Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

marvin γεια φιλε

σχετικα με την τηλεοραση plasma Panasonic 42PX70EA που πηρα αρχες του χρονου εχω το εξης προβλημα :

ενω παιζει καποιες στιγμες ξαφνικα σβηνει απο μονη της :(

και δεν μπορεις να την ξανανοιξεις απο το telecontrol :mad:

πρεπει να την κλεισεις και να την ξανανοιξεις :cry:

τι μπορει να φταιει και ειναι σοβαρο το προβλημα η οχι ??

πηρα ενα τηλεφωνο στο σερβις και αυτοι κατευθειαν '' να ερθουμε να την παρουμε '' στακα ρε παιδια λεω ... ειπαν οτι ισως δεν παιζουν και τα δυο ηχεια και τοτε για προστασια κλεινει ? στεκει αυτο ? ελεγξα τα ηχεια και ειδα να παιζουν και τα δυο κανονικα ?

για δωστε ενα χερι βοηθειας παιδια .. marvin ειδικα εσυ ;)

 

Προσφέρθηκαν να την αντικαταστήσουν δηλαδή ή απλά θα την πάρουν να τη φτιάξουν;

Κρίμα ρε γμτ, τί να πω - υπομονή μέχρι να τη φέρουν πίσω...

Είναι πάρα πολύ ωραία τηλεόραση αλλά φαίνεται ότι στην πορεία έβγαλε αρκετά προβλήματα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω καμία σχέση με το χώρο - απλό χόμπυ είναι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΠΗΓΑ Κ ΕΙΔΑ ΤΗΝ SAMSUNG A656 K F86 ,ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΡΥΘΜΥΣΕΙΣ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ.ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΗΣ F86 HTAN MΑΚΡΑΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ Α656.ΕΙΔΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ PHILIPS 42 ' PFL9732D CINEOS.TI ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΛΑΛΗΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΡΟΝ.....
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

marvin φιλε γεια χαρα

οχι δεν την πηραν ακομα τουλαχιστον

ουτε βεβαια μου ειπαν για αντικατασταση ...

οντως εγω δεν εχω παραπονο εκτος απο το θεμα αυτο- επι του παροντος βεβαια ετσι :X

το θεμα ειναι να την παρουν για σερβις η οχι και τι θα κανουν αν οφειλεται απλως σε αυξομειωσεις ρευματος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

η Bravia KDL-40X3500 LCD πρεπει να ειναι πολυ καλη κανει γυρο 2150 ευρω και λεω να περιμενω 2 μηνες που πιστευω να εχει πεσει καπως η τιμη της.εχετε καμια καλυτερη προταση σε αυτα τα χαρακτησιστικα?αξιζει να περιμενω?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για μια τηλεοραση μονο 40" ακομη και αν αυτη ειναι πολυ καλη οπως η Χ3500.

 

Η Samsung 40A656 εχει αρκετα χαμηλωτερη τιμη και το ιδιο καλη εικονα. Εναλλακτικα υπαρχει και η επιλογη να παρεις την 46W4000 που λογω μεγεθους θα σε κανει να ευχαριστηθεις εικονα (σε αντιθεση με μια 40αρα).

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για μια τηλεοραση μονο 40" ακομη και αν αυτη ειναι πολυ καλη οπως η Χ3500.

 

Η Samsung 40A656 εχει αρκετα χαμηλωτερη τιμη και το ιδιο καλη εικονα. Εναλλακτικα υπαρχει και η επιλογη να παρεις την 46W4000 που λογω μεγεθους θα σε κανει να ευχαριστηθεις εικονα (σε αντιθεση με μια 40αρα).

 

Σε ευχαριστω θα παω για Samsung 40A656 :)

Link to comment
Share on other sites

αυτ'η-->http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/03/22/Philips-Cineos-52PFL9632D-10-52in-LCD-TV/p1 μπορουμε να την βρουμε στην ελλάδα?έστω και μικρότερη!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΣΙΜΠΗΣΑ ΤΗΝ F86 46' ....1700E MEDIA MARKT,H ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ.ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ Α656 ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΗΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ F 86 Κ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ Η F.ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΤΗΝ Α6 Κ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.....ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ Κ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

marvin γεια φιλε

σχετικα με την τηλεοραση plasma Panasonic 42PX70EA που πηρα αρχες του χρονου εχω το εξης προβλημα :

ενω παιζει καποιες στιγμες ξαφνικα σβηνει απο μονη της :(

και δεν μπορεις να την ξανανοιξεις απο το telecontrol :mad:

πρεπει να την κλεισεις και να την ξανανοιξεις :cry:

τι μπορει να φταιει και ειναι σοβαρο το προβλημα η οχι ??

πηρα ενα τηλεφωνο στο σερβις και αυτοι κατευθειαν '' να ερθουμε να την παρουμε '' στακα ρε παιδια λεω ... ειπαν οτι ισως δεν παιζουν και τα δυο ηχεια και τοτε για προστασια κλεινει ? στεκει αυτο ? ελεγξα τα ηχεια και ειδα να παιζουν και τα δυο κανονικα ?

για δωστε ενα χερι βοηθειας παιδια .. marvin ειδικα εσυ ;)

Πιθανό πρόβλημα δυσλειτουργίας του τροφοδοτικού είναι.Δωστην πίσω ,μην προβληματίζεσαι,η αντιπροσωπεία της είναι σούπερ.Θα στην αντικαταστήσουν ή αλλάξουν το τροφοδοτικό άμεσα(αν ειναι αυτό)Δεν εχει να κανει με τα ηχεία,σου λένε χαζομάρες.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

kinitoneidimona φιλε χρονια ειχα να σε ακουσω -εγω δηλαδη ετσι

καλα εισαι ?

ευχαριστω για την απαντηση, πιστευω οτι ειναι κατι τετοιο οπως λες

αληθεια ερχονται και την παιρνουν και την φερνουν αυτοι ετσι ? και δεν χρεωνουν μεταφορικα κλπ ?? διοτι ειναι και μεγαλη να παρει ...

δεν κινδυνευει στην μεταφορα παιδια :blink: εγω παντως εχω ακομα το κουτι της :cry:

Link to comment
Share on other sites

kinitoneidimona φιλε χρονια ειχα να σε ακουσω -εγω δηλαδη ετσι

καλα εισαι ?

ευχαριστω για την απαντηση, πιστευω οτι ειναι κατι τετοιο οπως λες

αληθεια ερχονται και την παιρνουν και την φερνουν αυτοι ετσι ? και δεν χρεωνουν μεταφορικα κλπ ?? διοτι ειναι και μεγαλη να παρει ...

δεν κινδυνευει στην μεταφορα παιδια :blink: εγω παντως εχω ακομα το κουτι της :cry:

Γειά σου βρε μεγάλε!!!:)Το παλεύω,έχουν δυσκολέψει τα πράγματα κι αναγκαζόμαστε και κάνουμε 10 δουλειές να τα βγάλουμε πέρα!Είναι και μεγάλο το σαιτ πλέον αχανές.Η αλήθεια είναι ότι γράφω λίγο πλέον ΟΜΩΣ γραφω .Απλά δεν μπαινεις εκει που γραφω εγώ,όλο σε κάτι περίεργα μέρη είσαι :lol:Λοιπόν,φυσικά ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ αυτοί θα την πάρουν,αυτό έλειπε να σου χρεώσουν και μεταφορικά.Κάλεσέ τους και ενημέρωσέ μας για την εξυπηρέτηση ....;)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτ'η-->http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/03/22/Philips-Cineos-52PFL9632D-10-52in-LCD-TV/p1 μπορουμε να την βρουμε στην ελλάδα?έστω και μικρότερη!

 

Eχει καταργηθει πλεον.

 

Η νεα σειρα ειναι η 9603.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα αυτην http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1023284 την γνωμη σας παρακαλω,καλη αγορα?εγω την πηρα 2349 ακριβως,σπεσιαλ τιμη για μενα απο τα παιδια στο πλαισιο

 

παιδια θελω καποιος να μου πει τις απολυτες ρυθμισεις για την τηλεοραση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απολυτες ρυθμισεις δεν υπαρχουν γιατι εξαρταται απο τον χωρο , αποσταση θεασης , προσωπικο γουστο κτλ.

 

Mια καλη αρχη ομως ειναι να ξεκινησεις με αυτες...

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40x3500-settings-2007111293.htm

Link to comment
Share on other sites

θα τις δοκιμασω φιλε μου,η αγορα πως σας φαινεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Θα βγω εκτός topic αλλά έχω ψάξει ολο το forum και δεν εχω βρει το θέμα που θέλω. Αν γίνεται θέλω να μου προτίνεται dvd-players που να παιζουν αρχεία avi kai srt. Επίσης θέλω να μου προτείνεται και home cinema! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Η παλιά μου τηλεόραση "τα παιξε" και ήρθε η ώρα για αγορά νέας, αλλά δυστυχώς όσο πολύ θέλω να πάρω μια top τηλεόραση, άλλο τόσο άσχετος είμαι σχετικά με τις νέες τεχνολογίες. Θα παρακαλούσα μερικές προτάσεις στο θέμα, αλλά για να βοηθήσω:

 

:!: Θα προτιμόυσα LCD οθόνη απ' ότι LCD.

:!: Μέγεθος από 46 μέχρι και 52 ίντσες.

:!: Τιμή από 2500 μέχρι 3000€ μαζί με τον ΦΠΑ

:!: Κατά προτίμηση Sony, Philips ή Samsung

:!: Δεν μου αρέσουν οι οθόνες που δήθεν είναι wide screen αλλά το μόνο που κάνουν ειναι να "τραβάνε" την πραγματική εικόνα. Θέλω ρεαλιστική εικόνα.

 

Ο χώρος που θα μπει είναι σχετικά καλός, παρακολουθείς από περίπου 4-5 μέτρα και οι γωνίες δεν υπερβαίνουν τις 40° από την ευθεία. 'Οσον αφορά τη φωτεινότητα του χώρου το σύνηθες είναι να είναι σχετικά σκοτεινά και τη διάρκεια της ημέρας υπάρχει φωτεινότητα μεν άλλα όχι ήλιος που να πέφτει επάνω στην οθόνη και τέτοια πράγματα. Παρά ταύτα τίποτα δεν είναι πιο ενοχλητικό από το να προσπαθείς να δεις τηλεόραση μεσημέρι και να μη μπορείς λόγω μειωμένης φωτειότητας και αντανακλάσεων. Επίσης γενικά να σημειώσω ότι εντυπωσιάζομαι πολύ εύκολα από μικρά μικρά τεχνολογικά επιτεύματα (σε επίπεδο λειτουργιών).

 

Στην τηλεόραση παρακολουθώ συνήθως αθλητικούς αγώνες ή βλέπω ταινίες.

 

Με ένα πρώτο scan φαίνεται δελεαστική η Sony Bravia 46X3500 αλλά κοιτώντας στο e-shop και αλλού τηλεοράσεις όπως οι SAMSUNG LE52A656A1F LCD TV 52'', SAMSUNG LE46A656A1F LCD TV 46'', PHILIPS Flat TV 52" 52PFL9632D/10 και άλλες αντίστοιχες να έχει μπερδέψει :blink:

 

Ποια τηλεόραση μου προτείνετε? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

To μεγεθος καλο ειναι , η Χ3500 ειναι απο τις καλυτερες LCD που κυκλοφορουν , μεγεια.

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ,οντως ετσι ειναι,και δεν το περιμενα παρολο που εχα ακουσει τα καλυτερα,τετοια εικονα δεν εχω ξαναδει απλα,καμια σχεση ειδικα με samsung.

χαιρεσαι να βλεπεις ταινια πραγματικα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ψαξιμο φιλε μου κατελειξα εδω Sony Bravia 46X3500,εικονα που δυσκολα θα δεις απο αλλη tv.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Θα βγω εκτός topic αλλά έχω ψάξει ολο το forum και δεν εχω βρει το θέμα που θέλω. Αν γίνεται θέλω να μου προτίνεται dvd-players που να παιζουν αρχεία avi kai srt. Επίσης θέλω να μου προτείνεται και home cinema! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καμία απάντηση???:(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

:)καλησπερα παιδια!μετα απο αρκετο καιρο συμβιωσης η παλια καλη μας τηλεοραση μας αφησε χρονια!!!ψαχνω λοιπον τηλεοραση 40 ιντσων περιπου full hd με τιμη μεχρι 1300 ευρω!!εχετε κατι στα υποψη; και κατι που με απασχολει! LCD Η PLASMA?
Link to comment
Share on other sites

X-Series

Η BRAVIA KDL-46X3500 έρχεται εξοπλισμένη με σύστημα βελτίωσης εικόνας Bravia Engine Pro στα 10-bit για βελτιωμένο βάθος, καθαρότητα και ευκρίνεια εικόνας καθώς και εξελιγμένο panel ανάλυσης 6,2 Mega Pixel για εκπληκτική ποιότητα εικόνας. Επιπλέον διαθέτει την ικανότητα χειρισμού σημάτων εισόδου 1080/24p. Αυτό σημαίνει ότι είναι πλήρως συμβατή με πρωτότυπο κινηματογραφικό περιεχόμενο που αναπαράγεται στα 24 καρέ ανά δευτερόλεπτο, ακριβώς όπως συλλαμβάνεται από την ίδια την κινηματογραφική κάμερα. Και φυσικά όλες οι οθόνες της σειράς Χ3500 είναι εφοδιασμένες με ενσωματωμένο δέκτη ψηφιακής τηλεόρασης (DVB-T), ώστε να έχετε την δυνατότητα να παρακολουθείτε τα προγράμματα και των νέων ψηφιακών καναλιών, χωρίς πρόσθετο εξοπλισμό.

 

Το εντυπωσιακό πάνελ των 46 ιντσών υποστηρίζει τεχνολογία Motionflow +100Hz που εγγυάται καλύτερη απόκριση στις γρήγορες σκηνές και ρεαλιστικά πιο φυσική απόδοση της κίνησης, Παράλληλα οι αποκλειστικές τεχνολογίες Live Colour Creation και x.v.Colour της Sony διευρύνoυν το φάσμα των χρωμάτων που μπορούν να απεικονιστούν στην οθόνη σε ύψη που θα σας εκπλήξουν! Σημαντικές αυξήσεις στο εύρος των διαβαθμίσεων του κόκκινου και του πράσινου χρώματος στην οθόνη φέρνουν αυτό που βλέπετε πιο κοντά στα πραγματικά, φυσικά χρώματα όσο ποτέ άλλοτε. Επιπλέον, χάρη στην μοντέρνα τεχνολογία που χρησιμοποιείται μπορείτε να δείτε ταινίες με την ποιότητα ενός home cinema από οποιαδήποτε γωνιά του καναπέ σας, καθώς η εξαιρετικά μεγάλη γωνία θέασης (178 μοίρες) εγγυάται ότι θα έχετε από παντού την ίδια πιστότητα χρωμάτων και αντίθεσης.

 

Η αναλογία της αντίθεσης έχει πλέον σκαρφαλώσει στο εκπληκτικό επίπεδο του 18.000:1 (Dynamic), γεγονός που σιγουρεύει πως θα έχετε απέναντί σας εικόνα με βαθειά, ζωντανά χρώματα και μεγαλύτερο ρεαλισμό, ενώ στον τομέα των συνδέσεων υπάρχουν όλες οι συνηθισμένες υποδοχές, καθώς και 3 διαθέσιμες θύρες HDMI χάρη στις οποίες το μοντέλο της Sony μπορεί να δεχτεί εξωτερικό σήμα HDTV καθώς και σήμα από άλλες πηγες ήχου και εικόνας σε υψηλή ψηφιακή ποιότητα. Ακόμη η Sony φροντίζει να εφοδιάσει τη νέα της οθόνη με USB Photoviewer καθώς και τεχνολογία Photo TV HD για προβολή ψηφιακών φωτογραφιών υψηλής ανάλυσης με την καλύτερη δυνατή ποιότητα.

 

Οι ηχητικές δυνατότητες των οθονών της σειράς Χ-Series ανταποκρίνονται τέλεια στην ποιότητα εικόνας τους χάρη σε 2 ενσωματωμένα ηχεία συνολικής ισχύος 22 Watt. Η εξ ολοκλήρου ψηφιακή ενίσχυση του σήματος εξαλείφει τον όποιο θόρυβο (παράσιτα), ενώ με τη βοήθεια της τεχνολογίας S-Force Front Surround δημιουργείται η εντύπωση πλήρους ήχου surround μόνον από 2 ηχεία εμπρός. Τέλος, το χαρακτηριστικό Bravia Theatre Sync σας δίνει τη δυνατότητα να λειτουργείτε την τηλεόρασή σας και ολόκληρο το σύστημα οικιακού κινηματογράφου σας, πατώντας απλώς ένα κουμπί.

 

Η Sony, με τη νέα Bravia, ανεβάζει ακόμη περισσότερο το δείκτη ποιότητας και συνολικής αντιληπτής ευκρίνειας. Εντυπωσιακή σε διαστάσεις και απόδοση, η BRAVIA 46Χ3500 πραγματικά ερεθίζει τις αισθήσεις με την εκπληκτική εικόνα της και την απαράμιλλη ομορφιά της.

 

Χαρακτηριστικά

ΜοντέλοBRAVIA KDL-46X3500

Διαγώνιος46 inches

Τεχνολογία ΟθόνηςLCD 100Hz

ΕυκρίνειαFull HD

Ανάλυση1920 x 1080

Φωτεινότητα500 cd/m²

Τυπική Αντίθεση (Typical)2200:1

Δυναμική Αντίθεση (Dynamic)18.000:1

Χρόνος Απόκρισης8 ms

Γωνία Θέασης178/178

Ψηφιακός ΔέκτηςΝαι

Teletext2000 σελίδων Ελληνικό

Σύστημα ΉχουS-Force Front Surround.

Ισχύς Ηχείων2 x 11 Watt

Διαστάσεις με βάση (Π x Υ x Β)1262 x 795 x 322 mm

Βάρος (με βάση)38 kg

Συνδέσεις1x Audio out (RCA). 1x Composite A/V. 1x RS-232 (service & update). 1x έξοδο audio οπτική. 1x είσοδος VGA. 1x υποδοχή PCMCIA. 1x υποδοχή ακουστικών. 2x Component video. 2x Scart. 3x HDMI v1.3 HDCP. RF (antenna).

Λοιπά Χαρακτηριστικά BRAVIA Engine PRO Panel MotionFlow+ 100Hz. True Cinema 24fps. Επεξεργαστής εικόνας 10-bit Live Colour Creation & x.v. Colour για πιο βαθύ χρώμα. Τεχνολογία Photo TV HD. PIP. Hotel Menu. Ενσωματωμένος επίγειος ψηφιακός «free-to-air» HDTV tuner.

Βάση ΣτήριξηςΠεριλαμβάνεται

VESAstandard

 

λοιπον πριν λιγες ημερες εψαχνα νεα τηλεοραση μιας και η sony v2000 40 που ειχα ειχε αρχισει και παλιωνε.

ειχα ακουσει για το συγκεκριμενο μοντελο οπου κι επελεξα οτι ειναι οτι πιο κορυφαιο υπαρχει στην κατηγορια των 46 ιντσων,γλυκοκοιταζα μια samsung,η γνωμη μου ομως αλλαξε μολις τις ειδα να παιζουν διπλα,διπλα.

παιδια ειναι η καλυτερη εικονα που εχω δει ποτε σε lcd τηλεοραση πραγματικα.

γουσταρεις να βλεπεις ταινιες.και το ελεγαν οτι ειναιοτι καλυτερο ομως δεν το περιμενα.

την πηρα και σε σπεσιαλ τιμη για μενα,απο 2600 στα 2299 αν θυμαμαι σωστα,επειδη ειμαι λατρης του τελειου την προτεινω ασυζητητη.

απλα θαυμαστε.και ισως τα τεχνικα να μην ειναι εντυπωσιακα,για δειτε την στην πραξη ομως με οποιαδηποτε αλλη του ειδους και μετα πειτε μου.

 

http://www.sony.gr/view/ShowProduct....Sony+BRAVIA+TV

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν λιγες ημερες εψαχνα νεα τηλεοραση μιας και η sony v2000 40 που ειχα ειχε αρχισει και παλιωνε.

ειχα ακουσει για το συγκεκριμενο μοντελο οπου κι επελεξα οτι ειναι οτι πιο κορυφαιο υπαρχει στην κατηγορια των 46 ιντσων,γλυκοκοιταζα μια samsung,η γνωμη μου ομως αλλαξε μολις τις ειδα να παιζουν διπλα,διπλα.

παιδια ειναι η καλυτερη εικονα που εχω δει ποτε σε lcd τηλεοραση πραγματικα.

γουσταρεις να βλεπεις ταινιες.και το ελεγαν οτι ειναιοτι καλυτερο ομως δεν το περιμενα.

την πηρα και σε σπεσιαλ τιμη για μενα,απο 2600 στα 2299 αν θυμαμαι σωστα,επειδη ειμαι λατρης του τελειου την προτεινω ασυζητητη.

απλα θαυμαστε.και ισως τα τεχνικα να μην ειναι εντυπωσιακα,για δειτε την στην πραξη ομως με οποιαδηποτε αλλη του ειδους και μετα πειτε μου.

 

http://www.sony.gr/view/ShowProduct....Sony+BRAVIA+TV

 

Με γειά σου!

Είναι γνωστό ότι η Χ3500 είναι η καλύτερη LCD τηλεόραση που έχει κυκλοφορήσει. Ήταν ένα τεράστιο βήμα για τις LCD-TVs πριν 6-7 μήνες που βγήκε και παρότι η τεχνολογία αυτή εξελίσσεται ραγδαία παραμένει ακόμα και σήμερα η πιο ολοκληρωμένη και συνολικά κορυφαία LCD της αγοράς κατά τη γνώμη μου. Κάποια νεώτερα μοντέλα την πλησιάζουν (όπως η Samsung A656 και η Sony W4000) και σε κάποια επιμέρους σημεία την ξεπερνούν αλλά όποιος θέλει την απολύτως καλύτερη LCD της αγοράς πάει καρφί για την Χ3500, με το ανάλογο τίμημα βέβαια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...