Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, vitriolis said:

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;;;;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα το θέμα με τις χαμένες κλήσεις λύθηκε από την αναβάθμιση της 13.1 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 5/12/2023 at 4:18 ΜΜ, fanatikos said:

Πω, πω! Φοβερά πρωτότυπο design! Μα δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!
Πώς το σκέφτηκαν απορώ! Να αλλάξουν θέσεις στα κουμπιά του volume και στο silent switch μεταξύ τους!?!
Φοβερό!
Α, ναι! Έβγαλαν και το led flash έξω στο μεταλλικό κομμάτι!
Speechless!!

PS: Ξέρω από τώρα πως θα είναι το 1+ 13! Θα πάνε το power button αριστερά και θα φέρουν ξανά δεξιά το silent switch μαζί με το volume rocker.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.


 

Διαφωνώ λίγο. Γενικά η OnePlus έτρωγε κράξιμο για το γεγονός ότι κάθε χρόνο τα κινητά της δεν είχαν καμία σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Ότι δεν είχαν "χαρακτήρα" ας πούμε. Φέτος πήρε την περσινή συσκευή, λίγο πιο φινιρισμένη εξωτερικά, και διόρθωσε όλα τα στραβά που είχε. Όπως πολύ καλύτερο φωτισμό στην οθόνη, καλύτερες κάμερες και ασύρματη φόρτιση. Μια χαρά μου φαίνεται. Ένα πολύ πιο πλήρες 11.

Edited by stathakis21
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 8:56 ΜΜ, vitriolis said:

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;;;;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χαμενες κλησεις δεν ειχα (σε δικτυο Nova με VoLTE) ομως μεχρι την 13 ειχα το εξης προβλημα, να μην με ακουνε στην αρχη της κλησης ειτε καλουσα ειτε με καλουσαν. Επρεπε να το κλεισω και να ξανακαλεσω για να με ακουσουν. Με την 13.1 λυθηκε. Τωρα με την 14 επανηλθε αλλα τουλαχιστον μετα απο 2-3 δευτερολεπτα με ακουνε. Δεν πιστευω οτι ειναι θεμα σηματος γιατι τον συνομιλητη τον ακουω τελεια ομως ο συνομιλητης δεν με ακουει καθολου για λιγο. 

Αν θες απενεργοποιησε το τηλεφωνο βγαλε και ξαναβαλε την σιμ και κανε εκκαθαριση προσωρινης μνημης της εφαρμογης τηλεφωνο. 

1 ώρα πριν, stathakis21 said:

Διαφωνώ λίγο. Γενικά η OnePlus έτρωγε κράξιμο για το γεγονός ότι κάθε χρόνο τα κινητά της δεν είχαν καμία σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Ότι δεν είχαν "χαρακτήρα" ας πούμε. Φέτος πήρε την περσινή συσκευή, λίγο πιο φινιρισμένη εξωτερικά, και διόρθωσε όλα τα στραβά που είχε. Όπως πολύ καλύτερο φωτισμό στην οθόνη, καλύτερες κάμερες και ασύρματη φόρτιση. Μια χαρά μου φαίνεται. Ένα πολύ πιο πλήρες 11.

θα μπορουσε να ηταν ενα αριστο 11 pro μακαρι να ειναι οσο καλο ηταν το 11 σαν συνολο και να εχει νορμαλ τιμη. Απο χαρακτηριστικα σκιζει και αν ειναι 400-500 ευρω κατω απο τις "ναυαρχιδες'' θα ειναι εξαιρετικα συμφερουσα επιλογη. Μακαρι να εβγαινε το λευκο σε ματ θα ηταν το απολυτο και η καμερα ματ μεταλλο οχι γυαλιστερο. 

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ λίγο. Γενικά η OnePlus έτρωγε κράξιμο για το γεγονός ότι κάθε χρόνο τα κινητά της δεν είχαν καμία σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Ότι δεν είχαν "χαρακτήρα" ας πούμε. Φέτος πήρε την περσινή συσκευή, λίγο πιο φινιρισμένη εξωτερικά, και διόρθωσε όλα τα στραβά που είχε. Όπως πολύ καλύτερο φωτισμό στην οθόνη, καλύτερες κάμερες και ασύρματη φόρτιση. Μια χαρά μου φαίνεται. Ένα πολύ πιο πλήρες 11.
Και λίγο και πολύ να διαφωνείς φίλε μου.
Γούστα είναι αυτά και ο καθένας φυσικά έχει τις απόψεις του.
Εγώ πάλι, όπως έχεις καταλάβει, θέλω κάτι το διαφορετικό στην επόμενη συσκευή. Το να μου αλλάξουν θέση στα κουμπιά δεν μου λέει κάτι.
Μου αρέσει όταν παίρνω κάτι καινούργιο, να καταλαβαίνω ότι έχω κάτι καινούργιο.
Και εδώ, εγώ προσωπικά, δεν το καταλαβαίνω.
Κάλιστα θα μπορούσε να το είχε ονομάσει One+ 11pro ή One+ 11+.
Πάντως για 12 δεν μου κάνει.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, fanatikos said:

Και λίγο και πολύ να διαφωνείς φίλε μου.
Γούστα είναι αυτά και ο καθένας φυσικά έχει τις απόψεις του.
Εγώ πάλι, όπως έχεις καταλάβει, θέλω κάτι το διαφορετικό στην επόμενη συσκευή. Το να μου αλλάξουν θέση στα κουμπιά δεν μου λέει κάτι.
Μου αρέσει όταν παίρνω κάτι καινούργιο, να καταλαβαίνω ότι έχω κάτι καινούργιο.
Και εδώ, εγώ προσωπικά, δεν το καταλαβαίνω.
Κάλιστα θα μπορούσε να το είχε ονομάσει One+ 11pro ή One+ 11+.
Πάντως για 12 δεν μου κάνει.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

 

Απλά φίλε μου μείνε με το 11 και μην το πάρεις..χαχααα.. φιλικά πάντα. Εδώ ολόκληρα. iPhone έβγαλαν το 15 χωρίς καμία απολύτως διαφορά με το 14. . Έτσι είναι αυτά.. κ πάει λέγοντας. Εγώ βλέπω πάντως τεράστια διαφορά στις κάμερες. Έχω δει πολλές φωτό κ βίντεο στο YouTube νομίζω έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά σε αυτό το μοντέλο 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά φίλε μου μείνε με το 11 και μην το πάρεις..χαχααα.. φιλικά πάντα. Εδώ ολόκληρα. iPhone έβγαλαν το 15 χωρίς καμία απολύτως διαφορά με το 14. . Έτσι είναι αυτά.. κ πάει λέγοντας. Εγώ βλέπω πάντως τεράστια διαφορά στις κάμερες. Έχω δει πολλές φωτό κ βίντεο στο YouTube νομίζω έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά σε αυτό το μοντέλο 
Ούτε και πρόκειται, εννοείται.
Τώρα για τις κάμερες, ίσως όντως να έχει γίνει δουλειά. Δεν έχω διαβάσει τίποτα μέχρι τώρα.
Προσωπικά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη απαίτηση. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτές του 11.
Ίσως κάποιοι που ασχολούνται με την φωτογραφία και ψάχνονται γενικότερα γύρω από αυτήν, να εκτιμήσουν ανάλογα την επένδυση αυτή της 1+ στο 12.


Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 7:25 ΠΜ, STATYSS said:

Απλά φίλε μου μείνε με το 11 και μην το πάρεις..χαχααα.. φιλικά πάντα. Εδώ ολόκληρα. iPhone έβγαλαν το 15 χωρίς καμία απολύτως διαφορά με το 14. . Έτσι είναι αυτά.. κ πάει λέγοντας. Εγώ βλέπω πάντως τεράστια διαφορά στις κάμερες. Έχω δει πολλές φωτό κ βίντεο στο YouTube νομίζω έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά σε αυτό το μοντέλο 

Οι 2 γνωστές εταιρείες που αναφέρονται, έχουν μια συγκεκριμένη σχεδιαστική φιλοσοφία που ακολουθούν, να ταιριάζει στο brand recognition. Γιαυτό σχεδιαστικά είναι ίδια και σε mid range και στα ακριβότερα κινητά.

Δεν έχουν ανάγκη εντυπωσιασμού για να τις προτιμήσει ο κόσμος όπως ισχύει με τις διάφορες Κινέζικες εταιρείες.

Οι Κινέζοι όπως και η Oneplus πάλι, δεν έχουν κάτι τέτοιο.

Ανέκαθεν το selling point σε oneplus μεριά ήταν το OxygenOS(πάει αυτό, έγινε ColorOS),οι flagship killer τιμές(πήγαν και αυτές περίπατο από το Oneplus 8 και μετά), το φοβερό after sales support, που και για αυτό τα τελευταία χρόνια είναι πολλά τα παράπονα.

Από εκεί και πέρα για το 12ρι αν όντως έβαλε ασύρματη φόρτιση,αδιαβροχοποιηση κλπ, μην περιμένετε ίδιες τιμές με το 11ρι. Να θυμήσουμε το προηγούμενο 10pro που τα είχε αυτά, είχε αρχική τιμή πάνω από 1050ευρώ η 256gb έκδοση.

Από εκεί και πέρα για το 12ρι, αν όντως βγει πολύ καλό χωρίς κουσούρια και παίξει καμια προσφορά του χρόνου τις γιορτές όπως φέτος, ίσως προσωπικά να το τιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

To ιδανικο θα ηταν το 12 να μοιαζει με το oneplus open στην διαταξη των καμερων και στα premium υλικα και να εχει πιο συχνα update (αυτο μακαρι να γινει και στο 11). Το λειτουργικο ειναι μια χαρα συγκριτικα με τις εναλλακτικες στην Ελληνικη αγορα (τωρα στην 14 εχει 4 εφαρμογες με το ζορι αλλα δεν ειναι κατι το φοβερο, internet browser-calculator-weather app-games hub) και το μενου μπορει να γινει σαν pixel - oxygenOS με την εφαρμογη της oneplus στο google play. Το σημαντικο ειναι οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα θεμα μετα το update και το επομενο μοντελο θα ειναι καλυτερο σε ολα, με ευρωπαικη κυκλοφορια σχετικα αμεση δινοντας μας παραπανω επιλογες να ξεβαλτωσουμε απο τον λακο με τα samsungoμηλα. 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτό που γίνεται και φαίνεται να το ακολουθούν όλο και περισσότεροι κατασκευαστές είναι η μείωση του κόστους όσο δεν πάει άλλο και η μεγιστοποίηση του κέρδους όσο γίνεται.
Το να σχεδιάσεις σε ένα λευκό χαρτί στοιχίζει. Δεν είναι απλό πράγμα ούτε εύκολο. Αντίθετα το να πάρεις τα κουμπιά από δεξιά και να τα πας αριστερά, πλασαροντάς το ως καινούργιο μοντέλο στοιχίζει ελάχιστα.
Δυστυχώς φαίνεται να ακολουθούν όλοι την μεγαλύτερη εταιρεία απατεώνα, όλων των εποχών.


Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fanatikos said:

Για μένα αυτό που γίνεται και φαίνεται να το ακολουθούν όλο και περισσότεροι κατασκευαστές είναι η μείωση του κόστους όσο δεν πάει άλλο και η μεγιστοποίηση του κέρδους όσο γίνεται.
Το να σχεδιάσεις σε ένα λευκό χαρτί στοιχίζει. Δεν είναι απλό πράγμα ούτε εύκολο. Αντίθετα το να πάρεις τα κουμπιά από δεξιά και να τα πας αριστερά, πλασαροντάς το ως καινούργιο μοντέλο στοιχίζει ελάχιστα.
Δυστυχώς φαίνεται να ακολουθούν όλοι την μεγαλύτερη εταιρεία απατεώνα, όλων των εποχών.


Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά ναι, το ότι άλλαξαν τα κουμπία ίσως να είναι πλεον και για λογους ευκολίας κατασκευής της συσκευής. Κάτι θα εμπόδιζε εκει με τους φακούς πίσω (μάλλον)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να παραδεχτώ ότι στην rom 14.0.0.201(ΕΧ01) Android 14 έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.

Το κινητό, από τότε που το πήρα πρώτη φορά δουλεύει άψογα. Παραγματικά δεν έχω να γκρινιάσω για τίποτα και έχω εντυπωσιαστεί!

Μετά απο ότι είχα τραβήξει με τις προηγούμενες εκδόσεις (13 & 13.1) δεν το περίμενα και το είχα γράψει ότι δεν πίστευα ότι θα διορθώσουν τα προβλήματα που είχε.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που πρέπει να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος. 

Διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα, η μπαταρία είναι στα καλύτερά της, πολλά μενού που ήταν ιδιαίτερα φτωχά σε επιλογές εμπλουτίστηκαν και γενικά το κινητό δείχνει πλέον ότι ήταν (πλέον) η ναυαρχίδα τους.

Μακάρι να το κρατήσουν έτσι και να μην τα κάνουν μαντάρα σε επόμενες αναβαθμίσεις.

Είναι αλήθεια ότι τους Κινέζους τους φοβάμαι σε κάτι τέτοια.

Όχι όλους βέβαια, υπάρχει μία εταιρεία που ήταν (και είναι υπόδειγμα) αλλά δυστυχώς .....

Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα μας. 

Eύγε και πάλι εύγε στην 1+ για την δουλειά που έκαναν σ' αυτή την rom.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2023 at 10:38 ΠΜ, fanatikos said:

Θα πρέπει να παραδεχτώ ότι στην rom 14.0.0.201(ΕΧ01) Android 14 έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.

Το κινητό, από τότε που το πήρα πρώτη φορά δουλεύει άψογα. Παραγματικά δεν έχω να γκρινιάσω για τίποτα και έχω εντυπωσιαστεί!

Μετά απο ότι είχα τραβήξει με τις προηγούμενες εκδόσεις (13 & 13.1) δεν το περίμενα και το είχα γράψει ότι δεν πίστευα ότι θα διορθώσουν τα προβλήματα που είχε.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που πρέπει να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος. 

Διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα, η μπαταρία είναι στα καλύτερά της, πολλά μενού που ήταν ιδιαίτερα φτωχά σε επιλογές εμπλουτίστηκαν και γενικά το κινητό δείχνει πλέον ότι ήταν (πλέον) η ναυαρχίδα τους.

Μακάρι να το κρατήσουν έτσι και να μην τα κάνουν μαντάρα σε επόμενες αναβαθμίσεις.

Είναι αλήθεια ότι τους Κινέζους τους φοβάμαι σε κάτι τέτοια.

Όχι όλους βέβαια, υπάρχει μία εταιρεία που ήταν (και είναι υπόδειγμα) αλλά δυστυχώς .....

Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα μας. 

Eύγε και πάλι εύγε στην 1+ για την δουλειά που έκαναν σ' αυτή την rom.

Επιβεβαιωνω κι εγω πως το θεμα με τις ρυθμισεις, διορθωθηκε. Επισης δεν ξερω αν μου φαινεται η ειναι ετσι οντως, το βλεπω παει πιο βούτυρο σαν χρηση το κινητο και πιο γρηγορο. Τελος, κυκλοφορησε και νεα ενημερωση της 14αρας με διορθωσεις και πατσ Δεκεμβριου. Βεβαια μονο για εκδοσεις ΙΝ προς το παρον, αν και ενας γραφει ο,τι σταματησε το roll out της.

*Προσεξα πως με την 14 δεν εχει πλεον την δυνατοτητα τοπικης εγκαταστασης οπως την ειχε πριν για να περασεις manual την εκδοση.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, FoT1s said:

*Προσεξα πως με την 14 δεν εχει πλεον την δυνατοτητα τοπικης εγκαταστασης οπως την ειχε πριν για να περασεις manual την εκδοση.

Nop!

Μια χαρά ενεργή είναι η επιλογή και με βγάζει στον file manager για να διαλέξω αρχείο.

Screenshot_2023-12-19-14-39-17-06_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fanatikos said:

Nop!

Μια χαρά ενεργή είναι η επιλογή και με βγάζει στον file manager για να διαλέξω αρχείο.

Screenshot_2023-12-19-14-39-17-06_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Γραψε λαθος, εκλεισα και ξανα ανοιξα τις ρυθμισεις προγραμματιστων και εμφανιστηκε κανονικα. Ισως ειχε φαει σκαλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές η οθόνη παραμένει "αναμμένη" = δεν σβήνει μετά από τα 30 δευτ. που έχω θέσει ως χρόνο και δεν το κάνει πάντα

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά συνεχίζει το πρόβλημα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις οταν εχεις ειδοποιηση πχ viber οτι μετα απο καποια λεπτα ο,τι εξαφανιζεται η ενδειξη της ειδοποιησης στην status bar; Συνεχιζει να φαινεται στην aod αλλα στην οθονη κλειδωματος και status οχι.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Johnme said:

Γεια σας,

το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές η οθόνη παραμένει "αναμμένη" = δεν σβήνει μετά από τα 30 δευτ. που έχω θέσει ως χρόνο και δεν το κάνει πάντα

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά συνεχίζει το πρόβλημα

Ευχαριστώ

Εαν εχεις κάποια εφαρμογή που παίζει βιντεο απο πίσω (instagram,tiktok,yt) και ΔΕΝ κλείσεις την εφαρμογή η δεν κανεις refresh για να φυγει το multimedia περιεχόμενο, για εναν παράξενο λόγο ΝΑΙ δεν σβήνει την οθόνη. Επίσης, μου έχει τύχει να εχω ελαχιστοποιημένες τις εφαρμογές αυτές και να ακούω τον ήχο του βιντεο του instagram απο πίσω με κλειδωμένο τηλέφωνο. Τώρα με την 14αρα η αλήθεια είναι δεν το εχω παρατηρήσει αλλά λογικά κάποιο σκάλωμα θα τρώει.

29 minutes ago, FoT1s said:

Παρατηρησε κανεις οταν εχεις ειδοποιηση πχ viber οτι μετα απο καποια λεπτα ο,τι εξαφανιζεται η ενδειξη της ειδοποιησης στην status bar; Συνεχιζει να φαινεται στην aod αλλα στην οθονη κλειδωματος και status οχι.

Ναι. Το κάνει και σε άλλες εφαρμογές έχω παρατηρήσει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις οταν εχεις ειδοποιηση πχ viber οτι μετα απο καποια λεπτα ο,τι εξαφανιζεται η ενδειξη της ειδοποιησης στην status bar; Συνεχιζει να φαινεται στην aod αλλα στην οθονη κλειδωματος και status οχι.
Όχι δεν μου το κάνει. Δεν ξέρω βέβαια πόση ώρα εννοείς. Πάντως μετά από κανένα 20λεπτο συνέχιζε να τις δείχνει στην status bar.
Είχα 2 ειδοποιήσεις, μια messenger και μια τραπεζική. Και επίτηδες δεν το σκάλισα καθόλου για να δω αυτό που γράφεις.
Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το ότι χρησιμοποιώ την εφαρμογή aodnotify.
Την aod δεν την έχω ενεργή.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fanatikos said:

Όχι δεν μου το κάνει. Δεν ξέρω βέβαια πόση ώρα εννοείς. Πάντως μετά από κανένα 20λεπτο συνέχιζε να τις δείχνει στην status bar.
Είχα 2 ειδοποιήσεις, μια messenger και μια τραπεζική. Και επίτηδες δεν το σκάλισα καθόλου για να δω αυτό που γράφεις.
Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το ότι χρησιμοποιώ την εφαρμογή aodnotify.
Την aod δεν την έχω ενεργή.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Δεν το κάνει στάνταρ και κάθε φορά.

Και εγώ εκει κολλάω αν ειναι bug η όχι.

ΠΧ και στο τικτοκ εχω στη μπαρα το εικονίδιο και στην aod και οταν κατεβάσεις την μπάρα απλά εχει την εφαρμογή χωρίς περιεχόμενο (ότι σου έχει στείλει κάποιος δηλαδή).

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2023 at 8:31 ΜΜ, mivechris said:

Δεν το κάνει στάνταρ και κάθε φορά.

Και εγώ εκει κολλάω αν ειναι bug η όχι.

ΠΧ και στο τικτοκ εχω στη μπαρα το εικονίδιο και στην aod και οταν κατεβάσεις την μπάρα απλά εχει την εφαρμογή χωρίς περιεχόμενο (ότι σου έχει στείλει κάποιος δηλαδή).

Μαλλον ειναι καποιο bug, γιατι στην ενημερωση με το patch Δεκεμβριου (που μαλλον την σταματησαν για fix, γιατι καποιοι λενε ειχε θεμα "We've received feedback that this update will lead the phone to booting. The software team are looking into it. Before a proper solution is provided, this update will not be pushed to more users, if you receive it, pls do not upgrade for now.") αναγραφει:

Fixes an issue where some icons in the status bar might not be displayed. 

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι καποιο bug, γιατι στην ενημερωση με το patch Δεκεμβριου (που μαλλον την σταματησαν για fix, γιατι καποιοι λενε ειχε θεμα "We've received feedback that this update will lead the phone to booting. The software team are looking into it. Before a proper solution is provided, this update will not be pushed to more users, if you receive it, pls do not upgrade for now.") αναγραφει:
Fixes an issue where some icons in the status bar might not be displayed. 
Έτσι εξηγείται! Λέω κι εγώ τι έγινε με την αναβάθμιση. Είδα κάποια στιγμή ότι υπήρχε και μετά από κάποια ώρα που την έψαξα δεν βρήκα τίποτα. Σκέφτηκα τότε ότι μάλλον κάποιο λάθος θα έκανα και δεν έδωσα παραπάνω σημασία.
Καλύτερα λοιπόν.... Ας περιμένουμε για μια σωστή αναβάθμιση. Είναι κρίμα να χαλάσει πάλι η καλή του λειτουργία.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ειναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

Κάτοχος για πολλά χρόνια συσκευών της Huawei -απο την οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένος - ήρθα στην one plus λόγω του θέματος με τα Google services.

Αγόρασα από Κωτσόβολο τον Σεπτέμβριο τον nord 3,το οποίο και έδωσα στην σύζυγο και τώρα τον Νοέμβριο πάλι από Κωτσόβολο το 11.

Στο θέμα μας τώρα:Το Nord 3 πήρε προχτές το Android 14 ενώ το 11 είναι κολλημένο στην 13.

Και λέω μήπως φταίει που έκανα την επιλογή για προγραμματιστές-και πως την απενεργοποιώ - ή που προσπάθησα να κάνω τοπική αναβάθμιση μέσω oxygen updater αν και διέγραψα την εφαρμογή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Talos1979 said:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Ειναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

Κάτοχος για πολλά χρόνια συσκευών της Huawei -απο την οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένος - ήρθα στην one plus λόγω του θέματος με τα Google services.

Αγόρασα από Κωτσόβολο τον Σεπτέμβριο τον nord 3,το οποίο και έδωσα στην σύζυγο και τώρα τον Νοέμβριο πάλι από Κωτσόβολο το 11.

Στο θέμα μας τώρα:Το Nord 3 πήρε προχτές το Android 14 ενώ το 11 είναι κολλημένο στην 13.

Και λέω μήπως φταίει που έκανα την επιλογή για προγραμματιστές-και πως την απενεργοποιώ - ή που προσπάθησα να κάνω τοπική αναβάθμιση μέσω oxygen updater αν και διέγραψα την εφαρμογή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

όχι καμία σχέση δεν έχει αυτό που αναφέρεις.

Οι ενημερώσεις πάνε σε παρτίδες για να μην γεμίζουν οι servers, κάποια στιγμή θα έρθει και σε σενα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια. πως κρινετε οι κατοχοι την αγορα του αυτη τη περιοδη γυρω στα 500Ε σαν futureproof επιλογη; δεν θελω να διαθεσω τα 800, 900, 1200 που ζητανε τα νεα τηλεφωνα αλλα θα θελα κατι να τα πλησιαζει. με ενδιαφερει καμερα λογω μπεμπας αλλα και σβελταδα. για την εκδοση 16/256. ευχαριστω

 

 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...