου σε πλάσμα θα πάρεις περισσότερες ίντσες. Η 32αρα είναι πολύ μικρή. Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω μια σωστά ρυθμισμενη Samsung να βγάλει χειρότερη εικόνα από Μία αντιστοιχεί Philips. Νομίζω ότι η Philips σταματάει να παράγει TVs κιόλας.Κοιτά για Panasonic γιατί στα χρήματα σου σε πλάσμα θα πάρεις περισσότερες ίντσες. Η 32αρα είναι πολύ μικρή.

 

Το ότι σταματάει δεν σημαίνει ότι αυτές που έχει δεν είναι καλές. Σε δύο καταστήματα είδα διαφορά. Δηλαδή είχαν ρυθμίσει σωστά μόνο τη philips; Πάντως και μόνο για το ambilight αξίζει κανείς να πάρει philips. Απίστευτη αίσθηση σε σκοτεινό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει καλες tv με καλή εικόνα αλλά ούτως η άλλος τα panel δεν είναι δικά τούς η διάφορα είναι μικρή και μάλλον κατά της Philips, στα μείον για εμένα η ευαισθησία τους.3ειχα crt και όλες πανακριβες στην κατηγορία τους.Γαλλικές και η τρεις.. βασικά αφού στις LCD και η Sony και η Philips δεν φτιάχνουν δικά τους πάνελ νομίζω ότι υστερουν και η δυο σε σχέση με της Samsung,lg

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετε σε σαμσουνγκ για το ποσο των 700-800 και προτιμηση σε 40'' ;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι μια καλη samsung 40αρα

chackαρε την http://www.skroutz.gr/s/330449/Samsung-UE40D6100-40.html

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

ποια η αποψη σας γι αυτη ?http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Panasonic-TX-P42U30E-Plasma-TV-42.htm

 

για πλασμα η panasonic ειναι κορυφη. εχει και πανελ 14ης γενιας, ειναι καλη θα ηθελα να μπορει να παιζει απο usb ταινιες. αν το κανει ,επειδη δεν το βλεπω, παρτη.

Link to comment
Share on other sites

για πλασμα η panasonic ειναι κορυφη. εχει και πανελ 14ης γενιας, ειναι καλη θα ηθελα να μπορει να παιζει απο usb ταινιες. αν το κανει ,επειδη δεν το βλεπω, παρτη.

 

Ρε παιδια μπορει να μοθ εξηγησει καποιος για τις plasma τι μειωνεκτηματα εχουν απεναντι στις lcd? γιατι οι plasma ειναι πιο φτηνες? καποτε κατι ειχα ακουσει οτι χαλανε πιο ευκολα η κατι σχετικο αλλα ηταν πολλα χρονια πριν και ουτε καν θυμαμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετε σε σαμσουνγκ για το ποσο των 700-800 και προτιμηση σε 40'' ;

 

UE40D6100

UE40D6510

UE40D6530

Ειναι και οι 3 3D.Την τελευταια την εχω,και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λογο bugdet κυριως η D6100 με καλυπτει απολυτα. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδες.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Για Philips δεν λέει κανένας τίποτα; Όσες φορές τις έχω δει σε καταστήματα δίπλα σε Samsung, έχουν πολύ καλύτερη εικόνα.

 

Με όνομα Philips ούτε το ομώνυμο της κατσαβίδι.

Ομολογώ το κόλλημα μου με την εταιρεία αυτή οπότε μη με βάζετε να γράψω τα χάλια που με έκαναν να την αντιπαθήσω. :O

 

 

 

Κάτι σχετικό με το πώς μας φαίνεται στο μάτι η εικόνα διαφόρων τηλεοράσεων όταν τις βλέπουμε σε ράφια καταστημάτων.

Οι περισσότερες συσκευές έχουν ρύθμιση για κατάστημα η οποία συνήθως προβάλει την πλέον εντυπωσιακή εικόνα που μπορεί να μας δώσει η συσκευή.

Μη συγκρίνετε χωρίς να ψάξετε ότι βλέπετε. Ουσιαστικά βλέπουμε ότι μας προτείνουν να βλέπουμε οι εταιρείες.

Ή μπορεί να έχει πειράξει τις ρυθμίσεις κάποιος άλλος που ήθελε να επεξεργαστεί τις συσκευές ή στη χειρότερη περίπτωση το ίδιο το κατάστημα για ευνόητους λόγους.

Στα περισσότερα καταστήματα (τύπου media markt κ.λ.π. ) το τηλεχειριστήριο υπάρχει κάπου πάνω στη τηλεόραση. Ξεχωρίστε μια, δυο ή όσες συσκευές σας αρέσουν και βάλτε τους τις ίδιες ρυθμίσεις, έστω αυτές που θεωρεί το μάτι μας τις καλύτερες. Έτσι θα έχετε, όσο το επιτρέπουν φυσικά οι συνθήκες μιας και για να ρυθμίσουμε ιδανικά μέσα σε κατάστημα είναι απίθανο, τη καλύτερη δυνατή σύγκριση.

Αν π.χ. μια συσκευή για να προβάλει αυτές τις ρυθμίσεις που μας αρέσουν βρίσκεται στα όρια των ρυθμίσεών της τότε μάλλον η άλλη, που το καταφέρνει αυτό με τις ρυθμίσεις της κάπου στη μέση, μάλλον είναι καλύτερη ή έστω με καλύτερες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...