Jump to content

MWC 2023: Από το 3ο τρίμηνο η HMD θα αρχίσει να κατασκευάζει τηλέφωνα Nokia στην Ευρώπη


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός των νέων αφιχθέντων τηλεφώνων της, η HMD Global μόλις ανακοίνωσε την απόφασή της να κατασκευάσει smartphones Nokia 5G στην Ευρώπη, καθιστώντας την τον πρώτο μεγάλο κατασκευαστή smartphone που το πράττει.

Η μεταφορά της κατασκευής των 5G smartphone Nokia στην Ευρώπη θα είναι μια σταδιακή διαδικασία που θα ξεκινήσει το τρίτο τρίμηνο του τρέχοντος έτους και η HMD σχεδιάζει να επενδύσει σε εξιδεικευμένες εγκαταστάσεις από εδώ και στο εξής.

Όπως έχει παρατηρήσει η ομάδα της HMD, υπάρχει αύξηση της ζήτησης για τα smartphone της στην Ευρώπη και θεωρεί την κίνηση ως έναν τρόπο να μειώσει το κόστος και επίσης να διασφαλίσει την ασφάλεια και το απόρρητο των τηλεφώνων της. Η HMD σημειώνει ότι τα κέντρα δεδομένων της βρίσκονται στη Φινλανδία από το 2019.

Φυσικά η HMD θα συμμορφώνεται με τις αυστηρές προδιαγραφές για τη δοκιμή και την κατασκευή συσκευών στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

 

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται που έχει αύξηση ζήτησης στην Ευρώπη με low end συσκευές. Στη καλύτερη mid range...

Ας ελπίσουμε να βγάλει καλύτερες συσκευές στην Ευρώπη. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πολύ ευχάριστα νέα και θα έλεγα πολύ ενθαρρυντικά, το γεγονός δηλαδή ότι θα κατασκευάζονται κινητά τηλέφωνα σε ευρωπαϊκό έδαφος.

Όσον αφορά τα nokia και εγώ ήμουν πάρα πολύ επιφυλακτικός, όμως αγόρασα πρόσφατα το nokia x10 5gκαι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εχουν φοβερή ποιότητα κατασκευής, εξαιρετική οθόνη, άριστο πομποδέκτη και γενικά είναι απροβλημάτιστα, επομένως καλοδεχούμενα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Περίεργο μου φαίνεται που έχει αύξηση ζήτησης στην Ευρώπη με low end συσκευές. Στη καλύτερη mid range...

Ας ελπίσουμε να βγάλει καλύτερες συσκευές στην Ευρώπη. 

στο κειμενο του αρθρου γραφει αυτο

η HMD Global μόλις ανακοίνωσε την απόφασή της να κατασκευάσει smartphones Nokia 5G στην Ευρώπη

δεν ξερω εαν σε βοηθαει ....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lneam said:

στο κειμενο του αρθρου γραφει αυτο

η HMD Global μόλις ανακοίνωσε την απόφασή της να κατασκευάσει smartphones Nokia 5G στην Ευρώπη

δεν ξερω εαν σε βοηθαει ....

Γιατί τώρα δεν φτιάχνει 5G Smartphones; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lneam said:

στο κειμενο του αρθρου γραφει αυτο

η HMD Global μόλις ανακοίνωσε την απόφασή της να κατασκευάσει smartphones Nokia 5G στην Ευρώπη

δεν ξερω εαν σε βοηθαει ....

 

32 minutes ago, evris2013 said:

Γιατί τώρα δεν φτιάχνει 5G Smartphones; 

εχω αρχιζει να προβληματιζομαι με αυτα που ρωτας ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω θέλει να φτιάχνει συσκευές 5G στην Ευρώπη. Τις υπόλοιπες στην Κίνα. Τι θα αλλάξει με αυτόν τον διαχωρισμό; Σκοπός είναι να μπορέσουν να κατασκευάσουν μια σωστή ναυαρχίδα όπως όλοι. Έφυγαν κι από τη Zeiss και άντε να δούμε τι κάμερες θα φτιάξουν μόνοι τους. 

10 ώρες πριν, p_k said:

Αυτά είναι πολύ ευχάριστα νέα και θα έλεγα πολύ ενθαρρυντικά, το γεγονός δηλαδή ότι θα κατασκευάζονται κινητά τηλέφωνα σε ευρωπαϊκό έδαφος.

Όσον αφορά τα nokia και εγώ ήμουν πάρα πολύ επιφυλακτικός, όμως αγόρασα πρόσφατα το nokia x10 5gκαι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εχουν φοβερή ποιότητα κατασκευής, εξαιρετική οθόνη, άριστο πομποδέκτη και γενικά είναι απροβλημάτιστα, επομένως καλοδεχούμενα.

 

Δεν αμφιβάλλω γι αυτό. Απλά ο κόσμος θέλει καλύτερες κάμερες και επεξεργαστές. Τουλάχιστον δεν εγκατέλειψε τελείως τα 3,5 Jack, τα ραδιόφωνα στις χαμηλού κόστους συσκευές και σε ορισμένες έχει και IP 53/54 και NFC. Επίσης θα ήθελα να επέστρεφε ξανά στις αλουμινένιες κατασκευές όπως τα πρώτα Nokia 8 και Nokia 6, αλλά και τα 3 και 5. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μπορούσε να δώσει ανταγωνιστική τιμολόγηση με generic specs / design / software και κατασκευή στην Κίνα, θα τα δώσει τώρα με κατασκευή στην Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, evris2013 said:

Ναι ξέρω θέλει να φτιάχνει συσκευές 5G στην Ευρώπη. Τις υπόλοιπες στην Κίνα. Τι θα αλλάξει με αυτόν τον διαχωρισμό; Σκοπός είναι να μπορέσουν να κατασκευάσουν μια σωστή ναυαρχίδα όπως όλοι. Έφυγαν κι από τη Zeiss και άντε να δούμε τι κάμερες θα φτιάξουν μόνοι τους. 

Δεν αμφιβάλλω γι αυτό. Απλά ο κόσμος θέλει καλύτερες κάμερες και επεξεργαστές. Τουλάχιστον δεν εγκατέλειψε τελείως τα 3,5 Jack, τα ραδιόφωνα στις χαμηλού κόστους συσκευές και σε ορισμένες έχει και IP 53/54 και NFC. Επίσης θα ήθελα να επέστρεφε ξανά στις αλουμινένιες κατασκευές όπως τα πρώτα Nokia 8 και Nokia 6, αλλά και τα 3 και 5. 

η απαντηση ειναι προς ολους, ΔΕΝ διαβαζεται το κειμενο του αρθρου ή δεν το καταλαβαινετε ? Διαβαζεται μονο τον τιτλο και σε αυτο και μονο κανετε ποστ. Αυτο το κειμενο που υπαρχει στο αρθρο δεν σας απανταει στα ερωτηματα σας .....

Quote

Όπως έχει παρατηρήσει η ομάδα της HMD, υπάρχει αύξηση της ζήτησης για τα smartphone της στην Ευρώπη και θεωρεί την κίνηση ως έναν τρόπο να μειώσει το κόστος και επίσης να διασφαλίσει την ασφάλεια και το απόρρητο των τηλεφώνων της

τωρα εαν ειναι αληθεια ή οχι αυτα που λενε, αυτο ΝΑΙ ειναι αντικειμενο κουβεντας. Ολα τα αλλα εγω τα βλεπω ως εκτος θεματος.

55 minutes ago, evris2013 said:

Τώρα που θα αλλάξει το λογότυπο θα τα αλλάξει όλα! 😉

απλα για να γελασουμε ..... μαλλον η Νοκια πηρε τον ιδιο γραφιστα που εφτιαξε το λογοτυπο του Συριζα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έλεγα κάτι μου θυμίζει το νέο λογότυπο! Λες να ζητήσει και τα δικαιώματα ο ΣΥΡΙΖΑ! 😂

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...