Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις την πέρασα δεν μου χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στα μυνήματα και στο βιμπερ

 

Πρέπει να μπω μέσα στην εφαρμογή και να δω ότι έχει έρθει ειδοποίηση  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pitbullakias said:

Μόλις την πέρασα δεν μου χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στα μυνήματα και στο βιμπερ

 

Πρέπει να μπω μέσα στην εφαρμογή και να δω ότι έχει έρθει ειδοποίηση  

Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό κάποιες φορές στο παρελθόν. Δοκίμασες επανεκκίνηση?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε για κάποιο λόγο.

Όσο αφορά τις αναβολές γνωστοποιησεων κατά τύχη σήμερα είδα ότι αν κάνεις scroll όπως παλιά την ειδοποίηση δεν σου βγαίνει η επιλογή όπως παλιά.

Αν όμως κρατησεις πατημένο πάνω στην ειδοποίηση σου δίνει την επιλογή να κάνεις αναβολή.

Για αυτό τον λόγο και μόνο έκανα επαναφορά εχθές.

Κάτι άλλο που παρατηρώ είναι πως τα buds 2 pro δεν έχουν πάντα το ίδιο χρόνο συνδεσιμότητας όταν ανοίξεις το κουτί κάποιες φορές μπορεί να κάνει και 10 με 12 Δευτέρα να συνδεθεί πράγμα που σημαίνει πως χάνεις την κλήση.

Άλλες φορές μπορεί να συνδεθεί αστραπιαία.

Και αν κάνεις επανεκκίνηση χάνει την επιλογή των χρωμάτων που είχες κάνει στα χρώματα του μενού κλπ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pitbullakias said:

Έφτιαξε για κάποιο λόγο.

Όσο αφορά τις αναβολές γνωστοποιησεων κατά τύχη σήμερα είδα ότι αν κάνεις scroll όπως παλιά την ειδοποίηση δεν σου βγαίνει η επιλογή όπως παλιά.

Αν όμως κρατησεις πατημένο πάνω στην ειδοποίηση σου δίνει την επιλογή να κάνεις αναβολή.

Για αυτό τον λόγο και μόνο έκανα επαναφορά εχθές.

Κάτι άλλο που παρατηρώ είναι πως τα buds 2 pro δεν έχουν πάντα το ίδιο χρόνο συνδεσιμότητας όταν ανοίξεις το κουτί κάποιες φορές μπορεί να κάνει και 10 με 12 Δευτέρα να συνδεθεί πράγμα που σημαίνει πως χάνεις την κλήση.

Άλλες φορές μπορεί να συνδεθεί αστραπιαία.

Και αν κάνεις επανεκκίνηση χάνει την επιλογή των χρωμάτων που είχες κάνει στα χρώματα του μενού κλπ

Στα buds δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα . Μόνο την τελευταία φορά μου έκανε ένα νούμερο. Μου έσβησαν πρώτη φορά από μπαταρία και όταν τα φορτισα το δεξί δεν δούλευε με τίποτα μόνο το αριστερό . Μετά από 2-3 φορές βάλε βγάλε στην βάση δούλεψαν. Έβγαλε και ενημέρωση και την έκανα προχθες

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Just now, ALIEN_3_ said:

Στα buds δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα . Μόνο την τελευταία φορά μου έκανε ένα νούμερο. Μου έσβησαν πρώτη φορά από μπαταρία και όταν τα φορτισα το δεξί δεν δούλευε με τίποτα μόνο το αριστερό . Μετά από 2-3 φορές βάλε βγάλε στην βάση δούλεψαν. Έβγαλε και ενημέρωση και την έκανα προχθες

Φίλε μου από όταν τα ανοίξεις πόση ώρα κάνουν να συνδεθούν στο κιν;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pitbullakias said:

Φίλε μου από όταν τα ανοίξεις πόση ώρα κάνουν να συνδεθούν στο κιν;

Άμεσα,δεν παρατηρώ καμία καθυστέρηση 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, pitbullakias said:

Και αν κάνεις επανεκκίνηση χάνει την επιλογή των χρωμάτων που είχες κάνει στα χρώματα του μενού κλπ

αυτό το κάνει πολύ καιρό τώρα, δεν ξέρω αν είναι bug η έτσι δουλεύει θα πρέπει να το δούμε με άλλη συσκευή του ομίλου αν συμπεριφέρεται το ίδιο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

αυτό το κάνει πολύ καιρό τώρα, δεν ξέρω αν είναι bug η έτσι δουλεύει θα πρέπει να το δούμε με άλλη συσκευή του ομίλου αν συμπεριφέρεται το ίδιο.
Το συγκεκριμένο να το επιβεβαιώσω κι εγώ και δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση. Βασικά δεν μου την έχει βγάλει ακόμη.
Μετά από restart γυρνάει στον όποιο default χρωματισμό έχει επιλέξει με την αλλαγή της ταπετσαρίας.
Εγώ για bug το λέω γιατί δεν έχει κάποια λογική να το κάνει. Θα έπρεπε τις επιλογές που αφορούν την εμφάνιση να τις κρατάει μετά από restart.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δε χάνει τη ρύθμιση στα χρώματα μετά από επανεκκίνηση!
Το δοκίμασα δύο φορές με διαφορετικους χρωματισμούς και το κράτησε!
Εκτός κι αν εννοείτε κάτι άλλο, πχ έχω βάλει τη ρύθμιση "κουμπιούτέρας" και τη ρύθμιση "ενεργή" και τις δύο φορές την κράτησε μετά από επανεκκίνηση!

Oneplus 11

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρατάει. Αυτό που χαλάει είναι τους χρωματισμούς.
Για παράδειγμα βάλε μια ταπετσαρία που έχει βασικό χρώμα στα γράμματα και στα πλήκτρα ένα ροζουλι ή πράσινο για παράδειγμα. Μετά πείραξε τους χρωματισμούς και κάνε βασικό χρώμα το μπλε.
Βγες και δες ότι όντως το έχει αλλάξει σε μπλε ή θαλασσί. Κάνε επανεκκίνηση και δες πάλι το χρώμα στα πλήκτρα. Θα το έχει αλλάξει στο βασικό της ταπετσαρίας.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρατάει. Αυτό που χαλάει είναι τους χρωματισμούς.
Για παράδειγμα βάλε μια ταπετσαρία που έχει βασικό χρώμα στα γράμματα και στα πλήκτρα ένα ροζουλι ή πράσινο για παράδειγμα. Μετά πείραξε τους χρωματισμούς και κάνε βασικό χρώμα το μπλε.
Βγες και δες ότι όντως το έχει αλλάξει σε μπλε ή θαλασσί. Κάνε επανεκκίνηση και δες πάλι το χρώμα στα πλήκτρα. Θα το έχει αλλάξει στο βασικό της ταπετσαρίας.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ότι και να δοκίμασα δεν την έχασε τη ρύθμιση.
Απλά όταν το κάνω επανεκκίνηση και πάω στο μενού ρυθμίσεων για χιλιοστά του δευτερολέπτου έχει το προηγούμενο χρωματισμό αλλά αλλάζει πολύ γρήγορα μόνο του σε αυτό που του έβαλα πριν κάνω επανεκκίνηση.

Oneplus 11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για κάποιο λόγο όταν μιλάω στο τηλέφωνο ξαφνικά κλείνει η γραμμή.

Συμβαίνει σε κανέναν;;

Επίσης έψαχνα να βρω αν είναι ενεργοποιημένο το volte και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Στο op 10 που είχα υπήρχε η επιλογή κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο πάνω δεξιά το έχει; Αν ειναι ενεργοποιήμενο για τον αριθμό σου, εμφανίζεται.

Δεν εχω βρει κάποιο "κουμπι" ενεργοποίησης/απενεργοποιήσης παρα μόνο για το VoWifi. 

Επίσης τσέκαρε στις ρυθμίσεις "γνωστοποιήσεις και γρμαμή κατάστασης" - "γραμμή κατάστασης" αν είναι ενεργό το εικονίδιο για να φαίνεται.

Εμένα σε cosmote που το είχα ενεργοποιήμενο χρόνια πριν συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και εμφανίζεται κιόλας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mivechris said:

Το εικονίδιο πάνω δεξιά το έχει; Αν ειναι ενεργοποιήμενο για τον αριθμό σου, εμφανίζεται.

Δεν εχω βρει κάποιο "κουμπι" ενεργοποίησης/απενεργοποιήσης παρα μόνο για το VoWifi. 

Επίσης τσέκαρε στις ρυθμίσεις "γνωστοποιήσεις και γρμαμή κατάστασης" - "γραμμή κατάστασης" αν είναι ενεργό το εικονίδιο για να φαίνεται.

Εμένα σε cosmote που το είχα ενεργοποιήμενο χρόνια πριν συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και εμφανίζεται κιόλας.

Πριν κάποιους μήνες σε cosmote υπήρχε και το κουμπί VoLTE, μετά από κάποια ενημέρωση έπαψε να υπάρχει.

Στην Vodafone δεν φαίνεται καν ούτε στην γραμμή κατάστασης.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει έννοια να υπάρχει πια. Κάποτε που υπήρχε το 3G και έκαναν fall back από 4G για την ομιλία υπήρχε κάποια λογική.
Τώρα πλέον αν δεν υποστηρίζεται από την συσκευή, θα πρέπει να κάνει fall back σε 2G και να διακόψει τα data για να μιλήσεις.
Μια τέτοια συσκευή απλά δεν θα είχε καμία τύχη και λόγο ύπαρξης σήμερα.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση και φαίνεται να φτιάχτηκε το πρόβλημα που είχε με το tethering στους 2.4Ghz.
Το να χάνει τους χρωματισμούς στις γραμματοσειρές μετά απο επανεκκίνηση πλέον το κάνει μόνον μετά από shutdown/power up.
Μετά από restart φαίνεται να τους κρατάει.
Δεν βλέπω κάτι άλλο σαν αλλαγή.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Χθες με την νυχτερινή λειτουργία τρίποδα κ όλα στο αυτόματο πραγματικά σκοτώνει..

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και από μπαταρία πάει καλύτερα. Δεν είμαι όμως απολύτως σίγουρος. Θα το παρακολουθήσω κι άλλο.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, papanikoos said:

Καλημέρα..

Χθες με την νυχτερινή λειτουργία τρίποδα κ όλα στο αυτόματο πραγματικά σκοτώνει..

Το έβαλες σε τρίποδο; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Το έβαλες σε τρίποδο; 

Ναι απίστευτο αποτέλεσμα..αξίζει να το δοκιμάσετε..

Αν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφίες 

 

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites


Παιδιά γιατί μου βγάζει έτσι την διαγραφή ιστορικού του facebook. Είναι bug του Facebook η φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό; 5d640cda8e55d90b7111731aeb89725d.jpg

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου φαίνεται πολύ βελτιωμένη μετά την τελευταία αναβάθμιση. Επίσης μέχρι στιγμής δεν έχω χαμένη κλήση!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites


Παιδιά γιατί μου βγάζει έτσι την διαγραφή ιστορικού του facebook. Είναι bug του Facebook η φταίει κάποια ρύθμιση στο κινητό; 5d640cda8e55d90b7111731aeb89725d.jpg

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...